نکات طلایی مالیات مشاورین املاک با استاد داود بیگی نژاد

نکات طلایی مالیات مشاورین املاک با استاد داود بیگی نژاد

خرید این دوره

مالیات مشاورین املاک

شما به عنوان یک مشاور املاک با فروش یا اجاره دادن ملک، کسب درآمد می‌کنید و در این راستا موظف به پرداخت مالیات می باشید. شما باید نسبت به ثبت‌نام و ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد اجاره املاک، اقدام کنید. شایان به ذکر است که تمامی اشخاص اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی شامل ثبت‌نام اظهارنامه مالیاتی اجاره املاک می‌شوند.

در مجموع تمامی مشاغل دو نوع مالیات پرداخت می‌کنند. یکی مالیات بر درآمد که جزء مالیات‌های مستقیم به حساب می آید و دیگری مالیات بر ارزش افزوده که جزء مالیات غیرمستقیم به شمار می‌آید. در مالیات غیرمستقیم صاحبان مشاغل این مالیات را پرداخت نمی‌کنند؛ بلکه آن را از مشتری گرفته و به حساب اداری مالیات واریز می‌کنند.

این نکته را مدنظر قرار دهید که اگر از تراکنش های بانکی که سازمان امور مالیاتی بر اساس آن از شما مالیات می خواد به خوبی دفاع نکنید موظف به پرداخت ارزش افزوده خواهیدبود. بنابراین باید تمام مدارک لازم را در زمانی که سازمان مالیاتی از شما می خواهد، ارائه دهید تا میزان درآمد صحیح شما به دست آید و بر اساس آن مالیات پرداخت کنید.

اگر مشاور املاک هستید و یا در شغل املاک فعالیت می کنید دوره آموزش املاک ؛با تدریس مهندس ایمان خدابخش را به شما پیشنهاد می کنیم.

وظایف مالیاتی مشاورین املاک

شغل مشاور املاک متفاوت با مشاغل دیگر باید هر ساله در خرداد ماه اظهار نامه مالیات بر درآمد خود را ارائه دهد و در انتهای هر فصل ارزش افزوده خود را پرداخت کند . همچنین باید گزارش فصلی خود را پس از ارائه ارزش افزوده خود ارسال نماید. پس مشاورین املاک باید در سه دوره وظایف مالیاتی خود را انجام بدهند. فراموش نکنید که اگر اظهار نامه خود را ارسال نکنید حداقل اتفاقی که برای شما  خواهد افتاد این است که از تخفیف های مالیاتی بهره مند نخواهید شد و هیچ معافیتی به شما تعلق نخواهد کرفت.

در خصوص عدم ارسال گزارش فصلی نیز جریمه ماده ۱۶۹ شامل حال شما خواهد شد. با این تفاسیر بهتر است وظایف مالیاتی خود را در تاریخ های مقرر شده ،انجام دهید. تمام مشاوران املاک نیز موظفند مالیات پرداخت کنند. این اظهارنامه مالیاتی باید بر اساس دو موضوع درآمد (همان کمیسیون قرارداد) و حق مشاوره و هزینه‌هایی که شامل تمام هزینه‌های آژانس مسکن می‌شود، به اداره دارایی ارسال شود. معمولا بعد از تکمیل و ارسال اظهارنامه، طبق میزان درآمد و سود مالیات مشخص یا بر اساس توافق اتحادیه با وزارت دارایی مالیات صنف مشخص می‌شود.

داود بیگی نژاد 

در این ۶ دوره رایگان از ویدیوهای آموزشی مالیات مشاورین املاک توسط استاد داوود بیگی نژاد ( نایب رئیس اتحادیه املاک ) با مجموعه آقای املاک همراه باشید.

برخی از عناوینی که در این دوره آموزشی بیان می گردد به شرح زیر می باشد:

 • نکته طلایی مالیات مشاورین املاک
 • استفاده از دستگاه کارتخوان غیر شخصی
 • وظایف مالیاتی مشاورین املاک
 • ایجاد نظم مالی برای دفاتر املاک
 • حساب شخصی و حساب تجاری
 • تراکنش های بانکی
تعداد نظرات : 5
 • محمد اشراقی
  27 اردیبهشت 1403
  سلام بسیا رعالی و ساده و روان بود موفق باشید وادامه داشتن اموزشها با تشکر از اقای املاک
 • محمد اشراقی
  20 فروردین 1403
  سلام مطالب مفید وارزشمند بود تشکر از اقای بیگی نزاد و تشکر از اقای املاک برای این اموزشها
 • ناصرعلی نژاد
  24 خرداد 1402
  سلام جناب بیگی نژاد بیان تاثیرگذار شما درزمینه مشاوره امور مالیاتی قابل تحسین است موفق باشید همیشه
 • محمد ابراهیم اشراقی
  3 خرداد 1402
  سلام .عالی بود
 • ناشناس
  16 فروردین 1402
  با سلام بنده نظرم این هست که مشاورین املاک نیز مثل دفاتر اسناد رسمی پوز وصل به سامانه داشته باشند که خودکار مالیات پرداخت کنند و در حقشون اجهاف نشه چون واقعا و خدایی مشتری ها کمسیون هم طبق تعرفه نمیدن چه برسه به ارزش افزوده ولی وقتی تا خواستی پرینت قراداد رو بگیری مبلغ افتاد رو دستگاه پوز مجبورم بدن .ممنون اگه پیگیری کنید