صفحه

1

2

...

154

اجاره آپارتمان در دروس

برخی از افراد برای اجاره آپارتمان در تهران ترجیح می‌دهند به سراغ محله‌هایی بروند که از قدمت بالاتری برخوردار هستند؛ چرا که معتقدند این محله‌ها از دسترسی و امکانات شهروندی بهتری برخوردار می باشند. محله دروس تهران، از آن دسته محلاتی است که بیشتر امکانات رفاهی را در خود جای داده است همچنین این منطقه از خوش آب‌و هواترین محله‌های شمال شرق تهران به شمار می رود و در منطقه سه شهرداری قرار گرفته است و به دلیل وجود سفارتخانه‌های متعدد در آن باعث شده به دیپلماتیک‌ترین منطقه تهران تبدیل شود به همین دلیل است که در بین ساکنان تهران از محبوبیت خاص تری برخوردار می باشد. اگر قصد اجاره آپارتمان در دروس را دارید، لازم است با موقعیت جغرافیایی آن آشنا شوید. دروس از سمت شمال به خیابان دولت (کلاهدوز)، از سمت جنوب به بلوار شهرزاد، از شرق به خیابان پاسداران و از غرب به خیابان فکور که مرز بین قلهک و دروس است منتهی می‌شود.

برای رهن و اجاره دروس ، علاوه بر موقعیت لازم است که با بهترین محله های آن آشنا شوید؛ چرا که این کار به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر فایل مورد نطر خود را انتخاب کنید. از بهترین خیابان‌های این محله می توانیم به خیابان هدایت، باقری کماسایی، خیابان یارمحمدی، حجت سوری و خیابان صالح حسینی اشاره کنیم.

یکی از ویژگی‌های مهم محله دروس تهران جهت سکونت شهرسازی و خیابان ‌بندی اصولی مطابق با استانداردهای ایرانی و همچنین سفارتخانه های متعدد در آن است.

اجاره اپارتمان دروس

اجاره خانه در دروس

یکی از دلایل محبوبیت برای اجاره خانه دروس و حتی خرید آپارتمان در دروس ، دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی است؛ به عنوان مثال نزدیکترین ایستگاه مترو به دروس، ایستگاه قلهک و شریعتی هستند که در خط یک مترو قرار گرفته اند و شما به راحتی می‌توانید در کمترین زمان به سایر نقاط تهران رفت‌وآمد کنید. علاوه بر این دسترسی به بزرگراه‌های شهید صیاد شیرازی، شهید همت و صدر موجب شده اند تا افراد به راحتی بتوانند با خودروی شخصی به محله دروس مراجعه کنند.

در کنار دسترسی محلی مناسب سرتاسر محله دروس، از فروشگاه و مغازه‌های گوناگونی تشکیل شده که مایحتاج روزانه ساکنین را رفع می‌کنند. همچنین مراکز خید لوکس و برندی مانند مرکز خرید پاسداران، مجتمع تجاری سامان و مجتمع تجاری نگین ظفر در محدوده این منطقه قرار دارند. اگر قصد تفریح و اوقات فراغت با دوستان و یا خانواده خود را دارید، به دلیل آنکه در گذشته باغات بسیاری در این محدوده قرار داشته اکنون نیز بوستان‌های زیبایی مانند پایدار و محصل در محله دروس وجود دارند که می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشند. 

اگر هم بخواهید به مراکز سینمایی و فرهنگی در نزدیکی دروس مراجعه کنید می توانید به سینما قلهک و گالری گلستان واقع در خیابان کماسایی مراجعه کرده و از فضا و برنامه های مفرح آن‌ها نهایت لذت را ببرید.

اجاره آپارتمان دروس

مبلغ اجاره خانه در دروس نسبتا بالا می باشد چرا که بافت مسکونی محله دروس غالبا نوساز می باشد، مهم ترین ویژگی ساخت و ساز در این محله به استفاده از مصالح مرغوب و با کیفیت برمی گردد معمولا طبقه مرفه و افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردارند محله دروس را برای سکونت انتخاب می کنند. علاوه بر امکانات ذکر شده این محله در رابطه با مراکز درمانی نیز در موقعیت خوبی قرار گرفته از مراکز مهمی این محله می می توان از بیمارستان هدایت، مرکز درمانی شیبانی و کلینیک دروس یاد کرد. همچنین دو مرکز مذهبی به نام های مسجد تهرانی و مسجد هدایت در این محل واقع هستند.

جالب است بدانید که دروس یکی از مناطقی است که بیشترین سفارت خانه خارجی را در خود جای داده است مانند سفارت خانه کشورهای مجارستان، آرژانتین، پرتغال، یونان (منزل سفیر)، استراليا (منزل سفير)، آذربایجان، بنگلادش، قزاقستان و همچنین مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، دفتر نمایندگی یونیسف و دفتر مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD).

قیمت اجاره آپارتمان در دروس تهران

قیمت اجاره آپارتمان دروس بالا است بنابراین بهتر است قبل از اقدام از بودجه کافی برخوردار باشید. برای رهن خانه دروس ابتدا باید از قیمت های به روز املاک در آن مطلع باشید تا بتوانید متناسب با بودجه، آپارتمان دلخواه خود را پیدا کنید. از آنجایی که این محله جزء منطقه بالاشهر تهران به حساب می آید و از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است، انتظار می‌رود که قیمت اجاره آپارتمان در دروس بالاتر از برخی مناطق دیگر تهران باشد. از سوی دیگر بیشتر بافت ساختمانی این محله نوساز است و در ساخت آن‌ها تمام اصول شهرسازی رعایت شده است، بنابراین شما با عبور از این محله شاهد ساختمان‌هایی با معماری خاص و مدرنی خواهید بود.

بر اساس آخرین آمارها در مرداد 1402 قیمت اجاره یک آپارتمان  100 متری نوساز با مبلغ رهن : 1،000،000،000 تومان و اجاره ماهانه 30،000،000 تومان در بنگاه های املاک معامله می شود. البته رهن خانه دروس به فاکتورهای متعددی نظیر، لوکیشن ، سن بنا ، متراژ، متریال به کار رفته و... متغیر می باشد. شما می توانید برای مشاهده تمامی فایل‌های بیشتر به بالای همین صفحه از وسایت آقای املاک مراجعه کنید.


سوالات متداول

 • دروس تهران کجاست؟

  دروس یکی از محله‌های قدیمی و اعیان نشین شمال شهر تهران است که از سمت شمال به خیابان دولت (کلاهدوز)، از سمت جنوب به بلوار شهرزاد، از شرق به خیابان پاسداران و از غرب به خیابان فکور که مرز بین قلهک و دروس است منتهی می‌شود.

 • بهترین خیابانهای دروس کدام اند؟

  بهترین خیابان‌های این محله را خیابان هدایت، باقری کماسایی، خیابان یارمحمدی، حجت سوری و خیابان صالح حسینی تشکیل می‌دهند.

 • نزدیکترین مترو به دروس

  نزدیکترین ایستگاه مترو به دروس، ایستگاه قلهک و شریعتی هستند که در خط یک مترو قرار گرفته اند. علاوه بر این دسترسی به بزرگراه‌های شهید صیاد شیرازی، شهید همت و صدر موجب شده اند تا افراد به راحتی بتوانند با خودروی شخصی به محله دروس مراجعه کنند.

 • قیمت اجاره آپارتمان در دروس تهران

  بر اساس آخرین آمارها در مرداد 1402 قیمت اجاره یک آپارتمان  100 متری نوساز با مبلغ رهن : 1،000،000،000 تومان و اجاره ماهانه 30،000،000 تومان در بنگاه های املاک معامله می شود. البته قیمت اجاره آپارتمان در دروس تهران به فاکتورهای متعددی نظیر، لوکیشن ، سن بنا ، متراژ، متریال به کار رفته و... متغیر می باشد

سوپر اپلیکیشن آقای املاک