صفحه

1

2

...

35

خرید آپارتمان در دولت تهران

امروزه به دلیل گستردگی شهر تهران و تعداد محله های آن، برای خرید خانه در تهران علاوه بر تامین بودجه لازم، باید به دسترسی های محلی و همچنین مراکز رفاهی مانند مراکز تفریحی،علمی و آموزشی و... آن توجه کرد. محله دولت یا کلاهدوز کنونی تهران یکی از همین خیابان های گسترده و در عین حال اصیل است که در منطقه ۳ شهرداری واقع شده و موقعیت های مناسبی را برای خرید آپارتمان در دولت به ارمغان آورده است.

محله دولت (کلاهدوز) یکی از خیابان های شلوغ شمال شهر تهران می‌باشد، که در محله اختیاریه قرار دارد. این خیابان جهتی شرقی _غربی داشته و حدود سه کیلومتر امتداد دارد، که به محله پاسداران از سمت شرق و به خیابان شریعتی از سمت غرب راه دارد. محله دولت تهران محله ای اعیان نشین و اصیل نشین و بسیار قدیمی تهران بوده که امروزه مورد توجه بسیاری از افرد ثروتمند قرار گرفته است. 

خیابان دولت را که امروزه با نام کلاهدوز میشناسند، به دلیل دسترسی ها و امکانات رفاهی که دارد، محبوب کرده است. خیابان کلاهدوز از سمت شمال به بزرگراه صدر و رستم آباد، از سمت شرق به خیابان شریعتی و محله زرگنده، از سمت غرب به بزرگراه همت و از جنوب به محله قلهک منتهی می شود.

خیابان کلاهدوز یا همان خیابان دولت سابق در محله دروس و قلهک قرار گرفته و از مهم ترین خیابان های محله دروس به شمار می‌رود. همچنین محلات دروس، دیباجی جنوبی، قلهک، اختیاره جزء محله هایی هستند که خیابان دولت از آن ها عبور می کند.

خرید خانه در دولت تهران

اگر به دنبال خرید خانه در دولت هستید باید بدانید که این محله در کنار کوچه های قدیمی دارای بافتی نوساز و مدرن می‌باشد؛ همین تقابل بافت مدرن و قدیمی، محله دولت را از دیگر محله های اطرافش متمایز کرده است. در این منطقه انواع خدمات رفاهی و شهروندی نظیر مراکز خرید، رستوران ها، مراکز بهداشتی و درمانی و... وجود دارند.

خیابان دولت همانند دیگر خیابان های شمال تهران، در برخی از ساعات روز دارای ترافیک های سنگین می‌باشد. همانگونه که به آن اشاره کردیم محله دولت تهران دارای ترکیبی از بافت قدیمی و مدرن می‌باشد، در نتیجه در این محله خیابان هایی با عرض بسیار زیاد و همچنین خیابان هایی با عرض بسیار کمتر که دارای بافت قدیمی تری هستند؛ دیده می شوند. همچنین خیابان کلاهدوز از آن دسته خیابان هایی است که به علت دسترسی و امکانات رفاهی در اختیار، قیمت آپارتمان در آن بسیار بالا می‌باشد. شایان به ذکر است که این محله نه تنها به امکانات تفریحی دسترسی خوبی دارد، بلکه به مراکز آموزشی بسیار مهمی نیز دسترسی های مناسبی دارد که سکونت را برای شهروندان خود فراهم کرده است. از طرفی در خیابان دولت، مجموعه‌ای از مراکز درمانی متنوعی وجود دارند. این مراکز شامل بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مراکز پزشکی و دندانپزشکی و سایر امکانات بهداشتی و درمانی می باشند.

بیشتر بخوانید : قیمت آپارتمان در دروس

قیمت خرید آپارتمان در دولت تهران

خرید آپارتمان در کلاهدوز تهران

خرید آپارتمان چندسال ساخت در دولت پاسداران همانند خرید آپارتمان نوساز پرتقاضا است. این محله اصیل تهران دارای بافت قدیمی در کنار بافت مدرن دارد که دارای موقعیت مناسبی برای سکونت در تهران به حساب می آید و امکانات زیادی از جمله دسترسی بسیار عالی دارد.  قیمت هر مترمربع آپارتمان های چند سال ساخت در خیابان دولت متغیر است به عنوان مثال قیمت یک واحد مسکونی 12 ساله (سال ساخت 1390) در تیر ماه 1402، 146 میلیون تومان است. 

قیمت آپارتمان در خیابان دولت تهران

قیمت آپارتمان در دولت تهران همانند سایر محله های تهران به عوامل مختلفی مانند متراژ، سال ساخت، لوکیشن، امکانات داخلی و متریال به کار رفته در ساختمان، دسترسی به خیابان های اصلی و امکانات رفاهی، بافت منطقه و... چه برای خرید چه برای اجاره آپارتمان در دولت متغیر است. با توجه به بافت ترکیبی قدیمی و مدرن محله دولت، برای سکونت انتخاب های بسیاری وجود دارد. اما در مجموع خیابان دولت از جمله خیابان های گرانقیمت در شهر تهران به حساب می آید. شایان به ذکر است که بافت این محله در تعیین قیمت‌های املاک مسکونی آن تأثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال در این محله کوچه‌های پیچ‌درپیچ باریک و مناطقی که بافت قدیمی دارند، قیمت پایین‌تری دارد 

در آخر باید گفت که از جمله دلایلی که این منطقه شناخته شده است سازه های باکیفیتی است که در این منطقه قرار دارند. این منطقه برای سکونت در منطقه 3 تهران می‌تواند یکی از گزینه های فوق العاده به شمار آید.


سوالات متداول

 • خیابان دولت تهران کجاست؟

  خیابان دولت یکی از خیابان های محله اختیاریه در شمال شهر تهران است که جهتی شرقی_غربی دارد و از سمت شمال به بزرگراه صدر و رستم آباد، از سمت شرق به خیابان شریعتی و محله زرگنده، از سمت غرب به بزرگراه همت و از جنوب به محله قلهک منتهی می شود.

 • دولت کلاهدوز منطقه چند است؟

  خیابان دولت (کلاهدوز) در منطقه 3 شهرداری تهران واقع شده که محلات دروس، دیباجی جنوبی، قلهک، اختیاره جزء محله هایی هستند که خیابان دولت از آن ها عبور می کند.

 • مترو نزدیک خیابان کلاهدوز؟

  ایستگاه متروی قلهک که در بخش غربی خیابان شریعتی و در مجاورت این محله قرار دارد ، نزدیکترین ایستگاه مترو به خیابان دولت است.

 • قیمت آپارتمان در دولت تهران چقدر است؟

  بر اساس آخرین آمار در مرداد ماه سال 1402 میانگین قیمت یک واحد مسکونی نوساز در خیابان دولت 150 تا 200 میلیون تومان می باشد و قیمت هر مترمربع واحد مسکونی چند سال ساخت سال ساخت(1395) متری 134 میلیون تومان می باشد.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک