آموزش مدیتیشن حرفه ای ؛با استاد احمدرضا شجاعی

آموزش مدیتیشن حرفه ای ؛با استاد احمدرضا شجاعی

خرید این دوره
 1. مدیتیشن استاد شجاعی

مدیتیشن چیست

مدیتیشن تمرینی است که برای تمرکز یا پاکسازی ذهن شما با استفاده از تکنیک های ذهنی و فیزیکی اعمال می شود. بسته به نوع مدیتیشنی که انتخاب می کنید، می توانید برای آرامش، کاهش اضطراب و استرس و موارد دیگر مدیتیشن کنید. برخی از افراد حتی از مدیتیشن برای کمک به بهبود سلامت خود استفاده می کنند.

تمرین مدیتیشن هزاران سال قدمت دارد و دارای اشکال مختلفی در سراسر جهان می باشد. اما علم مدرن تنها در چند دهه اخیر مطالعه دقیق بر روی آن آغاز کرده است. برخی از بزرگترین جهش ها در درک علم از مدیتیشن تنها به لطف فناوری مدرن ممکن شده است.

در بیرون، کسی که مدیتیشن می کند ممکن است به نظر برسد که کاری جز نفس کشیدن یا تکرار یک صدا یا عبارت مدیتیشن انجام نمی دهد. با این حال، در درون مغز آنها، داستان کاملاً متفاوت است. تکنیک‌های تشخیصی و تصویربرداری مدرن، مانند الکتروانسفالوگرافی (EEG) و تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI)، نشان می‌دهند که مدیتیشن می‌تواند بر سلامت مغز و روان شما تأثیر مثبت بگذارد.

بیشتر بدانید: دوره آموزش املاک ؛با تدریس مهندس ایمان خدابخش

مزایای تمرین مدیتیشن 

به طور کلی، افرادی که مدیتیشن می کنند، مزایای زیر را مشاهده می کنند:

 • کاهش علائم اضطراب، افسردگی یا اختلال استرس پس از سانحه (PTSD).
 • بهبود توانایی تفکر، تمرکز و حل مشکلات.
 • توانایی بهتر برای سازگاری و غلبه بر مشکلات عاطفی

از آنجایی که سلامت روان تأثیر زیادی بر سلامت بدن شما دارد، این مزایا اغلب باعث بهبود خواب شما، فشار خون بالا و عملکرد قلب و موارد دیگر می شود.

چرا انجام مدیتیشن مهم است

به لطف پیشرفت های فناوری، محققان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند ببینند که مدیتیشن چگونه بر مغز شما تأثیر می گذارد. با این حال، برای درک برخی از این تغییرات، دانستن کمی در مورد ساختار مغز کمک می کند.

در مغز انسان میلیاردها سلول نورون وجود دارد که از سیگنال های الکتریکی و شیمیایی برای ارسال سیگنال به یکدیگر استفاده می کنند. یک نورون به هزاران نورون دیگر متصل می شود، به این ترتیب نورون های شما شبکه هایی را در قسمت های مختلف مغز شما تشکیل می دهند. این شبکه ها نواحی مختلفی از مغز شما را تشکیل می دهند که مشاغل و تخصص های متفاوتی دارند.

مطالعات متعدد تحقیقاتی نشان داده است افرادی که به طور منظم مدیتیشن می کنند، تفاوت های خاصی در ساختار مغز خود دارند. این تغییرات معمولاً شامل بافت مغزی است که متراکم تر است یا مناطق خاصی از مغز بزرگتر از حد انتظار است.

بیشتر بدانید: آموزش فروش املاک در اینستاگرام ؛با استاد احمد کلاته

نواحی آسیب دیده مغز معمولاً آنهایی هستند که حواس شما (بینایی، شنوایی و غیره)، توانایی شما برای فکر کردن و تمرکز، و توانایی شما برای پردازش احساسات را مدیریت یا کنترل می کنند. این بدان معناست که مغز افرادی که به طور منظم مدیتیشن می‌کنند سالم‌تر است و کمتر احتمال دارد که عملکرد مرتبط با افزایش سن را نشان دهد. آنها همچنین توانایی قوی تری برای مقابله و پردازش احساسات منفی مانند ترس، خشم و اندوه دارند.

آموزش مدیتیشن حرفه ای

همانگونه که به آن اشاره کردیم مدیتیشن اشکال مختلفی داشته دارد. کارشناسان شیوه‌های مراقبه را تجزیه و تحلیل کرده‌اند و دریافته‌اند که برخی از فرآیندهای رایج در اشکال مختلف مراقبه موارد زیر می باشند:

مدیتیشن بدن محور

گاهی اوقات به این حالت خود اسکن می گویند. انجام این کار مستلزم تمرکز بر احساسات فیزیکی است که می توانید در سراسر بدن خود احساس کنید.

تفکر

این معمولاً شامل تمرکز روی یک سؤال یا نوعی تناقض است بدون اینکه اجازه دهید ذهن شما سرگردان شود.

مراقبه هیجان محور

این نوع مدیتیشن شما را بر روی یک احساس خاص متمرکز می کند. به عنوان مثال، تمرکز بر این که چگونه با دیگران مهربان باشید یا اینکه چه چیزی شما را در زندگی خوشحال می کند.

مدیتیشن مانترا

این نوع مراقبه شامل تکرار (چه با صدای بلند یا در سر) و تمرکز بر یک عبارت یا صدای خاص است.

مدیتیشن همراه با حرکت

این نوع مدیتیشن می تواند شامل تمرکز بر تنفس، حبس نفس یا انجام حرکات خاص بدن باشد. همچنین می تواند راه رفتن را در حین تمرکز بر آنچه در اطراف خود مشاهده می کنید، شامل شود.

مدیتیشن ذهن آگاهی

این شکل از مدیتیشن می خواد به جای اینکه اجازه دهید ذهن شما سرگردان شود و نگران گذشته یا آینده باشد، از آنچه در لحظه اتفاق می افتد آگاه باشید. همچنین می تواند رویکردی مشابه مدیتیشن بدن محور را شامل شود، با استفاده از آنچه در سراسر بدن خود احساس می کنید به عنوان پایه ای برای آگاهی شما از جهان اطرافتان.

مدیتیشن مبتنی بر بصری

این نوع مراقبه شامل تمرکز روی چیزی است که می توانید ببینید (چه با چشمان خود یا با تمرکز بر یک تصویر ذهنی).

بیشتر بدانید: آموزش فن بیان با استاد نغمه خسروی

آموزش تصویری مدیتیشن

از آموزش تصویری مدیتیشن فراگیر گرفته تا فایل های صوتی، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در صنعت مدیتیشن طی کنید، که هر کدام مجموعه متفاوتی از مزایا و مزایای منحصر به فرد را ارائه می‌کنند. هر آنچه را که انتخاب کنید، خدمات بزرگی به دنیا اضافه خواهیدکرد. در این مقاله ما بهترین آموزش مدیتیشن تصویری را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا مسیری که برای شما مناسب تر است را کشف کنید!

پکیج کامل مدیتیشن با استاد احمدرضا شجاعی

با مشاهده فیلم های آموزشی مدیتیشن می توانید تاثیرات مثبتی در زندگی خود تجربه کنید. آموزش مدیتیشن به شما این امکان را می دهد تا راحت تر و آگاهانه تر اتفاقات و ارتباطات مثبت را در جهان اطراف خود جذب نمائید. به همین منظور مجموعه آقای املاک برای شما عزیزان یک پکیج کامل مدیتیشن توسط استاد احمدرضا شجاعی فراهم کرده است.

استاد احمدرضا شجاعی

استاد احمدرضا شجاعی با 16 سال سابقه تدریس مهارت های توسعه فردی، سفیر و مربی امید و خودباوری در کار و زندگی ، مدرس بین المللی، بنیانگذار متد 7.TA (به سوی ارتباط) و دارای دکترای کسب و کار DBA می باشد. وی ثبت رکورد جهانی بلندترین فیلم مستند از مسیر زندگی را از آن خود کرده است. 

مشاهده این ویدئو آموزشی از آکادمی آقای املاک به شما کمک می کند به جای از دست دادن انرژی, نیروی حیات را از طریق تنفس عمیق و درست به صورت متمرکز دریافت کنید.

تعداد نظرات : 1
 • شکوفا فروغ
  6 مرداد 1402
  سلام ممنونم ازتون دو ویدئوی مدیتیشن باز نمی شه
  ادمین آقای املاک
  6 مرداد 1402
  سلام و عرض ادب کاربر گرامی آموزش مدیتیشن رو باید خریداری کنید تا ویدیو برای شما باز بشه.