تریبلکس لاکچری

تریبلکس لاکچری

صفحه

1

2

تریبلکس لاکچری

بسیاری از افراد با معنای دقیق تریبلکس آشنایی ندارند چرا که برخی تریبلکس را ساختمانی می دانند که در آن سه خانواده زندگی می کنند در حالی که معنای واقعی تریبلکس اینگونه است،( ساختمانی که دارای سه طبقه مجزا بوده و هر یک از این طبقات دارای بخش هایی از خانه می باشند که رفاه حال ساکنین را فراهم می کنند.)

امروزه این سبک ساختمان را با نام تریبلکس لاکچری یا ویلاهای تریبلکس می شناسند. ویلا تریبلکس، دارای سه طبقه داخلی به‌همراه امکاناتی از جمله؛ آشپزخانه، اتاق‌خواب، نشیمن، سرویس حمام و دستشویی می باشد. هر یک از این طبقات به‌تنهایی و بدون نیاز به طبقه دیگر قابل سکونت می باشد و معمولا درب ورودی آن‌ها یکسان است. با این‌ وجود در بسیاری از ویلاهای تریبلکس طبقات به‌وسیله پله‌هایی در داخل خانه به یکدیگر متصل می‌شوند. سه طبقه بودن ویلاهای مذکور به این معنا نیست که مانند آپارتمان هر یک از طبقات از دیگری کاملاً مجزا بوده و مالک متفاوتی در آن زندگی می‌کند. هر سه طبقه ویلا متعلق به یک مالک است، چرا که داخل خانه به یکدیگر متصل هستند و تنها امکانات موجود در آن‌ها برای راحتی بیش‌تر و دسترسی بهتر است.

برای اطلاع از به روزترین قیمت خرید ویلا در تهران کلیک کنید.

ویلا تریبلکس لاکچری

همانگونه که به آن اشاره کردیم به ویلاهایی که سه طبقه مجزا دارند و طبقات توسط پله های مارپیچ بلند به هم متصل شده اند، ویلا تریبلکس می گویند. امروزه در تمام کشورهای دنیا اینگونه ویلاها به ویلا تریبلکس لاکچری مشهور هستند و در رده ویلاهای فوق مدرن و لوکس قرار دارند، چرا که سازنده هزینه بالایی برای ساخت آن در نظر گرفته است. 

اکثرا ویلا تریبلکس لاکچری در منطقه های فوق العاده زیبا و لوکس قرار دارد و بیشتر آنها دارای چشم اندازی دلپذیر هستند. طراحی اینگونه ساختمان مورد پسند هر قشری است. وجود فضای باز و امکانات رفاهی بسیار زیاد در این نوع طراحی موجب جذب بسیاری از خریداران به آن شده است.

ویلا تریبلکس لاکچری به گونه ای طراحی می شود که در آن سالن ورزشی قرار گرفته باشد. همچنین مجزا بودن طبقات از یکدیگر موجب شده که افراد و ساکنین ساختمان آرامش بیشتری در اختیار داشته باشند.

قیمت ویلا تریبلکس لاکچری

خانه تریبلکس لاکچری

خانه تریبلکس لاکچری عموماً به‌دلیل طراحی مجلل آن‌ها به‌عنوان ویلای لوکس در نظر گرفته می‌شوند. برخی از ویژگی‌های معماری ویلا تریبلکس به شرح ذیل است:

خانه تریبلکس لاکچری طراحی مدرن دارند. یکی از نکات بارز در نمای بیرونی این نوع خانه ها ترکیب رنگ آن‌ها است. معمولا در طراحی این نوع ساختمان‌ها چندین رنگ رای طبقات مختلف استفاده می‌کنند. از ویژگی‌های بارز خانه تریبلکس لاکچری می توان به ارتفاع زیاد آن‌ اشاره کرد به همین دلیل است که در نمای خارجی آن‌ها از سازه‌های بلند استفاده می کنند. علاوه بر این در نمای بیرونی آنها امعمولا از متریال خاص مانند چوب استفاده می کنند چرا که چوب نمای بی‌نظیری به ساختمان می‌بخشد. البته باید یادآور شد که مسئله در  کنار انتخاب مصالح، باید به آب‌وهوای منطقه توجه کرد. خانه های تریبلکس عموماً در فضاهای خارج شهری و به‌دور از دیگر خانه‌ها ساخته می‌شوند و بیش‌تر از دیگر سازه‌ها تحت تأثیر آب‌وهوا قرار می‌گیرند. در طراحی خارجی این ساختمان‌ها علاوه‌ بر نمای بیرونی به فضاسازی محیط نیز بسیار توجه می‌شود. فضای بیرونی خانه های تریبلکس عموماً با دیوارهایی کوتاه پوشانده شده و معمولا در حیاط آن استخری مستطیل شکل وجود دارد.

جهت کسب اطلاع از قیمت به روز خرید ویلا در دماوند کلیک کنید.

در طراحی خارجی خانه تریبلکس لاکچری باید به چند نکته بسیار مهم توجه شود:

 • سادگی طراحی ساختمان
 • شیک و لوکس بودن آن
 • هارمونی تمام طبقات با یکدیگر
 • استفاده از ترکیب رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، طوسی و مشکی در آن
 • درب و پنجره‌های بزرگ
 • وجود استخر
 • فضای سبز مناسب
 • نورگیری بالا
 • چشم انداز جذاب

قیمت تریبلکس لاکچری

قیمت تریبلکس لاکچری به عوامل زیادی بستگی دارد به عنوان مثال اینکه ویلای تریبلکس در کدام منطقه از شهر یا یک محله از شهر قرار گرفته؟ چند سال ساخت است؟ و یا اینکه نوساز است یا قدیمی ساز؟ متریال به کار رفته در آن به چه صورت است؟ و... تمام این موارد بر روی قیمت تریبلکس لاکچری تاثیرگذار هستند.

بر اساس آگهی های منتشر شده از وبسایت های ملکی در مهر ماه 1402 قیمت تریبلکس لاکچری در برخی از مناطق تهران نیز به شرح زیر می باشد:

قیمت تریبلکس لاکچری در فرمانیه، ۸۰۰ متر ویلایی، (نوساز) ۱۲۰۰ متربنا تریبلکس، ۵خواب ، متریال مولتی برند اروپایی، حیاط سازی بسیار زیبا همراه با درختان کهنسال، استخر ،سونا،جکوزی، سالن جیم، پارکینگ ، انباری متری ۶۸۷ میلیون و 500 هزار تومان ، معادل 550 میلیارد تومان می باشد.

همچنین برای یک ویلای 600 متری تریبلکس در پاسداران تهران ، سال ساخت 1383، سونا خشک و جکوزی، پارکینگ سرپوشیده، شاه نشین، سالن و نشیمن بزرگ باارتفاع سقف ۴ متر ، ( احداثی در ۴۰۰ متر زمین شمالی مشجر) متری 275 میلیونتومان ، معادل 110 میلیارد تومان در بنگاه های املاک معامله می شود.


سوالات متداول

 • قیمت تریبلکس لاکچری چند است؟

  در مهر ماه 1402 قیمت تریبلکس لاکچری در فرمانیه، ۸۰۰ متر ویلایی، (نوساز) ۱۲۰۰ متربنا تریبلکس، ۵خواب ، متریال مولتی برند اروپایی، حیاط سازی بسیار زیبا همراه با درختان کهنسال، استخر ،سونا،جکوزی، سالن جیم، پارکینگ ، انباری متری ۶۸۷ میلیون و 500 هزار تومان ، معادل 550 میلیارد تومان می باشد. همچنین برای یک ویلای 600 متری تریبلکس در پاسداران تهران ، سال ساخت 1383، سونا خشک و جکوزی، پارکینگ سرپوشیده، شاه نشین، سالن و نشیمن بزرگ باارتفاع سقف ۴ متر ، ( احداثی در ۴۰۰ متر زمین شمالی مشجر) متری 275 میلیونتومان ، معادل 110 میلیارد تومان در بنگاه های املاک معامله می شود.

 • تریبلکس چیست؟

  تریبلکس به ساختمانی می گویند که دارای سه طبقه مجزا بوده و هر یک از این طبقات دارای بخش هایی از خانه می باشند که رفاه حال ساکنین را فراهم می کنند.) به تعبیر دیگر ویلا تریبلکس، دارای سه طبقه داخلی به‌همراه امکاناتی از جمله؛ آشپزخانه، اتاق‌خواب، نشیمن، سرویس حمام و دستشویی می باشد. هر یک از این طبقات به‌تنهایی و بدون نیاز به طبقه دیگر قابل سکونت می باشد و معمولا درب ورودی آن‌ها یکسان است.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک