خرید و فروش آپارتمان در تبریز

خرید آپارتمان در تبریز

صفحه

1

2

...

101

خرید آپارتمان در تبریز

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و  مدرن ایران است که قطب صنعتی ، گردشگری و تجاری کشور به شمار می رود. محبوبیت این شهر برای زنگی موجب شده قیمت خرید آپارتمان در تبریز با قیمت خرید آپارتمان در تهران برابری کند.  اگر قصد خرید خانه در این شهر زیبا را دارید باید برای پیدا کردن بهترین محله تبریز پس از بررسی بودجه‌تان، گرانترین و ارزانترین محله های تبریز را شناسایی و به سراغ قیمت کلی قیمت خانه در تبریز بروید تا بر اساس آن متناسب با بودجه خود بهترین تصمیم را بگیرید.

در حالت کلی تمام شهرها به سه دسته بالاشهر، مرکز شهر و پایین شهر تقسیم بندی می شود که البته شهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای خرید آپارتمان در تبریز ابتدا باید میزان بودجه‌ را مشخص کنید.  به عنوان مثال اگر به دنبال خانه‌ای لوکس در یک منطقه خوب هستید پیشنهاد ما به شما محله هایی مانند میرداماد، جزیره گلی، خیابان خیام، ولیعصر، نوبر و زعفرانیه می باشد. این محله ها که از امکانات رفاهی بسیار مناسبی برخوردارند جزء خیابان های اصلی این شهر محسوب می شوند و البته بسیار هم قدمت دارند.

همچنین محله هایی مانند بام فرشته، فرمانداری، خیابان منظریه، یاخچیان و آبرسان با دسترسی خوب به امکانات شهری ، گزینه مناسبی برای افرادی هستند که بودجه متوسط در اختیار دارند . از طرفی محله‌های آزادی، حافظ، باغ میثم، بهار، امام خمینی و .. نیز جزء ارزانترین محله های تبریز هستند.

اگر هدف شما از خرید آپارتمان در تبریز، سرمایه گذاری است، می‌توانید با بودجه‌ای در اختیار خود به سراغ خانه‌های قدیمی تر بروید چرا که تبریز دومین و مناسب‌ترین گزینه برای سرمایه گذاری از این جهت است. برای تحقق این هدف می‌توانید به دنبال محله هایی مانند امیر هیث، حافظ ، سیلاب ، لاله ، منبه ، داداش آباد و دوهچی و نوبر بروید که از محله‌های قدیمی تبریز محسوب می شوند و در آنها خانه‌های قدیمی زیادی برای فروش وجود دارد و از طرفی این محله ها گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری می باشند.

قیمت آپارتمان در تبریز

قیمت آپارتمان در تبریز همانند قیمت خرید آپارتمان در کرج یا قیمت خرید آپارتمان در اصفهان همیشه بالا بوده و ارزش ملک در آن همواره در حال افزایش است تا جایی که با یک بررسی آماری متوجه خواهید شد که شباهت زیادی بین تبریز و تهران از لحاظ قیمت خانه وجود دارد. قیمت آپارتمان در بخش های شمالی و شرقی تبریز بالاتر از دیگر مناطق است که بافت خانه‌های آنها به صورت برج‌های چند طبقه و لوکس و با متراژ بالا خودنمایی می‌کند.

حداقل متراژ آپارتمان در این مناطق حدود ۱۵۰ متر مربع است. خیابان‌های محله های شمالی و شرقی تبریز شیب، سربالایی‌ و سرپایینی زیادی وجود دارد. اما در قسمت مرکزی که اغلب خانه های آن قیمت متوسطی دارند، خبری از برج‌های چند طبقه و خانه‌های لوکس و رویایی نیست در عوض محله های مرکزی این شهر با موقعیت جغرافیایی خوب، قیمت مناسب‌تری نسبت به مناطق شمالی تبریز دارند.

در مقابل ارزانترین محله های تبریز در قسمت غربی و جنوبی این شهر واقع شده اند، بافت اغلب آپارتمان‌های این محلات نوساز با متراژ کوچک می باشد. این محله ها بیشتر مناسب افرادیست که به دنبال خانه های ارزان قیمت و کوچک همراه با بافت نوساز هستند. 

قیمت خرید آپارتمان در تبریز

خرید اپارتمان لوکس در تبریز

محله های شهر تبریز همانند شهرهای دیگر به سه قسمت بالاشهر، متوسط و  پایین شهر تقسیم می‌شود. اما اگر قصد خرید اپارتمان لوکس در تبریز را دارید، محله های شرقی و شمالی تبریز جزء بهترین و گران ترین مناطق تبریز می باشند.

محلاتی مانند ولیعصر، ائل گلی، میرداماد و زعفرانیه از جمله گرانترین محله تبریز هستند که خانه‌های لوکس و شیکی در آنها ساخته شده است، در نتیجه اگر بودجه مناسبی برای خرید آپارتمان در تبریز دارید حتما به این محلات سری بزنید. البته شایان به ذکر است که خانه‌های موجود در این محله ها متراژ بالایی داشته و اغلب بافت قدیمی دارند.

محله ولیعصر تبریز

این محله به سه بخش شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم می‌شود و از گرانترین محله های تبریز به حساب می‌آید. خانه‌های واقع در این محله متراژ بالایی دارد. قسمت شمالی محله ولیعصر گرانتر سایر قسمت ها بوده و در قسمت جنوبی ارزانترین آنها وجود دارد.

محله ائل گلی تبریز

محله ائل گلی یکی دیگر از محله هایست که به عنوان بهترین و گرانترین محله تبریز برای خرید خانه و سکونت به شمار می رود. در گذشته این محله روستاهایی در اطراف شهر تبریز بود که با مرور زمان و گسترش شهرسازی وارد حوزه شهری شد. یکی از وجه تمایزات این محله در مقایسه با دیگر محلات، آب و هوای خوب و مطلوب آن است که افراد زیادی را برای سکونت به خود جلب کرده است.

محله زعفرانیه و میرداماد تبریز

محله زعفرانیه در قسمت جنوب شرقی تبریز قرار گرفته که از سمت شمال به دانشگاه تبریز و از سمت جنوب به محله میرداماد منتهی می شود. این محله از جمله گرانترین محله های تبریز است نکته قابل توجه و جالب در خصوص این محله این است که قدمت برخی از خانه‌های آن به سال ۵۷ برمی‌گردد. یکی از مریت های زعفرانیه درمانگاه او است که نقش بسزایی برای خرید خانه در این محله داشته است.


سوالات متداول

 • آیا تبریز برای زندگی مناسب است؟

  از آنجایی که تبریز یکی از شهرهای بزرگ و یکی از پنج شهر مدرن ایران به شمار می رود و همچنین قطب صنعتی ، گردشگری و تجاری کشور محسوب می شود طرفداران زیادی برای سکونت پیدا کرده است. امکانات رفاهی بالا، طبیعت بکر و آب و هوای بسیار مطلوب این شهر موجب شده قیمت خرید آپارتمان در تبریز با قیمت خرید آپارتمان در تهران برابری کند.

 • آیا تبریز مترو دارد؟

  بله در حال حاضر خطوط ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ در تبریز فعال هستند. بلیط متروی تبریز همانند بلیط متروی تهران به دو صورت تک سفره و اعتباری در اختیار عموم ارائه داده می شود. ساعت کاری متروی تبریز از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۲۰:۰۰ شب می باشد.

 • آیا تبریز فرودگاه بین المللی دارد؟

  بله. فرودگاه بین‌المللی تبریز یکی از بزرگترین فرودگاه های شمال غرب ایران است که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدور هوایی ایران به اروپا و آسیای میانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • معروف‌ترین جاذبه‌های تاریخی تبریز کدام است؟

  از معروف ترین و دیدنی ترین جاذبه های شهر تبریز می توانیم به خانه مشروطه، بازار بزرگ، مسجد کبود، ارگ علیشاه، کلیسای مریم مقدس، روستای کندوان، پارک تاریخی ائل گلی، مسجد جامع شهر و... اشاره کنیم.

 • قدمت تبریز چند سال است؟

  تاریخ اولیه شهر تبریز هنوز به‌درستی معلوم نشده‌است و نظرهای متعددی در این باره مطرح است. برخی تاریخ شناسان فرض را بر این قرار داده‌اند که بهشت عدن در محل فعلی شهر تبریز بنا شده بود. نخستین نوشته موجود درباره تبریز کتیبه پادشاه آشور سارگن دوم می‌باشد. همچنین اکتشافات انجام شده در طی سال‌های ۱۳۸۰ در سایت موزه عصر آهن در حوالی مرکز تبریز نشان از وجود تمدنی در محل کنونی شهر تبریز در هزاره اول و دوم قبل از میلاد دارد.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک