درخواست پیش خرید خانه

نیاوران کجاست

نیاوران ،یکی از محله هاى بکر با آب و هوای بسیار مطلوب واقع در شمال شرقی شهر تهران است. محله نیاوران در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز قرار گرفته که از گذشته تاکنون به دلیل آب‌وهوای فوق العاده اش نظر بسیاری از پادشاهان قاجار و سیاستمداران دولتی را به خود جلب کرده است. دو کاخ قدیمی و معروف به نام های کاخ نیاوران و کاخ صاحبقرانیه در این محله ساخته شده اند . نیاوران علاوه بر بناهای تاریخی معروف مانند تکیه نیاوران و موزه جهان‌ نما از امکانات بسیار خوب رفاهی، خدماتی، درمانی و آموزشی برای ساکنان برخوردار است.

نیاوران منطقه چند است

این محله در شمالی‌ترین نقطه شهر تهران و در منطقه یک شهرداری تهران واقع شده است. این محله با اصالت و قدیمی از سمت شمال به ارتفاعات کلک چال، از سمت غرب به محله تجریش، از سمت شرق به دارآباد و از سمت جنوب به فرمانیه،‌کامرانیه و دزاشیب متصل می شود. خیابان نیاوران خیابان اصلی این محله به شمار می رود که از میدان نیاوران شروع و تا میدان قدس تقاطع خیابان شریعتی به پایان می رسد. برای افرادی که قصد اجاره آپارتمان در تهران را دارند و این محله را برای سکونت خود انتخاب کرده اند، باید بگوییم که بهترین محله های نیاوران برای زندگی جمال آباد، جمشیدیه و بوکان می باشند.

معرفی اماکن مهم در نیاوران

نیاوران کاخ موزه 

مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران با وسعت ۱۱ هکتار در شمال تهران واقع شده که دارای زیبایی های طبیعی و تاریخی خارق العاده ای است. تمامی بناهای این مجموعه متعلق به دوره قاجار و پهلوی ی باشد. شاهان قاجار در ابتدا از این مکان به عنوان ییلاقی خود استفاده می کردند. فتحعلی شاه پادشاه قاجار دستور داد باغی خوش آب و هوا در خارج از تهران در کنار روستای «گردوی» یا «گردبه» احداث کنند که این مکان نسبت به امروز کمتر گسترش یافته بود و این باغ جایگزین نی‌زاری شد.

نیاوران کاخ موزه

باغ روستایی فتحعلی شاه که جایگزین نیزار شد، نی (نی) آوران (در حال روییدن) نام داشت که بعدها به نام نیاوران نام گرفت سپس بنای کوچکی توسط محمد پهلوی ساخته شد. در حال حاضر این باغ شامل کاخ صاحبقرانیه می باشد که در آن موزه‌های جهان نما و حوض خانه، کاخ نیاوران ویژه، موزه کتابخانه سلطنتی، غرفه احمدشاهی، موزه اتومبیل سلطنتی و باغ امداد دیده می شود.

نیاوران پارک

پارک نیاوران یکی از قدیمی ترین بوستان های شمال شهر تهران است . این مرکز تفریحی با امکانات رفاهی متعدد خود، محیطی مناسب برای گردش و تفریح گروه‌های سنی مختلف فراهم کرده است. کانون زبان، کتابخانه، آمفی‌تئاتر، باشگاه و زمین‌های بازی از امکانات این بوستان به شمار می رود.یکی از مکان های دیدنی‌های این پارک دریاچه آن است که در آن ماهی، مرغابی و لاک‌پشت زندگی می‌کنند. یکی دیگر از مکان های دیدنی این بوستان سرسبز، درخت چناری با ارتقا ۲۰ متر است که قدمت آن به ۱۵۰ سال پیش بازمی گردد. پارک نیاوران در میدان باهنر، جنب کاخ نیاوران قرار دارد.

نیاوران رستوران

اگر قصد اجاره آپارتمان در این محله را دارید بد نیست بدانید که علاوه بر آب و هوای خوب در محله نیاوران می توانید کافه ها و رستوران های دنج زیادی را پیدا کنید که برای دور هم جمع شدن و گذراندن اوقات فراغت شما بسیار مناسب هستند.  مراکز فرهنگی و هنری، مراکز خرید، امکانات ورزشی و تفریحی در این شهر بسیار یافت می شود

نیاوران اطلس مال

اطلس مال نیاوران یکی از مدرن‌ترین مراکز خرید تهران می باشد که در مجاورت با پارک نیاوران قرار گرفته است. بنای شیشه‌ای و بزرگ اطلس مال نیاوران در ۱۹ طبقه احداث شده که از این میان، هشت طبقه آن با ۲۲۰ واحد به بخش اداری، چهار طبقه با ۳۳۰ واحد به بخش تجاری و یک طبقه آن را فود کورت تشکیل می‌دهد. همچنین ۶ طبقه این ساختمان به پارکینگ اختصاصی با ظرفیت تقریی ۱۴۰۰ خودرو، برای بازدیدکنندگان و مشتریان مجموعه اختصاص دارد. 

نیاوران اطلس مال

واحدهای تجاری این مجموعه شامل انواع پوشاک، کیف و کفش، وسایل بهداشتی،‌ زیورآلات و... فضاهای مناسب و جذاب برای گردهمایی یا همایش‌های اداری، ایستگاه‌های استراحت با مبلمان راحت، پله‌های برقی، کافی‌شاپ‌های متعدد، کارواش، گیم سنتر، سالن ورزشی، نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی می باشد.

رهن آپارتمان در نیاوران

محله نیاوران محله ای مرفه نشین در شمال کوهپایه تهران است. معماری این محله از آن جهت منحصر به فرد است که شیب های درجه بندی شده آن باعث ایجاد چیدمان های چند سطحی و زیربناهای خاص شده است. این محله میزبان اقشار مرفه و همچنین هنرمندان بسیاری است که مملو از ثروت های فرهنگی مانند مجموعه کاخ نیاوران، پارک نیاوران و فرهنگسرا (مرکز فرهنگی) شامل آمفی تئاتر، موزه، سالن موسیقی و کافه گالری، می باشد.

همچنین اگر قصد رهن آپارتمان در نیاوران را دارید قبل از هر چیز باید بدانید که میانگین قیمت آپارتمان در این منطقه همانند میانگین قیمت اجاره آپارتمان در فرمانیه به دلیل وجود برج‌ها و پنت ها‌وس های بسیار لوکس و لاکچری بالا است . در حقیقت برای خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در این محله باید سرمایه هنگفتی را در اختیار داشته باشید. جهت آگاهی از جدیدترین قیمت رهن آپارتمان در نیاوران به وبسایت آقای املاک مراجعه کنید.

اجاره آپارتمان در نیاوران

نیاوران که در دامنه‌های تهران قرار دارد، یکی از شیک‌ترین و گران‌ترین مناطق پایتخت است، نیاوران، یکی از محله هاى بکر با آب و هوای بسیار مطلوب واقع در شمال شرقی شهر تهران است. محله نیاوران در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز قرار گرفته است. این محله با اصالت و قدیمی که در منطقه یک شهرداری تهران واقع شده از سمت شمال به ارتفاعات کلک چال، از سمت غرب به محله تجریش، از سمت شرق به دارآباد و از سمت جنوب به فرمانیه،‌کامرانیه و دزاشیب متصل می شود.

قیمت اجاره آپارتمان در نیاوران

خیابان نیاوران خیابان اصلی این محله به شمار می رود که از میدان نیاوران شروع و تا میدان قدس تقاطع خیابان شریعتی به پایان می رسد. اگر شما جزء آن افرادی هستید که قصد سکونت در این محله دارید بد نیست بدانید که مهم ترین محلات نیاوران جمال آباد، جمشیدیه و بوکان نام دارند. میانگین قیمت اجاره آپارتمان در نیاوران همانند میانگین قیمت رهن و اجاره آپارتمان در کامرانیه به دلیل وجود آپارتمان های شیک، برج‌ها و پنت ها‌وس های بسیار لوکس و لاکچری بالا است . در حقیقت برای خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در این محله سرمایه بالایی نیاز است.

قیمت اجاره اپارتمان در نیاوران

محله نیاوران محله محبوب افراد مرفه و همچنین بسیاری از افراد معروف کشور است این محله مرفه در قسمت شمالی کوهپایه های تهران واقع شده و یکی از بهترین محله های شهر تهران به شمار می رود. محله نیاوران به دلیل بافت لوکس و مدرنی که دارد دارای مراکز خرید لاکچری و برند می باشد به گونه ای که این منطقه به یکی از مکان های معروف برای اجناس مجلل و گرانقیمت مبدل شده است. پس از انقلاب، محله نیاوران همانند بسیاری از محله های شمال شهر مانند زعفرانیه، کامرانیه و... مورد توجه اقشار مختلف قرار گرفت.

آب و هوای بسیار مطلوب و وجود مراکز فرهنگی و ورزشی قدیمی مانند کاخ نیاوران و پارک نیاوران، این محله را نسبت به دیگر محله های شمال شهر تهران متمایز کرده است. نیاوران به محله ای لوکس و اعیان نشین شهرت دارد. بافت شهرسازی نیاوران به دلیل متقاضیان بسیار زیاد برای خرید و اجاره خانه، لوکس و مدرن می باشد. همین امر موجب شده قیمت خرید و اجاره خانه در نیاوران همانند محله های شمالی شهر تهران بسیار بالا باشد.

شما می توانید برای اطلاع از به روزترین قیمت اجاره اپارتمان در نیاوران وارد صفحه وبسایت آقای املاک شوید.


سوالات متداول

 • نیاوران منطقه چند است؟

  این محله در شمالی‌ترین نقطه شهر تهران قرار گرفته و در منطقه یک شهرداری تهران واقع شده است. نیاوران یکی از محله های اصیل و قدیمی شمال شهر تهران است که از سمت شمال به ارتفاعات کلک چال، از سمت غرب به محله تجریش، از سمت شرق به دارآباد و از سمت جنوب به فرمانیه،‌کامرانیه و دزاشیب متصل می شود.

 • بهترین خیابان های نیاوران کدامند؟

  در حقیقت تمام خیابان های نیاوران از دسترسی های بسیار خوبی برخوردارند اما به گفته مشاوران املاک این محله خیابان های شفیعی، خیابان جهان شاهی،خیابان نور افشار، خیابان خیام، خیابان کاج، خیابان گرجی و خیابان ملاحسینی در بین مردم از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

 • کاخ نیاوران کجاست؟

  کاخ نیاوران در ضلع شمال شرقی باغ نیاوران قرار دارد.این کاخ در میدان نیاوران (میدان باهنر) شهر تهران واقع شده و مساحت حدود ۱۱ هکتاری دارد. کاخ نیاوران یکی از مکان‌های مهم گردشگری در شهر تهران به شمار می رود.

 • معنی نیاوران چیست؟

  در زمان های گذشته نیاوران کنونی روستایی بود که معروف‌ترین روستا در آن ناحیه روستای «گرده وی» نام داشت . نیزاری وسیع در همسایگی این روستا قرار گرفته بود که به دستور فتحعلی شاه در محل نیزارها باغ و کاخ ییلاقی ساخته شد. که در نهایت باغ ییلاقی فتحعلی شاه با نام «نی آوران» شناخته و به مرور زمان، به «نیاوران» تبدیل شد.

 • قیمت خانه در نیاوران چگونه است؟

  از آنجایی که محله نیاوران در شمالی ترین نقطه تهران قرار گرفته و از طرفی از امکانات رفاهی بسیار عالی مانند دسترسی محلی خوب، مراکز تفریحی بزرگ، مراکز خرید مدرن و معروف،آب و هوای بکر و... برخوردار است، میانگین قیمت خانه در آن بسبار بالا می باشد.به همین دلیل ساکنان این محله بیشتر ساکنان قدیمی و ثروتمندان کشور می باشند.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک