درخواست فروش ملک

نیاوران کجاست 

نیاوران یکی از محله های شمال شرق تهران می باشد که بخش کمی از آن در منطقه شمیرانات قرار گرفته است. این محله از مناطق مرفه نشین و بالاشهر پایتخت به حساب می آید.این محله از سمت شمال به ارتفاعات کلک‌چال، از سمت شرق به محله آجودانیه، از غرب به محله جماران و از جنوب به محله حصار بوعلی محدود شده است.

نیاوران تهران منطقه چنده

محله نیاوران در منطقه ۱ شهرداری تهران واقع شده است و یکی از شمالی ترین محله ها و جزء محلات اعیان نشین تهران است. امروزه نیاوران یکی از بهترین محله های بالاشهر تهران محسوب می شود.

اماکن مهم در نیاوران

۱.کاخ نیاوران

۲.پارک نیاوران

۳.فرهنگسرای نیاوران

۴.پژهشگاه دانش های بنیادی 

۵.ورزشگاه شهدای نیاوران

۶.ساختمان شهرداری منطقه یک تهران

۷. تکیه نیاوران (قدیمی ترین و محبوب ترین تکیه تهران)

خرید آپارتمان در نیاوران

بازار خرید آپارتمان در نیاوران تهران همانند خرید آپارتمان در شهرک غرب همیشه داغ بوده است. چرا که این محله دارای ملک های لاکچری و اکازیون زیادی بوده، و افراد زیادی به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی و امکانات رفاهی و ویژگی های منحصربه فرد این محله خواهان خرید آپارتمان، خانه ویلایی، خانه های پنت هاوس هستند.

در  محله نیاوران از سبک های بسیار مدرن معماری استفاده شده که این محله را به یکی از مدرن ترین و لاکچری ترین مناطق تهران تبدیل کرده است. در نیاوران شما می توانید تعداد زیادی از پنت هاوس های معروف تهران را مشاهده کنید . در حال حاضر در این محله هنوز چشمه ها و باغ های به جا مانده از گذشته دیده می شود. 

بافت محله نیاوران به دلیل وجود فرهنگسرای نیاوران ، تکیه نیاوران و کاخ نیاوران، بافت فرهنگی و تاریخی به خود گرفته است. به دلیل چشم انداز فوق العاده و آب و هوای مساعد این محله ، نیاوران به یکی از محله های سرشناس و باکلاس نبدیل شده است.

قیمت خرید آپارتمان در نیاوران

بهترین خیابان نیاوران تهران

تمامی خیابان های نیاوران در کل دسترسی های بسیار خوبی دارند اما خیابان هایی از جمله: خیابان شفیعی، خیابان جهان شاهی،خیابان نور افشار، خیابان خیام، خیابان کاج، خیابان گرجی و خیابان ملاحسینی را می توان جزء بهترین و محبوب ترین خیابان های نیاوران دانست.

قیمت خانه در نیاوران تهران

قیمت خانه در نیاوران تهران با توجه به عمر بنا، نوع کاربری، امکانات و موقعیت ملک متغیر است. در محله نیاوران همانند محله الهیه پنت هاوس‌های لاکچری با امکانات فوق العاده وجود دارد. اگر قصد خرید خانه در نیاوران تهران را دارید می‌توانید به وب‌سایت آقای املاک که تخصصی ترین وبسایت ملکی در سراسر ایران است، مراجعه کنید.

یکی از ویژگی های بارز این محله، ترکیب خانه های ویلایی قدیمی در کنار برج های بسیار لوکس و مدرن است. اگر به دنبال خرید آپارتمان در تهران هستید و این محله را برای سکونت برگزیدید، می توانید در کنار خرید آپارتمان در نیاوران به خانه های ویلایی این منطقه هم فکر کنید. حیاط و فضای دل باز خانه های ویلایی نیاوران هم می تواند به اندازه زندگی در برج و یا پنت هاوس های این منطقه دلچسب باشد.

به دلیل نزدیکی این محله به کوه و ارتفاعات کلک چال، نیاوران از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. همین امر موجب شده افرادی که قصد خرید خانه در محله های لوکس را دارند،‌این منطقه را در اولویت خود قرار دهند. نیاوران محل سکونت بسیاری از افراد سرشناس، مسئولین کشوری و بین المللی می باشد.

میانگین قیمت ملک در این محله بسیار بالا است. بر اساس آخرین آمار در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ ، قیمت هر متر مربع آپارتمان در این منطقه از متری ۹۰ میلیون تومان شروع و تا متری ۱۷۰ میلیون تومان و حتی بیشتر از این قیمت هم به پایان می رسد.

نیاوران با مترو

محله نیاوران به صورت اختصاصی دارای ایستگاه مترو نیست اما نزدیک ترین ایستگاه مترو به محله نیاوران ، ایستگاه تجریش و ایستگاه نوبنیاد می باشد. شما می توانید از طریق خطوط ۱ و ۳ متروی تهران خود را به این محله برسانید. در خط ۱ می توانید در ایستگاه تجریش پیاده شوید و در خط ۳ نیز می توانید در ایستگاه نوبنیاد پیاده شوید. پس از پیاده شدن از مترو می توانید به وسیله ماشین های سواری و تاکسی خود را به نیاوران و دیگر مناطق تهران برسانید.


سوالات متداول

 • نیاوران کجاست؟

  نیاوران یکی از محله های شمال شرق تهران است. این محله از مناطق مرفه نشین و بالاشهر پایتخت به حساب می آید.محله نیاوران از سمت شمال به ارتفاعات کلک‌چال، از سمت شرق به محله آجودانیه، از غرب به محله جماران و از جنوب به محله حصار بوعلی محدود شده است.

 • نیاوران منطقه چند است؟

  محله نیاوران در منطقه ۱ شهرداری تهران واقع شده است و یکی از شمالی ترین محله ها و جزء محلات اعیان نشین تهران به شمار می رود. امروزه نیاوران یکی از بهترین محله های بالاشهر تهران محسوب می شود و خواهان زیادی برای سکونت دارد.

 • آیا نیاوران مترو دارد؟

  محله نیاوران به صورت اختصاصی دارای ایستگاه مترو نیست اما نزدیک ترین ایستگاه مترو به محله نیاوران ، ایستگاه تجریش و ایستگاه نوبنیاد می باشد. شما می توانید از طریق خطوط ۱ و ۳ متروی تهران خود را به این محله برسانید.

 • بهترین خیابان نیاوران تهران کدامند؟

  نیاوران یک خیابان به همین نام دارد که جزء مهم ترین و اصلی ترین خیابان این محله به شمار می رود. همچنین خیابان شفیعی، خیابان جهان شاهی،خیابان نور افشار، خیابان خیام، خیابان کاج، خیابان گرجی و خیابان ملاحسینی را می توان جزء بهترین و محبوب ترین خیابان های نیاوران برشمرد.

 • قیمت خانه در نیاوران چقدر است؟

  میانگین قیمت خانه در این محله بسیار بالا است. بر اساس آخرین آمار در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ ،قیمت هر متر مربع آپارتمان در این منطقه از متری ۹۰ میلیون تومان شروع و تا متری ۱۷۰ میلیون تومان و در برخی از مناطقش حتی بیشتر از این قیمت هم به پایان می رسد.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک