تهرانپارس غربی ؛آشنایی کامل با این محله پرتقاضا و محبوب

تهرانپارس غربی ؛آشنایی کامل با این محله پرتقاضا و محبوب

7 شهریور 1402

محله گردی

تهرانپارس غربی ؛آشنایی کامل با این محله پرتقاضا و محبوب

اگر شما قصد خرید و یا اجاره آپارتمان در تهرانپارس غربی را دارید، ما در این مطلب شما را با امکانات رفاهی آن آشنا خواهیم کرد، لطفا ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

معرفی محله تهرانپارس غربی

محله تهرانپارس غربی یکی از محله های واقع در شرق استان تهران است که از سمت جنوب به خيابان دماوند ، از سمت شمال به بزرگراه زيدالدين (امتداد شرقی همت) و از سمت غرب به بزرگراه شهيد باقری و از سمت شرق به بلوار شاهد منتهی می شود. تهرانپارس غربی در منطقه 4 و 8 شهرداری تهران قرار دارد و از چهار فلکه اصلی برخودار است. بلوار شاهد بلواری است كه دو محله تهرانپارس غربی و تهرانپارس شرقی را از هم جدا می كند.

یکی از ویژگی های این محله این است که در طرح زوج و فرد خودروها قرار ندارد. به همين دليل در تمام ساعات از شبانه روز شلوغ و پرهیاهو می باشد. تهرانپارس غربی دارای مراكز تجاری و فروشگاهی، مراكز آموزشی و فرهنگی متعددی است به همين منظور شهروندان تهرانی از سراسر نقاط به اين محله جهت رفع نيازهای خود مراجعه می كنند.

وجود مراكزی از قبیل، مراكز خريد، مراكز تفريحی و دولتی محله تهرانپارس غربی را به محله ای مدرن تبدیل کرده است. همچنین نکته قابل توجه در رابطه با این محله این است که شما به راحتی می توانيد به تمام امكانات دسترسی پیدا کنید. همانگونه که گفتیم امكانات رفاهی و مراكز فروشگاهی متعدد در تهرانپارس غربی موجب شده که برای ساكنين يک محله خوب و مرفه باشد.

محله تهرانپارس غربی کجاست

دسترسی تهرانپارس غربی

برای رفت و آمد به محله تهرانپارس غربی می‌توانید از بزرگراه‌هایی همچون رسالت (شهید سلیمانی)؛ شهید زین‌الدین و شهید باقری استفاده کنید. با وجود این بزرگراه‌ها، دسترسی بسیار خوبی به این محله فراهم شده است. تهرانپارس غربی به دلیل مجاورت با بزرگراه باقری دسترسی بهتری نسبت به تهرانپارس شرقی دارد. البته هر دو به بزرگراه زین‌الدین و خیابان دماوند متصل هستند ولی دسترسی به این دو نیز در تهرانپارس غربی کمی راحت‌تر است. تهرانپارس غربی نیز در مجاورت ایستگاه متروی باقری و متروی تهرانپارس قرار دارد.

تهرانپارس غربی نسبت به بخش شرقی از خانه‌های گران و مدرن‌تری برخوردار است، شهرک‌هایی که در تهرانپارس غربی قرار دارند عبارت‌اند از:

 • شهرک امید
 •  شهرک پارس
 • شهرک فرهنگیان

معرفی مراکز فرهنگی

فرهنگسرای اشراق، یکی از مراکز فرهنگی معروف این محله است که قدمت تاريخی طولانی دارد، در این فرهنگسرا از هنرهای جذاب قديمی بسيار زيادی استفاده شده این مرکز مجهز به سالن هنر و مجموعه های ورزشی ، كتابخانه، رستوران، باشگاه ورزشی و سالن سينما است. سينما ماندانا واقع در محله تهرانپارس اوقات خوشی را برای افراد به ارمغان آورده است.

معرفی مراکز خرید

مجتمع های تجاری از جمله نارسيس ، سپيد، شاپرک، پارسيان همگی در تهرانپارس غربی مستقر هستند، همچنين شهربازی لی لی پوت و شهر كودک شاپرک واقع در این محله نيز پذيرای خانواده ها برای بازی كودكان‌ می باشد. در ادامه به معرفی برخی از مراکز خرید معروف در این محله خواهیم پرداخت.

پاساژ سپید تهرانپارس

پاساژ سپید یکی از مراکز خرید و گردشگری تهرانپارس غربی به شمار می رود. این مجتمع در سال ۱۳۷۹ در ضلع شمال شرقی فلکه اول تهرانپارس (حد فاصل خیابان‌های ۱۴۴ و ۱۴۲ شرقی)، به‌ عنوان یکی از مراکز خرید در شرق تهران احداث شد. این مرکز خرید دارای سه تالار پذیرایی و همچنین یک تالار فودکورت است که در فضایی خانوادگی و مجلل، آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان هستند. پاساژ سپید از سمت شمال به اتوبان رسالت، از سمت جنوب به اتوبان شهید دوران (افسریه)، از سمت شرق به بلوار پروین و از سمت غرب به اتوبان شهید باقری منتهی می شود.

پاساژ سپید تهرانپارس غربی

این مرکز خرید یکی از پاساژ‌های قدیمی تهرانپارس، به حساب می آید. این مجتمع تجاری این امکان را به شما می‌دهد تا خرید هیجان انگیزی را در محیطی بدون سروصدا، ایمن و شاد داشته باشید. پاساژ به دلیل تعداد طبقات کم و راحتی خرید، مورد توجه ساکنین تهرانپارس و سایر محله های شرق قرار گرفته است.

مرکز خرید پارسیان

مرکز خرید پارسیان یکی از مراکز خرید بزرگ واقع در شرق تهران برای رفاه حال ساکنین تاسیس شده است. یکی از نقاط قوت این مرکز خرید این است که هر شخصی با هر سلیقه و نیازی که داشته باشد می‌تواند انواع پوشاک، جواهرات، لوازم کادویی، لوازم کامپیوتری و موبایل و … را در آن پیدا و خریداری کنند. پاساژ پارسیان در تهرانپارس غربی ،خیابان جشنواره و نبش فلکه دوم تهرانپارس واقع شده است.

معرفی مراکز مذهبی

 • مسجد الاقصی: ( خیابان صد و نود شش غربی، خیابان طاهری)
 • مسجد جامع امیرالمومنین
 • مسجد حضرت فاطمه الزهرا (خیابان شاهد)
 • مسجد محمد رسول الله (خیابان برادران مظفری)
 • مسجد صاحب‌الزمان (خیابان آرش تیرانداز ،خیابان دویست و دوازده غربی پلاک 27)
 • مسجد احرار: (خیابان خیری)
 • مسجد شهید آیت الله بهشتی (خیابان خوشوقت)

مسجد الاقصی تهرانپارس غربی


  سوالات متداول

  • تهرانپارس غربی کجاست

   تهرانپارس غربی یکی از محله های واقع در شرق استان تهران است که از سمت جنوب به خيابان دماوند ، از سمت شمال به بزرگراه زيدالدين (امتداد شرقی همت) و از سمت غرب به بزرگراه شهيد باقری و از سمت شرق به بلوار شاهد منتهی می شو

  • تهرانپارس غربی منطقه چنده

   تهرانپارس غربی در منطقه 4 و 8 شهرداری تهران قرار دارد و از چهار فلکه اصلی تشکیل شده است.