بیمه آتش سوزی و زلزله مسکونی و اداری

برای صدور بیمه نامه و دریافت اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید.

بیمه آتش سوزی چیست

آتش سوزی یکی از حوادث تلخ و ناگواری است که ممکن است در هر مکانی رخ بدهد که علاوه بر خسارت‌های جانی ممکن است با خسارت‌های مالی نیز همراه شود. بر اساس آمارها در کشور به طور روزانه ۵۰ حادثه آتش سوزی رخ می‌دهد که برای جبران این خسارت‌ها باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت کرد.به همین منظور شرکت‌هایی تحت عنوان شرکت های بیمه‌ برای جبران این خسارت‌ها، بیمه آتش سوزی را طراحی و اجرا کرده‌اند.

بیمه آتش سوزی جزء بیمه نامه‌های اموال محسوب می شود که با خریدن آن می توان اموال خود از جمله بنا و اثاثیه را تحت پوشش‌های این بیمه نامه قرار داد. به تعبیری دیگر در خرید بیمه آتش سوزی اگر حادثه‌ای رخ بدهد که تحت پوشش این بیمه نامه باشد تا سقف تعهدات شرکت بیمه، تمام خسارت ها جبران خواهد شد. اما نکته مهمی که در هنگام بیمه نامه آتش سوزی باید به آن دقت ویژه داشت این است که این بیمه نامه خسارت‌های جانی در حادثه را جبران نخواهد کرد و تحت پوشش خود قرار نخواهد داد.

بیشتر بدانید: بیمه مسئولیت ساختمانی ؛ از شرایط بیمه مسئولیت تا وظایف بیمه گذار

مزایای بیمه آتش سوزی

یکی از مزیت های مهم بیمه آتش سوزی ساختمان در مناطق مختلف شهر به ویژه کلان شهرها این است که می‌توان پس از بروز حادثه هزینه‌های زیادی را جبران کرد. در شهرهایی که نظارت صحیحی بر روی ساخت و سازهای جدید و سازه‌های قدیمی اعمال نمی شود، بهترین کار این است که بیمه آتش سوزی را خریداری کرده و از مزایای بی شمار آن استفاده کرد. بیمه آتش سوزی ساختمان مزیت‌های مختلفی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مزایای بیمه آتش سوزی برای ساختمان های مسکونی عبارتند از:

 • تحت پوشش قرار گرفتن در برابر جبران خسارت‌های به وجود آمده به ملک
 • ارائه پوشش هزینه‌های اضافی برای جبران خسارت‌های وارد شده به ملک
 • پوشش تعویض وسایل الکتریکی مانند کامپیوتر، کولر، تلویزیون و موارد مشابه آن

مزایای بیمه آتش سوزی برای ساختمان های تجاری و اداری عبارتند از:

 • پوشش هزینه تعویض یا تعمیر لوازم آسیب دیده در حادثه آتش سوزی
 • پوشش هزینه سهام آسیب دیده در آتش
 • پوشش فوت افراد در حادثه برای خانواده‌ها (نکته: این پوشش جزء موارد خاص است)

قیمت بیمه آتش سوزی آپارتمان

قیمت بیمه آتش سوزی آپارتمان به عوامل گوناگونی از جمله نوع سازه ، متراژ و پوشش های انخابی از جانب شما بستگی دارد. همچنین در بیمه آتش سوزی آپارتمان ارزش ساخت بنا ملاک محاسبه حق بیمه قرار خواهد گرفت و ارزش زمین و موقعیت تجاری آن مد نظر نخواهد بود چرا که در صورت وقوع حادثه شما هنوز مالک آن زمین هستید و فقط باید هزینه ساخت مجدد ساختمان پرداخت شود.

بیمه آتش سوزی و زلزله

در رابطه با بیمه زلزله این موضوع را مد نظر داشته باشید که زلزله یکی از پوشش‌ های جانبی بیمه آتش سوزی می باشد که برای دریافت آن، حتما باید یک بیمه آتش سوزی با پوشش زلزله خریداری نمود. همانطور که می دانید زلزله آسیب های جدی به ساختار خانه ها وارد می کند و باعث فروریختن دیوارها می شود حتی در برخی از خانه ها لرزش های بسیار خفیف نیز باعث از بین رفتن اثاثیه و لوازم منزل می شود. اگر به فکر خرید خانه به ویژه خرید در مناطقی که مستعد زلزله هستند ، می باشید ، اکیدا توصیه می شود برای درک هزینه واقعی خانه هزینه های پوشش بیمه را بررسی کرد ه و فراموش نکنید که خرید بیمه زلزله به تنهایی امکان پذیرنمی باشد.

بیشتر بدانید: از شرایط بیمه آسانسور ساختمان خود خبر دارید؟

بیمه آتش سوزی و زلزله ساختمان

بیمه آتش سوزی و زلزله ساختمان یکی از مهم ترین و پر طرفدارترین پوشش‌ های بیمه آتش سوزی است که در صورت بروز حادثه ، خسارات وارد شده به بنای ساختمان، اموال و دارایی‌ های موجود در آن را تحت پوشش خود قرار می‌ دهد. شما می توانید با خرید پوشش زلزله‌ بیمه آتش سوزی و با پرداخت مبلغی اندک ، کلیه خسارت‌ هایی که بر اثر وقوع آتش سوزی یا زلزله به اموال و دارایی‌ های شما وارد شود ، جبران کنید.

بیمه آتش سوزی و زلزله ساختمان در برابر خسارات مالی وارد شده به ملک و لوازم آن، جبران خسارت می ‌کند. البته تنها یکی از این ‌ها را می توان در برابر زلزله بیمه کرد. به عنوان مثال فردی قصد دارد فقط ملک خود را بیمه کند و مایل یه بیمه کردن اثاثیه منزل خود نیست و یا بالعکس! با توجه به مورد بیمه شده ، بیمه زلزله ساختمان در صورت وقوع زلزله خسارت مالی وارد شده را مطابق بیمه ‌نامه پرداخت خواهد کرد. توجه داشته باشید که بیمه زلزله واحدهای مسکونی در برابر خسارات جانی هیچ جبران خسارتی نمی ‌کند و فقط خسارات مالی را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

بیمه آتش سوزی اجباری است یا اختیاری

از آنجایی که در سال‌های اخیر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و حوادث غیر طبیعی مانند آتش سوزی باعث به وجود آمدن خسارات و هزینه‌های هنگفت افراد شده است، مجلس به تازگی یعنی در ابتدای فروردین ماه سال ۱۴۰۰ قانون خرید بیمه اجباری ساختمان مسکونی را تصویب کرد. قانون خرید بیمه اجباری ساختمان مسکونی که همان بیمه آتش سوزی است، توسط مجلس تصویب و بر اساس این قانون، تمامی مالکان ساختمان در سراسر کشور باید برای منزل خود بیمه آتش‌سوزی تهیه کنند. هدف از اجرای این قانون پیشگیری از هزینه‌های سنگین ناشی از آتش‌سوزی، زلزله، سیل و سایر بلایای طبیعی و غیر طبیعی است.

بیمه های اجباری مدیر ساختمان عبارتند از:

 • بیمه آتش‌سوزی
 • بیمه مسئولیت آسانسور
 • بیمه حوادث داخل ساختمان
 • بیمه حوادث مربوط به سرایدار، نگهبان یا کارگران
 • بیمه سرایت آتش‌سوزی به مکان‌های دیگر

 نحوه خرید بیمه آتش سوزی ساختمان

کافی است نوع سازه و کاربری  و متراژ ساختمان و ارزش اثاثیه خود  و همچنین مالک یا مستاجر بودنتان را در قسمت توضیحات بفرمایید تا بهترین بیمه  با بهترین حق بیمه را کارشناسان ما برای شما در نظر گیرند و شما رو راهنمایی بفرمایند.

در ضمن اگر مستاجر هستید نیازی نیست شما بنا رو بیمه کنید و با راهنمایی کارشناسان ما بهترین طرح برای بیمه کردن اثاثیه خود را میتونید تهیه کنید