مشاور املاک مستقل ؛۵ مرحله برای رسیدن به موفقیت در شغل املاک

مشاور املاک مستقل ؛۵ مرحله برای رسیدن به موفقیت در شغل املاک

3 آبان 1401

آموزش املاک

مشاور املاک مستقل ؛۵ مرحله برای رسیدن به موفقیت در شغل املاک

در این مطلب مراحل چگونگی تبدیل شدن به یک مشاور املاک مستقل و همچنین نکات مهم در رابطه با شروع و ایجاد حرفه شغل املاک و مستغلات برای شما آورده شده است.

در حالی که برای شغل مشاور املاک و انجام معاملات به مجوز نیاز دارید، راه اندازی یک کسب و کار موفق جنبه های زیادی را به همراه دارد، مانند یادگیری نحوه ایجاد سرنخ ها، ایجاد طرح های تجاری و مدیریت تلاش های بازاریابی و... برای اینکه در صدر بازی خود باقی بمانید، باید به کسب دانش در مورد بازار مسکن و روند صنعت ادامه دهید.

۵ مرحله برای تبدیل شدن به مشاور املاک مستقل 

در این مقاله مراحل چگونگی تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق و مستقل و همچنین نکات مهم در رابطه با شروع و ایجاد حرفه شغل املاک و مستغلات برای شما آورده شده است.

۱. در نظر بگیرید که آیا این بهترین انتخاب شغلی برای شما است یا خیر

قبل از شروع شغل به عنوان یک مشاور املاک، باید در نظر بگیرید که آیا این بهترین انتخاب شغلی برای شما خواهد بود یا خیر. این شغل از شما می خواهد که با ساعات کاری انعطاف پذیر سازگار شوید، مهارت های سازمانی و ارتباطی درجه یک داشته باشید و به آمار و روند بازار مسکن علاقه مند باشید.

زمانی که به شغل املاک و مستغلات فکر می کنید، به این نکته توجه کنید که چقدر پول به دست خواهید آورد و چقدر در کسب و کار خود سرمایه گذاری خواهید کرد. شما برای دریافت مجوز، ایجاد و توزیع مواد بازاریابی، و تولید سرنخ پول خرج خواهید کرد، بنابراین بهترین کار این است که هنگام شروع کار خود سرمایه داشته باشید. علاوه بر این، باید پولی را کنار بگذارید تا در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید.

در مورد پولی که به دست خواهید آورد، باید بدانید که حقوق یک مشاور املاک لزوماً ثابت نیست، به خصوص زمانی که برای اولین بار وارد این صنعت می شوید.

۲. مراحل صدور مجوز را طی کنید

گام بعدی در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک مشاور املاک مستقل ، گرفتن مجوز است. شما برای ارائه قانونی خدمات املاک و مستغلات به خریداران و فروشندگان باید مجوز ملکی داشته باشید. 

۳. سازماندهی و راه اندازی ابزارهای تجاری املاک و مستغلات

در حالی که می توانید پس از دریافت مجوز، "نماینده املاک دارای مجوز" را به رزومه خود اضافه کنید، باید کارهای بیشتری انجام دهید تا به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای شناخته شوید. فعالیت های روزانه شامل برقراری ارتباط با مشتریان، انجام معاملات، ایجاد سرنخ، سازماندهی برنامه، برنامه ریزی برای کسب و کار و ایجاد مواد بازاریابی است. منابع زیادی نیز برای کمک به شما در حرفه ای شدن در حوزه املاک و پیشبرد حرفه خود وجود دارد.

شغل مشاور املاک

طرح های تجاری

ایجاد طرح های تجاری بخشی از داشتن یک کسب و کار کوچک است. به عنوان مشاور املاک مستقل ، شما صاحب کسب و کار خود و رئیس خود هستند. برای موفقیت، باید یک برنامه تجاری برای تعیین اهداف اساسی، ایجاد اهداف درآمدی، سازماندهی امور مالی و استراتژی برای ایجاد کسب و کار املاک و مستغلات داشته باشید. علاوه بر این، طرح کسب و کار شما باید شامل موارد زیر باشد:

 تجزیه و تحلیل نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها
اهداف مشخص و قابل اندازه گیری
استراتژی های بازاریابی
استراتژی های تولید سرب
هدف درآمد

بیشتر بخوانید: ۹ استراتژی برای ایجاد و حفظ وفاداری مشتریان

۴. بازار خود را بشناسید

بخشی از فرآیند تبدیل شدن به یک مشاور املاک مستقل ، یادگیری در مورد بازار املاک و مستغلات است. نمایندگان خوب اطلاعات کلی در مورد بازار مسکن را در اختیار مشتریان قرار می دهند. با این حال، نمایندگان موفق هم در بازار و هم در حوزه بازار هدف خود تخصص دارند، بنابراین می توانند اطلاعات جامع و به روزی را در اختیار آنها قرار دهند تا آنها را در معاملات خود راهنمایی کنند.

برای آشنایی با بازار مسکن، باید اخبار املاک را به طور مرتب مطالعه کنید و آمارهای فعلی را با روندهای گذشته مقایسه کنید. این به شما درک بهتری از چگونگی تغییر روند املاک و مستغلات در طول زمان می دهد و به شما توانایی پیش بینی بازار مسکن در آینده را خواهد داد.

۵. کار در شغل املاک را آغاز کنید، اما به یادگیری ادامه دهید

هنگامی که تمام برنامه های مورد نیاز خود را جهت موفقیت آماده کردید، آنها را برای شروع یک حرفه موفق املاک و مستغلات پیاده سازی کنید. نکته کلیدی این است که با افزودن روش‌های جدید تولید سرنخ و بازاریابی، این ابزارها را سازگار و مستمر، بهبود بخشید. و در نهایت برنامه ها و تاکتیک های خود را برای تعیین بازده سرمایه گذاری و نرخ تبدیل پیشرو برای تغییر یا اضافه کردن به استراتژی های فعلی که استفاده می کنید، بازبینی کنید.

اگر اکنون برای ایده های بیشتر آماده هستید، می توانید مقالات زیر که حاوی نکات و ترفندهای موفقیت در صنعت املاک و مستغلات می باشد را مطالعه نمایید:

متقاعد سازی مشتری ؛برترین تکتیک‌های متقاعد سازی برای بستن معامله

آموزش بازاریابی املاک ؛ معرفی بهترین روش های بازاریابی در شغل املاک

روانشناسی مشاور املاک ؛ افزایش فروش ملک با ۶ ترفند ساده

چگونه یک مشاور املاک خوب باشیم ؟

روشهای نوین بازاریابی املاک ؛ ۱۳ ایده موثر برای مشاوران املاک

ترفندهای مشاور املاک ؛ ۸ ترفند جدید برای موفقیت در شغل مشاور املاک