صفحه

1

2

...

33

اجاره آپارتمان در دولت 

اجاره آپارتمان در دولت مانند خرید آپارتمان در دولت خواهان زیادی دارد. در حقیقت سکونت در مناطق و خیابان های شمالی تهران مزایای متعددی به همراه دارد که در میان آنها خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، از خیابان‌های قدیمی و مهم تهران به شمار می رود که از امکانات رفاهی و دسترسی بسیار خوبی برخوردار است. 

خیابان دولت تهران در منطقه سه شهرداری تهران قرار گرفته است؛ بر اساس گزارش های موجود تاریخچه محله دولت به زمان قاجار باز می‌گردد؛ در آن زمان نیز این محله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود و جزء یکی از بخش‌های مهم شهر جدید تهران به شمار می‌آمد که از شهرسازی مدرن و معماری متفاوت تری برخوردار بود. منطقه دولت تهران در گذشته، دارای دو خیابان طولانی بود که یکی از آن‌ها از میدان توپخانه به دروازه باغ شاه می‌رسید و به خیابان‌های باغ شاه، مریض‌خانه و امیریه تقسیم شده بود. خیابان بعدی دیگر، از میدان توپخانه به خیابان‌های شرف، سه راه امین حضور و باغ سردار متصل بود.

امروزه خیابان دولت یکی از معابر اصلی تهران است که از محله‌های اختیاریه، پاسداران، کاوه، دروس و قلهک عبور می‌کند. موقعیت جغرافیایی این خیابان به گونه‌ای است که از سمت شمال به بزرگراه صدر، از سمت جنوب به بزرگراه همت، از سمت غرب به خیابان شریعتی و از سمت شرق به خیابان پاسداران منتهی می‌شود. این خیابان، که یکی از خیابان های محله قلهک می باشد، جهتی شرقی، غربی دارد و از خیابان پاسداران در قسمت شرقی خود آغاز شده و تا خیابان شریعتی ادامه دارد.

امکانات رفاهی و شهروندی دولت تهران زبانزد عام و خاص است، این امکانات موجب شده تا شرایط برای زندگی در این محله بسیار مناسب باشد. برخی از محله های اطراف خیابان دولت شهرسازی مدرن با خیابان‌کشی منظم دارند و برخی نیز هنوز بافت کوچه باغی خود را حفظ کرده‌اند. به همین دلیل شما با عبور از این محله ترکیبی از بافت قدیمی و نوساز را مشاهده خواهیدکرد.

اجاره خانه در کلاهدوز تهران

اجاره خانه در دولت 

اجاره آپارتمان در تهران  در محله دولت مزایای بیشماری دارد. از آنجایی که خیابان دولت طولانی و بلند است ، خیابان‌های متعددی را در خود جای داده است. از جمله خیابان‌های

 • دولت بلوار کاوه
 •  اختیاریه جنوبی
 • شهید شاپوری
 •  دیباجی جنوبی
 •  شهید یارمحمدی
 • شهید رحمانی
 • و شهید حاج آقامیری.

انتخاب هر کدام از این خیابان ها برای زندگی بسیار مناسب است. 

همانگونه که به آن اشاره کردیم خیابان دولت از دسترسی بسیار خوبی به سایر نقاط تهران برخوردار است؛ چرا که به دو بزرگراه مهم دسترسی دارد و شما به راحتی می‌توانید به این محله تردد کنید؛ نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در ساعاتی از روز خیابان دولت ترافیک سنگین می باشد و این ترافیک به محله اختیاریه منتقل می‌شود. شما برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی علاوه بر خطوط تاکسی و اتوبوس، می‌توانید از مترو خیابان دولت که در ایستگاه قلهک قرار گرفته بهره مند شوید. خیابان دولت مانند سایر محله های شمال تهران دارای چندین سفارتخانه است که مهم‎ترین آن باغ سفارت انگلستان می باشد.

قیمت اجاره آپارتمان در دولت تهران

قیمت اجاره آپارتمان در دولت تهران به دلیل امکانات ذکر شده بالا است. با در نظر گرفتن اینکه در این خیابان دو بافت شهرسازی قدیمی و مدرن وجود دارد، شما راحت‌تر می‌توانید خانه مورد نظر خود را جهت خرید و اجاره آپارتمان پیدا کنید. به عنوان مثال اگر بودجه محدودی برای اجاره دارید، می‌توانید خانه‌هایی که در بافت قدیمی قرار دارند را انتخاب کنید؛ چرا که قیمت آپارتمان در این محدوده پایین‌تر از سایر نقاط است. همچنین با توجه با اینکه بخشی از خیابان دولت به محله قلهک و دروس متصل می‌شود، هر چه شما برای اجاره آپارتمان به این محله‌ها نزدیک تر شوید، شاهد افزایش قیمت آپارتمان ها همان طور که در خرید خانه در دروس گفتیم خواهیدبود که اصلی ترین علت آن نیز وجود کوچه‌های عریض و خانه‌هایی با معماری مدرن است.

بر اساس گزارشات موجود در مرداد سال 1402  قیمت یک واحد مسکونی 100 متری با سال ساخت 1390 با ودیعه 250 میلیون تومان و اجاره ماهانه 35 میلیون تومان معامله می شود. همچنین برای یک واحد مسکونی 180 متری با سال ساخت 1397 باید مبلغ ودیعه 700 میلیون تومان و اجاره ماهانه 50 میلیون تومان پرداخت کرد.

البته قیمت اجاره آپارتمان در دولت تهران به عوامل مختلفی مانند متراژ، لوکیشن، سن بنا، امکانات داخلی و متریال به کار رفته در آپارتمان، طبقه، شمالی یا جنوبی بودن و... بستگی دارد هر چه این امکانات بالاتر باشد به تبع قیمت اجاره آپارتمان بالاتر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات لازم از به روزترین قیمت اجاره آپارتمان در دولت (کلاهدوز) تهران می توانید ازاگهی های ثبت شده در قسمت بالای همین صفحه از وبسایت آقای املاک دیدن نمائید.


سوالات متداول

 • دولت تهران کجاست

  خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، از خیابان‌های قدیمی و مهم پایتخت است که سمت شمال به بزرگراه صدر، از سمت جنوب به بزرگراه همت، از سمت غرب به خیابان شریعتی و از سمت شرق به خیابان پاسداران منتهی می‌شود.

 • خیابان دولت منطقه چند است

  خیابان دولت تهران در منطقه سه شهرداری تهران قرار گرفته است و از محله‌های اختیاریه، پاسداران – ضرابخانه، کاوه، دروس و قلهک عبور می‌کند.

 • نزدیکترین مترو به خیابان دولت

  نزدیک ترین ایستگاه مترو به خیابان دولت، ایستگاه مترو قلهک می‌باشد. مترو قهلک دسترسی بسیار آسانی به محله دولت تهران دارد.

 • قیمت اجاره آپارتمان در دولت تهران

  در مرداد سال 1402  قیمت یک واحد مسکونی 100 متری با سال ساخت 1390 با ودیعه 250 میلیون تومان و اجاره ماهانه 35 میلیون تومان معامله می شود. همچنین برای یک واحد مسکونی 180 متری با سال ساخت 1397 باید مبلغ ودیعه 700 میلیون تومان و اجاره ماهانه 50 میلیون تومان پرداخت کرد

سوپر اپلیکیشن آقای املاک