مزایا و معایب تبدیل شدن به یک مشاور املاک

مزایا و معایب تبدیل شدن به یک مشاور املاک

2 خرداد 1402

آموزش املاک

مزایا و معایب تبدیل شدن به یک مشاور املاک

املاک و مستغلات شغلی با پاداش های قابل توجه و البته چالش های زیاد است. اگرچه می تواند سودآور باشد ، اما به سختی و فداکاری نیاز دارد. اگر علاقمند به شغل مشاور املاک هستید ، ما لیستی از مزایا و معایب تبدیل شدن به یک مشاور املاک را گردآوری کرده ایم.لطفا تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید

اشنایی با شغل مشاور املاک 

یک مشاور املاک مسئول ارائه مشاوره به مشتریان بر اساس مسائل مربوط به سرمایه گذاری در بازار مسکن است. او  به عنوان یک مشاور به مشتریان خود در روند فروش و یا خرید ملک کمک می کند.

یک مشاور املاک ممکن است برای یک سازمان یا به عنوان یک پیمانکار مستقل کار کند. با این حال ، او باید بتواند با انجام تحقیقات آنلاین ،عضویت در وبسایت آقای املاک و پیگیری های متعدد از طریق تماس، پیام و... سرنخ ایجاد کند.

مزایا و معایب شغل مشاور املاک

مزایا: شما رئیس خود هستید

اکثریت متخصصان املاک و مستغلات به دلیل داشتن برنامه ای منعطف وارد این تجارت می شوند و این درست است ، در شغل املاک و مستغلات شما رئیس خود هستید و می توانید روز خود را طوری ترتیب دهید که به دوستان، خانواده و برنامه های خود رسیدگی کنید. شما در این شغل مجبور به ساعت زدن ورود و خروج نیستید.

سارا ساتون فل ، مدیرعامل FlexJobs به یو اس نیوز گفت: "تغییرات عظیمی در زمینه زمان ، مکان و نحوه کار افراد ایجاد شده است" و در پنج سال گذشته شاهد افزایش زیادی در گزینه های کار انعطاف پذیر بوده ایم. ، این روند هم توسط کارفرمایان پیشنهاد می شود و هم توسط متخصصان مورد جستجو قرار می گیرد. » املاک و مستغلات یکی از مشاغل ارزشمندی است که دارای انعطاف پذیری است.

بیشتر بخوانید: ۷ چالش در شغل املاک و مستغلات و چگونگی اجتناب از آنها

معایب: بدون ساعات تعیین شده ، ممکن است بیشتر کار کنید

داشتن ساعات کاری انعطاف پذیر مطمئناً به این معنا نیست که کار راحتی دارید. US News می گوید: " استاندارد ساعت کاری در هفته ۴۰ ساعت است ،" اگر چه در بسیاری از املاک و مستغلات ساعت کاری از ۹ صبح تا ۵ بعداظهر است ، به ویژه اینکه بسیاری از جلسات مشتریان در عصر روزهای هفته و آخر هفته برگزار می شود. " این می تواند به این معنا باشد که در حالی که شما یک روز بعد از ظهر را برای دیدن کلاس درس فرزند خود مرخصی می گیرید ، ممکن است مجبور شوید روز شنبه از وقت خانوادگی خود صرف نظر کنید.

چه کاری می توانید انجام دهید: مهارت های مدیریت زمان خود را تمرین کنید

این یکی از مزایا و معایب تبدیل شدن به یک مشاور املاک است که پرداختن به آن آسان است زیرا ابزارهای مدیریت زمان زیادی برای کمک به برون سپاری وظایف شما در خانواده و تجارت وجود دارد. برخی از فناوری های جدید املاک و مستغلات مانند پنل آقای مشاور کارهای روزانه این حرفه را آسان تر و سریعتر می کند.

آشنایی با وظایف شغل مشاور املاک

مزایا: پتانسیل درآمد نامحدودی دارید

درآمد متخصصان املاک به طور متوسط ​​۲۵ درصد بیشتر از همه کارگران است ، اما هیچ محدودیتی درمورد میزان درآمد شما وجود ندارد. هرچه مهارت های تجاری شما قوی تر باشد و هرچه بیشتر در حرفه خود فعالیت کنید ، بیشتر از آن سود خواهید برد. از آنجا که شما مسئول معاملات خود هستید ، سقف حقوق یا مدت زمان مشخصی برای کار ، قبل از دریافت حقوق وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر، مقاله ما را بخوانید: ۱۰ راز موفقیت در شغل مشاور املاک

معایب: در دوره های آهسته هیچ شبکه ایمنی ندارید

از آنجا که از کارفرما حقوق دریافت نمی کنید ، درآمد شما بر اساس معاملات شما در هر ماه است. اگر ماه آهسته ای دارید ، غذای آماده شما کمتر است. این شغل بر اساس کمیسیون است ، بنابراین اگر ملکی را نمی فروشید ، به طور خودکار حقوق دریافت نمی کنید.

چه کاری می توانید انجام دهید: ابتدا صندوق پس انداز ایجاد کنید

این یکی از معایب تبدیل شدن به یک مشاور املاک است که می توانید با برنامه ریزی مناسب به آن بپردازید. اگر قبل از ورود به املاک و مستغلات وقت خود را برای ایجاد صندوق پس انداز صرف کنید ، در دوره های کند با جریان نقدینگی مشکلی نخواهید داشت. هنگامی که معاملات شروع می شود ، می توانید صندوق پس انداز خود را برای دفعه بعد پر کنید. اطمینان حاصل کنید که برخی از متداول ترین هزینه ها را هنگام بودجه بندی برای میزان پس انداز خود حساب کرده اید.

مزایا: شما به تحقق رویاها کمک می کنید

تصور کنید هر روز ملک های زیبایی به مردم نشان می دهید و به مشتریان خود کمک می کنید تا خانه رویایی خود را پیدا کنند. به عنوان یک متخصص املاک ، شما می توانید بخشی از بزرگترین لحظات زندگی مشتریان خود باشید. شما می توانید به آنها کمک کنید تا آن خانه بی نقص و دلخواه را پیدا کنند این می تواند برای شما هیجان انگیز و انگیزشی باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش مشاور املاک ؛24 نکته طلایی برای موفقیت شغلی شما

معایب: خرید و فروش می تواند برای مشتریان استرس زا باشد

اکثر مشتریان شما به طور مرتب خانه نمی خرند و نمی فروشند و هر خرید یک تصمیم مالی مهم است. این می تواند تنش ها را بالا ببرد ، به ویژه اگر مشتریان شما در مورد آنچه باید انجام دهند اختلاف نظر دارند. اگرچه کار با مردم می تواند برای شما سودمند باشد ، اما می تواند استرس زا و لحظات چالش برانگیز خود را داشته باشد.

چه کاری می توانید انجام دهید: یک شبکه مستغلات قوی ایجاد کنید

در صورتی که با مشتری خاص و سختگیری مواجه می شوید ، شبکه ای از متخصصان املاک و مستغلات می توانند از شما پشتیبانی کنند. مربیان با تجربه می توانند رویکردهایی را با شما در میان بگذارند که در گذشته برای آنها مفید بوده است. زمانی را صرف آشنایی با سایر نمایندگان منطقه خود و نحوه برخورد آنها با مشتریان سخت گیر یا نحوه مراقبت از آنها در شرایط استرس زا کنید.

سخن آخر:

قبل از شروع کار در زمینه املاک و مستغلات ، با دقت و به خوبی مزایا و معایب تبدیل شدن به یک مشاور املاک را بررسی کنید. وقت بگذارید و فکر کنید که چگونه بر برخی از چالش های این صنعت سودآور غلبه خواهید کرد. مزایای کافی برای جذب افراد زیادی به این صنعت کافی است ، اما این متخصصان هستند که می توانند منفی ها را شکست دهند و قدرت ماندن واقعی را دراین شغل تجربه کنند.

تعداد نظرات : 3
 • سارا
  30 مهر 1400
  مطالب بسیار زیبا و آموزنده بود
 • علی منصوری
  30 مهر 1400
  شغلی پیچیده و سخت که باید با مطالعه و تمرین ، هر مشاور خودش رو update بکنه، اما در ایران نگاه بسیار سطحی و پیش پا افتاده دارند به این کار.
 • داود نصیری
  29 مهر 1400
  سلام و درود بر شما عزیزان ممنون از مطالب خوبتون