نقش آقای املاک در فرایند اعتماد سازی شغل مشاور املاک

نقش آقای املاک در فرایند اعتماد سازی شغل مشاور املاک

24 مهر 1400

اخبار مسکن

نقش آقای املاک در فرایند اعتماد سازی شغل مشاور املاک

در مراسم رونمایی از پلتفرم آقای املاک که در ۱۷ مهرماه سال ۱۴۰۰ برگزار شد آقایان مهندس ایمان خدابخش مدیرعامل آقای املاک و مهندس عبدالله اوتادی عضو هیات مدیره اتحادیه املاک در رابطه با نقش آقای املاک در فرایند اعتمادسازی صنف مشاوران املاک صحبت کرده اند.

مهندس ایمان خدابخش با بیان اینکه پلتفرم آقای املاک در کسب مجوزهای لازم از سازمان ها و نهادهای مربوطه برای راه اندازی وبسایت و اپلیکیشن آقای املاک با چالش های بسیار زیادی روبه رو شد بیان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از اپلیکیشن های بزرگ در گذشته موفق به جلب رضایت کاربران نشدند در نتیجه ما در ابتدا باید نظر تمام این ارگان ها را به خود جلب و به نوعی اعتماد سازی ایجاد می کردیم.

وی افزود: الگوسازی در بخش مسکن کار بسیار دشواری است ما تمام نقاط ضعف استارتاپ هایی که در گذشته شکست خوردند را مورد بررسی دقیق قرار داده ایم. در واقع ما یک شبه عنوان تخصصی ترین و کاملترین وبسایت ملکی را از آن خود نکرده ایم. اما حالا به جرات می توانیم ادعا کنیم که وبسایت و اپلیکیشن آقای املاک قابل مقایسه با موارد مشابه و وبسایت های آگهی محور نیست، آقای املاک صرفا در حوزه ملک و ساختمان فعالیت می کند و در هیچ موردی خارج از این عرصه ورود نخواهدکرد.

خدابخش در ادامه بیان کرد: تمام تمرکز و تلاش ما این است که فعالان حوزه مسکن اعم از سازنده ها و مشاوران حرفه ای و... را از غیر حرفه ای هایی که وارد این حوزه شده اند، متمایز کنیم.

مدیرعامل پلتفرم آقای املاک

مدیرعامل پلتفرم آقای املاک در پایان سخنانش اظهار کرد: مشاورین املاک در کشورهای مختلف با افتخار شغل خود را معرفی می کنند اما متاسفانه با جو بدینانه ای که در جامعه نسبت به مشاورین املاک وجود دارد برخی از مشاوران شغل خود را پنهان می کنند. امیدوارم با کمک اتحادیه در این قشر شفاف سازی ایجاد کنیم تا بتوانیم صنف مشاوران املاک را ارتقا بخشیم و جایگاه واقعی آنها را به عموم مردم نشان دهیم. تمام تلاش تیم آقای املاک این است صنف مشاوران املاک را به جایگاه اصلی خود برگرداند و از مشاورین و آژانس های متعهد،فعال و قانون مند دفاع کند.

در همین رابطه مهندس عبدالله اوتادی، عضو هیات مدیره اتحادیه املاک گفت: بیشتر مردم دیدگاه خوبی نسبت به صنف مشاوران املاک ندارند. بزرگترین ثروت مشاوران املاک اعتماد مشتری به آنهاست. بیش از ۹۰ درصد تخلفاتی که در صنف مشاوران املاک صورت می گیرد از طرف مشاورانی مبتدی و تازه کار است. متاسفانه در فضای مجازی ما شاهد تدریس آموزش املاک از طریق مشاوران تازه کار و مبتدی هستیم.  

وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: برخی از این افراد با آموزش های غلط و غیر اصولی خود افراد را به گمراهی می کشانند . در حالی که تدریس آموزش مشاور املاک نیاز به دوره های آموزشی از سوی اتحادیه و حداقل ۱۵ الی ۲۰ سال سابقه کاری دارد. متاسفانه این افراد باعث سلب اعتماد مشتری و مردم شده اند.

عبدالله اوتادی عضو هیات مدیره اتحادیه املاک

عضو هیات مدیره اتحادیه املاک خاطر نشان کرد: به همین دلیل همیشه جای یک سامانه یا پلتفرم که بتواند اعتماد کاربران را نسبت به صنف مشاوران املاک برگرداند،‌حس شده است. خوشبختانه پلتفرم آقای املاک با راه اندازی به موقع خود توانست تا حدود زیادی اعتماد کاربران را در حوزه املاک و مستغلات برگرداند.

مهندس عبدالله اوتادی در ادامه تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا تعداد زیادی از مردم به فضای مجازی هجوم آوردند که متاسفانه در این میان بسیاری از اپلیکیشن های معروف و شناخته شده از این جریان سوء استفاده و مبلغ ثبت آگهی ها را چندین برابر افزایش دادند.

اوتادی در پایان سخنان خود بیان کرد: با وعده ای که پلتفرم آقای املاک به اتحادیه املاک داده قرار بر آن شد که این پلتفرم نیز بر خلاف دیگر اپلیکیشن ها آگهی های ساده خود را مادام العمر به صورت رایگان حفظ کند و این رویه را تغییر ندهد. با شناختی که تا به امروز از این پلتفرم داشتیم قطعا این وعده محقق خواهد شد و مطمئنا اتحادیه به دلیل خدمات دهی فوق العاده آقای املاک به عموم مردم و صنف مشاوران صد در صد از آن حمایت خواهدکرد و در آینده لینک و اطلاعات مربوط به دفاتر املاک و مشاوران را در اختیار این پلتفرم قرار خواهد داد. امیدواریم برند آقای املاک روز به روز قوی تر و فعالیت خود را به همین منوال ادامه دهد.

پروژه گرندپارک فردیس
تعداد نظرات : 1
 • بهروزی
  2 تیر 1402
  باعرض سلام،باتوجه به سابقه ۳۵ساله پرکار املاک و روشهای ابتکاری در این صنف و تبلیغات وووپیشنهادهمکاری دارم.بامید پیگیری و همکاری
  ادمین آقای املاک
  2 تیر 1402
  سلام و درود کاربر گرامی آقای املاک از واحد پشتیبانی در اولین فرصت جهت همکاری با شما تماس خواهند گرفت.