یک مشاور املاک چه چیزهایی باید بداند؟

یک مشاور املاک چه چیزهایی باید بداند؟

یک مشاور املاک چه چیزهایی باید بداند؟

شروع یک کار جدید فرآیند هیجان انگیزی را به همراه دارد . شما در ابتدای شغل خود می خواهید همه چیز را یاد بگیرید تا در آن بهترین باشید. شغل مشاور املاک همان هیجان را به مبتدیان ارائه می دهد، شما به عنوان یک مشاور املاک مبتدی می خواهید مشتریان را تحت تأثیر قرار دهید، تا سرنخ ها را به دست آورید و خانه مورد نظر را بفروشید. اما چه مهارت هایی را باید هنگام شروع حرفه خود  در اولویت قرار دهید و باید از چه روش هایی برای پیدا کردن مشتریان خود استفاده کنید؟

یک مشاور املاک چه چیزهایی باید بداند 

در حالی که هیچ مسیر قطعی در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک مشاور املاک وجود ندارد، اما فعالیت ها، هزینه ها، نقاط عطف و ملاحظاتی در این شغل وجود دارد که تقریباً هر نماینده مشتاقی باید آن را در مسیر خود پوشش دهد. مانند هر شغل دیگری، هیچ تضمینی وجود ندارد که شغل مشاور املاک برای شما خوب باشد، اما اگر فردی هستید که اشتیاق به املاک، خلاقیت و مهارت حل مشکلات دارد، ممکن است در این حرفه مسیر ایده آلی را سپری کنید علاوه بر این، شغل مشاور املاک می تواند سودآور، اجتماعی و هیجان انگیز باشد به شرط آنکه استقلال، تفکر سریع و حرکت داشته باشید. شما رئیسی ندارید که به شما بگوید چه کاری انجام دهید، بنابراین ترسیم یک مسیر موفق در این زمینه منحصراً به عهده شماست.

۱۰روشی که هر مشاوران املاکی باید روی آنها تمرکز کند

یادگیری نحوه تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای کار ساده ای است. شما کافیست به نحوه هدایت دیگران در زمینه بازاریابی خود و ایجاد ارتباط شخصی با خریداران توجه کنید. در اینجا ۱۰ روش در شغل املاک و مستغلات وجود دارد که باید هنگام قدم گذاشتن در وظایف جدید خود در نظر بگیرید.

۱. از عکس های با کیفیت استفاده کنید

شما می توانید یک عکاس حرفه ای برای گرفتن عکس های فهرستی استخدام کنید یا خودتان این کار را انجام دهید. این تصاویر اولین چیزی است که مردم مشاهده می کنند. مشتری نمی خواهد با تصاویر کم یا بی کیفیت و قدیمی مواجه شود. عکس‌های غیرحرفه‌ای بر درک آن‌ها از کسب‌وکار و خانه شما تأثیر می‌گذارد و در آینده برای شما هزینه‌ دارد. اگر چه عکس گرفتن با دستگاه وسوسه انگیز است اما دوربین های گوشی های هوشمند نیز به طور غیرقابل انکاری واضح دیده می شوند ، شما می توانید از یک دوربین حرفه ای استفاده کنید یا یک متخصص را برای این کار استخدام کنید.

۲. از مهارت های نرم استفاده کنید

مهارت‌های نرم شما می‌تواند باعث پیشرفت شما شود.. شما باید بدانید که چگونه ارتباط برقرار کنید، گوش دهید، پیشنهادات خود را ارائه دهید و اطلاعاتی را که افراد ارائه می دهند را رمزگشایی کنید. به هر حال، شما به افرادی خانه می فروشید که احتمالاً بزرگترین خرید زندگی آنها است. هنر شغل مشاور املاک و مستغلات در این است که آنها را امن به نظر برسانید.

۳. از یک مربی کمک بگیرید

زمانی که حرفه خود را شروع می کنید، از یک مربی استفاده کنید. تحت الشعاع قرار دادن شخص دیگری و یادگیری از تجربیات او به شما کمک می کند تعیین کنید که معامله شما چگونه باید پیش برود. پس خود را در مورد شرایط ضروری و دانش اولیه فروش خانه آموزش دهید. از مربی خود بپرسید که چه اقداماتی را برای موفقیت با مشتریان انجام می دهد، از جمله مدیریت زمان و استراتژی های بازاریابی. استفاده از تجربه آنها کمک فوق العاده ای به شما می کند.

۴. خانه مورد معامله را بازرسی کنید

هنگام انجام معامله در هر بازرسی خانه شرکت کنید. در برخی مواقع ممکن است یک  مشاور املاک تازه کار به اشتباه این بخش را نادیده بگیرد، اما وظیفه شما در اینجا مذاکره برای مشتری است. آنچه بازرس در مورد ملک پیدا می کند بر شرایط بسته شدن آن تأثیر می گذارد، خواه خسارت آن قابل توجه باشد یا کوچک و جرئی. این آسیب ها را در چشم انداز خود قرار دهید تا خریداران بدانند چه چیزی برای یک خانه طبیعی است و چه چیزی نیست. به عنوان مثال فرسودگی و ترک سقف معقول است، اما گودال های آب و لوله های خورده شده اینگونه نیست، این نشانه ها مشکلات عمده در لوله کشی خانه را نشان می دهد.

آموزش مشاور املاک مبتدی

۵. اصطلاحات و فرایند قراردادهای املاک را بشناسید

قراردادهای املاک و مستغلات حاوی انبوهی از اصطلاحاتی هستند که ممکن است آنها را نشناسید. اشکالی ندارد که همه چیز را فوراً ندانید، اما از گذاشتن سوالات بیشتر از مشتریان خود به جای پاسخ خودداری کنید. خود را در مورد مشخصات قراردادهای معمول املاک و مواردی که شامل آنها می شود از جمله جدول زمانی، شرایط مالی، جزئیات بازرسی و موارد دیگر آموزش دهید. خریداران شما باید به قراردادن قراردادهای آتی مالکیت خانه خود در دستان شما اعتماد کنند.

۶. فایل های خود را در فضای مجازی تبلیغ کنید

خانه هایی که برای فروش یا اجاره گذاشته شده اند، به شما فرصتی می‌دهند تا دانش خود را در زمینه املاک و مستغلات نشان دهید. با تبلیغات خدمات خود و نقشه برداری از این خانه ها مشتریان خانه را جستجو کنید. هنگامی که افراد برای فروش یا اجاره خانه خود به شما مراجعه می کنند، در صورت معقول بودن خانه از هر لحاظ، آگهی آن را در فضای مجازی منتشر کنید و شرایط را برای بازدیدکنندگان آماده کنید. روش هایی مانند لایو و ارتقای استوری اینستاگرام را آزمایش کنید تا افراد بیشتری در خانه حضور پیدا کنند.

۷. در بازاریابی متمرکز باشید

در مورد نحوه اجرای بازاریابی عاقل باشید. به عنوان مثال برای تعامل در پلتفرم های تخصصی ملکی مانند وبسایت آقای املاک تبلیغ کنید، بهتر است خودتان را با یک سری تکنیک های ناآشنا غرق نکنید. قبل از پرداختن به به هر وبسایت و رسانه ای خدمات آن را به طور کامل بررسی و مطالعه کنید و پس از آن در صورت رضایت باید خوب فکر کنید که چگونه می توانید در آن موفق شوید. فراموش نکنید که روش‌های تبلیغاتی عجولانه و بی‌اثر نمی‌تواند منجر به جذب مخاطب شود پس برای جلوگیری از اتلاف وقت برای بازسازی مستمر کمپین بازاریابی خود، از همان ابتدا به صورت حرفه ای وارد عمل شوید.

۸. قبل از بازدید شرایط مشتریان را بسنجید

قبل از نشان دادن خانه به مشتریان خود، از قبل شرایط آنها را بسنجید. انجام این کار در زمان و انرژی شما صرفه جویی می کند، چرا که برخی از آنها در میانه کار تازه آشکار می کنند که آماده خرید یا فروش نیستند. به دلیل ندانستن وضعیت مالی مشتری یا اینکه چه امکاناتی را در خانه‌هایی که نمایش می‌دهید می‌خواهند، فقط وقت خود را تلف خواهید کرد.

۹: شبکه سازی ایجاد کنید

ایجاد شبکه سازی به عنوان یک متخصص املاک و مستغلات از اهمیت بالایی برخوردار است. شما در حین فروش خانه با افراد مختلف از جمله سرمایه گذاران، فروشندگان و بازرسان کار خواهید کرد. شما باید اطلاعات آنها را حفظ کنید، چرا که در آینده به کمک آنها نیاز خواهید داشت. اکثر نمایندگان از ارجاعات، خریدارانی را به دست می آورند که اهمیت برقراری ارتباط با همکاران را نشان می دهد. پس از خرید، با خریداران تماس بگیرید تا نحوه استقرار آنها را بررسی کنید مطمئن باشید آنها از توجه شما قدردانی خواهند کرد.

۱۰.سرنخ های املاک و مستغلات را بیاموزید

شما با تقویت مهارت های خود و برتری در آموزش، خیلی سریع مشتریان را تحت تاثیر قرار خواهید داد. یک مشاور املاک موفق همیشه از فرصت ها برای گوش دادن و یادگیری استفاده می کند، مهم نیست که چقدر با تجربه هستند. شما با تمایل به رهبری و کمک به مشتریان خود نشان می دهید که چقدر به این حوزه اختصاص دارید.

تعداد نظرات : 3
 • کوهنورد
  11 بهمن 1402
  تشکر.مفیدبود.
 • علی شکاری مشاوراملاک اقیانوس
  14 آذر 1401
  بنام خدا خیلی خوب بود،تک تک کلمه هامفیدهستند،امیدوارم که همیشه پیروزوموفق باشید. باتشکراززحمات شما
 • پژمان آقاجانی
  11 مهر 1401
  عالیه. بازم آموزش بگذارید. من مبتدی هستم برام بی نظیر بود
  ادمین آقای املاک
  11 مهر 1401
  سلام و عرض ادب دوست عزیز شما می تونید در وبلاگ آقای املاک وارد صفحه آموزش املاک بشید و از مطالب آموزشی ما بهره مند شوید.