با باریک ترین برج جهان آشنا شوید!

با باریک ترین برج جهان آشنا شوید!

17 تیر 1401

دانستنی

با باریک ترین برج جهان آشنا شوید!

این سازه هم اکنون لقب باریک ترین ساختمان جهان را از آن خود کرده و دارای ۸۴ طبقه ، ۱۷.۵متر عرض و ۴۳۵ متر ارتفاع  است. آسمان‌خراش فوق‌العاده‌ای که لاغرترین برج در نیمکره غربی جهان می باشد. 

ساخت برج های بلند و آسمان‌خراش‌ها، در دهه‌های اخیر رواج پیدا کرده است. ساخت و ساز چنین برج هایی شاید به دلیل قدرت ، خلاقیت و ابداع باشد یا شاید هم به‌دلیل کمبود زمین. اما مسئله ای که به صورت واضح بین شهرهای بزرگ و مشهور دنیا مشهود است، رقابت سخت آنها در ساخت بلندترین سازه‌های جهان می باشد. با ما همراه باشید تا بدانید کدام کشور رکوردار باریک ترین برج جهان است.

باریک ترین برج جهان در نیویورک

برج Steinway که در شهر منهتن آمریکا قرار گرفته و سومین ساختمان بلند در ایالات متحده می باشد ، تنها ۱۷.۵ متر عرض و ۴۳۵ متر ارتفاع دارد. این برج فوق العاده لوکس دارای ۶۰ واحد مسکونی است که با هزینه اولیه ۷.۷۵ میلیون دلار ساخته شده است. برج Steinway در اوج بلندی خود به لبه صاف منحرف می شود. نماهای شرقی و غربی آن با کاشی‌های سفالی پوشانده و طراحی داخلی آن توسط استودیو سوفیلد انجام شده است. همچنین در هر واحد مسکونی آن یک استخر شنای ۲۵ متری و همچنین سایر امکانات لوکس از جمله یک اتاق غذاخوری خصوصی و یک مرکز تناسب اندام وجود دارد.

این ساختمان در حال حاضر تکمیل شده و افراد می توانند در داخل برج سکونت کنند.

برج Steinway (استاین‌وی) که هم اکنون با نام 111 West 57th Street نیز شناخته می شود، در ردیف میلیاردرهای میدتاون منهتن واقع شده است. ساخت و ساز این ساختمان در سال ۲۰۱۳ آغاز شد. این سازه اکنون لقب لاغرترین ساختمان جهان را از آن خود کرده و منهتن افتخار میزبانی آن را دارد. این ساختمان ۸۴ طبقه تنها ۱۷.۵متر عرض و ۱۴۲۸متر ارتفاع دارد.

بیشتر بخوانید: دانستنی های جالب املاک ؛ حقایق باورنکردنی که ذهن شما را منفجر می کند

معرفی باریک ترین برج جهان در نیویورک

آشنایی با طراحی باریک ترین ساختمان جهان

این برج توسط شرکت معماری SHoP Architects نیویورک طراحی و توسط JDS Development، Property Markets Group و Spruce Capital Partners ساخته شده است. گرگ پاسکوآرلی، مدیر معمار SHoP، این ساختمان را "پروژه ای با ابعاد خارق العاده و عظمت حماسی" به سی ان ان نامید.

نمای این برج با نمایی شبیه به پر پرندگان ساخته شده تا به شکل پلکانی دیده شود . مصالح ساختمانی به کار رفته در نمای آن از تراکوتا (نوعی سفال) است که وقتی در نورهای مختلف و از زوایای مختلف دیده می‌شود، رنگ و بافت آن به نظر تغییر می‌کند. اما نمای پشت ساختمان ساده است و به شکل یک مستطیل بلند و باریک نمایان شده است.

"مایکل استرن" یکی از پیمانکاران این پروژه می گوید: تکمیل روبنای برج استاین‌وی یک نقطه عطف در ساخت و ساز است. ما نسبت به طراحی و ساخت این ساختمان بسیار مفتخریم و از به اشتراک گذاشتن آن با نیویورکی‌ها در آغاز به ثمر نشستن کامل آن از جمله نصب قریب‌الوقوع تاج تزئینی آن هیجان‌زده‌ایم.

در مجموع ۶۰ آپارتمان در ۸۴ طبقه وجود دارد. و هزینه هر واحد در ساختمان تغییر کمی ندارد. قیمت اولیه یک واحد ۷.۷۵ میلیون دلار است، در حالی که آپارتمان پنت هاوس ۶۶ میلیون دلار برآورد شده است. این ساختمان مخروطی که از دوران هنر دکو نیویورک الهام گرفته است، دارای کاشی‌های سفالی با دیوارهای شیشه‌ای رو به سنترال پارک یا منهتن پایین است. این مکان مملو از امکانات لوکس مانند استخر شنای ۲۵ متری و یک اتاق غذاخوری خصوصی است. 

بیشتر بخوانید: معرفی ۱۰ شهر برتر برای زندگی در سال ۲۰۲۲

فضای داخلی ساختمان توسط استودیو سوفیلد طراحی شده است تا عظمت مجموعه را برجسته کند. به گفته Business Insider که از یک واحد سه خوابه در طبقه ۴۳بازدید کرده بود، هر واحد دارای ورودی آسانسور اختصاصی است و در ۴۵۰۰ متر مربع فضای نشیمن پراکنده شده است.

Business Insider در آن زمان گزارش داده بود که این واحد دارای یک طرح مفهومی باز است و آشپزخانه به طور یکپارچه در قسمت نشیمن جریان دارد. هر اتاق خواب دارای پنجره هایی از کف تا سقف و حمام اختصاصی دارد.

در حقبقت هر واحد در داخل ساختمان مخروطی دارای پنجره های کف تا سقف و سایر امکانات رفاهی است. این برج فوق‌العاده، افزوده‌ای به سالن Steinway است که زمانی مرکز فرهنگی منهتن بود. سالن Steinway که در سال ۱۹۲۵ساخته شد، به عنوان یک سالن کنسرت و مقر سابق سازنده پیانو Steinway and Sons بود. از آن زمان این مکان به اقامتگاه های لوکس تبدیل شده است که اکنون به برج فوق العاده بلند و باریک متصل می شود.

عکس باریک ترین ساختمان در جهان

بیشتر بخوانید: ۱۰ ویژگی خارق العاده عمارت بیل گیتس را مشاهده کنید!

مقایسه برج Steinway با برج های مشابه خود

هنگامی که سازه ای مانند این ساختمان ساخته می شود، مقایسات انجام می شود. در حالی که این برج ۱۷.۵ متر عرض دارد، برج خلیفه در دبی دارای ۱۶۳ طبقه و  عرض ۴۵ متری است.

مرکز مالی جهانی شانگهای، واقع در منطقه پودونگ چین، به ارتفاع ۴۹۲ می رسد. با این حال، عرض آن ۵۸ متر است. به طور مشابه، ساختمان تایپه ۱۰۱ (مرکز مالی تایپه) در تایوان ۱۳۰ متر عرض و ۵۰۸ متر ارتفاع دارد.

تنها ساختمانی که از نظر عرض به Steinway نزدیک می شود، آسمان خراش خیابان پارک ۴۳۲ در نیویورک است به عرض ۲۸.۵متر.

وبسایت آقای املاک که به عنوان تخصصی ترین و کاملترین وبسایت ملکی در زمینه ثبت و ارائه رایگان آگهی املاک و مشاغل مرتبط با ساختمان در ایران شناخته شده است توانسته صفر تا صد نیازهای ساختمانی را با ابزارهای مختلف در جهت تسهیل و تسریع معاملات ملکی برآورده کند.اگر شغلتان مربوط به کارهای ساختمان است می توانید تخصص خود را به صورت کاملا رایگان آگهی کنید تا کاربران آقای املاک با خدمات شما آشنا شوند.