آموزش کار در مشاور املاک ؛ معرفی روشهای آسان و موثر در بازاریابی املاک

آموزش کار در مشاور املاک ؛ معرفی روشهای آسان و موثر در بازاریابی املاک

27 اردیبهشت 1402

آموزش املاک

آموزش کار در مشاور املاک ؛ معرفی روشهای آسان و موثر در بازاریابی املاک

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای و موفق اولین قدم این است که مطمئن شوید شغل املاک و مستغلات برای شما مناسب است. به عنوان یک فروشنده املاک، هر روز شما صرف کار می شود. این به معنای مدیریت دفتر خود، کارهای اداری، جستجوی سرنخ ها، توسعه روابط، مدیریت مخاطبین و برخورد با خریداران و فروشندگان است.

اصول اولیه مشاور املاک

مشاوران املاک پس از تجزیه و تحلیل دقیق از شرایط و روند بازار، مشاوره سرمایه گذاری در بازار مسکن را به مشتریان ارائه می دهند. آنها امکان پذیرترین و مقرون به صرفه ترین رویکرد را برای کمک به مشتریان برای دستیابی به اهداف خود شناسایی می کنند. یک مشاور املاک مجرب برای کمک به مشتریان در تصمیم گیری صحیح سرمایه گذاری ملک اقدام می کند. مسئولیت های مشاور املاک شامل ایجاد و حفظ روابط کاری خوب با مشاوران حقوقی و سایر مشاوران املاک، بازرسی املاک با مشتریان و انجام نظرسنجی برای به دست آوردن داده ها است. همچنین باید بتواند به درستی مشتریان را از شرایط و روندهای بازار آگاه کند.

آموزش کار در مشاور املاک

برای موفقیت به عنوان مشاور املاک، باید فعال باشید و در جریان آخرین تحولات قوانین املاک باشید. در نهایت، یک مشاور املاک استثنایی باید بتواند مهارت های مذاکره موثر را نشان دهد و بهترین معاملات املاک را برای مشتریان تضمین کند.

مخاطب خود را بشناسید

شما چگونه انتظارات مشتریان خود را برآورده می کنید؟ تا جایی که ممکن است درباره مخاطب هدف خود بدانید. این یک محرک مهم برای موفقیت در یک جایگاه خاص است. اگر قصد ورود به بازار املاک لوکس را دارید، این امر حیاتی است.

هرچه خریداران خود را بهتر درک کنید، درک نیازهای آنها برای شما آسان تر خواهد بود و از طرفی خواسته های آنها را برطرف خواهیدکرد. شما باید زمان قابل توجهی را صرف ایجاد دانش عمیق در مورد سبک زندگی، عادات و نیازهای مخاطبان خود کنید. این امر به شما کمک می کند تا از نظر عاطفی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و اعتماد آنها را جلب کنید.

با اعضای تیم مشارکت کنید

کسب و کارهای موفق هرگز توسط یک شخص ساخته نمی شوند. آنها به مشارکت و تیم نیاز دارند. با فهرست کردن با سایر نمایندگان و کارگزاران، می توانید با دریافت ارجاعات مهم ، اطمینان حاصل کنید که سرنخ های کافی دریافت خواهید کرد. اگر نگران این هستید که نیمی از سود خود را به سایر املاک واگذار کنید، به یاد داشته باشید که در ازای آن همان سود را خواهید گرفت.

بیشتر بدانید: آموزش مشاور املاک ؛24 نکته طلایی برای موفقیت شغلی شما

صفر تا صد آموزش مشاور املاک

از عکس های پهپاد خیره کننده استفاده کنید

پهپادهای دوربین دار یکی از داغ ترین فناوری ها در عکاسی و فیلمبرداری هستند. با این حال، در سراسر جهان تنها 14 درصد از مشاوران املاک از پهپاد هنگام عکسبرداری برای مطالب بازاریابی خود استفاده می کنند. این به شما فرصت فوق العاده ای می دهد تا از طریق عکس های هوایی جذاب از رقبا متمایز شوید.

اینفوگرافیک های چشم نواز ایجاد کنید

مردم عاشق تصاویر بصری هستند، به همین دلیل است که همیشه اینفوگرافیک ها بسیار محبوب می باشند. اینفوگرافیک ها روشی عالی برای به تصویر کشیدن اطلاعات و آمارها هستند و مردم از مشاهده و اشتراک گذاری آن در رسانه های اجتماعی لذت می برند. اینفوگرافیک‌ها به خوبی نشان می‌دهد که چرا مردم باید به جای تلاش برای فروش ملک خود به یک نماینده مراجعه کنند. 

خود را در رسانه های اجتماعی معرفی کنید

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند سرنخ‌های زیادی را برای شما به ارمغان بیاورند چه به صورت ارگانیک و چه به صورت تبلیغات. همچنین مکمل ارزشمندی در بازاریابی به ویژه بازاریابی محتوا هستند.

با اینستاگرام مخاطبان بیشتری به دست آورید

اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای تعامل با نسل هزاره است. هزاره های جوان ممکن است خریدار نباشند، اما به دنبال مکان هایی برای اجاره خواهند بود، بنابراین این پلت فرم را نادیده نگیرید. علاوه بر این، پست های اینستاگرام نیز نسبت به فیس بوک دارای نرخ تعامل بالاتری هستند. هنگام ایجاد یک پست، سعی کنید تا حد امکان در مورد لیست های خود آموزنده باشید. علاوه بر کشش ارگانیک، می توانید تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را نیز در پیج اینستاگرام خود انجام دهید.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آموزش بازاریابی در اینستاگرام ؛ویژه آژانس ها و مشاوران املاک

در ادامه این مطلب با شما در مورد الزامات، وظایف، مسئولیت ها و مهارت های کلیدی مشاور املاک صحبت کرده ایم.

مسئولیت های مشاور املاک

کمک به مشتریان برای تصمیم گیری صحیح در مورد خرید ملک.

یافتن مشتریانی که نیاز به خدمات مشاوره ای از طریق تماس تلفنی، تبلیغات دارند.

تجزیه و تحلیل روندهای بازار و جمعیت شناسی برای شناسایی مناطق مورد جستجو و سودآور.

مشاوره با مشتریان برای شناسایی نیازها، ترجیحات و نگرانی های مالی آنها.

نگهداری یک پایگاه داده گسترده از تمام املاک برای فروش.

توسعه استراتژی جهت افزایش ارزش املاک برای مشتریانی که به دنبال فروش هستند.

ارتباط با مشاور حقوقی جهت تنظیم اسناد فروش و اجاره.

بیشتر بخوانید: برای مشاور املاک شدن چه باید کرد ؟

صفر تا صد آموزش املاک

الزامات مشاور املاک

آشنایی کامل با قوانین املاک و مستغلات.

مهارت های مذاکره قوی.

مهارت های تحلیلی عالی.

مهارت های برقراری ارتباط موثر.

مهارت های خدمات مشتری استثنایی.

آشنایی با وبسایت آقای املاک

وبسایت آقای املاک وبسایت تخصصی ملکی است که کارایی عملیات مشاوران املاک را بهبود می بخشد. آقای املاک علاوه بر حفظ روابط دوستانه مشاور با مشتری، این قابلیت را دارد که صفر تا صد نیازهای ساختمانی را با ابزارهای مختلف در جهت تسهیل و تسریع معاملات ملکی در اختیار عموم قرار دهد. امروزه ارائه خدمات بیشتر وبسایت ها و اپلیکیشن های ملکی شبیه به یکدیگر است اما به جرات می توان گفت وبسایت آقای املاک با خدمات متنوع خود در داخل کشور مشابهی ندارد و خدمات آن نسبت به سایر وبسایت ها بسیار متفاوت است.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با وبسایت آقای املاک