رشتیان رشت ؛بهترین و خوش‌مسیرترین محله رشت را بشناسید

رشتیان رشت ؛بهترین و خوش‌مسیرترین محله رشت را بشناسید

16 خرداد 1403

محله گردی

رشتیان رشت ؛بهترین و خوش‌مسیرترین محله رشت را بشناسید

رشتیان رشت یکی از محلات غربی شهر رشت است که در این مطلب از وبلاگ آقای املاک قصد داریم امکانات رفاهی و مزایای سکونت در آن را برای شما عزیزان بازگو کنیم اگر قصد خرید آپارتمان در رشت و یا خرید ویلا در رشت را دارید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

فهرست مطالب

تاریخچه رشتیان رشت

رشتیان رشت کجاست

رشتیان منطقه چند رشت است

مراکز تفریحی و ورزشی رشتیان رشت

مراکز آموزشی رشتیان رشت

مزایای سکونت در محله رشتیان رشت

تاریخچه رشتیان رشت

رشتیان رشت توسط شخصی یهودی به نام رشتیان در زمان سلطنت محمدرضا شاه پهلوی خریداری شد. تمامی خیابان بندی‌ها، قطعه بندی‌ها و اهدای زمین به آموزش و پرورش برای ساخت مدارس و ... توسط این شخص صورت گرفت. رشتیان دکتر داروساز و مالک داروخانه رشتیان بود که پس از انقلاب اسلامی آمریکا مهاجرت کرد. سال‌ها بعد نام این منطقه توسط دولت وقت به احترام نخستین رئیس‌جمهور پس از انقلاب، به کوی رجائی تغییر یافت اما همچنان مردم این منطقه را به نام رشتیان شناخته و بیان می کنند.

رشتیان رشت کجاست

اگر قصدخرید آپارتمان در گیلانو یاخرید ویلا در گیلان را دارید و شهر رشت را انتخاب کرده اید باید بدانید که رشتیان نام محله‌ای واقع در غرب شهر رشت است که شامل بلوار شهید رجایی، بلوار شمسی پور و بلوار خوش خلقت و بلوار ۸ دی می باشد. رودخانه گوهر رود از ضلع غربی این محله می‌گذرد. محله رشتیان به دلیل موقعیت جغرافیایی‌ خود یکی از بهترین و خوش‌مسیرترین محله‌های رشت به حساب می آید که با بلوارهای قلی‌پور، ضیابری، شهدای گمنام، معلم و همچنین خیابان بیستون همجوار است.

بیشتر بخوانید: میدان شهرداری رشت، مهم ترین جاذبه گردشگری شهر رشت!

رشتیان منطقه چند رشت است

رشتیان رشت در منطقه یک شهرداری رشت قرار دارد. همچنین ساختمان شهرداری ناحیه دو منطقه یک شهرداری رشت نیز در این محله واقع شده‌است. از سوی دیگر دفتر سرمایه‌گذاری استان گیلان و اداره کل مالیاتی استان گیلان از مهم‌ترین مراکز اداری واقع در این محله به شمار می روند.

رشتیان رشت منطقه چند است

مراکز تفریحی و ورزشی رشتیان رشت

در رابطه با مراکز تفریحی این محله باید گفت که سالن ورزشی چند منظوره شهید رجایی در این محله قرار دارد؛ علاقه‌مندان به ورزش می‌توانند از امکانات این سالن ورزشی استفاده کنند.

پارک سیمرغ رشتیان

همچنین بوستان سیمرغ که با مساحت ۴۵۰۰۰ متر مربع در حریم رودخانه گوهررود قرار گرفته، از امکانات ورزشی و فضای سبز مناسبی جهت استفاده شهروندان و گردشگران برخوردار است. پارک سیمرغ از چندین کوچه با سر شماره زوج نظیر کوچه ی 18 قابل دسترسی می باشد. پارک سیمرغ رشتیان دارای لوازم ورزشی، سرویس بهداشتی، محدوده پیاده روی است. از دیگر پارک‌های این محله می‌توان به پارک میثم، پارک نیکمرام و پارک کسمایی اشاره کرد.

اگر در شمال کشور قصد سرمایه گذاری و یا سکونت دارید، پروژه میلنیوم محمودآباد را به شما پیشنهاد می کنیم . این پروژه مدرن و لوکس واقع در شهر محمودآباد (استان مازندران) می باشد که توسط شرکت ساختمانی MRG و به دست یکی از سازندگان مطرح، (مهندس محمدرضا جنیدی) ساخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

پارک میثم رشتیان

پارک میثم رشتیان در محله رجایی رشت و در بلوار رشتیان،خیابان سی و ششم،خیابان پنجاه و نهم واقع شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند پارک کسمایی، کارخانه یخ سازی، بقعه دانای علی، مرکز خرید گیلار 2 و بوستان نیک مرام قرار گرفته است.

پارک میثم که از کوچه های زوج نظیر کوچه 36 رشتیان قابل دسترسیه، بیشتر برای بازی کودکان در قلب این محله بنا شده در حقیقت پارک کوچکی است که لوازم بازی کودکان در آن قرار داده شده است.

مراکز آموزشی رشتیان رشت

از مراکز آموزشی مهم و اصلی محله رشتیان رشت می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. دبستان پسرانه امام جعفر صادق
  2. دبستان دخترانه شهید فهمیده
  3. راهنمایی دخترانه نرجس
  4. راهنمایی دخترانه طالقانی
  5. راهنمایی پسرانه میرزاکوچک‌خان
  6. دبیرستان پسرانه شهید رجایی
  7. هنرستان دخترانه شهید ولی‌عبادی

مزایای سکونت در محله رشتیان رشت

یکی از عوامل اصلی رشد قیمت آپارتمان در محله رشتیان رشت دسترسی عالی و انشعاب راهی به مناطق مختلف شهر می باشد، رشتیان از مسیرهای مختلفی قابل دسترسی است به عنوان مثال؛ میدان جهاد، بیستون، نیکمرام، بلوار شمسی پور، ضیابری، بلوار شهدای گمنام یخسازی و بلوار جدید 8 دی و مسیرهای متعدد دیگری به محله رشتیان می رسد.

افرادی که قصد سکونت در محله رشتیان را دارند به راحتی می توانند با کمترین هزینه و زمان خود را به مرکز شهر رشت برسانند. نکته قابل توجه این است که بلوار شهید رجائی که بلوار اصلی محله رشتیان محسوب می شود دارای ترافیک سنگین نیست و فقط در برخی از ساعات ترافیک سنگین در این بلوار رخ می دهد.

مطالب مرتبط: بلوار معلم رشت ؛این محله زیبا و دیدنی را بیشتر بشناسید

یکی دیگر از مزایای سکونت در محله رشتیان که موجب محبوبیت آن شده دسترسی عالی به تمام نیازهای روزمره زندگی است، مسجد، مدرسه برای سنین مختلف، مهد کودک، داروخانه، مراکز بهداشتی و درمانی و...
اگر بخواهیم در مورد معایب محله رشتیان صحبت کنیم باید به کمبود مراکز دولتی مانند بانک  اشاره کنیم، البته به یاد داشته باشید شما با کمترین زمان می توانید خود را به اکثر بانک های خصوصی و دولتی در اطراف این محله برسانید.

از دیگر عوامل محبوبیت محله رشتیان برای زندگی، کوچه های دلباز و عریض آن است که از بافت مدرنی برخوردارند و به طور کلی می توان گفت محله رشتیان یک بافت مسکونی نوساز با کوچه های تفکیک شده می باشد که در هر کوچه تعداد زیادی آپارتمان نوساز ساخته شده و یا در حال احداث می باشد. البته ناگفته نماند که  همچنان در محله رشتیان کوچه هایی وجود دارند که بافت قدیمی خود را حفظ کردند و به صورت خانه های ویلایی، زیبایی خاصی را به کوچه ها بخشده اند

و آخرین گزینه ای که می توان آن را به یکی از دلایل محبوبیت این محله جهت خرید یا اجاره آپارتمان در رشت نسبت داد این است که بسیاری از کوچه های رشتیان دسترسی فوق العاده ای به بلوار اصلی و خیابان ها دارند و نکته جالب تر این است که کوچه ها و خیابان ها محدود هستند و قابل گسترش نیستند و شاید تا سالیان سال خیابان و بلوار جدیدی در این محله احداث نشود به همبن دلیل است که زمین و خانه های ویلایی در محله رشتیان در سال های اخیر بسیار کم شده و همین علت باعث محبوبیت بیشتر و گران تر شدن این منطقه شده است.