۷ خانه با چاپ سه بعدی که در سراسر جهان ساخته شده اند

۷ خانه با چاپ سه بعدی که در سراسر جهان ساخته شده اند

25 مهر 1400

دکوراسیون

۷ خانه با چاپ سه بعدی که در سراسر جهان ساخته شده اند

چاپ سه بعدی مدتهاست که به عنوان یک راه حل بالقوه برای ساخت سریع و کارآمد مسکن مورد استقبال مردم قرار گرفته و این وعده هم اکنون به واقعیت تبدیل شده است. در این مطلب از وبلاگ آقای املاک ما هفت نمونه از خانه های چاپ سه بعدی را از سراسر جهان برای شما جمع آوری کرده ایم. 

خانه های چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی مدتهاست که به عنوان یک راه حل بالقوه برای ساخت سریع و کارآمد مسکن مورد استقبال قرار گرفته است و این وعده اکنون به واقعیت تبدیل شده است. در این مطلب هفت نمونه از خانه های چاپ سه بعدی که قبلاً ساخته شده اند ، شامل یک خانه کوچک پلاستیکی و خانه ای که از مخلوط خاک ، کاه و پوسته برنج چاپ شده اند ، آورده شده است.

۱. استودیوی معماری هلندی DUS Architects از پلاستیک زیستی پایدار برای چاپ و ساخت این کابین کوچک هشت متری در آمستردام استفاده کرد. این ساختار از مدل سازی رسوب (نوعی تولید افزودنی) که معمولاً در چاپگرهای سه بعدی خانگی مورد استفاده قرار می گیرد، برای ایجاد دیوارهای هندسی خود تبعیت کرد.

در داخل کابین یک محیط کوچک برای خواب وجود دارد ، با یک تخت که می توان آن را در صورت عدم استفاده کنار گذاشت. حمامی با چاپ سه بعدی که با استفاده از همان روش چاپ ساخته شده است ، در خارج کابین قرار دارد.

نقشه خانه های سه بعدی

بیشتر بخوانید: صفر تا صد تکنولوژی در حوزه املاک

۲. با همکاری متخصصان چاپ سه بعدی WASP ، معماران Mario Cucinella به معماری بومی و تکنیک های ساختمانی قدیمی برای ایجاد و توسعه این نمونه اولیه مسکن کم کربن توجه کردند. این خانه شامل دو گنبد متصل به هم با مساحت ۶۰ متر مربع است. این سازه با درهای شیشه ای و یک نورگیر بزرگ در بالای هر گنبد مجهز شده که اجازه ورود نور به فضا را می دهد.

این استودیو با استفاده از چاپگر سه بعدی چند سطحی که می تواند ساختار را در ۲۰۰ ساعت تکمیل کند در حالی که تنها شش کیلووات برق مصرف می کند ، تکنولوژی مدرن و خاک رس محلی را برای تولید خانه ها ترکیب کرده است.

تصاویر سه بعدی خانه های ویلایی

ساخت خانه های سه بعدی

۳.  این خانه که با هدف تبدیل شدن به اولین خانه های چاپ سه بعدی جهان و به عنوان ملک اجاره ای ساخته شده ، به عنوان اولین خانه چاپ سه بعدی در اروپا شناخته شد.

این خانه توسط استودیوی معماری هلندی Houben & Van Mierlo طراحی شده است و به عنوان بخشی از یک پروژه تحقیقاتی با دانشگاه صنعتی آیندهوون به منظور گسترش دانش پیرامون تولید خانه های چاپ سه بعدی توسعه یافته است.

این خانه دارای فضای داخلی برای سکونت است و مجهز به آشپزخانه ، اتاق خواب و حمام با طرح باز می باشد.

طراحی داخلی خانه های سه بعدی

بیشتر بخوانید: مصالح ساختمانی هوشمند ؛ مروری بر انواع و ویژگی های آن

۴. گفته می شود که این خانه در وسترلو بلژیک واقع شده و اولین خانه ای است که به صورت یک تکه چاپ سه بعدی ساخته شده است. این خانه دو طبقه ای، هشت متر ارتفاع و ۹۰ متر مربع مساحت دارد و برای نمایش قابلیت چاپ سه بعدی ساخته شده است.

این خانه به عنوان یک خانه کم مصرف طراحی شده است و شامل گرمایش سقفی و کف ، پنل های خورشیدی و پمپ حرارتی می باشد. فضای داخلی این خانه ، دارای راه پله ، پنجره های کف تا سقف و تکیه گاه سقف است.

خانه های چاپ سه بعدی

طراحی خانه های سه بعدی

۵. این خانه به مساحت ۳۰ متر مربع با استفاده از مخلوطی از خاک محلی ، کاه خرد شده و پوسته برنج که از تولید ضایعات برنج به دست آمده ، چاپ شده است.

دیوارهای ساختاری از خاک چاپ می شوند ، در حالی که حفره ها با ضایعات برنج پر شده و عایق را ایجاد می کند. از پوسته های برنج نیز در نمای داخلی این ساختمان استفاده شده و دیوارها و سقف خانه را می پوشاند و گچ طبیعی را تشکیل می دهد.

این شرکت ادعا کرده که در صورت عدم نگهداری ، خانه می تواند به راحتی تجزیه و به خاک تجزیه شود. WASP معتقد است که ضایعات کشاورزی می تواند به منبع اصلی ساخت و ساز و چاپ سه بعدی تبدیل شود.

عکس از چاپ خانه های سه بعدی

بیشتر بخوانید: ساختمان های هوشمند را بیشتر بشناسید

۶. ICON با توسعه دهنده مسکن 3Strands همکاری کرد تا چهار خانه با چاپ سه بعدی تولید کند که برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید طراحی شده بودند.

چاپ این سازه ها هفت روز به طول انجامید و شامل انواع ملک های دو ، سه و چهار خوابه است. پس از اتمام ، خانه ها توسط کلیر زینکر طراح داخلی مستقر در آستین تزئین شده و شامل سقف های شیب دار ، ایوان های سرپوشیده ، سیستم های گرمایش مرکزی و سیستم های تهویه مطبوع است.

تاکنون ، خانه های مبتنی بر سیمان در برابر زلزله ۷.۴ ریشتری و طوفان های شدید زمستانی که در آغاز سال ۲۰۲۱ رخ داد ، مقاومت کرده اند.

نقشه خانه های سه بعدی

خانه های سه بعدی

۷. اشیاء نوظهور از خشت مخصوص چاپ سه بعدی برای ایجاد Casa Covida استفاده کردند ، کلبه ای آزمایشی در دره سان لوئیس که از سه حجم استوانه ای به هم پیوسته تشکیل شده است.

کلبه برای زندگی دو نفر در انزوا در طول همه گیری ویروس کرونا طراحی شده است و دارای دیوارهای خشتی ساخته شده از ماسه ، لجن ، خاک و آب است که با استفاده از SCARA سه محوره (بازوی ربات مفصل انتخابی سازگار) چاپ شده است.

عکس خانه های سه بعدی

این خانه همچنین دارای یک شومینه باز و یک سقف صورتی بادی شکل است که می توان آن را در صورت باران یا برف نصب کرد. این خانه به عنوان یک مطالعه موردی در رابطه با چگونگی استفاده از ترکیب فناوری مدرن و قدیمی برای ایجاد یک خانه بزرگ برای سکونت دو نفر ساخته شده است.

وبسایت آقای املاک که به عنوان تخصصی ترین و کاملترین وبسایت ملکی در زمینه ثبت و ارائه رایگان آگهی املاک و مشاغل مرتبط با ساختمان در ایران شناخته شده است توانسته صفر تا صد نیازهای ساختمانی را با ابزارهای مختلف در جهت تسهیل و تسریع معاملات ملکی برآورده کند.اگر شغلتان مربوط به کارهای ساختمان است می توانید تخصص خود را به صورت کاملا رایگان آگهی کنید تا کاربران آقای املاک با خدمات شما آشنا شوند.