دوره آموزشی دانشکده هدفسازی با دکتر علیرضا بهشت آیین

دوره آموزشی دانشکده هدفسازی با دکتر علیرضا بهشت آیین

خرید این دوره

هدف چیست

اهداف به شما کمک می کند تا به برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت خود برسید. با پاسخ دادن به سوالات متعدد در حین ایجاد اهداف، می‌توانید تعیین کنید که برای دستیابی به آنها چه کاری باید انجام دهید.همه مردم اهدافی برای آینده خود دارند. آنها ما را در مسیرهای خاص راهنمایی می کنند و به نوعی ما را به همان چیزی تبدیل می کنند که هستیم. اما در طول زندگی خود چند بار هدفی را تعیین کرده اید که به آن نرسیده اید؟ بیشتر اوقات، این اتفاق می افتد زیرا هدف بسیار مبهم است. رویای رسیدن به چیزی اما کاری در مورد آن انجام ندادن روی عزت نفس ما تأثیر منفی می گذارد. به همین دلیل است که اهداف همیشه مشخص هستند. با داشتن یک ایده روشن از هدف خود، برای رسیدن به آن مصمم تر خواهید بود. به یاد داشته باشید، این نباید یک هدف تغییر دهنده زندگی باشد. در عوض، روی یک هدف بزرگتر تمرکز کنید و آن را به چندین هدف کوچکتر تقسیم کنید.

مطالب مرتبط: اهداف مشاور املاک ؛ 5 استراتژی تعیین هدف برای مشاوران املاک

نحوه هدف گذاری فروش

مشاور املاک بودن فقط فهرست کردن و فروش ملک نیست. این نیاز به تحقیق، بهبود مستمر، تطبیق با آخرین روندها و رشد دارد. احساس غرق شدن آسان است، به خصوص در بازاری که دائماً در حال نوسان می باشد. تعیین اهداف می تواند به شما کمک کند چشم خود را به تصویر بزرگتر نگاه دارید و عملکرد خود را بهبود ببخشید. در ادامه چند هدف مهم برای مشاوران املاک آورده شده تا به آنها در رسیدن به رویاهای خود کمک کند.

هدف باید قابل اندازه گیری باشد

اگر روشی برای اندازه گیری پیشرفت در مسیر رسیدن به هدف خود پیدا نکنید، ممکن است انگیزه خود را از دست داده و از آن دست بکشید. به همین دلیل است که هر هدفی باید قابل اندازه گیری باشد. با ردیابی پیشرفت خود در طول زمان، احساس خوبی نسبت به خود خواهید داشت و برای رسیدن به هدف خود سخت‌تر تلاش خواهیدکرد.

هدف باید قابل دستیابی باشد

هنگام فکر کردن به آنچه می خواهید به دست آورید، واقع بین بودن امری حیاتی است. تعیین اهداف غیر واقعی بر تمرکز و انگیزه شما تأثیر می گذارد. اگر خودتان را برای انجام کارهای بهتر انجام آماده کرده اید، به احتمال زیاد نتیجه معکوس خواهید داشت و عزت نفس پایین تری پیدا خواهید کرد به گونه ای که می تواند منجر به نارضایتی از کارتان شود. کلید تعیین اهداف ایجاد تعادل بین غیرواقعی و واقعی است. از یک طرف، شما می خواهید هدفی تعیین کنید که شما را به چالش بکشد. از سوی دیگر، یک هدف "خیلی آسان" ممکن است به شما احساس موفقیت ندهد.

اهداف باید با خواسته شما مرتبط باشد

هر هدف باید مرتبط باشد، به عنوان مثال، دستیابی به آن باید شما را به اهداف بزرگ خود نزدیکتر کند. با این حال، این بدان معنا نیست که هر هدفی باید با کسب درآمد بیشتر مرتبط باشد. بیشتر اوقات، اهداف عبارتند از احساس راحتی بیشتر در مسیر کاری خود، کسب مهارت های جدید، به دست آوردن مشتریان بیشتر، بهبود کار گروهی و غیره. اگر سعی می کنید به هدفی برسید که در آینده برای شما مفید نباشد به احتمال زیاد تمرکز خود را از دست می دهید و از آن دست می کشید.

مطالب مرتبط: 15 راز موفقیت در شغل مشاور املاک

محدودیت زمانی ایجاد کنید

اگر برای هدف خود ضرب الاجلی تعیین کنید، در حقیقت یک احساس فوریت ایجاد خواهیدکرد که همین بر میزان کاری که برای رسیدن به آن انجام می دهید تأثیرگذار است. به علاوه، محدودیت‌های زمانی شما را در تکمیل اهدافتان راهنمایی می‌کند و حتی به شما این امکان را می‌دهد که پیشرفت خود را پیگیری کنید. تقسیم اهداف بلندمدت به اهداف کوتاه مدت، یک فرایند موفقیت آمیز است. علاوه بر این، هر بار که به نقطه عطفی دست پیدا می کنید، احساس موفقیت خواهید کرد که این انگیزه شما را افزایش می دهد.

چرا اهداف برای مشاوران املاک مهم است

مشاوران املاک اغلب به تنهایی کار می کنند. در حالی که این می تواند یک مزیت باشد، به این معنی است که شما مسئول هر کاری هستید که انجام می دهید. ساختن یک نام معتبر، شناخت بازار و یادگیری روندها زمان زیادی می برد. حتی در این صورت، ممکن است احساس غرق شدن کنید زیرا بازار دائماً در حال تغییر است و همگام شدن با آن اصلاً آسان نیست.

اما برای اینکه از رقبا جلوتر بمانید، باید خود را با آخرین روندهای بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ سازگار کنید. به علاوه، شما همیشه باید به دنبال لیست های جدید باشید و سریع عمل کنید. در برخی مواقع ممکن است سخت‌تر از آنچکه پیش‌بینی می‌کردید، شود و حتی ممکن است احساس شکست یا فرسودگی در شما ایجاد کند.

اگر به فکر بهبود شغل خود هستید، اهداف برای نمایندگان املاک یک نقطه شروع عالی است. به این اهداف به عنوان راهنمای موفقیت حرفه ای فکر کنید. با ایجاد اهداف که مطابق با معیارهایی است که در بالا توضیح دادیم، ایده روشنی از عواملی که می‌توانند بهبود شما را تعیین کنند، به دست خواهید آورد. شما می توانید از اهداف برای هر چیزی که به املاک و مستغلات مرتبط است استفاده کنید مانند: نزدیک شدن به مشتریان جدید، دریافت لیست های بیشتر، بهبود مهارت های خود و...

مطالب مرتبط: برنامه هایی که یک مشاور املاک موفق روزانه انجام می دهد

دوره آموزشی دانشکده هدفسازی با دکتر علیرضا بهشت آیین 

در این بخش از آکادمی آقای املاک شما می توانید دوره های آموزشی دانشکده هدفسازی توسط دکتر علیرضا بهشت آیین را در قالب چهار جلسه مشاهده نمایید رعایت این نکات آموزشی، فوق العاده به کسب و کار شما به عنوان یک مشاور املاک کمک خواهدکرد.

تعداد نظرات : 1
  • علی۰۹۳۷۲۵۵۱۴۷۸
    22 بهمن 1401
    خیلی عالی هست