پیش فروش و پیش خرید آپارتمان و خرید پروژه های مسکونی در تهران

پیش فروش آپارتمان در تهران

سازندگان و معماران برای معرفی پروژه های خود در این بخش از سایت میتوانند با ثبت درخواست ثبت پروژه، اطلاعات پروژه هایی که انجام داده اند را وارد کنند.

صفحه

1

2

...

38

پیش فروش آپارتمان در تهران

پیش فروش همان‌طور که از نامش پیداست، به معنای قبل از فروش رساندن است. این اصطلاح در بسیاری از معاملات انجام می‌شود. به طور کلی به فروش املاکی که هنوز آماده تحویل نیستند، پیش فروش می‌گویند. در چند سال گذشته با توجه به افزایش قیمت خرید آپارتمان در تهران و کاهش قدرت خرید مردم، بازار پیش فروش آپارتمان رونق بسیاری پیدا کرد، البته با افزایش قراردادهای پیش فروش، دعواهای حقوقی مرتبط با آن نیز چندیدن برابر شده است. در برخی مواقع بسیاری از خریداران اقدام به امضای قرارداد پیش فروش آپارتمان‌های نیمه ساخته و حتی ساخته نشده کرده‌اند و به خیال خود توانستند، زیر قیمت بازار، سرمایه خود را صرف خرید پیش فروش آپارتمان کنند، اما غافل از آنکه بعد از مدتی متوجه شدند خانه‌ای در کار نبوده و فروشنده سرشان را کلاه گذاشته است.

قیمت پیش فروش آپارتمان در تهران

پیش فروش آپارتمان در شمال تهران

در بسیاری از موارد افراد بر این باورند که به طور مثال پیش خرید آپارتمان در نیاوران باید یک شرایط دوسر برد را برای افراد مختلف فراهم کند اما به محض آنکه یکی از طرفین به تعهدات خود عمل نکند این شرایط به کلی تغییر است. این موضوع در صورت عدم اجرای تعهد فروشنده و سازنده می تواند بسیار شدیدتر شود.

قانون پیش فروش آپارتمان

اگر زمانی تصمیم به پیش فروش آپارتمان در شمال تهران را داشتید ،دانستن چند نکته حقوقی شما را از مسائل و دردسرهای احتمالی بزرگ در امان نگه می دارد. بر اساس قانون پیش فروش آپارتمان تمامی مراحل باید در دفاتر اسناد رسمی انجام شده و تنها عقد قرارداد و قولنامه در بنگاه های املاک کافی نیست. همچنین اعلان آگهی پیش فروش واحد های آپارتمانی نیاز به مجوز داشته و انتشار آگهی بدون اخذ مجوز دارای پیگردهای قانونی همراه با حبس می باشد.

با مراجعه به دادگاه های سطح شهر می توانید نمونه های بسیار زیادی از پرونده های پیش خرید آپارتمان را ببینید که به دلیل عدم رعایت نکات قانونی افراد ماه ها و یا سال ها در راهروها در حال رفت و آمد هستند . بنابراین قبل از اقدام به تنظیم قرارداد یش فروش به خصوص پیش فروش آپارتمان در شمال تهران که نیاز به پرداخت هزینه بیشتری است، نکات حقوقی آن را به طور کامل بررسی نمائید.

قیمت پیش فروش آپارتمان در تهران

در حال حاضر خرید آپارتمان پیش‌فروش یکی از روش های رایج خانه‌دار شدن است که شامل دو پارامتر بسیار مهم می باشد: اولی شرایط حقوقی (مواد جدیدترین قانون پیش‌فروش) و نکات مهم قبل از بستن قرارداد پیش‌فروش و دوم شرایط مربوط به بازار خرید و رویدادهایی که در بازار مسکن رخ می‌دهد.  یش فروش مزایای مختلفی دارد که مهمترین مزیت آن این است که اگر  قیمت مسکن در طول دوره ساخت و ساز افزایش یابد، ارزش مالی قرارداد خانه نیز به همان نسبت افزایش می یابد و قبل از آماده شدن خانه ، پتانسیل سود وجود دارد. 

قیمت پیش فروش آپارتمان در تهران مانند سایر معاملات دیگر به امکانات ملک از جمله متراژ، موقعیت جغرافیایی، دارا بودن پارکینگ، انباری، آسانسور و....بستگی دارد. اما نکته قابل توجه آن است که در پیش فروش ساختمان همانطور که گفتیم  قیمت ملک از قیمت یک آپارتمان آماده تحویل، کمتر می باشد. و خریدار میتواند پول را در حین مراحل ساخت و مرحله به مرحله به فروشنده پرداخت نماید در نتیجه این نوع از معامله برای افرادی که ار ابتدا پول لازم را در اختیار ندارند ، بسیار مناسب است. از طرفی خریدار پس از اتمام ملک، می‌تواند آپارتمان خود را در ماه ها و سالهای آتی گران‌تر به فروش برساند و سود ببرد.

اما برای تعیین اینکه آیا خرید یک خانه پیش فروش بهترین روش برای شما می باشد یا خیر، این است که جوانب مثبت و منفی را با کمک مشاوران آقای املاک بسنجید.

قیمت پیش فروش آپارتمان در تهران با وام

پیش فروش آپارتمان در تهران با وام

در حقیقت مبالغی که به عنوان وام روی واحدها در نظر گرفته می شود و شرایط بازپرداخت طولانی مدتی نیز دارد، برای خریدار جذابیت ببیشتری دارد. به همین دلیل است که مشتری بیشتر به سمت پروژه های وام دار سوق پیدا می کند.

اما شما به عنوان خریدار باید این نکته را مد نظر قرار دهید که وامی که مشاور املاک ، تعاونی یا فروشنده به شما وعده می دهند تا چه مرحله اجرایی می شود و تا چه میزان جدی است. چرا که شما روی مبلغ آن وام حساب باز می کنید و اگر در آن تعاونی تنها صحبت اخذ وام باشد و در نهایت موفق به دریافت وام نشوید، تمام حساب و کتاب شما به هم می ریزد و در نتیجه دچار ضرر و زیاد سنگینی خواهید شد. نکته دیگری که باید به عنوان خریدار به آن توجه کنید این است که آیا وام مورد نظر به خریدار منتقل خواهد شد یا خیر؟

این نکته را از یاد نبرید که پیش فروش می تواند برای شما سودآور باشد اما از طرفی می تواند پر ریسک و پر خطر نیز باشد . پس قبل از هر اقدامی بهترین کار این است که با سازندگان و معماران معروف و مطرح آقای پروژه در وبسایت آقای املاک بهترین و مطمئن ترین شرایط فروش واحد های در حال ساخت را دریافت نمایید .

پیش خرید خانه در تهران

پیش خرید خانه در تهران یکی از راه‌های جذابی است که دست یابی به آرزوی خانه دار شدن را امکان پذیرتر می‌کند. ضمن آن‌که این پیش خرید آپارتمان روش خوبی برای سرمایه گذاری است. 
اما برای این که بتوانید موقعیت‌های خوبی برای پیش خرید خانه پیدا کنید، باید بیش از هرچیز مراقب اعتبار و صحت آگهی هایی باشید که با این عنوان در سایت‌های آگهی املاک مشاهده می‌کنید. حتی به هر پیشنهادی که انبوه سازان یا آژانس‌های املاک به شما می‌کنند نباید اعتماد کنید. صحت سنجی چنین موقعیت‌هایی با خود شماست. ما هم در این مطلب توصیه‌های کاربردی را در این خصوص به شما ارائه خواهیم کرد.

وبسایت آفای املاک یک صفحه جداگانه به آگهی های مربوط به خرید خانه زیر قیمت اختصاص داده است.


پیش خرید آپارتمان

بهتر است قبل از هرچیز با انواع پیش خرید آپارتمان آشنا باشید. پیش خرید آپارتمان شامل انواع زیر می‌شود:
•    پیش خرید قطعی
•    پیش خرید علی الحساب 
تفاوت اصلی این مدل‌های پیش خرید در نوع مشارکت خریدار با سازنده ملک است.

پیش خرید قطعی آپارتمان

در پیش خرید خانه به صورت قطعی، در زمان عقد قرارداد قیمت ملک مورد نظر در زمان فعلی محاسبه می‌شود. یعنی مالک حساب می‌کند که اگر این خانه اکنون که نیمه ساز یا در حال ساخت است، یک خانه کامل بود، چقدر قیمت داشت؟ سپس خریدار باید بین 50 تا 60 درصد از مبلغ خانه را به صورت نقدی به فروشنده بدهد. مابقی مبلغ خانه نیز زمانی به فروشنده داده می‌شود که خانه تکمیل و تحویل شده است. البته بسیاری از فروشنده‌ها بخشی از مبلغ باقی مانده را در حین انجام پروژه از خریدار تحویل می‌گیرند.
به صورت کلی پیش خرید خانه به صورت قطعی به لحاظ اعتبار و قانونی وضعیت بهتری دارد. اگر با فروشنده درست‌کار و شناخته شده معامله کنید و قبل از عقد قرارداد دقیق باشید، این معاملات معمولاً موفق هستند.

پیش خرید علی الحساب آپارتمان 

در شیوه دیگری که برای پیش خرید آپارتمان وجود دارد، ملک به صورت علی الحساب پیش خرید می‌شود. این شیوه مخصوص تعاونی‌های مسکن است که به صورت عمده خانه می‌سازند.
یعنی زمین وسیعی وجود دارد. عده‌ای برای اخذ جواز و موارد قانونی ساخت آپارتمان در آن اقدام می‌کنند. همچنین یک هیئت مدیره تشکیل می‌دهند که کارها وجاهت قانونی و شرکتی داشته باشد. سپس هزینه ساخت آپارتمان را محاسبه کرده و مبلغ آن را به تدریج از خریداران دریافت می‌کنند.
این تعاونی‌ها می‌توانند دولتی یا خصوصی باشند. بدیهی است که اعتبار پروژه‌هایی که تعاونی‌های دولتی آن‌ها را می‌سازند بالاتر است. اما اصلاً نباید در مورد این پروژه‌ها نیز بی‌گدار به آب زد و بدون تحقیق وارد معامله شد.


سوالات متداول

 • پیش‌ فروش ملک یعنی چه؟

  پیش فروش همان‌طور که از نامش پیداست، به معنای قبل از به فروش رساندن است. این اصطلاح در بسیاری از معاملات ملکی انجام می‌شود. به طور کلی به فروش املاکی که هنوز آماده تحویل نیستند، پیش فروش آپارتمان می‌گویند.

 • آیا پیش‌ خرید ملک سودآور است؟

  بله. از آنجایی که در پیش فروش آپارتمان ملک آماده تحویل نیست مسلما قیمت پیش فروش از قیمت آپارتمان تکمیل شده، مقداری ارزان‌تر است. اگر پس از آماده شدن ملک(البته اگر شرابط بازار یکسان باشد) خریدار می‌تواند آپارتمان تکمیل شده را در بازار گران‌تر بفروشد و سود ببرد.

 • قیمت پیش فروش آپارتمان در چیتگر چگونه است؟

  در پنل آقای پروژه وبسایت آقای املاک می توانید با سازندگان منطقه ۲۲ تماس گرفته و با مشخص کردن میزان سرمایه ، جدیدترین قیمت ها، مدت زمان مورد انتظار برای بازگشت سرمایه ، ریسک پذیری ، نوع سرمایه گذاری برای سکونت یا کسب سود، به روزترین و صحیح ترین اطلاعات را به صورت رایگان دریافت نمائید .

 • آیا پیش فروش آپارتمان خوب است؟

  پیش فروش آپارتمان مزایای مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها این است که اگر  قیمت مسکن در طول دوره ساخت و ساز افزایش یابد، ارزش مالی قرارداد خانه نیز به همان نسبت افزایش می یابد و قبل از آماده شدن خانه ، پتانسیل سود وجود دارد. همچنین در پیش فروش، طراحی و متریال به کار رفته در داخل ملک بر اساس سلیقه خریدار قابل تغییر است.

 • قانون پیش فروش آپارتمان چگونه است؟

  بر اساس قانون پیش فروش آپارتمان تمامی مراحل باید در دفاتر اسناد رسمی انجام شده و تنها عقد قرارداد و قولنامه در بنگاه های املاک کافی نیست. همچنین اعلان آگهی پیش فروش واحد های آپارتمانی نیاز به مجوز داشته و انتشار آگهی بدون اخذ مجوز دارای پیگردهای قانونی همراه با حبس می باشد.