فنگ شویی اتاق خواب ؛ ۸ ایده ساده برای کمک به خواب بهتر

فنگ شویی اتاق خواب ؛ ۸ ایده ساده برای کمک به خواب بهتر

27 بهمن 1400

دکوراسیون

فنگ شویی اتاق خواب ؛ ۸ ایده ساده برای کمک به خواب بهتر

فنگ شویی در طراحی اتاق خواب بیشتر به تعادل و شادی تمرکز دارد. نکات ساده فنگ شویی اتاق خواب در این مقاله به شما کمک می کند تا خواب بهتری را تجربه کنید لطفا تا آخر این مطلب ما را همراهی نمائید.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یک فلسفه مبتنی بر سیستم قوانین طبیعی چین باستان است که جهت گیری فضای مبلمان و دکوراسیون شما را بر اساس جریان انرژی حاکم می کند. کلمه "فنگ" به معنای باد و کلمه "شوی" به معنای آب است. این دو عنصر با هم نماد جریان زندگی هستند.فنگ شویی معاصر در دهه ۱۹۷۰ در جامعه غربی توسعه یافت.

۸ روش برای دستیابی به فنگ شویی اتاق خواب

در ادامه این مطلب ما فهرستی از نکات فنگ شویی برای اطمینان از استفاده درست از جریان انرژی و بهبود خواب شبانه شما گردآوری کرده ایم.

۱. تخت خود را در مرکز اتاق قرار دهید

اساس علم فنگ شویی بر پایه "موقعیت فرماندهی" است که به قرار دادن اشیاء رو به درب ورودی اشاره دارد. در فنگ شویی اتاق خواب، تخت شما باید در موقعیت فرماندهی قرار گیرد. بنابراین بهترین مکان برای قرار دادن تخت خود به صورت مورب از در است که در دید شما قرار بگیرد، به شرط آنکه نتوانید مستقیماً به بیرون از آن نگاه کنید.

۲. روی تخت و تشک سایز بزرگ سرمایه گذاری کنید

فنگ شویی به تعامل انسان ها و محیط هایی که در آن زمان خود را سپری می کنند، اشاره دارد. از آنجایی که اتاق خواب مکانی مهم در خانه محسوب می شود می توان تصور کرد که گنجاندن فنگ شویی در اتاق خواب ما راه خوبی برای رسیدن به یک زندگی متعادل تر است. در نتیجه اگر اتاقی دارید که به اندازه کافی بزرگ است، از تخت های سایز بزرگ استفاده کنید این به این دلیل است که آنها حداکثر فضایی را به ما می دهند که در آن استراحت کنیم و از حواس پرتی های دنیای مدرن دور شویم.

بیشتر بخوانید: از کاربرد علم فنگ شویی در دکوراسیون خانه چه می دانید؟

عکس از فنگ شویی اتاق خواب

۳. از آینه در خط دید تخت خود اجتناب کنید

در حالی که آینه ها برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق کوچک عالی هستند، اما قرار دادن آینه در هنگام اجرای فنگ شویی اتاق خواب کمی دشوار می باشد. مهم‌تر از همه این است که اطمینان حاصل کنید آینه‌های شما در راستای تخت قرار نمی گیرند، چرا که عناصر حواس‌پرتی بیشتری را به خط دید شما وارد می‌کند. این بدان معنا نیست که آینه ها برای اتاق خواب های شیک ممنوع هستند. سعی کنید مطمئن شوید خود را در رختخواب نمی بینید و آینه به سمت بیرون از در نیست. بهتر است  برای ایجاد حس تعادل، آینه ای بلند را امتحان کنید. یک ایده خوب این است که آنها را در مقابل یک پنجره قرار دهید، این به حداکثر رساندن نور در اتاق شما بدون حواس پرتی هنگام تلاش برای استراحت در تخت کمک می کند.

۴. جریان هوا را به حداکثر برسانید

طبیعت یکی از اجزای کلیدی فنگ شویی در اتاق خواب است. یک راه آسان برای تلفیق دنیای طبیعی، اطمینان از حداکثر جریان هوا می باشد. این نه تنها اتاق خواب شما را شاداب و تمیز نگه می دارد، بلکه به خواب بهتر شما نیز کمک می کند. 

بیشتر بخوانید: آموزش فنگ شویی محل کار ؛ ۶ روش آسان برای رسیدن به موفقیت

۵. وسایل الکترونیکی و صفحه نمایش را محدود کنید

نور آبی یکی از بدترین موارد برای جلوگیری از خواب است. اما وقتی صحبت از ایجاد سطوح مناسب در اتاق خواب شما می شود، ریتم خواب شبانه روزی ما را مختل می کند. از آنجایی که علم فنگ شویی در سراسر جهان طبیعی متمرکز شده است، هر چیزی که تکنولوژیکی یا ساخته دست بشر است می تواند نتیجه خواب و آرامش ما را مختل کند.

۶. از میزهای کنار تخت استفاده کنید

تعادل در فنگ شویی اتاق خواب بسیار مهم است. یک راه آسان برای ایجاد تقارن و تعادل استفاده از میزهای کنار تخت می باشد. میزها را در دو طرف تخت خود قرار دهید تا اتاق خواب شما شروع به هماهنگی کند سپس یک گیاه مخصوص اتاق خواب را بر روی میزهای کناری قرار دهید تا جوهره طبیعی فنگ شویی اتاق خواب خود را نیز به حداکثر برسانید.

بیشتر بخوانید: شخصیت شناسی دکوراسیون ؛ ۱۰ المان دکوراسیون منزل که از شخصیت شما می گوید

عکس از فنگ شویی اتاق خواب

۷. از ملافه های طبیعی و مواد سازگار با محیط زیست استفاده کنید

یکی دیگر از راه های گنجاندن عناصر طبیعی در اتاق خواب استفاده از ملافه های طبیعی است. به دنبال تشک های طبیعی باشید که از بامبو یا پنبه ساخته شده اند . اینها نه تنها برای بهبود خواب شبانه شما بلکه در تنظیم دمای اتاق نیز ایده آل هستند چرا که مواد طبیعی رطوبت را بهتر از مواد غیر طبیعی به خود جذب می کنند.

۸. از شمع و لامپ کم نور استفاده کنید

با استفاده از لامپ های کم نور یک گام فراتر بروید. استفاده از شمع و لامپ های کم نور به ایجاد یک محیط آرام در اتاق خواب شما کمک می کند و حس آرامش و سکوت می بخشد. همچنین به ایجاد حس تعادل در اتاق خواب شما کمک بسزایی می کند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اتاق خواب ؛ ۱۲ ایده ساده برای آرامش بیشتر

سخن آخر:

با تغییر چند وسیله در اتاق خواب خود، می توانید چند قدم به سمت انرژی مثبت در اتاق خواب خود بردارید. حتما آنها را امتحان کنید!

حال که در رابطه با علم فنگ شویی در اتاق خواب اطلاعاتی به دست آوردید، بد نیست برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود به متخصصان تزئینات داخلی و دکوراسیون داخلی در وبسایت آقای املاک اجازه دهید تا فضای اتاق شما را طراحی کنند.

تعداد نظرات : 7
 • ناشناس
  4 اسفند 1400
  بسیار عالی و کابردی 🙏🙏🙏🙏
 • Parisa
  30 بهمن 1400
  خیلی عالی بود ممنونم
 • الناز بخشی
  30 بهمن 1400
  امیدوارم روزی برسه که همه به این اصول و گردش انرژی ایمان بیارن
 • ستاری
  30 بهمن 1400
  پسندیدم👏🏼👏🏼
 • سروش
  30 بهمن 1400
  چه جالب 👍👍👍👍
 • نوین افشار
  30 بهمن 1400
  فنگ شویی باعث جریان انرژی در خانه می شود
 • ehda
  30 بهمن 1400
  👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻💙💙💙💙💙