user-image

صمد سلیمان زاده

شرکت ساختمانی ویو

تهران

لینک ها

درباره من

جناب مهندس صمد سلیمان زاده حدود 20 سال پیش بعد از بازگشت آمریکا اولین فعالیت خود را با پروژه ساختمان پتروشیمی کشور که به pcc معروف است را آغاز کرد. از دیگر پروژه های وی میتوان به ساختمان بیمه پارسیان در خیابان میرداماد، اولین ساختمان روزنامه همشهری، برج پارس جردن و آخرین پروژه درحال ساخت پروژه view در خیابان جردن که هم نام شرکت view است، اشاره نمود. همچنین پروژه آیلند در خیابان فرشته هم در مرحله جواز است. در تمامی پروژه ها در انتخاب محل پروژه ها وقت زیادی گذاشته شده است. نیازهای منطقه در انتخاب نوع کاربری ساختمان موضوع قابل تامل است که در پروژه آیلند به آن نگاه بسیار ویژه ای شده است. در ساختمان سازی بیشتر از نگاه اقتصادی و مالی باید به بعد ملی گرایانه آن توجه کرد و بناهای ساخت که برای آیندگان به یادگار بماند از علل موفقیت و ماندگار شدن برج پارس هم می توان دقیقا به همین مورد اشاره کرد. برج پارس سومین نماد شهری تهران و یک افتخار ملی است که نام آقای سلیمان زاده را برای همیشه در خاطره ها ماندگار کرد. ساختمان پتروشیمی ، بیمه پارسیان ، ساختمان همشهری برج پارس جردن ، ساختمان اداری ویو

مشتریان

ساختمان پتروشیمی

بیمه پارسیان

ساختمان همشهری

برج پارس

ساختمان اداری ویو

افتتاح حساب:

سازنده ای که با تکنیک مدرن خود محبوب شد

یکی از سازندگانی که امروزه به درستی و طبق اصول از روش های نوین صنعت ساختمان سازی پیروی کرده ، مهندس صمد سلیمان زاده است که توانست با سخت‌کوشی، خدمات عالی در طراحی و ساخت با کمک همکاران بسیار ماهر خود شاهکارهای چشمگیری را در سطح شهر تهران بنا کند. در ادامه این مطلب با ایشان و سازه های برتر او بیشتر آشنا خواهید شد.

صمد سلیمان زاده کیست

بهترین معماران و سازندگان ایرانی نیز ویژگی هایی همچون شکل و مقیاس مشخص، خلاقیت ساختاری، وحدت و تداوم را در معماری خود ارمغان بخشیده اند. با ظهور روش های نوین ساختمان سازی در ایران، برترین معماران و سازندگان ایرانی نیز در این زمینه شروع به فعالیت کردند. این سازندگان با بهره گیری از نبوغ و خلاقیت خود دست به آثار ارزشمندی زدند که برخی از آثار آنها، نقش بسیار مهمی در شکل گیری سبک های مختلف معماری در ایران شداشته اند.

در جمع معماران و سازندگان ایرانی سازه های مهندس صمد سلیمان زاده از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. وی با معماری و طراحی منحصر به فرد ساختمان های خود در کشور به شهرت رسید. در ادامه این مطلب با ایشان و خلق آثار هنری آن آشنا خواهیم شد.

عکس صمد سلیمان زاده

صمد سلیمان زاده بیوگرافی

مهندس صمد سلیمان زاده در سال ۱۳۴۵ در تبریز متولد شد. وی مدرک لیسانس مدیریت خود را در سال ۱۹۹۰ میلادی از دانشگاه لس آنجلس آمریکا دریافت کرد و اولین فعالیت حرفه ای خود را در سال ۱۳۷۲با پروژه ساختمان بازرگانی پتروشیمی PCC آغاز کرد.

معرفی پروژه های صمد سلیمان زاده

از دیگر پروژه های شاخص و برتر ایشان در شهر تهران می توان به ساختمان صنایع شیر واقع در محله میرداماد،  ساختمان پتروشیمی، واقع در خیابان ولیعصر، تهران ، ساختمان روزنامه همشهری در محله جردن، برج زیبا و سرشناس پارس در جردن، مجتمع اداری در حال ساخت ویو واقع در پارک وی، ساختمان بیمه پارسیان، واقع در میرداماد غربی، تهران و همچنین مجتمع آیلند در خیابان فرشته اشاره کرد. برج پارس و ساختمان ویو دو آثار مهم این معمار برجسته است که در ادامه با امکانات و طراحی آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

برج پارس جردن 

اوایل دهه ۱۳۹۰ بود که برجی در خیابان نلسون ماندلا تهران ساخته شد، نورپردازی زیبای این برج در اولین شب افتتاحیه نظر بسیار از شهروندان تهرانی را به خود جلب کرد. محبوبیت این برج به‌حدی است که به جرات می‌توان گفت بعد از برج آزادی و برج میلاد، برج پارس سومین نماد پایتخت می باشد. در حقیقت برج پارس یک افتخار ملی محسوب می شود که نام آقای صمد سلیمان زاده را برای همیشه در خاطره ها ماندگار کرد. در ادامه این مطلب در رابطه با امکانات رفاهی برج و طراحی خاص آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

برج اداری_تجاری پارس با معماری مهندس مانی تاجوری دارای مساحت ۹۰۵ متر مربع با زیربنای ۱۷۰۰۰متر می باشد. این برج دارای ۲۵ طبقه است که از این  ۲۵ طبقه، ۲۰ طبقه آن روی زمین و ۵ طبقه آن زیر زمین واقع شده است. طراحی و سازه برج پارس به‌ صورت المان‌های عمودی و ستون‌های کلاسیکی است که به نوعی معماری یونان و رم باستان را به‌یاد بیننده می‌آورد. این برج به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی و امکانات رفاهی فوق العاده خود یک فرصت سرمایه‌گذاری بی نظیر در منطقه شمال تهران محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که این بنای منحصر به فرد از به روزترین تکنیک های ساختمان سازی تبعیت کرده و به صورت کاملا هوشمند ساخته شده است به گونه ای که سیستم سرمایش و گرمایش، نورپردازی و روشنایی آن به‌واسطه یک سیستم مرکزی کنترل می‌شود. این برج دارای ۱۷۷واحد پارکینگ است.

مالک برج پارس جردن

مجتمع اداری ویو (view)

مجتمع اداری ویو  که با معماری حسین محمودی هم اکنون در محدوده پارک وی تهران در حال احداث است دارای متراژ زمین ۷۵۰ متر مربع و زیر بنای ۵۰۰۰ متر مربع می باشد. مجتمع اداری ویو از  ۱۰ طبقه تشکیل شده که ۶ طبقه آن روی همکف و ۳ طبقه آن زیر زمین است و دارای ۲۸ واحد پارکینگ می باشد. صمد سلیمان زاده در رابطه با مجتمع ویو در وبسایت شخصی خود می گوید: از آنجایی که به موقعیت، محل و چشم انداز پروژه برای من بسیار  اهمیت دارد، سعی می کنم در انتخاب محل پروژه ها دقت لازم اعمال شود. 

پروژه ویو یکی از همین پروژه ها است که چشم انداز خاص و فوق العاده ای دارد و یک مجتمع اداری تک واحدی کاملا استاندارد و مجهز به همه تجهیزات روز از جنبه های هوشمند سازی ساختمان وIT است و از این لحاظ چیزی از ساختمان های اداری کشورهای پیشرفته کم ندارد.

در حال حاضر صمد سلیمان زاده مدیر عامل شرکت ساختمانی "ویو" است. این شرکت دارای ایزوی (HSE) مدیریت و محیط زیست می باشد.