چگونه به مشاوران املاک انگیزه دهیم؟ ویژه مدیران املاک

چگونه به مشاوران املاک انگیزه دهیم؟ ویژه مدیران املاک

8 اردیبهشت 1401

آموزش املاک

چگونه به مشاوران املاک انگیزه دهیم؟ ویژه مدیران املاک

اگر انجام دادن کاری برای رسیدن به هدف اصلی در  شغل شما کاملا ضروری است، اما با به تعویق انداختن، مدام در لیست کارهای انجام نشده قرار می‌گیرد ، این روش‌هایی را که ما برای شما گردآوری کرده ایم را امتحان کنید تا هم به همکاران خود انگیزه بدهید و کارهای عقب افتاده را از فهرست خارج کنید و هم وارد دنیای تجارت واقعی شوید. با ما همراه باشید.

انگیزه چیست

در ابتدا باید بدانیم که انگیزه در اصل به چه معناست؟ انگیزه فرآیندی است که رفتارهای هدف مدار را آغاز، هدایت و حفظ می کند. انگیزه روندی است که شما را وارد عمل می کند چه خوردن یک لیوان آب برای کاهش تشنگی باشد چه خواندن کتاب برای کسب دانش. انگیزش شامل نیروهای بیولوژیکی، عاطفی، اجتماعی و شناختی است که رفتار انسان را فعال می کنند. در استفاده روزمره، اصطلاح "انگیزه" اغلب برای توصیف اینکه چرا یک شخص کاری انجام می دهد استفاده می شود. در حقیقت انگیزه نیروی محرکه اعمال انسان به شمار می رود.

اهمیت و نقش انگیزه در شغل املاک

به عنوان یک مدیر املاک شاید انگیزه دادن به تیم به ویژه در آخر هفته، صبح زود یا حتی دیر وقت برای شما یک اقدام سخت باشد، اما با درگیر کردن تیم در محل کار آن هم در درازمدت شما به نتیجه مثبتی دست خواهید یافت. بر اساس یک گزارش تحقیقاتی انجام شده در سال ۲۰۱۸، تنها ۱۵ درصد از کارگران در سراسر جهان به طور فعال در شغل خود مشغول هستند. پس ایجاد انگیزه موثر در تیم می تواند تفاوت بین برتری و متوسط ​​بودن باشد.

این ممکن است کمی غیر منطقی به نظر برسد، اما گاهی اوقات بهترین راه برای افزایش انگیزه به مشاوران پس از شکست این است که مسئولیت بیشتری را به عهده بگیرند، نه کمتر. البته گفتن این کار آسان تر از انجام آن است. وسوسه رفتن به رختخواب یا فکر نکردن پس از شکست، کاملا طبیعی است. با این حال، اگر به خود یادآوری کنید که اینجا آخر خط نیست و افراد همچنان به کمک شما نیاز دارند، احتمال دارد سریع‌تر به عقب برگردید.

۴ روش ایجاد انگیزه به مشاوران املاک

اگر انجام کاری برای رسیدن به هدف اصلی شما ضروری است، اما با به تعویق انداختن، مدام در لیست قرار می‌گیرد ، این روش‌هایی را که ما برای شما آورده ایم را امتحان کنید تا به همکاران خود انگیزه بدهید و کارهای عقب افتاده را از فهرست خارج کنید و در نهایت وارد دنیای تجارت شوید.

۱. اعضای تیم خود را به خوبی بشناسید

شناخت کامل اعضای تیم و یافتن راه های انگیزه دادن به هر کدام از آنها برای شما بسیار مفید می باشد. عوامل انگیزشی ممکن است شامل پیشرفت شغلی، استقلال، رشد شخصی، شناخت، مسئولیت یا حتی لذت خالص از خود کار باشد.

در دفتر شما، هر فرد ممکن است مشخصات انگیزشی متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال شناخت از اینکه آیا آنها یک ستاره در حال ظهور هستند که فقط می خواهند به رسمیت شناخته شوند، یا یک والدین سختکوش که از خانواده خود حمایت می کنند و یا یک فردی که انگیزه بالایی از اهداف فروش و کمیسیون دارد؟

ساده ترین راه برای یادگیری انگیزه افراد چیست؟ فقط از آنها سوال کن!

بیشتر بخوانید: ۱۵ روش آسان برای ارتباط قوی با مشاوران املاک ؛ ویژه مدیران املاک

ایجاد انگیزه در شغل املاک

۲. تیم خود را به سمت یک هدف مشترک سوق دهید

مدیرانی که قدرت درگیر کردن تیم خود را دارند، می توانند به طور قابل توجهی بهره وری و حفظ کارکنان را بهبود بخشند. وظیفه یک رهبر فقط مثال زدن نیست، بلکه اجازه دادن به تیم و دادن اعتبار به آنها برای موفقیت های خود است. گاهی اوقات، رهبری به معنای عقب نشینی و دادن استقلال به تیم است. بر روی کار نظارت کنید و فقط در صورتی وارد عمل شوید که در کار گره ای ایجاد شده باشد یا از شما درخواست کمک کرده باشند.

۳. بر اساس کیفیت ایده بگیرید

استقلال و رشد شخصی عوامل محرک در هر محیط کاری به شمار می روند. فرسودگی در برخی مواقع توسط مدیرانی که انتظارات غیر واقعی دارند، ایجاد می شود، با این حال، کم ارزش دانستن ورودی یا تشویق نکردن پیشرفت شغلی می تواند به همان اندازه بد باشد. بنابراین به صحبت های تیم خود با دقت گوش دهید و همیشه فرض کنید آنها چیزی را می دانند که شما نمی دانید. تصدیق کنید که ممکن است این چیزی باشد که آنها نمی خواهند انجام دهند، سپس گفتگو را به سمت راه حل های ممکن برسانید.

از تیم خود بپرسید آیا راه بهتری وجود دارد؟ما به شما پاسخ می دهیم بله. وبسایت آقای املاک با در نظر گرفتن این سوال برای شما ایجاد شده است، وبسایت آقای املاک پنلی به نام پنل آقای مشاور طراحی کرده تا روند تبلیغات ملک خود را سرعت ببخشید و همچنین بتوانید بر ایجاد روابط با فروشندگان، خریداران و همکاران تمرکز بیشتری داشته باشید.

جهت آگاهی بیشتر از پنل آقای مشاور کلیک کنید

۴. پس از شکست در یک معامله ۵ سوال از خود بپرسید

پس از شکست در یک معامله می‌توانید با پرسیدن پنج سؤال از خود، حقیقت را آشکار کنید:

۱.ما در تلاش بودیم به چه چیزی برسیم؟ هدف اصلی چه بود؟

۲. کجا به هدفمان رسیدیم (یا از دست دادیم)؟

۳. علت اصلی نتیجه ما چه بود؟ (از پنج دلیل بپرسید چرا.)

۴. به عنوان یک تیم، چه کاری را باید متوقف کنیم، شروع کنیم یا ادامه دهیم؟ (مشخص باشید.)

۵. درس های کلیدی ما چیست؟ (حداکثر سه نفر را فهرست کنید.)

بیشتر بخوانید: شرح وظایف مدیر بازاریابی در شغل املاک و مستغلات

جمع بندی:

هیچ کس شکست خوردن را دوست ندارد. تماشای شکست و سوختن معاملات می تواند شما را افسرده، مضطرب و کاملاً نا امید کند. شما فقط با یک شکست، شکست نمی خورید! در حقیقت شما با عدم برخاستن و تلاش مجدد شکست می خورید. مانند سردرگمی در زیر آب، باید به سرعت جهت خود را تغییر دهید . دستورالعمل مشخصی برای موفقیت در یک تجارت مبتنی بر رابطه در شغل املاک و مستغلات نیست. اما خوشبختانه، شما می توانید شکست را به جای ارباب خود، خدمتکار خود کنید. تنها چیزی که لازم است تغییر در طرز فکر شماست تا بتوانید انگیزه دادن را در میان کارمندان خود شروع کنید. چه مدیر املاک تازه کار باشید چه مدیر باسابقه، یک تیم با انگیزه ، یک تیم موفق است. بنابراین بیرون بروید و الهام بگیرید!