آموزش فنگ شویی محل کار ؛ ۶ روش آسان برای رسیدن به موفقیت

آموزش فنگ شویی محل کار ؛ ۶ روش آسان برای رسیدن به موفقیت

14 آبان 1400

دکوراسیون

آموزش فنگ شویی محل کار ؛ ۶ روش آسان برای رسیدن به موفقیت

کارمندان امروزی برای انجام تمام کارهای خود هر هفته مشکل دارند. بر اساس گزارش ها، تقریباً ۷۰٪ از کارمندان احساس می کنند که نمی توانند از عهده تمام مسئولیت های شغلی خود برآیند. شاید آنها مسئولیت های زیادی دارند. شاید آنها به اندازه کافی سازماندهی نشده اند. یا شاید روشی که آنها برای فضای کاری خود سازماندهی کرده اند در واقع علیه آنها کار می کند.

اگر شما یا کارمندانتان هر هفته برای رفع بارمئسولیت های خود تلاش می کنید، فنگ شویی را امتحان کنید. فنگ شویی که بیش از سه هزار سال پیش در چین ابداع شد، فلسفه ای است که روابط فضایی و چگونگی جریان انرژی در محیط های خاص را مطالعه می کند. به بیان ساده، وقتی اصول فنگ شویی در یک اتاق "خوب" رعایت شده است، افراد داخل آن از خوش شانسی و سلامتی بهره مند خواهند شد. اما زمانی که اصول فنگ شویی "بد" رعایت شده باشد، برعکس اتفاق می افتد.شما به عنوان یک کارآفرین یا یک  کارمند ، مهم است که دفتر کار خود را با رعایت اصول فنگ شویی خوب برای رسیدن به موفقیت راه اندازی کنید.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی جریان و حرکت انرژی در یک فضا را مطالعه می کند و به طور هدفمند آن را هدایت می کند تا بیشترین سود را برای ساکنان ارائه دهد. فنگ شویی به معنای «آب باد» است. همه انسان ها برای زنده ماندن به آب و هوا نیاز دارند. اصول علم فنگ شویی معتقد است که ما در هماهنگی با محیط خود زندگی می کنیم در واقع هدف آن دستیابی به تعادل در فضای زندگی و کار و به حداکثر رساندن پتانسیل ما برای موفقیت در تمام زمینه های زندگی است.

بیشتر بخوانید: از کاربرد علم فنگ شویی در دکوراسیون خانه چه می دانید؟

پیش خرید آپارتمان در تهران

اصول فنگ شویی در محل کار

چینی های باستان عقیده داشتند که افزایش خلاقیت و شکوفایی آسان است و تنها کاری که باید انجام شود این است که میز خود را مطابق با علم فنگ شویی تزئین کنید. پیروی از فنگ شویی به شما کمک می کند ذهن خود را پاک کنید. این نکات آسان به شما کمک می کند تا یک محل کار فنگ شویی ایجاد کنید.

علم فنگ شویی در محل کار

شما چه در حال راه‌اندازی یک فضای کاری جدید باشید و چه به دنبال تازه‌سازی برای فضای موجود ، ما در اینجا چند نکته فنگ شویی برای بهینه‌سازی در دفتر کارتان برای شما آورده ایم.

فنگ شویی میز محل کار

۱. میز خود را شلوغ نکنید

بی نظمی باعث خستگی شما می شود. داشتن چندین کاغذ و هزاران زباله روی میز می تواند روحیه شما را تضعیف کند. همچنین چسباندن برگه های یادداشت در همه جا، باعث حواس پرتی شما می شود. اگر میز نامرتبی دارید، چند دقیقه وقت بگذارید و آن را تمیز کنید. با انجام این کار شما متوجه دو نکته خواهید شد: افزایش بازده و همکارانی که دیگر از نزدیک شدن به شما نمی ترسند.

خرید خانه در تهران

فنگ شویی ثروت در محل کار

۲. میز خود را به درستی تزئین کنید

برای تزیین میز کارتان بر اساس فنگ شویی، آن را به صورت ذهنی به ۹ قسمت مساوی تقسیم کنید. هر بخش از این شبکه مسئول انرژی های خاصی است. به عنوان مثال گوشه سمت چپ، بخش ثروت و فراوانی است. هیچ چیز توخالی و شکسته و بی نظمی نباید روی میز شما وجود داشته باشد. آموزه های فنگ شویی توصیه می کند که هر شی طلایی را روی میز کار خود قرار دهید. 

بیشتر بخوانید: انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار

قوانین فنگ شویی در محل کار

۳. فضای کار خود را از زنده کنید

اگر فضای کاری شما مرده به نظر می رسد، احتمالاً انرژی مثبت در کار شما وجود ندارد. خبر خوب: رفع آن آسان است. گیاهان شما را همراهی می‌کنند ، گیاهان به پاکسازی سموم از هوا کمک می‌کنند و هر نفسی که می‌کشید بسیار خوشمزه‌تر می‌شود.

نکته: گیاهان رشد می کنند، درست مانند شغل شما به شرط آنکه آنها را در دفتر کار خود قرار دهید.

فنگ شویی ثروت در محیط کار

۴. صاحب دفتر خود باشید

قرار گرفتن مناسب میز کار بیشترین اهمیت را دارد.بنابراین قدرتمندترین موقعیت را برای میز خود انتخاب کنید. میز ار خود را به گونه ای قرار دهید که رو به در باشید،در نتیجه هر وقت کسی وارد شد، بلافاصله صاحب اتاق می شوید. هر چه به در نزدیکتر بنشینید، احتمال اینکه کارمندانتان حواس شما را پرت کنند بیشتر می شود. بهتر است بین میز خود و در، فاصله بگذارید. 

۵. به دفتر خود نور گرم بدهید

اگر دفتر کار شما فوق العاده تاریک یا فوق العاده روشن باشد، زود کلافه یا خسته خواهید شد. برای رعایت اصول فنگ شویی، سعی کنید نور طبیعی بیشتری در دفتر خود داشته باشید. بدیهی است که نمی خواهید تمام روز خورشید در چشمان شما بتابد. اگر می توانید پرده ها را کنار بزنید

همه کسانی که تا به حال زیر لامپ‌های فلورسنت کار کرده‌اند، می‌دانند که چگونه به شما احساس خوبی در خانه می‌دهند. یک چراغ رومیزی بخرید و انرژی را در دفتر کارتان با نور گرم تقویت کنید. با انجام این کار انرژی آرام تر خواهد شد. و شما تمرکز بیشتری خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: چند راهکار ساده برای نورانی تر کردن خانه

۶.محیط کار خود را به درستی تزئین کنید

دیوارهای خود را با آثار هنری صلح آمیز پر کنید، با این ایده حال شما بهتر خواهدشد. مطالعات نشان می دهد که آثار هنری بهره وری در محل کار را افزایش می دهند. هر اشیایی را که دوست دارید انتخاب کنید و آن را در جایی قرار دهید که دید بیشتری به آن دارید.

در فنگ شویی، بخش هایی از خانه شما نمایانگر بخش هایی از زندگی شماست. به عنوان مثال دفتر و میز شما به شغل شما مرتبط است. اگر می خواهید به زندگی کاری خود رونق دهید، ممکن است بخواهید نگاهی به آنچه در این قسمت از خانه شما می گذرد بیندازید و تغییراتی ایجاد کنید تا بیشتر از اهداف شما حمایت کند.

ما ساعات زیادی را در محل کار خود می گذرانیم، پس چرا این محیط را تا حد امکان  برای خدومان راحت نکنیم؟ برای افزایش جریان انرژی در محیط کار خود مراحل بالا را دنبال کنید.

وبسایت آقای املاک که به عنوان تخصصی ترین و کاملترین وبسایت ملکی در زمینه ثبت و ارائه رایگان آگهی املاک و مشاغل مرتبط با ساختمان در ایران شناخته شده است توانسته صفر تا صد نیازهای ساختمانی را با ابزارهای مختلف در جهت تسهیل و تسریع معاملات ملکی برآورده کند.اگر شغلتان مربوط به کارهای ساختمان است می توانید تخصص خود را به صورت کاملا رایگان آگهی کنید تا کاربران آقای املاک با خدمات شما آشنا شوند.

تعداد نظرات : 1
  • علی منصوری
    16 آبان 1400
    بسیار عالی، علم‌ فنگ‌شویی از قدیم مورد استفاده‌ بوده، و بسیار تاثیر گذاره در انرژی.