جدیدترین مدل های شومینه ؛ انواع شومینه های مدرن در دکوراسیون

جدیدترین مدل های شومینه ؛ انواع شومینه های مدرن در دکوراسیون

28 آذر 1400

دکوراسیون

جدیدترین مدل های شومینه ؛ انواع شومینه های مدرن در دکوراسیون

ایده های مدرن شومینه را می توان در بسیاری از خانه ها دید. ما تعدادی از شگفت‌انگیزترین طرح‌های شومینه را انتخاب کرده‌ایم و به انواع اصلی شومینه‌ها، سبک و نحوه کارکرد آن‌ها با طراحی‌های داخلی و خارجی، نحوه اضافه کردن لوازم جانبی به ظاهر و افزایش آرامش خانه نگاه می‌کنیم. خوب است که کنار شومینه بنشینید، به صدای سوختن چوب گوش دهید، گرما و راحتی خانه را احساس کنید، به خصوص در یک عصر تاریک و برفی. آتش نماد نور و زندگی است. آتش به خانه شما آرامش می بخشد، فضای اتاق را افزایش می دهد، احساس گرما، آرامش و آسایش می دهد.

جدیدترین مدل های شومینه 

مردم در زمان های قدیم به آتش وابسته بودند و اگرچه ما در دنیایی پر از هیاهو زندگی می کنیم، اما هنوز مجذوب رقص شعله های آتش هستیم و مجذوب آن می شویم. شومینه های مدرن عنصری زیبا از فضای داخلی به شمار می روند که هر خانه ای را راحت تر و هماهنگ تر نشان می دهند. شما می توانید در یک خانه بزرگ یا در یک آپارتمان کوچک زندگی کنید و طرح های متنوع شومینه این فرصت را به شما می دهد تا از گرمای آتش و احساس نزدیکی به آن لذت ببرید که هیچ عنصر داخلی دیگری نمی تواند فراهم کند.

قیمت شومینه جدید

همانطور که می دانید، شومینه ها از نظر قیمت به طور قابل توجهی متفاوت هستند، بنابراین این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا می خواهید برای طرحی که به عنوان گرمایش خانه استفاده نمی شود یا به ندرت استفاده می شود هزینه بیشتری بپردازید.

وبسایت آقای املاک شما از به روزترین قیمت انواع شومینه در دکوراسیون داخلی مطلع خواهد کرد.

مدل جدید شومینه های چوبی

انواع مدل شومینه مدرن

بهترین نوع شومینه کدام است؟ شومینه هیزمی، درج شومینه گازی مدرن، شومینه برقی یا شومینه زیستی؟ چگونه از بین این همه تنوع شومینه دلخواه خود را انتخاب کنیم؟ چگونه شومینه را تزئین کنیم و آن را به صورت ارگانیک در فضای داخلی ادغام کنیم؟ یا چگونه از زیبایی بصری و جذابیت بصری عظیم شومینه های معاصر بهره ببریم؟ خبر خوب این است که امروزه بازار انتخاب های بی پایان، گزینه های سوخت، لوازم جانبی و مواد تکمیلی را به شما ارائه می دهد تا شاهکارهای واقعی خلق کنید.

بیشتر بخوانید: مدل های جدید طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

هنگامی که تصمیم به نصب شومینه در یک خانه ویلا یا یک آپارتمان دارید، با انتخاب های زیادی روبرو خواهید شد. شگفت انگیز است که چگونه بسیاری از ایده های خلاقانه را می توان در فضای داخلی مدرن پیاده کرد و شومینه را به نقطه کانونی یا پس زمینه ای برای دکوراسیون شما تبدیل کرد. همه چیز به تخیل یا ایده های طراحی شما و البته به امکانات مالی بستگی دارد. درست است ، تولید کنندگان و فروشندگان طرح های شگفت انگیز زیادی را به شما ارائه می دهند، اما قبل از خرید یا ساخت شومینه باید چند سوال بسیار مهم را در نظر بگیرید. بنابراین چگونه مدل مناسب را برای یک خانه مدرن انتخاب کنیم؟

مدل های جدید از شومینه چوبی

اولین سوال مهم این است که شومینه در کجا نصب می شود ، در یک خانه یا یک آپارتمان ساختمانی؟ این سوال ضروری است زیرا نصب شومینه در یک ساختمان بلند از نظر فنی بسیار دشوارتر از نصب در یک خانه خانوادگی است. در ساختمان های آپارتمانی باید اطمینان حاصل کنید که امکان نصب شومینه و دودکش وجود دارد، باید از رعایت اصول ایمنی و غیره مطمئن شوید البته هر چه نصب پیچیده تر باشد قیمت بالاتری برای شما به همراه دارد. در چنین مواردی، انواع چوب سوز ممکن است گزینه خوبی نباشند. گزینه گاز یا برق را به عنوان جایگزین در نظر بگیرید.

عکس از مدل شومینه جدید

بیشتر بخوانید: به دنیای رادیاتورهای شیشه ای خوش آمدید

شومینه برقی مدرن

دومین سوال مهم هنگام انتخاب شومینه برای فضای داخلی ما این است که برای چه منظوری از آن استفاده می کنید ، آیا از آن برای گرمایش فضا استفاده می کنید یا به عنوان یک عنصر داخلی با عملکرد تزئینی و زیبایی  بیشتر؟ همانطور که می دانید، شومینه ها از نظر قیمت به طور قابل توجهی متفاوت هستند، بنابراین این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا می خواهید برای طرحی که به عنوان گرمایش خانه استفاده نمی شود یا به ندرت استفاده می شود هزینه بیشتری بپردازید. به عنوان مثال، شومینه های برقی مدرن به قدری واقع بینانه هستند که شعله های آتش بسیار معتبر به نظر می رسند و علاوه بر این، ظرفیت گرمایشی دارند تا به راحتی یک اتاق حدود ۲۰ متر مربع را گرم کنند. شومینه برقی بسیار مقرون به صرفه تر و کم هزینه تر است. از سوی دیگر، تکنولوژی چشمگیر شومینه برقی امروزی هنوز نتوانسته بوی دلپذیری را که فقط یک کنده سوخته می تواند ایجاد کند، تکرار کند. 

مدل جدید شومینه گازی

سومین سوالی که در انتخاب شومینه شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود مکان و ابعاد آن است. شما باید به اندازه فکر کنید . آیا می خواهید یک شومینه داخلی بزرگ در یک اتاق کوچک داشته باشید؟ خیلی منطقی نیست، اینطور نیست؟ به این فکر کنید که می خواهید شومینه و چیدمان مبلمان را کجا نصب کنید تا نتیجه نهایی یک اتاق دنج و دلپذیر باشد نه فضایی به هم ریخته. شما می توانید یک مدل گوشه ای یا دو طرفه را انتخاب کنید که یک گزینه عالی برای فضاهای نشیمن با پلان باز، دیواری یا شومینه ایستاده آزاد است. نکته مهم این است که از نظر زیبایی و عملکردهر دو با فضای داخلی اتاق به بهترین شکل ممکن کار کند.

سوال چهارم که باید به آن پاسخ دهید این است که چه نوع سوختی می خواهید استفاده کنید؟ آیا یک شومینه چوب سوز، برقی می خواهید یا یک درج شومینه گازی مدرن را ترجیح می دهید؟

بیشتر بخوانید: دکوراسیون زمستانی منزل ؛ با ۵ ترفند به خانه خود گرما ببخشید

شومینه های جدید شیشه ای

هنگامی که پاسخ این چهار سوال را دریافت کردید، وقت آن است که به ظاهر شومینه فکر کنید. عناصر اصلی در ظاهر شومینه عبارتند از: آتشدان، اجاق گاز، دودکش، البته روکش و اطراف. علاوه بر این به ایمنی شومینه نیز دقت کنید ، شومینه شما باید از مواد غیر قابل احتراق ساخته شود.

جدیدترین مدل های شومینه برقی

اطراف شومینه با توجه به سبک طراحی کلی خانه شما تعیین می شود و به نمای نهایی کمک زیادی می کند. شما می توانید محیطی را انتخاب کنید که شومینه داخلی شما را در اتاق برجسته و چشم ها را به خود جلب کند یا محیطی را انتخاب کنید که با فضای داخلی کلی ترکیب شود تا شومینه یک ساختار ظریف داشته باشد. شومینه های روستایی، پیشرفته، مدرن، معاصر و غیره - تقریباً در هر سبکی وجود دارند. اشکال و خطوط متقارن محبوب ترین انتخاب هستند و تناسبات هندسی دقیق تقریباً در هر سبکی مناسب است. البته اگر طرح‌های نامتقارن یا هنرمندانه‌تر و غیرعادی‌تر را ترجیح می‌دهید، قطعاً چیزی را خواهید یافت که مطابق با نیازها و سلیقه شخصی شما باشد.

وبسایت آقای املاک که به عنوان تخصصی ترین و کاملترین وبسایت ملکی در زمینه ثبت و ارائه رایگان آگهی املاک و مشاغل مرتبط با ساختمان در ایران شناخته شده است توانسته صفر تا صد نیازهای ساختمانی را با ابزارهای مختلف در جهت تسهیل و تسریع معاملات ملکی برآورده کند.اگر شغلتان مربوط به کارهای ساختمان است:تخصص خود را به صورت رایگان آگهی کنید تا کاربران آقای املاک با خدمات شما آشنا شوند.اگر نیاز به متخصص در زمینه کارهای ساختمانی دارید وبسایت آقای املاک به صورت کاملا حرفه ای به شما کمک خواهد کرد.اگر به تعمیرکار نیاز دارید!یا می خواهید دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید!یا تصمیم به بازسازی و نوسازی خانه خود دارید!کافیست:درخواست خودتان را رایگان آگهی کنید تا متخصصین مربوطه آگهی ها را مشاهده و با شما وارد تعامل شوند.ازطرف دیگر می توانید با یک جستجوی ساده متخصصین مورد نظر خود را پیدا کنید.

تعداد نظرات : 7
 • علی منصوری
  3 اسفند 1400
  بسیار عالی ممنون از شما
 • الناز بخشی
  17 بهمن 1400
  چقدر خوشگلننننننننننن
 • پریسا
  17 بهمن 1400
  ممنون از پست خوبتون 👍👍
 • ehda
  17 بهمن 1400
  🙏🏻💙💙💙🙏🏻🙏🏻🙏🏻
 • نوین
  17 بهمن 1400
  بسیار عالی و جالب بود
 • ستاری
  17 بهمن 1400
  من طرفدار شمام ، انقد که شما خوبین
 • مینا
  17 بهمن 1400
  بسیار عالی