بنر بالای صفحه

رهن و اجاره آپارتمان های مسکونی در تهران

رهن و اجاره مسکونی آپارتمان در تهران

اپلیکیشن آقای املاک
بنر آموزش املاک ( مقاله )

اجاره خانه در تهران

با در نظر گرفتن مسیله ی افزایش قیمت أپارتمان در تهران، یافتن خانه مناسب تبدیل به یک چالش اساسی برای اجاره نشین ها شده است. در حال حاضر اجاره خانه در تهران از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است به تعبیری سوالات متعددی برای افرادی که قصد اجاره آپارتمان در شهر تهران را دارند پیش می آید سؤالاتی مانند اینکه کدام مناطق تهران برای اجاره‌ خانه مناسب‌ و به صرفه تر است یا کدام بنگاه و یا مشاور املاک برای بستن قرارداد قابل اعتماد تر خواهد بود و یا کدام محله از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است. اجاره خانه در تهران به موضوعات مختلفی بستگی دارد که اغلب افراد اطلاعات زیادی از آن ندارند بهتر است قبل از اقدام به اجاره نشینی در شهر تهران با تمام چالش ها ، مزایا و معایب سکونت در این کلانشهر اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. شما با استفاده از پلتفرم آقای املاک می توانید اطلاعات کامل از محله های تهران بدست آورید و بین آگهی های معتبری که در آقای املاک منتشر شده خانه ی دلخواه خود را پیدا کنید

قیمت اجاره خانه در تهران

تنوع قیمت اجاره خانه در تهران بسیار متفاوت است. این تنوع قیمت به گونه‌ای است که در برخی از مناطق تهران قیمت اجاره آپارتمان در یک کوچه با کوچه‌ی کناری تفاوت بسیاری دارد. عوامل مختلفی بر قیمت اجاره خانه در تهران تأثیرگذارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سن بنا، دارا بودن یا نبودن پارکینگ و انباری، موقعیت جغرافیایی منطقه و دسترسی های محله به بزرگراه ها و وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس اشاره کرد. اهمیت این عوامل برای افراد متفاوت است. به عنوان مثال برخی افراد برای اجاره خانه به دسترسی های محلی و نزدیکی به بزرگراه و خیابان های اصلی اهمیت می دهند؛ در حالی که برخی دیگر به سن بنا و موقعیت جغرافیایی خانه توجه ویژه ای دارند. از آنجایی که قیمت اجاره خانه در شهر تهران بالا و مدام در حال نوسان می باشد بهتر است قبل از اجاره خانه مبلغ کافی در اختیار داشته باشید تا در آینده با مشکلات جدی مواجه نشوید.

اجاره آپارتمان ارزان در تهران

امروزه تقاضا برای اجاره آپارتمان ارزان در تهران در قسمت های شرق و جنوب تهران بیشتر است. چرا که در این مناطق به دلیل انبوه جمعیت و تقاضای بالای اجاره از طرف افراد دارای شرایط مالی خوب، متوسط و بعضاً زیر متوسط ، آپارتمان هایی با متراژ کمتر همراه با امکانات متوسط تری در ساخته شد . به همین دلیل است که در این مناطق آپارتمان های ۴۰ یا۵۰ متری نسبت به سایر مناطق شهر تهران بیشتر به چشم می خورد. اگر قصد اجاره آپارتمان های ارزان قیمت در شهر تهران را دارید، بیشتر تمرکز خود را در مناطق شرق، جنوب و مرکز شهر بگذارید این مناطق به دلیل واحدهای مسکونی متراژ پایین برای شما مناسب تر خواهند بود. همچنین برای اینکه بتوانید نسبت به اجاره آپارتمان ارزان قیمت در شهر تهران اقدام کنید باید بر روی برخی از آیتم ها و امکانات لوکس و مدرن چشم پوشی کنید به عنوان مثال نمای ظاهری خاص و زیبا، کیوسک نگهبانی و سرایداری، لابی و محوطه گلکاری و آلاچیق در حیاط، استخر و جکوزی، سیستم شوتینگ زباله و... همگی در افزایش اجاره بها تاثیرگذارند.

رهن آپارتمان در تهران

قیمت رهن آپارتمان در تهران همانند قیمت خرید آپارتمان به آیتم های مختلفی بستگی دارد. قیمت رهن آپارتمان به موقعیت جغرافیایی که واحد مسکونی در آن قرار گرفته بستگی دارد. بدیهی است که برای رهن یک واحد مسکونی ۴۰۰ متری در نیاوران در مقایسه با خانه ۴۰ متری در شوش باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. نوسانات قیمت آپارتمان به طور مستقیم بر روی مبلغ رهن و اجاره آپارتمان در تمامی نقاط شهر تهران تاثیر می‌گذ‌ارد به تعبیری هر چه قیمت خانه در یک منطقه بالا باشد، اجاره بها و رهن آپارتمان نیز به همان نسبت بالا خواهد رفت. البته رهن کامل آپارتمان نسبت به اجاره از چندین مزایا برخوردار است اول اینکه شما استرس پرداخت اجاره ماهانه را ندارید یا اینکه پول رهن شما در یک سال یا بیشتر نزد صاحبخانه امانت می ماند و اینکه رهن کامل از لحاظ اقتصادی و در صورت پایین بودن نرخ سود بانکی برای شما به صرفه تر خواهدبود.