عبدالله اوتادی: با راه اندازی پلتفرم آقای املاک اعتماد به صنف مشاوران املاک بازگشت

عبدالله اوتادی: با راه اندازی پلتفرم آقای املاک اعتماد به صنف مشاوران املاک بازگشت

24 مهر 1400

اخبار مسکن

عبدالله اوتادی: با راه اندازی پلتفرم آقای املاک اعتماد به صنف مشاوران املاک  بازگشت
پیش خرید آپارتمان در تهران

در مراسم رونمایی از پلتفرم آقای املاک مهندس عبدالله اوتادی عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک وبسایت و اپلیکیشن آقای املاک را مورد بررسی قرار داد و از چالش های صنف مشاوران املاک سخن گفت.

در ابتدای این مراسم مهندس عبدالله اوتادی عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه ویروس کرونا محیطی مناسب برای فضای مجازی به ویژه اپلیکیشن ها ایجاد کرد، گفت: کرونا هر بدی که داشت برای اپلیکیشن ها خوب بود و باعث افزایش متقاضیان مسکن در فضای مجازی شد. در این میان، سوپر اپلیکیشن آقای املاک فرصتی استثنایی برای آژانس ها و مشاوران املاک به وجود آورد و موجب شد بسیاری از آژانس های املاک که به شیوه سنتی مشغول فعالیت بودند با رضایت کامل به سراغ وبسایت و اپلیکیشن آقای املاک سوق پیدا کنند و از ابتدا تا انتهای فرایند خرید و فروش و رهن و اجاره ملکی را به صورت آنلاین انجام دهند.

اوتادی در ادامه افزود: خوشبختانه سوپر اپلیکیشن آقای املاک صفر تا صد نیازهای ملکی را برای عموم و صنف مشاوران املاک فراهم کرده است. پلتفرم آقای املاک با خدمات متنوع و خاص خود مورد استقبال اتحادیه قرار گرفت و اتحادیه املاک به هر گونه خدماتی که در آن به اعضای صنف مشاوران املاک و عموم مردم کمک کند به طور قطع استقبال و حمایت خواهد کرد.

عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: متاسفانه در دوران کرونا بسیاری از اپلیکیشن هایی که مورد استقبال عموم قرار گرفتند به مرور زمان از این اعتماد و استقبال سو استفاده و میزان مبالغ خدمات دهی خود را چندین برابر کردند که البته ما از طریق اداره تعزیرات وارد عمل شدیم تا از این موضوع هر چه سریعتر جلوگیری کنیم.

مهندس اوتادی در ادامه در رابطه با پلتفرم آقای املاک بیان کرد: اتحادیه املاک از اینکه تیم حرفه ای و تخصصی آقای املاک توانسته ابزاری در قالب وبسایت و اپلیکیشن ملکی در جهت خدمات دهی آسان به مردم و اعضای صنف مشاوران املاک طراحی کند، بسیار خرسند و آینده آقای املاک با توجه به ارائه خدمات جدید و حرفه ای خود به کاربران بسیار روشن است.

وی افزود: بزرگترین سرمایه و ثروت مشاوران املاک اعتماد مشتری به آنهاست. ما باید شرایطی را به وجود آوریم که امکان امتیاز دهی به مشاوران املاک فراهم شود که در اپلیکیشن آقای املاک این شرایط به وجود آمده است. زمانی که افراد در دفتر املاک قراردادی را به ثبت می رسانند و کد رهگیری دریافت می کنند، اتحادیه سامانه ای را در اختیار اپلیکیشن آقای املاک قرار می دهد تا پیامکی به اشخاص داده شود که آیا از مبلغ کمیسیون، مدیر قرارداد و حتی عملکرد دفتر املاک راضی بودند یا خیر؟ با امتیازات داده شده از سوی کاربران ما به خوبی عملکرد آژانس های املاک را رصد خواهیم کرد.

عبدالله اوتادی عضو هیات مدیره اتحادیه املاک

مهندس عبدالله اوتادی، با بیان اینکه بیشتر مردم دیدگاه مثبت و خوبی نسبت به صنف مشاوران املاک ندارند، تصریح کرد: همانطور که در صحبت های قبل به آن اشاره کردم بزرگترین ثروت مشاوران املاک اعتماد مشتری به آنهاست. بیش از ۹۰ درصد تخلفاتی که در صنف مشاوران املاک صورت می گیرد از طرف مشاورانی مبتدی و تازه کار است. متاسفانه در فضای مجازی ما شاهد تدریس آموزش املاک نادرست از سوی مشاوران تازه کار و مبتدی هستیم.  

وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: برخی از این افراد با آموزش های غلط و غیر اصولی خود افراد را به گمراهی می کشانند . در حالی که تدریس آموزش مشاور املاک نیاز به دوره های آموزشی از سوی اتحادیه و حداقل ۱۵ الی ۲۰ سال سابقه کاری دارد. متاسفانه این افراد باعث سلب اعتماد مشتری و مردم شده اند.

عضو هیات مدیره اتحادیه املاک خاطر نشان کرد: به همین دلیل همیشه جای یک سامانه یا پلتفرم که بتواند اعتماد کاربران را نسبت به صنف مشاوران املاک برگرداند،‌حس شده است. خوشبختانه پلتفرم آقای املاک با راه اندازی به موقع خود توانست تا حدود زیادی اعتماد کاربران را در حوزه املاک و مستغلات برگرداند.

مهندس عبدالله اوتادی در ادامه تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا تعداد زیادی از مردم به فضای مجازی هجوم آوردند که متاسفانه در این میان بسیاری از اپلیکیشن های معروف و شناخته شده از این جریان سوء استفاده و مبلغ ثبت آگهی ها را چندین برابر افزایش دادند.

اوتادی در ادامه خاطر نشان کرد: با وعده ای که پلتفرم آقای املاک به اتحادیه املاک داده قرار بر آن شد که این پلتفرم نیز بر خلاف دیگر اپلیکیشن ها آگهی های ساده خود را مادام العمر به صورت رایگان حفظ کند و این رویه را تغییر ندهد. با شناختی که تا به امروز از این پلتفرم داشتیم قطعا این وعده محقق خواهد شد و مطمئنا اتحادیه به دلیل خدمات دهی فوق العاده این پلتفرم به عموم مردم و صنف مشاوران صد در صد از آقای املاک حمایت خواهدکرد و در آینده لینک و اطلاعات مربوط به دفاتر املاک و مشاوران را در اختیار این پلتفرم قرار خواهد داد. امیدواریم برند آقای املاک روز به روز قوی تر و فعالیت خود را به همین منوال ادامه دهد.

وی گفت: اتحادیه مشاوران املاک جز معدود اتحادیه هایی است که برای آموزش مشاوران املاک دانشگاه تاسیس کرده است. برای اتحادیه املاک گذراندن دوره آموزشی برای مشاوران بسیار حائز اهمیت می باشد.. حساسیت در این شغل به حدی است که با یک جراح قلب برابری می کند همانطور که با کوچکترین اشتباه جراح، زندگی بسیاری از افراد از هم می پاشد، در اتاق قرارداد املاک با کوچکترین اشتباه زندگی دو خانواده و همچنین مشاور املاک دچار اختلال می شود.

عضو هیات مدیره اتحادیه املاک در پایان سخنانش بیان کرد: به دلیل شرایط  اقتصادی حاکم بر کشور بسیاری از افراد به شغل مشاور املاک روی آوردند به همین دلیل  سقف تعداد مشاوران املاک به ویژه در شهر تهران پر شده است. امیدواریم اقتصاد کشور در آینده رونق پیدا کند و افراد قبل از آنکه وارد این شغل شوند در ابتدا آموزش های لازم را ببینند .  اتحادیه املاک از متخصصان و افراد باتجربه ای که در فضای مجازی در جهت افزایش اطلاعات مشاوران املاک آموزش های اصولی و حرفه ای می دهند، حتما حمایت خواهد کرد . 

خرید خانه در تهران