آخرین وضعیت کرونا در ایران

آخرین وضعیت کرونا در ایران

3 اسفند 1398

اخبار مسکن

آخرین وضعیت کرونا در ایران
خرید خانه در تهران
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران ابتلای 5 نفر به ویروس کرونا در کشور را تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران ابتلای 5 نفر به ویروس کرونا در کشور را تایید کرد و گفت: متاسفانه دو نفر از مبتلایان به کرونا فوت کرده‌اند و در حال حاضر دو نفر از مبتلایان به این بیماری در بیمارستان‌های قم و یک پزشک که از قم به اراک رفته بود، در بیمارستان این شهر در قرنطینه کامل به سر می‌برند.

نمکی گفت: در حال حاضر تعدادی در قم به دلیل نگرانی خود و همچنین دعوت ما که فقط سندرم‌های آنفولانزا و شبه آنفولانزا دارند مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و تاکنون 5 مورد مثبت شناسایی شده‌اند که دو مورد از آن‌ها افراد فوتی و سه مورد دیگر در حال حاضر به این ویروس مبتلا شده‌اند. دو نفر از این افراد در قم و یک نفر نیز پزشکی است که از قم به اراک رفته بود. این سه نفر در شرایط ایزوله قرار گرفته‌اند.

او خاطرنشان کرد: تاکنون موارد مشکوک دیگری نیز به ما ارائه شده و ما در حال حاضر انجام تست‌های مربوطه هستیم وبه محض اینکه نتایج آزمایش این افراد قطعی شود حتما مراتب را به استحضار مردم خواهیم رساند.

نمکی تصریح کرد: مردم باید بدانند که این بیماری به اندازه آنفولانزای H1N1 بیماری‌زایی و کشندگی ندارد. همچنین این بیماری افرادی را به شدت گرفتار می‌کند که دچار بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل دیابت، بیماری‌های نقص ایمنی، بیماری‌های قلبی و عروقی پیشرفته و افرادی که کهولت سن دارند. کرونا در بچه‌ها و جوانان معمولا در حد آنفولانزا نه بیماری‌زایی دارد ونه ناتوانی و کشندگی به همراه خواهد داشت. ویروس کرونا به خطرناکی که ممکن است در اذهان برخی جا افتاده باشد نیست و امیدواریم با هوشیاری مردم و همکاری بین بخشی آن را در کشور مهار و کنترل کنیم.

او در پاسخ به پرسشی درباره منشاء ویروس کرونا در کشور گفت: هنوز به منشاء بیماری دست پیدا نکردیم و تیمی از کارشناسان اپیدمولوژی در حال بررسی درخصوص منشاء اصلی بیماری هستند.

وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش دیگری درباره آمار افراد مشکوک به کرونا گفت: تاکنون ابتلا 5 نفر به ویروس کرونا در کشور قطعی شده و حدود 25 مورد تست در دست بررسی است. پیش‌بینی ما این است که اکثر مواردی که تحت نظر داریم کرونا نیستند و آنفولانزا هستند. در این خصوص امیدوارم که بتوانیم در اسرع وقت به قطعیت برسیم.

نمکی در پایان در پاسخ به پرسشی درباره اعلام تعطیلی مدارس برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا گفت: در حال حاضر تنها برای روز شنبه تعطیلی قم اعلام شده است و اگر ضرورتی وجود داشته باشد در نشست روز شنبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا برای نقاط خاص و آسیب‌پذیر تعطیلی‌هایی اعلام خواهد شد.

منبع: شهرخبر

پیش خرید آپارتمان در تهران