بیمه آسانسور

برای صدور بیمه نامه و دریافت اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید.

بیمه آسانسور چیست

بیمه‌ آسانسور یکی از بیمه های مسئولیت مدنی محسوب می شود. در حقیقت کاربرد بیمه آسانسور بدین صورت است که اگر در هنگام حادثه آسانسور، ساکنین ساختمان مقصر شناخته شوند و به جبران خسارات جانی و مالی محکوم شوند، شرکت بیمه آسانسور موظف است تمام هزینه ها را تقبل کند؛ گرچه بیمه آسانسور برای ساکنین اجباری نیست اما باید توجه داشت که در صورت بروز حادثه و نداشتن بیمه آسانسور، ساکنین ساختمان مجبور به پرداخت خسارات وارده می‌باشند و از آنجایی که این خسارات معمولا جانی است، مبلغ خسارت بسیار بالا می باشد.

بیمه مسئولیت آسانسور

بیمه مسئولیت آسانسور اینگونه است که از مالک یا اپراتور آسانسور‌هایی که تحت تعمیر و نگهداری منظم هستند، حفاظت می‌کند. به تعبیر دیگر در این بیمه نامه مسئولیت شما در قبال مطالبات غرامت شخص ثالث به دلیل حوادثی که ممکن است در آسانسور‌ مجتمع شما رخ دهد، در بیمه نامه شما تضمین می‌شود. بیمه مسئولیت حوادث آسانسور را می‌توان از طریق مدیران ساختمان یا به طور جمعی توسط اجاره‌داران خریداری نمود.

بیشتر بدانید: بیمه مسئولیت ساختمانی ؛ از شرایط بیمه مسئولیت تا وظایف بیمه گذار

از پوشش‌های جانی و مالی بیمه مسئولیت آسانسور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوشش مربوط به فوت
 • پوشش مزبوط به نقص عضو
 • پوشش مربوط به هزینه های پزشکی
 • پوشش مربوط به خسارت مالی برای آسانسورهای باربر

شرایط بیمه آسانسور

در نصب و ایمن سازی آسانسور آپارتمان‌های مسکونی، مجتمع های تجاری و اداری و ... قوانینی در نظر گرفته شده است که جزء شرایط بیمه آسانسور به حساب می آیند. برای دریافت بیمه آسانسور در ابتدا باید تمام نکات ایمنی به درستی رعایت شود تا بتوان برای دریافت بیمه نامه آن اقدام کرد.

یکی از شرایط مهم بیمه آسانسور این است که حتما دارای مهر استاندارد باشد. بر اساس مصوبه ارائه شده از سوی شورای عالی استاندارد، بیمه آسانسور بدون استاندارد غیر قانونی می باشد و فقط ساختمان‌هایی که از استاندارد آسانسور بهره‌مند باشند، اجازه استفاده از این بیمه‌نامه ها را دارند.

بیشتر بدانید: از شرایط بیمه آسانسور ساختمان خود خبر دارید؟

بیمه آسانسور بدون استاندارد

 همانطور که به آن اشاره کردیم بیمه خسارت شامل آسانسورهای غیراستاندارد نمی‌شود، به همین منظور دارندگان آسانسور و مدیریت ساختمان به عنوان مسئول نگهداری،قبل از تهیه بیمه نامه آسانسور باید دو نکته مهم را رعایت کنند؛ مورد اول استاندارد آسانسور است که هر ساله باید نزد سازمان ملی استاندارد ایران تمدید شود. انجام این کار دشوار نیست شما کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت سازمان ملی استاندارد شوید.

نکته دومی که باید به یاد داشته باشید این است که در رابطه با بیمه نامه آسانسور، در هنگام بروز خسارت یکی از مدارکی که شرکت های بیمه برای پرداخت های خسارت از شما طلب می کنند، استاندارد آسانسور می باشد بنابراین حتما هر ساله برای تمدید استاندارد آسانسور اقدام نمائید چرا که آسانسورهای فاقد استاندارد تحت پوشش بیمه آسانسور قرار نمی گیرند.

بیشتر بدانید: تعمیرات ساختمان به عهده مالک است یا مستاجر ؟

بیمه آسانسور با مالک است یا مستاجر

هزینه‌های ساختمان به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شود که برخی از آنها بر عهده مالک و برخی دیگر بر عهده مستاجر می باشد. اما از آنجایی که بیمه آسانسور ، یکی از هزینه‌های اساسی ساختمان به شمار می رود بنابراین صفر تاصد هزینه آن بر عهده مالک ساختمان می باشد و مستاجر در آن سهمی نخواهد داشت.

قیمت بیمه آسانسور

قیمت بیمه  آسانسور ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد و بر اساس فاکتورهای زیر محاسبه می‌شود: 

 • نوع کاربری آسانسور
 • ظرفیت آسانسور بیمه شده
 • میزان تعهدات مورد درخواست بیمه گذار
 • تعداد طبقات توقف
 • سن آسانسور

اما در برخی از شرکت‌های بیمه موارد ذکر شده در قسمت زیر به حق بیمه آسانسور اضافه می شوند

 •  اگر کابین آسانسور بیمه شده فاقد درب باشد ، ۵ درصد  به حق بیمه آن اضافه می شود.
 • نرخ حق بیمه آسانسور در ساختمان های تجاری و اداری ۱۰ درصد بیشتر است.
 • بیمه آسانسور برای ساختمان های بالای ۱۰ طبقه،  ۱۰ درصد اضافه می شود.
 • اگر مسئولیت نصاب نگهدارنده و سرویس کار تحت پوشش قرار بگیرد ۲۰ درصد به حق بیمه اضافه خواهدشد.
 • اگر موارد ذکر شده در بالا دارای نرخ اضافه بر روی حق بیمه شوند و از سوی بیمه گذار درخواست پوشش داشته باشند، علاوه بر اضافه نرخ های موجود، ۲۰ درصد دیگر نیز مازاد به حق بیمه خواهند شد.

 نحوه خرید بیمه آسانسور

کافی است نوع کاربری و ظرفیت آسانسور و تعداد طبقات ساختمان  را در قسمت توضیحات بفرمائید تا در سریعترین زمان ممکن کارشناسان ما برای راهنمایی و اعلام قیمت با شما تماس بگیرند و بهترین بیمه مناسب ساختمان شما  با بهترین قیمت برای شما صادر گردد.