تماس بگیرید

صفحه

1

2

...

245

خرید آپارتمان در پونک 

خرید آپارتمان در پونک و اجاره آپارتمان در پونک بسیار پرتقاضا است چرا که این محله یکی از محله‌های غربی تهران به شمار می‌رود که قسمت گسترده آن در منطقه 5 شهرداری و بخش دیگر آن در منطقه 2 شهرداری تهران واقع شده است. پونک از سمت شمال به بزرگراه نیایش، از سمت شرق به اتوبان اشرفی اصفهانی، از سمت غرب به اتوبان شهید ستاری و از سمت جنوب به اتوبان شهید همت منتهی می شود.

امروزه محله پونک یکی از محبوب ترین محله های غرب تهران جهت خرید آپارتمان به حساب می آید که براساس شواهد، قدمت آن نیز به بیش از 700 سال برمی گردد. از آنجایی که پونک محله‌ قدیمی تهران محسوب می شود، اما بافت کنونی آن به دلیل ساخت‌وسازهای متعددی که در طول چند سال اخیر انجام شده، مدرن و نوساز می‌باشد.

از خیابان‌های اصلی و مهم محله پونک تهران می‌توان به موراد زیر اشاره کنیم:

 • بلوار همیلا
 •  بلوار عدل 
 • میدان استاندارد
 • بلوار میرزابابایی
 • خیابان سردار جنگل
 • خیابان ایران زمین شمالی
 • خیابان ایران زمین جنوبی

شایان به ذکر است که یکی از شاخصه های مهم خرید آپارتمان در پونک ، تنوع نوع ساخت و متراژ آن است که موجب شده قدرت خرید خانه افزایش پیدا کند.  به عنوان مثال متراژ واحدهای مسکونی در پونک بین 50 تا 250 متر می باشد. قیمت آپارتمان در قسمت هایی از پونک که در منطقه 5 واقع شده اند، نسبت به بخش‌هایی که در منطقه 2 واقع شده اند، ارزان‌تر می باشند.، اما در مجموع برای خرید آپارتمان در پونک به نقدینگی نسبتا بالایی نیاز است.

خرید خانه در پونک

یکی از شاخصه های اصلی و مهم قبل از اجاره و خرید آپارتمان در تهران ، نحوه دسترسی آن به دیگر نقاط مهم شهر است. موقعیت جغرافیایی محله پونک به گونه ای است که از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و اتوبان همت، از سمت شمال به بزرگراه نیایش، از سمت شرق به اتوبان ستاری و از سمت غرب به دره پونک متصل می شود با این استناد این محله یکی از خوش مسیرترین محله های شهر تهران به شمار می رود و همین امرموجب شده خرید خانه در پونک روز به روز در حال افزایش باشد.

از آنجایی که این محله در نزدیکی فرحزاد قرار گرفته از آب و هوای نسبتا مطلوبی برخوردار است. همچنین در کنار دسترسی بسیار مناسب محله پونک به نقاط مختلف شهر، وجود مراکز خرید معروف مانند بوستان، مراکز تفریحی و ورزشی بزرگ مانند بوستان نهج البلاغه و همچنین مراکز دولتی مهم سبب شده میانگین قیمت آپارتمان در پونک متوسط رو به بالا باشد .

قیمت اپارتمان در پونک

خرید آپارتمان در پونک بلوار همیلا

خرید آپارتمان در پونک بلوار همیلا در میان افراد بسیار محبوب است. بلوار اصلی همیلا در قسمت شرقی پونک قرار دارد. این بلوار در یکی از بهترین نقاط غرب تهران واقع شده و از سمت شمال با محله‌ طالقانی، از جنوب با شهرک هما، از سمت غرب با پونک شمالی و جنوبی و از سمت شرق با بوستان نهج البلاغه همسایه است .

بافت مسکونی در بلوار همیلا غالبا نوساز است، و در آن ساختمان های مرتفع که سازه دست معماران خوشنام و سازندگان معتبر است، به وفور دیده می شود. ار آنجایی که بلوارهمیلا به بوستان بزرگ نهج‌ البلاغه بسیار نزدیک است، آب و هوای بسیار مطلوبی را برای این منطقه به ارمغان آورده است. قیمت خرید آپارتمان در همیلا نسبت به سال ساخت و نوع مصالح به کار رفته در آن متغیر است و از قیمت آپارتمان در جنت آباد شمالی بالاتر است.

خرید آپارتمان در پونک سیمون بولیوار

خرید آپارتمان در پونک سیمون بولیوار همانند بلوار همیلا طرفداران خاص خود را دارد. بلوار سیمون بولیوار یا خیابان سیمون بولیوار، خیابان ۳۵ متری است که در منتهی‌الیه شمال غرب محله پونک قرار دارد. این خیابان از سمت شرق با دره فرحزاد و بزرگراه یادگار، از سمت جنوب با محله نسترن (سردار جنگل شمالی) و از سمت غرب به بزرگراه شهید باکری متصل می شود.

خرید آپارتمان در پونک عدل

بلوار عدل از جمله بلوارهای اصلی محله پونک تهران می باشد که با گذر جنوب به شمال در غرب میدان پونک قرار گرفته و از ابتدای محله پونک جنوبی تا انتهای محله پونک شمالی امتداد دارد. خیابان عدل شمالی در منطقه 5 تهران واقع شده‌ و از محله پونک عبور می‌کند. در این خیابان اماکن مهمی از جمله بیمارستان نگین نیکان واقع شده‌است. خیابان عدل شمالی پونک به معابر اصلی و مهمی مانند بزرگراه شهید همت، بزرگراه آبشناسان، بلوار میرزابابایی، مخبری، 35 متری گلستان، غروی شرقی، کمالی، کربلایی احمد، و.. متصل شده است.

خرید آپارتمان در پونک شمالی

پونک شمالی از سمت شمال با بزرگراه آبشناسان، از سمت شرق با بزرگراه اشرفی اصفهانی، از سمت جنوب با بلوار فلاح زاده و از سمت غرب با بلوار میرزابابایی و بزرگراه ستاری محدود شده است و همچنین با محله‌های ‌جنت آباد شمالی، پونک، پونک جنوبی، شهرک المهدی، شاهین مجاورت دارد. محله پونک شمالی در شمال خیابان میرزابابایی واقع گردیده است؛ خیابان میرزابابایی پونک شمالی و پونک جنوبی را از یکدیگر جدا کرده است. برخی از مشاوران املاک، پونک شمالی را جزء بهترین محله های پونک برای زندگی می دانند ، چرا که پونک شمالی در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا و همچنین با فضای سبز بیشتر و با امکانات رفاهی مناسب برای یک منطقه مسکونی قرار گرفته است و قیمت خانه در آن از میانگین قیمت آپارتمان در صادقیه بسیار بالاتر است.

اگر خرید آپارتمان در پونک شمالی را دارید بهتر است بدانید که معروفترین خیابان های پونک شمالی عبارتند از: بلوار عدل شمالی، بلوار سردار جنگل، خیابان کمالی، خیابان شاهد، خیابان اردیبهشت، خیابان آسترکی، و خیابان بهار.

همچنین از مراکز خرید پونک شمالی می توانیم به مرکز خرید معروف بوستان اشاره کنیم. همچنین از بوستان های پونک شمالی می توانیم از، بوستان های نازنین ، بوستان ترافیک ، بوستان شاهد ، بوستان اردیبهشت ، بوستان فراز و بوستان یاس یاد کنیم.

قیمت آپارتمان در پونک

پونک تهران جزء مناطق بسیار پرتقاضا چهت خرید و فروش آپارتمان است. آب و هوای مساعد محله پونک، نزدیکی به رشته کوه البرز و امکانات بسیار مناسب محله پونک این منطقه را به لحاظ قیمت خانه در سطح مناطق خوب تهران جهت خرید و فروش آپارتمان قرار داده است.

از آنجایی که محله پونک در شمال غربی شهر تهران قرار گرفته از آب و هوای ایده آل و مطلوبی نیز برخوردار است. از طرفی دسترسی بسیار مناسب محله پونک به دیگر نقاط شهر و وجود اماکن مهمی نظیر مراکز خرید معروف ، مراکز تفریحی و ورزشی متعدد در این منطقه موجب شده علاوه بر محبوبیت این منطقه میانگین قیمت آپارتمان در پونک متوسط رو به بالا باشد .


سوالات متداول

 • قیمت آپارتمان در پونک در چه حدودی است؟

  قیمت آپارتمان پونک تهران در مرداد ماه 1402 از متری 70 میلیون تومان شروع می شود. این قیمت در خانه های لاکچری و لوکس این منطقه تا 180 میلیون تومان هم افزایش پیدا می کند

 • بهترین خیابان پونک برای زندگی کدام است؟

  در حال حاضر بلوار همیلا و خیابان ایران زمین از بهترین و لوکس ترین خیابان های منطقه پونک برای زندگی هستند.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک