صفحه

1

2

...

105

اجاره آپارتمان در ولنجک

ولنجک که یکی از محله های شمال شهر و خوش آب و هوای تهران می باشد در کوهپایه قله توچال و منطقه یک شهرداری تهران واقع شده است. ولنجک از سمت شمال به ارتفاعات توچال، از سمت جنوب به بزرگراه پارک وی، از سمت شرق به رودخانه ولنجک و از سمت غرب به محله درکه متصل می باشد.

اگر به دنبال اجاره خانه در تهران هستید و ولنجک را انتخاب کرده اید پس بد نیست بدانید که این منطقه برخلاف سایر مناطق شمال تهران که به لحاظ خیابان کشی و گسترش کوچه ها تناسب و نظم خاصی ندارند، بسیار منظم است. در ولنجک بلوک کشی به صورت استاندارد ، میدان ها به جا و درست و کوچه ها با آرایش منظمی ساخته شده اند .

به گفته برخی از کارشناسان و مشاوران املاک ولنجک، برخی از نقاط شمالی ولنجک قیمت بالاتری نسبت به دیگر نقاط  ولنجک دارند و برای سکونت ، شرایط مناسب تری دارند.  به عنوان مثال خيابان ولنجک، خيابان ساسان، خيابان سيزدهم، خيابان يمن، خيابان اميرآبادی ، خیابان الف و بلوار دانشجو از جمله خیابان های معروف ولنجک و جزء بهترین منطقه ولنجک برای سکونت هستند.

قیمت اجاره آپارتمان در ولنجک تهران

اجاره خانه در ولنجک

برای اجاره خانه در ولنجک و حتی خرید خانه در ولنجک یکی از مهمترین نکات تعیین قیمت، سن بنا و نزدیکی به خیابان اصلی می باشد . به عنوان مثال خانه های نوساز در ولنجک نسبتا به سایر خانه ها گران تر است و همچنین ملک های که در خیابان 14 ، 16 ، 12 قرار گرفته اند، گران می باشند.

دو دلیل برای این گرانی وجود دارد :

 1. بیشتر خانه های این خیابان ها نوساز می باشند
 2. به پارک نگین و یاسمن بسیار نزدیک هستند که همین امر جزء ویژگی های مهم این ساختمان ها شده و در بالا رفتن قیمت دخیل بوده اند.

شرایط آب و هوا در منطقه ولنجک بسیار خوب است از طرفی در این منطقه امکانات رفاهی ، آموزشی ، درمانی و ورزشی متعددی وجود دارد .به عنوان مثال بیمارستان دولتی طالقانی و بیمارستان رامتین که به صورت خصوصی فعالیت می کنند. بیمارستان های مهم و اصلی این منطقه به شمار می روند. به لحاظ مراکز آموزشی نیز دانشگاه شهید بهشتی که یکی از بهترین دانشگاه های کشور به شمار می رود ،یکی از شعبه های دانشگاه آزاد و دانشگاه های غیرانتفاعی در این محله قرار دارند .

تمام این ویژگی ها محله ولنجک را برای افراد محبوب کرده است علاوه بر آب و هوای مناسب ، مناطق گردشگری زیادی در ولنجک مستقر هستند مثلا از ولنجک تا بام تهران راهی نیست به تله کابین توچال هم بسیار نزدیک می باشد. 

اجاره آپارتمان در ولنجک بلوار دانشجو

اجاره آپارتمان در ولنجک بلوار دانشجو پرتقاضا است چرا که بلوار دانشجو یکی از خیابان های بسیار مهم و زیبای ولنجک می باشد و در ضلع غربی محله ولنجک تهران قرار دارد. بلوار دانشجو از میدان شهید شهریاری آغاز شده و تا شمال ولنجک امتداد دارد و پس از گردش به سمت شرق به پارکینگ بام تهران می رسد. اجاره آپارتمان در ولنجک بلوار دانشجو بسیار بالا است، به همین منظور نیاز به بودجه زیادی دارد. در مجموع برای خرید یا اجاره آپارتمان در ولنجک باید بودجه بسیار بالایی را مدنظر قرار دهید. حتی خرید و یا اجاره خانه ویلایی در ولنجک از سطح متوسط املاک کلنگی در تهران بسیار بالاتر می باشند. البته امروزه کمتر می توان در این محله خانه کلنگی را برای خرید و یا اجاره پیدا کرد اما هنوز خانه هایی ویلایی و یا کلنگی در ولنجک پیدا می شود که می توان از آن برای ساخت و ساز یا زندگی استفاده کرد.

قیمت اجاره آپارتمان در ولنجک 

قیمت اجاره آپارتمان در ولنجک به نسبت محله های دیگر تهران بالا می باشد. املاک ولنجک جزء گرانترین املاک تهران به حساب می آیند. البته باید یادآور شد که قیمت اجاره آپارتمان در ولنجک همانند قیمت اجاره آپارتمان در زعفرانیه به فاکتورهایی مانند ، لوکیشن، متراژ، سن ساختمان، امکانات داخلی آپارتمان و... بستگی دارد. به طور کلی به دلیل امکانات بسیار مطلوب و نام معتبر ولنجک ، بسیاری از افراد و سازندگان علاقه مند هستند برای خرید و اجاره آپارتمان در ولنجک سرمایه گذاری کنند.

اجاره آپارتمان 60 متری در ولنجک

جالب است بدانید که اجاره آپارتمان 60 متری در ولنجک پرطرفدار است یعنی در مجموع می توان اینگونه برداشت کرد که به دلیل شرایط اقتصادی متراژ خانه برای خرید و اجاره آپارتمان به نسبت یک دهه اخیر پایین تر آمده است. بر اساس آخرین آمارها در وبسایت های تخصصی املاک در مرداد ماه سال 1402، قیمت اجاره آپارتمان 60 متری در ولنجک با ودیعه ۱٬۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان و اجاره ماهانه ۱۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان در بنگاه های املاک معامله می شود.


سوالات متداول

 • ولنجک بالا شهر تهران است؟ ایستگاه مترو تجریش نزدیکترین مسیر مترو به ولنجک است. البته برای رسیدن به این ایستگاه مترو باید از خیابان مقدس اردبیلی وارد خیابان ولیعصر شده و از آنجا وارد میدان تجریش شوید. بنابراین می توان گفت که محله ولنجک دسترسی مناسبی به مترو ندارد.

  بله. ولنجک یکی از محله‌های شمال شهر تهران است که در کوهپایه‌های قله توچال و در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد و از سمت شمال به ارتفاعات توچال ، از سمت جنوب به بزرگراه پارک وی ، از سمت شرق به رودخانه ولنجک و از سمت غرب به محله درکه متصل می باشد.

 • قیمت اجاره آپارتمان در ولنجک تهران چقدر است؟

  در مرداد ماه سال 1402 قیمت اجاره آپارتمان 165 متری با عمر بنای 7 ساله در ولنجک تهران با ودیعه : 2،000،000،000 توامان و اجاره ماهانه: 40،000،000 معامله می شود.

 • بهترین منطقه ولنجک کجاست؟

  خيابان ولنجک، خيابان ساسان، خيابان سيزدهم، خيابان يمن، خيابان اميرآبادی ، خیابان الف و بلوار دانشجو از جمله خیابان های معروف ولنجک و جزء بهترین منطقه ولنجک برای سکونت هستند.

 • نزدیک ترین ایستگاه مترو به ولنجک کجاست؟

  نزدیک ترین ایستگاه مترو به محله ولنجک تهران، ایستگاه مترو تجریش می‌باشد. همچنین به جهت دسترسی به تاکسی و مینی بوس ها می‌توانید در میدان تجریش دسترسی بسیار راحتی داشته باشید و اصلا جای نگرانی نیست چراکه تاکسی های بی سیم و ایستگاه اتوبوس کل منطقه را تحت پوشش قرار می‌دهند.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک