صفحه

1

2

...

181

خانه اجاره ای مشهد

با توجه به وسعت زیاد شهر مشهد و نوع ساخت و محله های آن هزینه خانه اجاره ای مشهد متفاوت می باشد. این شهر به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی است که قصد خانه اجاره ای مشهد را دارند و یا به دنبال مشاغل مورد نظر خود هستند. شهر مشهد به لحاظ ترافیک و آلودگی وضعیت مناسب تری نسبت به تهران دارد و خانه اجاره ای مشهد می تواند آرامش و کیفیت بالاتری برای بعضی افراد داشته باشد.

اگر به دنبال خانه اجاره ای مشهد هستید ، بهتر است بدانید که مراکز تفریحی مانند وجود پارک ها، شهربازی ها،موزه ها و رویدادهای مختلف مانند برگزاری نمایشگاه های بین المللی و نیز وجود جاذبه های طبیعی بسیاری که در اطراف مشهد برای تعطیلات آخر هفته و یا کمپ کردن وجود دارد که می تواند جذابیت های خاصی برای شما به همراه داشته باشد. اگر قصد مهاجرت به این شهر را دارید، یکی از مهترین مواردی که باید در نظر داشته باشید وضعیت شهر مشهد به لحاظ اقتصادی است. خوشبختانه شهر مشهد یکی از قطب های مهم اقتصادی ایران است چرا که در تمام زمینه ها از قبیل: کشاورزی، صنعتی، تجاری و خدمات پولی فعالیت های گسترده ای انجام می شود. بنابراین در رابطه با خرید یا خانه اجاره ای مشهد هیچ دغدغه ای نخواهید داشت.

اجاره خانه در مشهد

اجاره خانه در مشهد مزایای بسیار زیادی دارد چرا که شهر مشهد روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است و هر ساله تعداد بسیاری آپارتمان و یا مجتمع جهت خرید و اجاره به شهر اضافه می‌ شود. این موضوع به این دلیل است که جمعیت شهر رو به افزایش است و تعداد بسیاری از مردم به دنبال خانه هستند.

اجاره خانه در مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می توان به لوکیشن و محله ای که خانه در آنجا واقع شده است و همچنین متراژ و امکانات خانه اشاره کرد. از آنجایی که شهر مشهد شهر زیارتی محسوب می شود و مسافرین زیادی به این شهر می آیند اجاره خانه به صورت روزانه، هفتگی و حتی ماهانه نیز صورت می گیرد. در مناطق بالا شهر مشهد مانند بلوار سجاد و وکیل آباد و هفت تیر اجاره خانه بالا می شود. در مقابل مناطق پایین تر مانند قاسم آباد و بلوار توس و طلاب قیمت اجاره کاهش پیدا می کند.

اجاره آپارتمان در مشهد

اجاره آپارتمان در مشهد همانند اجاره آپارتمان در تهران در مناطق و محله های مختلف شهر مشهد گوناگون است؛ همانطور که به آن اشاره کردیم مناطق بالای شهر مثل بلوار سجاد و وکیل آباد و همچنین مناطق اطراف حرم دارای قیمت بالاتری می باشند، این مناطق قیمت های بسیار بالایی برای اجاره چه به صورت روزانه و چه به صورت ماهانه و هفتگی دریافت می کنند.

در مجموع افرادی که اجاره آپارتمان در مشهد را تجربه می کنند؛ به دو دسته، تقسیم می شوند ، دسته اول افرادی هستند که ساکن و مقیم مشهد مقدس هستند. و دسته دوم افرادی که قصد مهاجرت از شهری دیگر، به مشهد را دارند.به طور حتم دسته اول، به اصطلاح افراد مشهدی هستند که از امکانات و شرایط خرید و اجاره آپارتمان در مشهد به خوبی اطلاع دارند و آن را نیز، تجربه کرده اند. گروه دوم افرادی هستند که به دلایل کاری، تحصیلی و… به اجبار و یا اختیار، به شهر مقدس مشهد مهاجرت می کنند و به صورت، دائم و موقت نیز، سکونت می کنند. به طور کلی اجاره آپارتمان در مشهد و یا سایر شهر های بزرگ ایران، در کنار دغدغه ها و مشکلات آن، دارای امتیازهای مثبتی است که اشتیاق به زندگی در مشهد را، افزایش می دهد.

قیمت اجاره آپارتمان در مشهد

اجاره خانه در مشهد نزدیک حرم

اجاره خانه در مشهد نزدیک حرم یعنی خانه هایی که به حرم مطهر رضوی اشراف داشته باشند مانند خیابان امام رضا، خیابان نواب صفوی، خیابان طبرسی و... بیشتر برای مسافرین و زائران مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که مسافرین جهت زیارت ترجیح می دهند که در نزدیک حرم خانه اجاره کنند تا هر زمانی که بخواهند به حرم امام رضا علیه السلام بروند. اجاره خانه در مشهد نزدیک حرم در میان مسافرین و حتی ساکنین شهر مشهد بسیار پرطرفدار می باشد به این دلیل که مشهد یک شهر توریستی به حساب می آید و اغلب افرادی که برای زیارت به شهر مقدس مشهد می آیند به اجاره خانه در نزدیکی حرم نیاز دارند. البته خانه های اطراف حرم از قیمت بالایی برخوردارند و تنها مزیت مهمی که دارند این است که نزدیک به حرم هستند.

اجاره سوئیت در مشهد

یکی از محبوب ترین روش های اقامت در این شهر، اجاره سوئیت در مشهد است.با افزایش مسافرین به این شهر ، مشهد در اجاره سوئیت بسیار قوی عمل کرده است. در حقیقت سوئیت ها اتاقی است که تمام لوازم مورد نیاز را برای اقامت چند روزه در اختیار دارد. امروزه انواع سوئیت ها در مشهد وجود دارد که به لحاظ مساحت، موقعیت، نرخ اجاره و امکانات متفاوت هستند و به نوعی اختیار انتخاب را برای مسافران باز گذاشته است.

امکانات سوئیت در مشهد

سوئیت ها معمولا دارای مبلمان راحت و مجهز به یک یا دو اتاق کوچک می باشند. همچنین آشپزخانه کوچک با وسایل آشپزی، سیستم سمعی و بصری و حمام نیز جزئی از لوازم سوئیت به شمار می روند. به تعبیری سوئیت تمام امکانات مورد نیاز برای اقامت چند روزه را در خود جمع آوری کرده است. اجاره سوئیت در مشهد معمولا برای افرادی که اقامت بیش از دو روز می خواهند، انجام می پذیرد. رزرو سوئیت در مشهد در اکثر نقاط شهر امکان پذیر است. با این حال، هرچه سوئیت ها به حرم نزدیکتر باشند ، طرفداران بیشتری نیز دارند.

اجاره سوئیت در مشهد در روزهای شلوغ و تعطیلات بسیار مشکل است. به خصوص اگر می خواهید نزدیک حرم مستقر شوید. به همین دلیل اکثر مسافران قبل سفر به مشهد سوئیت خود را به صورت آنلاین رزرو می کنند به همین دلیل بیشتر سوئیت هایی که از نظر موقعیت و امکانات در وضعیت خوبی قرار دارند از قبل اجاره شده اند.

اجاره خانه در مشهد برای چند روز

اجاره خانه در مشهد برای چند روز از امکانات رفاهی مانند وسایل آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام، مبلمان، سرویس خواب، اینترنت پر سرعت و ... برخوردار است. یکی از مزایای اجاره خانه در مشهد برای چند روز در اختیار داشتن فضای خصوصی یک خانه برای اقامت خانواده ها و آسایش و راحتی می باشد. با توجه به نرخ بالای هتل های شهر مشهد، خانه های مبله در مشهد می توانند جایگزین بسیار خوبی برای اقامت می باشند. قیمت مقرون به صرفه این خانه ها با توجه به امکانات رفاهی بالا از دیگر مزایای اجاره خانه در مشهد برای چند روز است.

اجاره خانه در مشهد روزانه

اجاره خانه در مشهد روزانه همانند اجاره آپارتمان در اصفهان قیمت های مختلفی نسبت به امکانات و مناطق بالای شهر و یا پایین شهر دارد، رهن و اجاره آپارتمان در مشهد نیز به همین روال می باشد همچنین به علت اینکه مشهد یک شهر توریستی به شمار می رود و روزانه مسافران زیادی دارد اجاره روزانه خانه و آپارتمان مبله در مشهد نیز وجود دارد که از این خانه ها معمولا اجاره روزانه خانه و آپارتمان مبله در نزدیک حرم بیشتر مورد استقبال افراد قرار می گیرد که البته قیمت های بالاتری نیز دارند.

برای اجاره خانه به صورت روزانه در شهرهای مختلف کشورمی توانید از وبسایت آقای املاک استفاده کنید و هزینه پرداخت اجاره خانه را در آن پیدا کنید.

رهن و اجاره خانه در مشهد 

بی شک یکی از عوامل تاثیرگذار در کیفیت زندگی، وضعیت آب و هوایی محل سکونت است. اگر به دنبال رهن و اجاره خانه در مشهد  هستید باید گفت که این شهر آب و هوای متغییری دارد که تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. مشهد به دلیل قرار گرفتن در مسیر آب و هوای سیبری در بعضی ماه های سال سرد و خشک و به دلیل قرار گرفتن در مجاورت رشته کوه بینالود در بعضی ماه های سال معتدل می شود. همچنین در ماه های گرم سال ممکن است در بعضی روزها تا 45 درجه گرما احساس شود. همچنین در ماه های سرد سال مینیموم برودت هوا 23 درجه زیر صفر برای این شهر ثبت شده است.

هنگامی که برای رهن و اجاره خانه در مشهد اقدام کرده اید و می خواهید بدانید که مشهد برای زندگی چگونه است. چند مورد وجود دارد که باید حتما آنها را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال موقعیت جغرافیایی، جمعیت، وضعیت اقتصادی، فرهنگ مردم، آب و هوا و.. این نکات جزء نکات بسیار مهمی هستند که باید در زمان رهن و اجاره خانه در مشهد به آن دقت کنید و بعد تصمیم بگیرید که مشهد یا هر شهر دیگری می‌تواند گزینه مناسبی برای سکونت باشد یا خیر.

رهن و اجاره آپارتمان در مشهد

یکی دیگر از مواردی که حتماً باید در هنگام رهن و اجاره آپارتمان در مشهد بررسی شود تا به موجب آن متوجه شوید که آیا می‌تواند برای زندگی گزینه مناسبی باشد یا خیر، وضعیت حمل و نقل است. خوشبختانه در شهر مشهد به لحاظ حمل و نقل، شما با امکانات بسیار متنوعی مواجه خواهید شد چرا که وضعیت فرودگاهی و هواپیمایی در این کشور بسیار پیشرفته است. تعداد اتوبوس‌ها و بی‌آر‌تی بسیار زیاد است و شما با تاکسی‌های زیادی مواجه هستید؛ همچنین خط مترو در این شهر وجود دارد. از آنجایی که مسافران زیادی به مشهد می‌آیند، از لحاظ حمل و نقل، همه چیز در بهترین و بالاترین سطحِ خودش قرار گرفته است و می‌تواند گزینه قابل توجهی برای خرید و یا رهن و اجاره آپارتمان در مشهد باشد.

همانطور که بارها به آن اشاره کردیم  هنگامی که تصمیم به رهن و اجاره آپارتمان در مشهد می گیرید حتما باید موارد مختلف را بسنجید. علاوه بر وضعیت آب و هوا و شرایط حمل و نقل ، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، محله‌های آن است. قطعا محله‌های مشهد با یکدیگر یکسان نیستند. بنابراین باید بدانید که کدام یک از محله ها برای زندگی به لحاظ سر و صدا، امنیت ، تمیزی ، بودجه و... برای شما بهتر است. اگر برای رهن و اجاره آپارتمان در مشهد مصمم هستید در این قسمت این محل‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد. این محله‌ها به لحاظ خلوتی و کم سر و صدا بودن و همچنین به لحاظ شیک بودن جزء بهترین محله‌ها به جهت خرید و یا رهن و اجاره آپارتمان در مشهد به شمار می روند. این محله ها عبارتند از: 

 • خیابان ابوذر غفاری
 • خیابان ملاصدرا
 • خیابان ناصرخسرو
 • خیابان بابک
 • خیابان معاد و عدل
 • بلوار وکیل آباد
 • بلوار باهنر
 • بلوار هاشمیه
 • بلوار هنرستان

رهن و اجاره آپارتمان ارزان در مشهد

اگر در پی یافتن رهن و اجاره آپارتمان ارزان در مشهد هستید ، دست شما باز است چرا که همانطور که به آن اشاره کردیم مشهد دارای چندین محله است که افراد نسبت به بودجه خود به آنها روی می آورند. بنا بر اطلاعات به دست آمده از آگهی‌های ثبت شده، شهر جدید گلبهار، در فاصله ۳۵ کیلومتری شمال غربی مشهد و همچنین بلوار توس و طبرسی شمالی جزء ارزان‌ترین محلات مشهد برای اجاره‌نشینی به شمار می رود. طبق آخرین آگهی های منتشر شده آقای املاک در اسفند ماه 1402 قیمت رهن و اجاره آپارتمان ارزان در مشهد بدین صورت می باشد:

در گلبهار مشهد آپارتمان 85 متری ، دو خواب، ساخت 1400، طبقه 3 از 4 ، دارای پارکینگ و انباری ، مبلغ رهن 25 میلیون تومان و اجاره ماهانه 2.5 میلیون تومان می باشد.

در بلوار توس آپارتمان ۹۰ متری، دوخواب ، با یک حیاط خلوت کوچک، طبقه همکف، ساخت 1390، با مبلغ رهن ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان و اجاره ماهانه ۴٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان در بازار مسکن قیمت گذاری شده است.

همچنین در طبرسی شمالی مشهد آپارتمان 50 متری ، دارای یک خواب، ساخت 1392، دارای انباری ، طبقه 2 از 3 ، مبلغ رهن ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان و اجاره ماهانه ۳٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان در بنگاه های املاک معامله می شود.

رهن و اجاره سوئیت در مشهد

هنگامی که صحبت از اقامت در مشهد می‌شود، گزینه‌های متعددی به ذهن افراد خطور می کند. گزینه هایی مانند هتل، هتل‌آپارتمان، سوئیت و... . رهن و اجاره سوئیت در مشهد مزیت های بسیاری دارد که ادامه به قسمتی از آن‌ها خواهیم پرداخت. یکی از ویژگی های رهن و اجاره سوئیت در مشهد ، قدرت عمل بالا برای شماست. اگر قصد سفر دسته جمعی به مشهد را دارید و در عین حال می‌خواهید صرفه‌جویی کنید، رهن و اجاره سوئیت در مشهد بهترین انتخاب پیش روی شما خواهد بود. شما می‌توانید یک اقامت راحت و بی‌دردسری را در سوئیت‌های مبله مشهد سپری کنید.

اگر شما جزء گروه‌های پرهیجان و شلوغ هستید، اجاره کردن سوئیت می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد. به نوعی با رهن و اجاره سوئیت در مشهد می‌توانید فضای خصوصی و راحت‌تری را برای خود و همسفرانتان فراهم سازید و دغدغه ای در رابطه با سروصدا نخواهید داشت. اجاره هتل برای گروه های پرجمعیت در واقع یعنی اجاره چند اتاق مجزا در صورتی که رهن و اجاره سوئیت در مشهد بدین معنی است که تمام همسفران در کنار هم جمع می‌شوند و لحظات دوستانه‌ و خوشی برای شما فراهم می سازد.

اقتصادی‌بودن رهن و اجاره سوئیت در مشهد نیز که یک نکته بدیهی است. شما می‌توانید با  رهن و اجاره سوئیت در مشهد ، تا حد زیادی از خرج سفرتان را صرفه‌جویی کنید و آن را خرج خرید، بیشترکردن زمان سفر یا تفریحات شیرین بکنید.


سوالات متداول

 • اجاره خانه در مشهد چقدر هزنه دارد؟

  اجاره خانه در مشهد قیمت متفاوتی دارد و با توجه به عوامل مختلفی مانند لوکیشن، متراژ، طبقه، سال ساخت و ... تعیین می شود. به عنوان مثال در اسفند ماه 1402 اجاره خانه در مشهد بدین صورت است که برای یک واحد مسکونی در هاشمیه ، 340 متری ، 4 خواب، ساخت 1402، دارای انباری، آسانسور، لابـی، نگهـبانی و سرایـداری 24 ساعته، 2 پارکینگ اختصاصی، طبقه 2 از 6، باید مبلغ رهن ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان و اجاره ماهانه ۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان پرداخت کرد.

 • اجاره آپارتمان در مشهد تا چه حدودی قیمت دارد؟

  اجاره آپارتمان در مشهد متغیر است چرا که به موقعیت جغرافیایی، طبقه، متراژ، سال ساخت و امکاناتی نظیر پارکینگ، آسانسور، انباری و... بستگی دارد. به طور مثال بر اساس آخرین آگهی های ثبت شده در اسفند ماه 1402 قیمت اجاره آپارتمان در مشهد بیانگر آن است که برای آپارتمان ۱۷۵متری واقع در بلوار سجاد بزرگمهر، سه خواب، ساخت 1397، طبقه 4 ، دارای آسانسور، پارکینگ، انباری، جکوزی باید مبلغ ودیعه ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان و اجاره ماهانه ۴۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان پرداخت کرد.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک