معرفی سردآبرود چالوس و ویژگی های خاص آن

معرفی سردآبرود چالوس و ویژگی های خاص آن

18 اردیبهشت 1403

محله گردی

معرفی سردآبرود چالوس و ویژگی های خاص آن

شهر سردآبرود چالوس، روستایی در استان مازندران است که در مرکز شهرستان چالوس قرار دارد. این روستا نزدیک بخش مرکزی منطقه کلارستاق واقع شده و این منطقه را به کلارستاق غربی و شرقی تقسیم می کند. اسم روستای سردآبرود از یک رودخانه به نام سرداب گرفته شده که نزدیک همین روستاست. این روستا به دلیل نزدیکی به مسیر آزادراه تهران- شمال و دریا، مورد استقبال و توجه افراد زیادی قرار گرفته است. در این مطلب به بررسی ویژگی های مهم، موقعیت و بخش های مختلف آن می پردازیم.

موقعیت سردآبرود چالوس

سردآبرود چالوس در بخش مرکزی شهر چالوس از استان مازندران قرار گرفته است. سردآبرود به روستاهای هچیرود، پیچده، میانده، تجنکلا علیا، اوجا کلا، فرح آباد، شهرک شهید رجایی و عباس کلا نزدیک است. این روستا از شمال به دریای خزر از جنوب به روستای میانده می رسد. سردآبرود از شرق به شهرک دریا و از غرب به روستای عباس کلا منتهی می شود. بزرگترین شهرستان های اطراف سردآبرود هچیرود در غرب آن و شهر چالوس در جنوب شرقی آن هستند.

بیشتر بخوانید: شهر کلارآباد، با بهشت مازندران آشنا شوید!

خرید خانه در تهران

مسافت سردآبرود تا تهران

برای رفتن به سردآبرود از تهران می توانید دو مسیر جاده چالوس و آزادراه تهران- شمال را انتخاب کنید. این دو مسیر از نزدیکترین راه ها برای رسیدن به روستای سردآبرود است. مسیر جاده چالوس از تهران تا سردآبرود حدود 190 کیلومتر فاصله دارد و 4 ساعت و نیم طول می کشد. اگر مسیر آزادراه را انتخاب کنید از تهران تا سردآبرود حدود 137 کیلومتر فاصله را باید طی کنید. این مسیر تقریباً 2 ساعت و بیست دقیقه طول می کشد.

دسترسی های سردآبرود چالوس 

روستای سردآبرود چالوس از مسیرهای اصلی تهران به شمال قابل دسترسی است. مسیر آزادراه تهران – شمال و بعد از آن کمربندی شهید زندی به سردآبرود در کنار ساحل ختم می شود. مسیر قدیم جاده چالوس نیز از طریق آزادراه ادامه پیدا کرده و به سردآبرود می رسد. هم چنین برای رسیدن به سردآبرود می توان از داخل شهر چالوس در شرق سردآبرود و بلوار امام رضا به سردآبرود رفت. اگر قصد عزیمت از سمت شهرهای شرقی استان مازندران به سمت سردآبرود را دارید از طریق جاده رویان- نوشهر به سمت غرب حرکت کنید. در ادامه از طریق بزرگراه سردار سلیمانی می توانید وارد کمربندی شهید زندی شده و به سردآبرود برسید.

جهت مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در چالوس کلیک کنید. 

جاهای دیدنی سردآبرود چالوس

  • بازارچه بزرگ سوغات و صنایع دستی 

این بازارچه در نزدیکی جاده اصلی چالوس به عباس آباد و در جنوب آن قرار دارد. بازارچه بزرگ دارای محصولات طبیعی و بومی مانند زیتون، رب انار و سوغاتی های مختلف است. صنایع دستی متنوع مخصوص شمال هم در این بازارچه برای مسافران در دسترس است.

  • هتل پردیس شمال

یکی از هتل های بزرگ و زیبای نزدیک به سردآبرود، هتل پردیس شمال است. این هتل در شمال جاده ساحلی به سمت عباس آباد و سمت چپ رودخانه سردآبرود واقع شده است. هتل پردیس در لبه ساحلی دریای خزر با امکانات و ویوی بی نظیر به دریا ساخته شده است. 

  • مسجد صاحب الزمان سردآبرود

این مسجد در کنار جاده ساحلی سردآبرود به سمت عباس آباد و در جنوب آن واقع شده است. این مسجد از بزرگترین و مهمترین مساجد منطقه سردآبرود است.

جهت مشاهده آگهی های خرید ویلا در چالوس کلیک کنید. 

  • هتل ساسان

یکی از هتل های منطقه سردآبرود که در نوار ساحلی دریا و غرب سردآبرود قرار دارد هتل ساسان است. این هتل برای اقامت مسافرانی که به منظره دریا علاقه دارند مناسب است. همچنین موقعیت این هتل از نظر دسترسی سریع به خیابان اصلی ساحلی عالی است.

  • مجتمع توریستی ساحلی آرین

این مجتمع یکی از مکان های تفریحی و توریستی لب ساحل می باشد که نزدیک به سردآبرود چالوس است. مجتمع توریستی آرین در غرب سردآبرود و در نوار ساحلی دریای خزر قرار دارد. این مجتمع یک فضای خدماتی و اقامتی است که از نظر موقعیت و امکانات برای مسافران مناسب است.

پیش خرید آپارتمان در تهران

جاذبه های طبیعی سردآبرود چالوس

سردآبرود دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری زیبایی است که برای مسافران و مردم علاقمند عالی است. مهمترین مکان های تفرجگاهی سردآبرود شامل موارد زیر است:

  • جنگل سردآبرود

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی سردآبرود، جنگل آن است که بسیار سرسبز و منحصر به فرد است. جنگل سردآبرود به دلیل نزدیکی زیادی که به دریا دارد رطوبت بالایی داشته و انواع گونه های گیاهی در آن یافت می شود. این جنگل هر ساله مخصوصاً در نیمه اول سال پذیرای مسافران زیادی است. 

رودخانه-سردآبرود

  • رودخانه سردآبرود

این رودخانه از علم کوه کلاردشت سرچشمه گرفته و از جنگل های سردآبرود عبور کرده و به دریای خزر می ریزد. رودخانه سردآبرود یکی از رودهای حفاظت شده منطقه شمال ایران و کلاردشت می باشد که در تمام فصول پر آب و خروشان است. رودخانه سردآبرود از کنار این روستا عبور کرده و سد زوات چالوس روی این رودخانه و در اواسط آن قرار دارد. این رودخانه یکی از جاذبه های طبیعی و بی نظیر برای گردش و تفریح توریست هاست. در کنار این رودخانه و زمانی که رود از دشت کلاردشت خارج می شود، تفرجگاهی به نام اسکول برای توریست ها احداث شده است.

  • خرید ویلا و زمین در سردآبرود چالوس

سردآبرود چالوس، روستایی بومی و سنتی با منطقه ای گردشگری و در حال رشد است. اطراف این روستا، زمین های با موقعیت خوب و قیمت نسبتاً مناسب وجود دارد. منطقه سردآبرود در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته و مورد استقبال واقع شده است. خرید و فروش زمین و ساخت ویلا در داخل بافت و اطراف سردآبرود رونق پیدا کرده است. منطقه سردآبرود چالوس به دلیل نزدیکی به دریا و جنگل و وجود رودخانه سردآبرود، موقعیت بسیار عالی برای خرید زمین و ویلا دارد. علاوه بر این نزدیکی این منطقه به آزادراه تهران- شمال هم به عنوان یک مزیت مهم برای انتخاب آن به شمار می رود. این منطقه با رشد و گسترش بیشتر می تواند به بخشی توریستی به عنوان رابط بین دریا و جنگل های سردآبرود و چالوس تبدیل شود.