شیخ صدوق اصفهان ؛معرفی این محله خوش ­نشین و گرانقیمت

شیخ صدوق اصفهان ؛معرفی این محله خوش ­نشین و گرانقیمت

5 خرداد 1403

محله گردی

شیخ صدوق اصفهان ؛معرفی این محله خوش ­نشین و گرانقیمت

شیخ صدوق اصفهان یکی از محله های معروف در جنوب شهر اصفهان است که در این مطلب از وبلاگ آقای املاک قصد داریم صفر تا صد امکانات رفاهی آن را برای شما بازگو کنیم. اگر قصد خرید آپارتمان در اصفهان یا اجاره آپارتمان در اصفهان را دارید خواندن ین مطلب را به شما توصیه می کنیم.

فهرست مطالب

شیخ صدوق اصفهان کجاست

شیخ صدوق اصفهان منطقه چند است

بافت محله شیخ صدوق اصفهان

دسترسی‌ محله شیخ صدوق اصفهان

مراکز فرهنگی شیخ صدوق اصفهان

اماکن مذهبی شیخ صدوق اصفهان

مراکز درمانی شیخ صدوق اصفهان

مراکز دولتی شیخ صدوق اصفهان

شیخ صدوق اصفهان کجاست

شیخ صدوق اصفهان یکی از محله‌­های مدرن و سرشناس شهر اصفهان است. شیخ صدوق اصفهان که به محله ای خوش ­نشین و گرانقیمت مشهور است در قسمت جنوب این شهر واقع می باشد. به لحاظ لوکیشن، موقعیت محله شیخ صدوق اصفهان یکی از بهترین‌­هاست. نکته قابل توجه در رابطه با این منطقه،‌ دسترسی بسیار مناسب آن است. محدوده جغرافیایی شیخ صدوق از پل فردوسی تا محله مرداویج کشیده شده است. این محله به دو خیابان اصلی شیخ صدوق شمالی و شیخ صدوق جنوبی تقسیم شده است.

از دیگر خیابان های اصلی آن می‌توانیم به خیابان شیخ مفید، میرفندرسکی، کاخ سعادت‌آباد و نیکبخت اشاره کنیم. خیابان شیخ صدوقی شمالی و دیگر خیابان­‌های اصلی این محله، دسترسی محله شیخ صدوق اصفهان به دیگر نقاط را چه از نظر امکانات رفاهی و چه از نظر دسترسی بسیار آسان کرده است.

بیشتر بخوانید: مرداویج اصفهان، یکی از محله های لوکس اصفهان

شیخ صدوق اصفهان منطقه چند است

شیخ صدوق اصفهان با موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و امکانات رفاهی بالا و دسترسی آسان در منطقه ۶ شهرداری اصفهان قرار گرفته است. محدوه جغرافیایی این محله پل فردوسی تا محله مردوایج اصفهان را شامل می­‌شود. این محله با وجود خیابان­‌ها و کوچه‌­های پر تردد از امنیت نسبی خوبی برخوردار است. همچنین این محله به دلیل نزدیک بودن به مرکز شهر و نیز محله‌­های دیگر مانند چهارباغ بالا و مرداویج و منتهی شدن به زاینده رود از امکانات رفاهی و دسترسی و موقعیت محلی مناسبی برخوردار است.

شیخ صدوق اصفهان منطقه چند است

بافت محله شیخ صدوق اصفهان

در رابطه با بافت جمعیتی محله شیخ صدوق باید اینگونه گفت که این محله طیف خاصی از افراد را شامل نمی شود. اما می­‌توان گفت که عمده جمعیت این محله را کارمندان، فرهنگیان و همچنین کسبه همان محله تشکیل می دهند.

اما در رابطه با بافت محله‌­ا‌ی می­‌توان گفت محله شیخ صدوق اصفهان که از موقعیت بسیار مناسبی نیز برخوردار است شامل خانه‌های ویلایی قدیمی و همچنین آپارتمان‌­های نوساز و مدرن می باشد.

دسترسی‌ محله شیخ صدوق اصفهان

همانگونه که به آن اشاره کردیم این محله به لحاظ دسترتی در جایگاه مناسبی قرار دارد به عنوان مثال این محله دارای چندین شریان اصلی می باشد که خیابان­‌های شیخ صدوق شمالی و جنوبی از اصلی­‌ترین شریان‌ها محسوب می شوند. خیابان میرفندرسکی، خیابان کاخ سعادت‌آباد، خیابان شیخ مفید و خیابان نیکبخت از ورودی‌­ها و خروجی­‌های اصلی این محله به شمار می روند.

این خیابان‌­ها دسترسی محله شیخ صدوق اصفهان به دیگر مناطق را بسیار سهولت بخشیده اند. همچنین خیابان میرفندرسکی غربی، کاخ سعادت‌آباد غربی و همچنین نیکبخت، محله شیخ صدوق را به خیابان چهارباغ بالا که از مهمترین مناطق اصفهان بوده و در مرکز شهر واقع شده است متصل می­‌کند.

همچنین سه ایستگاه اتوبوس در خیابان شیخ صدوق قرار دارد که مبدا این ایستگاه‌­ها در خیابان هزارجریب و روبروی در شرقی دانشگاه اصفهان قرار دارند که از دروازه شیراز (میدان آزادی) نیز عبور می­‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی مهرآباد اصفهان، محله ای نوساز با جاذبه های گردشگری فراوان!

مراکز فرهنگی شیخ صدوق اصفهان

  • موسسه فرهنگی خانه کودک واقع در خیابان شیخ صدوق شمالی، بلوار آیینه خانه
  • کتاب خانه عمومی و تخصصی حقوق میرداماد واقع در خیابان شیخ صدوق شمالی، خیابان نیکبخت

اماکن مذهبی شیخ صدوق اصفهان

  • مسجد حجت اکبر واقع در خیابان شیخ صدوق شمالی، ابتدای خیابان شیخ مفید
  • مسجد کازرونی واقع در خیابان شیخ صدوق شمالی، خیابان میرفندرسکی

مراکز درمانی شیخ صدوق اصفهان

  • کلینیک روان درمانی و روانکاوی بیداری (خیابان شیخ صدوق شمالی، خیابان میرفندرسکی)
  • چشم پزشکی پرشین (خیابان شیخ صدوق شمالی، خیابان میرفندرسکی)
  • کلینیک کوروش ( شیخ صدوق شمالی،خیابان شیخ مفید ،کوچه پاشا)
  • کلینیک دندانپزشکی شیخ صدوق (خیابان شیخ صدوق شمالی،کوچه فدایی)
  • کلینیک روانشناسی اصفهان (خیابان شیخ صدوق شمالی، خیابان نیکبخت)

بیمارستان شیخ صدوق اصفهان

بیمارستان شیخ صدوق اصفهان ، یکی از مراکز درمانی مهم این محله است که در حال حاضر، 267 تخت خواب فعال دارد . این بیمارستان شامل بخش های مختلفی از جمله: درمانگاه ارتوپدی - درمانگاه اورولوژی - درمانگاه اطفال - درمانگاه جراحی مغز و اعصاب - درمانگاه داخلی - عمومی - درمانگاه فوق تخصصی داخلی كلیه ( نفرولوژی ) - درمانگاه اعصاب و روان ( روان پزشكی ) - درمانگاه انكولوژی - درمانگاه اورژانس - درمانگاه پوست - درمانگاه جراحی عمومی و... می باسد.

آدرس: بیمارستان شیخ صدوق اصفهان در خیابان بزرگمهر واقع شده است.

شماره تلفن: 03132912000, 03132912500

مراکز دولتی شیخ صدوق اصفهان

بانک رفاه، بانک ملت، بانک صادرات، بانک ملی، بانک سپه و بانک ایران زمین از جمله مراکز دولتی مهم این محله به حساب می آیند. اما در حال حاضر مهم­ترین مرکز دولتی این محله دادگاه بزرگ نیکبخت است. این دادگاه که از اصلی­‌ترین دادگاه‌­های شهر اصفهان به حساب می‌­آید در خیابان نیکبخت که به خیابان شیخ صدوق شمالی منتهی می­‌شود، قرار گرفته است.