بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی

برای صدور بیمه نامه و دریافت اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید.

بیمه کارفرما چیست

یکی از وظایف قانونی و مهم کارفرمایان این است که کارمندان و کارگران خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند. اگر کارفرمایان از‌ این قانون سرپیچی کنند و کارکنان سازمان خود را تحت پوشش بیمه قرار ندهند، موظف به پرداخت جریمه خواهند شد.

در وزارت کار و رفاه اجتماعی برای کارفرمایان در قبال بیمه کارمندان قانون سختی وضع شده است، با این حال متاسفانه برخی از کارفرمایان حق و حقوق کارمندان خود را به طور کامل پرداخت نمی‌کنند و برخی دیگر برای ‌اینکه حق بیمه ای پرداخت نکنند، ثبت شرکت انجام نمی دهند. البته کارکنان می‌توانند با مدارک معتبر‌ در اختیار ، شرکت را موظف به پرداخت جریمه و جبران پرداخت حق بیمه کنند. برای ‌پیگیری این کار باید به سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید.

بر اساس قوانین بیمه، کارفرمایان همانند کارمندان و کارگران، می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی، خدمات پایه‌ای درمان، حقوق بازنشستگی و حقوق از کارافتادگی بهره مند شوند. تمام ‌این موارد تحت پوشش بیمه‌ای به نام بیمه کارفرمایان قابل تهیه و خریداری می باشد.

بیمه مسئولیت کارفرما ساختمانی

کارکنان و کارگران در پروژه‌ های ساختمانی و عمرانی ممکن است در حین کار موجب خسارات جانی و بدنی شوند. در اینجا است که بیمه مسئولیت ساختمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد. بیمه مسئولیت ساختمانی یکی از انواع بیمه مسئولیت بدنی به حساب می آید.

در نتیجه برای کارفرمای چنین پروژه‌هایی حوادث کارکنان بیشتر خواهد بود از طرفی قوانین کار و مجازات کشور ما مسئولیت‌های سنگینی را در زمان اینگونه حوادث برای کارفرما در نظر خواهد گرفت. از طرفی دیگر اگر ثابت شود که حوادث و خسارات ناشی از کار بوده است سازمان تامین اجتماعی جهت دریافت خسارات از کارفرما اقدام خواهد نمود بنابراین سازمان تامین اجتماعی نیز جهت مطالبات خود پیگیر خواهد بود.

بیشتر بدانید: بیمه مسئولیت ساختمانی ؛ از شرایط بیمه مسئولیت تا وظایف بیمه گذار

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی

اگر شما به عنوان یک کارفرما تصمیم ساخت پروژه های مسکونی و یا پروژه های اداری و تجاری را گرفته اید،  قبل از شروع کار بهتر است از خطرات و راههای جبران خسارت های احتمالی آن آگاه شوید. یکی از انواع بیمه نامه مسئولیت، بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین ناظر، طراح و محاسب ساختمان در قبال کارگران ساختمانی و اشخاص ثالث می باشد. این بیمه نامه شامل بیمه مسئولیت مدنی در قبال مالکان، اشخاص ثالث و کارکنان اجرائی پروژه ساختمانی است.

موضوع این بیمه نامه بدین صورت است که مسئولیت سازندگان بنا را در قبال خطراتی که در حین احداث ساختمان ، اشخاص ثالث را تهدید می نماید، برعهده بگیرد. بدین مضمون چنانچه در اثر قصور و غفلت و سهل انگاری بیمه گذار خسارت جانی و مالی به اشخاص ثالث وارد آید، مسئولیت بیمه گذار توسط بیمه گر و درصورت لزوم توسط مراجع ذیصلاح قضایی، محرزگرددبا توجه به قانون اگر هنگام کار حادثه ای برای کارگر اتفاق بیافتد که منجر به فوت ، نقص عضو، هزینه پزشکی بشود مسئولیت آن با کارفرما میباشد

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما برای انواع پروژه‌های ساختمانی مناسب است چرا که با داشتن پوشش‌های متنوع، بهترین شرایط را برای کارفرماهای پروژه‌های ساختمانی و کارکنان آن‌ها ارائه می‌دهد. از این بیمه می‌توان به‌صورت بی‌نام استفاده کرد و می توان از آن، کارکنان، کارگران و اشخاص ثالث را نسبت به حوادث و اتفاقات احتمالی، بیمه نمود.

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی ، دارای چندین دسته‌بندی است که هر کدام از آنها برای یک حوزه خاص کاربرد خواهند داشت. دلیل این امر این است که هر کدام از این حوزه‌های کاری، شرایط و خطرات اختصاصی خود را دارند و هر کدام از این دسته‌بندی‌ها، با توجه به خطرات احتمالی هر محیط، پوشش‌ها و شرایط متنوعی را ارائه می‌دهند. بنابراین پیش از اخذ یکی از این بیمه‌ها، حوزه کاری خود را تعیین کرده و سپس بیمه‌ای را خریداری کنید که به‌صورت اختصاصی برای حوزه کاری شما تعیین شده است.

بیشتر بدانید: از شرایط بیمه آسانسور ساختمان خود خبر دارید؟

عدم استفاده از بیمه مسئولیت ساختمانی برای کارفرمایان چه عواقبی دارد؟

قبل از اقدام به شروع یک پروژه ساختمانی تمام کارفرمایان موظف اند مسئولیت تمام حوادثی را که ممکن است در هنگام عملیات ساختمانی رخ بدهد، بر عهده بگیرند. به عهده گرفتن کلیه مسئولیت‌های ناشی از حوادث ساختمانی برای کارفرمایان به تنهایی امکان‌پذیر نمی باشد چرا که با بروز حوادثی که در مراحل ساخت و ساز برای کارگران رخ می دهد متاسافانه بسیاری از آنها قطع نخاع یا فوت می‌شوند.

در این صورت اگر کارفرمایان بیمه مسئولیت ساختمانی نداشته باشند، محکوم به پرداخت تمامی هزینه‌های ناشی از وقوع حادثه می شوند که در بسیاری از موارد این هزینه ها به قدری سنگین است که برخی از آنها توان پرداخت خسارت به فرد آسیب دیده و یا خانواده او ندارند. بنابراین فشار روانی و مالی که بر عهده کارفرمایان در طی حوادث رخ می دهد به هیچ عنوان منطقی نیست که کارفرما از بیمه مسئولیت ساختمانی استفاده نکند.

نحوه سفارش بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی

کافی است شماره تماس خود ر ا برای ما بگذارید تا کارشناسان ما جهت تهیه  بیمه با پوشش های مناسب به صورت کاملا تخصصی شما را راهنمایی کنند در ضمن اگر بیمه نامه ای جاری دارید کارشناسان ما به صورت رایگان بیمه نامه شمارو بصورت تخصصی بررسی میکنند و اگر نیاز به اضافه یا کسر پوششی باشد به شما اطلاع میدهند