خرید زمین زیر قیمت

خرید زمین زیر قیمت

درخواست فروش ملک

خرید زمین زیر قیمت

خرید زمین ارزان همیشه جزو سرمایه گذاری‌های جذاب برای ایرانی‌ها بوده است. دلیل این جذابیت عوامل متعددی است. شاید مهم‌ترین آن‌ها گواه تاریخ باشد که نشان می‌دهد زمین برخلاف هر سرمایه‌گذاری دیگری که مدام در معرض نواسانات و خطر کم شدن سرمایه اولیه است، همواره در حال رشد است.
 گاهی سرعت این رشد بسیار سریع و سرصام آور بوده و در مواقعی با رکود و رشد لاکپشتی روبه رو شده است. ضمن آن‌که سرعت رشد ارزش زمین در مناطق مختلف متفاوت است. اما به هر حال همیشه یکی از مطمئن‌ترین و کم خطرترین روش‌های مراقبت از ارزش پول و تبدیل آن به احسن خریدن زمین است.
اگر بتوانید زمین ارزان قیمت پیدا کنید، احتمالاً معامله بسیار شیرینی در انتظار شماست. اما پیدا کردن زمین زیر قیمت کار دشواری است. چون اغلب فروشندگان حقیقی یا بنگاه‌های معاملاتی به ارزش و روند همیشگی رشد آن آگاه بوده و خیلی دیر حاضر به فروش زمین زیر نرخ عرف منطقه می‌شوند.
وبسایت آقای املاک علاوه بر خدمات ارائه شده در زمینه خرید زمین زیر قیمت، خدماتی را نیز در زمینه ی خرید ویلا زیر قیمت نیز ارائه می دهد. همچنین با مراجعه به وبسایت آقای املاک، می توانید به آگهی های مربوط به خرید آپارتمان در تهران نیز دسترسی پیدا کنید.
پیش از آن‌که به چنین موقعیت جذابی برسید و روی آن سرمایه‌گذاری کنید، این مطلب را حتماً تا انتها بخوانید. چون فارغ از سطح دانش حقوقی و تجربه شما در خرید و فروش قرار است به بیان بسیار ساده به شما بگوییم در فرآیند خرید زمین زیر قیمت به چه نکاتی باید دقت کنید تا چنین معاملاتی را با ریسک خطر کمتری انجام دهید.

نکات مهم خرید زمین زیر قیمت

وقتی چیزی از نرخ معمول و عرف خود پایین‌تر عرضه می‌شود، باید در خرید آن محتاط‌تر بود. البته منظور ما این نیست که نباید وارد چنین معامله‌ای شد. بلکه باید از تمام ابزارها و اطلاعات استفاده کرد تا احتمال کلاه برداری را به صفر رساند. چون موضوع کلاه برداری در معاملات مربوط به زمین بسیار شایع است. حال تصور کنید قرار است یک زمین زیر قیمت بخرید. باید مطمئن شوید که فروشنده از نرخ گذاری پایین زمین خود چه هدفی داشته است؟
در این راستا موارد زیر را حتماً در نظر داشته باشید:

• قیمت زمین در منطقه مورد نظر را بدانید

اولین ابزار شما برای پایین آوردن ریسک خرید زمین زیر قیمت این است که بدانید هم اکنون زمین در منطقه مورد نظر شما با چه نرخی معامله می‌شود. گاهی برخی از فروشندگان در استفاده از عبارت "زمین زیر قیمت" شیطنت می‌کنند. یعنی به مشتری تفهیم می‌کنند که قیمتشان پایین است در حالی که نرخ آن‌ها با عرف منطقه هیچ فرقی ندارد. پس در قدم اول خود را به ابزار اطلاعات مجهز کنید.

• کاربری زمین را در نظر بگیرید

همه زمین‌ها کاربری مشخصی دارند. به طور مثال یک زمین می‌تواند صنعتی، مسکونی، موروثی یا اوقافی باشد. بسته به این که تصمیم دارید در زمینی که می‌خرید چه کاری انجام دهید، کاربری آن را بررسی کنید تا قانونی و کاملاً رسمی باشد و بعداً با این تغییر کاربری به مشکل برنخورید.

• سند زمین را بررسی کنید

هر روزه در دادگاه‌های کشور صدها پرونده در خصوص املاک فروخته شده بدون سند بررسی می‌شود. هرگز در مواجهه با موقعیت خرید زمین ارزان عجله نکنید و آن را بدون سند رسمی نخرید.

• مجوزهایی که می‌توانید برای زمین بگیرید را بررسی کنید

اگر قصد تغییر کاربری زمینی را دارید، پیش از خرید آن از مراجع ذی صلاح بررسی کنید که آیا اصلاً امکان این تغییر کاربری وجود دارد یا خیر؟ به حرف فروشنده و کارشناس املاک که لفظاً می‌گویند می‌توانید کاربری زمین را تغییر دهید اصلاً اکتفا نکنید.

• قولنامه وجاهت قانونی ندارد

قولنامه‌هایی که به صورت دستی بین فروشنده و خریدار نوشته می‌شود به هیچ عنوان وجاهت قانونی ندارد و قابل استناد نیست. برای خرید زمین در بنگاه معاملات املاک معتبر در برگه هولوگرام دار و با کد رهگیری قرار داد بنویسید.

• استعلامات لازم را پیش از عقد قرارداد بگیرید

برای خرید زمین زیر قیمت لازم است از دارایی، شهرداری و ثبت استعلام بگیرید تا مطمئن شوید زمین موردنظر شما به هیچ نهادی بدهکاری ندارد.

• امتیازات زمین زیر قیمت را بررسی کنید

کیفیت و فشار آب، برق، گاز، دسترسی به مراکز اصلی شهر و امکانات شهری و امنیت منطقه مواردی است که روی قیمت زمین اثر مستقیم دارند. قبل از خرید زمین ارزان مطمئن شوید که زمین مورد نظر شما از نظر موارد فوق چه امتیازی کسب می‌کند؟ شاید نداشتن یکی از این موارد سبب کاهش قیمت شده و بعداً نبودن همان مورد شما را به‌شدت به دردسر بیندازد.

• منطقه، موقعیت و آینده زمین را بررسی کنید

لازم است بدانید منطقه زمین مورد نظر شما در چه شرایطی است؟ آیا جای رشد دارد؟ برای این منظور با کارشناسان خبره ملک در منطقه، معتمدین محل، دهیاری، افراد بومی، همسایگان زمین و افراد ساکن در مناطق اطراف زمین صحبت کنید و از آن‌ها اطلاعات بگیرید.

برای پیداکردن ملک های زیر قیمت، وبسایت آقای املاک، یک صفحه جداگانه به خرید خانه زیر قیمت اختصاص داده است.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک