نکات مهم در خرید ویلا ؛ با رعایت این نکات بهترین گزینه را انتخاب کنید!

نکات مهم در خرید ویلا ؛ با رعایت این نکات بهترین گزینه را انتخاب کنید!

27 اسفند 1400

ملکی

نکات مهم در خرید ویلا ؛ با رعایت این نکات بهترین گزینه را انتخاب کنید!

خرید ویلا یکی از جذاب ترین خریدها میان معاملات ملکی به شمار می رود. مهم ترین نکته ای که قبل از خرید ویلا باید به آن توجه کنید آگاهی کامل از نکات حقوقی خرید زمین ،خانه، ویلا یا به طور کلی معاملات ملکی است. هدف خود را از خرید ویلا مشخص کنید و به این نتیجه برسید که آیا اصلا خرید ویلا در زمان مورد نظرتان به نفع شما است یا خیر؟ با در نظر گرفتن این موضوع، اگر تصمیمتان بر این شد که ویلا بخرید،  برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید آگاهی از چند نکته کمک زیادی به شما خواهد کرد.

راهنمای خرید ویلا در شمال

عواملی چون توجه به میزان بودجه در دسترس، در نظر گرفتن تنوع قیمتی به خصوص در مورد ویلاهایی که در شمال کشور واقع شده است، سر زدن به مناطق مختلف برای داشتن بهترین انتخاب، توجه به سازه ویلا و همچنین موقعیت آن به لحاظ سطح اشتغال و... با وجود هزینه های سرسام آور هتل ها و وضیعیت اقتصادی حاکم در کشور بهترین راه حل تلاش بری خرید یک ویلا نسبت به بودجه است تا برای همیشه با دغدغه داشتن یک مکان در اوغات فراغت و صرفه جویی در هزینه ها خداحافظی کنید در نظر داشته باشید خرید ویلا به راحتی خرید آپارتمان نیست بنابراین باید قبل از خرید ویلا به چند نکته توجه کنیم.

وقتی نوبت به خرید ویلا برای سرمایه گذاری یا استفاده شخصی می رسد، وبسایت آقای املاک گزینه های بسیار زیادی را برای انتخاب به شما ارائه خواهد داد.

بیشتر بخوانید: خرید ویلا در شمال ؛ قبل از معامله این نکات را بررسی کنید!

مشخصات ویلای خوب

یک ویلای لوکس باید دارای استخر شنا، فضای نشیمن جادار، ناهار خوری مبله و آشپزخانه کاملاً مجهز و مدرن باشد. این اتاق ها باید با توجه جزئیات طراحی و مبله شوند، مجهز به تمام امکانات رفاهی و لوکس مورد انتظار زندگی مدرن مانند سیستم سرگرمی و دسترسی به اینترنت (بسته به موقعیت مکانی).

یکی از مهم ترین جنبه های هر ویلا طراحی کلی آن است. از نظر معماری، محوطه سازی، طراحی داخلی، مبلمان و ... همه این نیروها با هم ترکیب می شوند تا فضای کلی و تجربه اقامت در یک ویلای لوکس را ایجاد کنند.

حتی اگر یک ویلا تمام الزامات فوق را به خوبی رعایت کند، باز هم می تواند خود را فاقد موقعیت مکانی با کیفیت بیابد. محبوب‌ترین مکان‌ها در نزدیکی سواحل و خطوط ساحلی، یا بیشتر به داخل خشکی، اما همچنان نزدیک به اقیانوس با چشم‌انداز در مناطق کوهستانی مرتفع، در مجاورت مزارع برنج آرام و زیبا، تقریباً بر روی یک تپه یا صخره قرار گرفته‌اند و تقریباً همیشه در یک مکان زیبا و نسبتا خلوت قرار دارند.

یک ویلای خوب چه ویژگی هایی دارد

بیشتر بخوانید: خرید ویلا در لواسان ؛ با رعایت این نکات بهترین ویلا را انتخاب کنید

نکات مهم در خرید ویلا

پس از جست و جوی کافی ممکن است با مواردی مناسب مواجه شوید که در نهایت یک ویلا را برای خرید انتخاب کنید. اما این آخر راه نیست. آگاه باشید یافتن ویلای مناسب برای خرید به معنای اتمام همه چیز نیست. به دنبال این هستید که در یک ویلا لذت ببرید؟ خواه یک ویلای ساحلی یا یک ویلا در قلب شهر، بدون شک انجام خرید ویلا شامل یک تصمیم مملو از نگرانی های گسترده است. در حالی که تصمیم به خرید ویلا دارید ، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

۱. پژوهش

با جمع آوری اطلاعات شروع کنید. ویلا در اصل پروژه های مفیدی است که از طریق تماس های شخصی و انجمن های مشترکان به جلو منتقل می شود. خریداران بالقوه از طریق مراجعه و ارتباط به دنبال آنها هستند. برای اینکه خودتان خریدار باشید ، باید این نکته را درک کنید که پروژه های آینده کجا هستند و کجا باید بروید.

۲. محل

قبل از تصمیم گیری برای خرید ، مناطق اطراف ، جغرافیا و زیرساخت ها را در ذهن داشته باشید. مهم است فضاهای اطراف شما که مربوط به جغرافیای ویلای پیشنهادی شما هستند، به طور مناسب با عناصر لازم برای یک زندگی راحت پر شوند. مدیریت مدنی خوب ، فضاهای مناسب و تمیز و فضاهای تهویه و تخلیه مناسب از فاکتورهای مهمی اند که باید بخاطر بسپارید.

۳. بررسی سازنده

به سوابق سازنده خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که وی سابقه معتبری در ارائه پروژه های کیفی دارد.

بیشتر بخوانید: خرید ویلا در رامسر ؛ ۶ اقدامی که خریداران باهوش قبل از معامله انجام می دهند!

۴. قرارداد قوی

همیشه تمام اسناد را به خوبی بخوانید و مطابق با یک توافق نامه کاملاً تأیید شده پیش روید. حتماً در قرارداد خود یک بند بازسازی قرار دهید تا در هر مرحله از خرید، بتوانید از خدمات سازنده برای بازسازی ویلا استفاده کنید.

۵. بررسی آژانس های دولتی

به یاد داشته باشید اگر ویلای شما داخل یک قطعه مخصوص بزرگ  قرار دارد، احتمال اینکه فضای مشترکی را با سازمان های دولتی در اختیار داشته باشید زیاد است. جاده ها و فضاهای خصوصی هنگام استفاده از سازمان های دولتی که در مجاورت آن هستند، کاملاً تحت قانون تنظیم نشده اند. بد نیست این را به عنوان یک عامل در ذهن داشته باشید.

۶. محیط اطراف

همچنین ممکن است یک محدودیت ملایم در منطقه مورد نظر وجود داشته باشد ، به این دلیل که ساختن سیستم زیست محیطی در اطراف فضاهای مسکونی شما مدتی طول می کشد. از مدارس گرفته تا بیمارستان ها، فروشگاه ها تا نیازهای تفریحی

۷. خدمات مدنی

سرانجام هنگامی که قصد ایجاد خدمات مدنی در منطقه مورد نظر خود برای ساخت ویلا را دارید، به تنهایی خودتان هستید. برق ، کار با آب ، تمیز کردن زباله ها و تمهیدات شهرداری نیاز به اقدامی از طرف شما دارد.

بیشتر بخوانید: خرید ویلا در دماوند ؛ با رعایت چند نکته اقامتی دلنشین داشته باشید

راهنمای قیمت خرید ویلا در شمال

۸. مشاور املاک قابل اعتماد

در زمان خرید ویلا همانطور که  در مورد خریدن یا نخریدن ویلا و همچنین در مورد اینکه کدام منطقه و کدام ویلا را انتخاب کنید، حساسیت به خرج دهید، در مورد اینکه با چه ملاحظاتی با فروشنده وارد معامله مي‌شوید حساس باشید و دقت کافی را به عمل آورید. هنگام خرید حتماً از وضعیت مالکیت ویلا اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که ویلای خود را از یک شخص یا مشاور املاک معتبر خریده‌اید.

با توجه به وسیع بودن بازار ویلا در شمال کشور، احتمال هر گونه کلاهبرداری وجود دارد. به مشاوره حرفه ای در زمینه املاک و مستغلات در بهترین حد ممکن اعتماد کنید. سرمایه گذاری در بخش خرید ویلا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است تا سرمایه خود را در مکان های مناسب قرار دهید. شما به یک مشاور املاک و ایده های درستی از توافق نامه های فضایی رایج و عوامل اعتبار سازنده نیاز دارید.

۹. خرید از شرکت های معتبر

امروزه خرید و فروش ویلا در شمال کشور بسیار گسترده شده است. و به تبع آن هر کسی در قالب مشاور املاک اقدام به واگذاری ویلا به خریداران نا آشنا می کند و متاسفانه این موضوع باعث شده تا اعتبار شرکت های خرید و فروش ویلا زیر سئوال برود. همواره سعی کنید خرید خود را از شرکت های صاحب نام و شناسنامه دار انجام دهید. اگر ویلا ساخته شده است، باید از پایان کار و عدم خلاف آن مطلع شوید. بعضی از ویلاها پایان کار و عدم خلاف دارند و برخی ندارند. در این میان برخی ویلاها قدیمی ساز هستند که مشمول مرور زمان شده اند که خطر جدی برای خرید آنها وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: قبل از معامله ملک نوساز این نکات را فراموش نکنید!

توجه داشته باشید بیشتر ویلاهای شمال به صورت زمین های مشاعیِ تفکیک نشده اند، به عنوان مثال زمین ۲۰ هکتاری به قطعات ۵۰۰ یا ۱۰۰۰متری تفکیک شده و اصطلاحا افراز عرفی شده است. یعنی به جای اینکه افراز را از طریق ثبت و مراجع قضایی برای تفکیک زمین پیگیری کنند؛ هر کس روی نقشه، جانمایی زمین خودش را انجام داده است و سایرین امضا کرده اند یا فروشنده به صورت تک به تک امضای افراد را گرفته است. همانطور که می دانید ویلاهای مشاعی با وجود اینکه همه افراد آن را امضا کرده اند اما مالکیت همه در آن مشاع است. اگر در آینده این ویلاها در محدوده شهری قرار بگیرند و قرار بر تغییر کاربری باشد یا مجبور به پرداخت هزینه های سنگین می شوند یا قانون ۶۰ به ۴۰. یعنی ۶۰ درصد را باید به شهرداری بدهند و ۴۰ درصد را برای خودشان باشد که تقریبا نشدنی است!

۱۰. بازدید از ویلا مورد نظر

معمولاً اکثر ویلاهای عرضه شده در شمال کشور از امکانات اولیه مانند آب، برق و گاز برخوردارند و با یک بازدید ساده می‌توانید از آنها مطمئن شوید. اگر قصد خرید ویلا شمال در جنگل را دارید ممکن است برخی از این امکانات را نداشته باشد، بنابراین برای آنها تمهیدات لازم را در نظر بگیرید. در برخی موارد برای تأمین آب از چاه آب استفاده می‌شود که توصیه می‌شود موارد بهداشتی را در نظر بگیرید و سطح سلامت آن را بسنجید. ترجیحاً سعی کنید ویلایی را خریداری کنید که شبکه فاضلاب آن به دریا ریخته نشود.

بیشتر بخوانید: خرید ویلا در کردان ؛ ۱۳ نکته مهم قبل از خرید باغ ویلا در کردان

۱۱. معامله به صورت نقدی

در پایان توصیه ما به شما این است تا جایی که می‌توانید معامله را به صورت نقدی یا کارت به کارت انجام دهید و از اینکه در قبال بخشی از مبلغ باقیمانده چک بدهید تا حد امکان خودداری کنید.