صفحه

1

2

...

299

خرید آپارتمان در پونک 

خرید آپارتمان در پونک و اجاره آپارتمان در پونک بسیار پرتقاضا است چرا که این محله یکی از محله‌های غربی تهران به شمار می‌رود که قسمت گسترده آن در منطقه 5 شهرداری و بخش دیگر آن در منطقه 2 شهرداری تهران واقع شده است. پونک از سمت شمال به بزرگراه نیایش، از سمت شرق به اتوبان اشرفی اصفهانی، از سمت غرب به اتوبان شهید ستاری و از سمت جنوب به اتوبان شهید همت منتهی می شود.

برای افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در پونک  هستند باید گفت که امروزه محله پونک یکی از محبوب ترین محله های غرب تهران جهت خرید آپارتمان به حساب می آید که براساس شواهد، قدمت آن نیز به بیش از 700 سال برمی گردد. از آنجایی که پونک محله‌ قدیمی تهران محسوب می شود، اما بافت کنونی آن به دلیل ساخت‌وسازهای متعددی که در طول چند سال اخیر انجام شده، مدرن و نوساز می‌باشد.

برای مشاهده آگهی های فروش فوری آپارتمان کلیک کنید. 

برای مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در شهران کلیک کنید.

از خیابان‌های اصلی و مهم محله پونک تهران می‌توان به موراد زیر اشاره کنیم:

 • بلوار همیلا
 •  بلوار عدل 
 • میدان استاندارد
 • بلوار میرزابابایی
 • خیابان سردار جنگل
 • خیابان ایران زمین شمالی
 • خیابان ایران زمین جنوبی

شایان به ذکر است که یکی از شاخصه های مهم خرید آپارتمان در پونک ، تنوع نوع ساخت و متراژ آن است که موجب شده قدرت خرید خانه افزایش پیدا کند.  به عنوان مثال متراژ واحدهای مسکونی در پونک بین 50 تا 250 متر می باشد. قیمت آپارتمان در قسمت هایی از پونک که در منطقه 5 واقع شده اند، نسبت به بخش‌هایی که در منطقه 2 واقع شده اند، ارزان‌تر می باشند.، اما در مجموع برای خرید آپارتمان در پونک به نقدینگی نسبتا بالایی نیاز است.

برای مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در زعفرانیه کلیک کنید. 

خرید خانه در پونک

یکی از شاخصه های اصلی و مهم قبل از اجاره و خرید آپارتمان در تهران ، نحوه دسترسی آن به دیگر نقاط مهم شهر است. موقعیت جغرافیایی محله پونک به گونه ای است که از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و اتوبان همت، از سمت شمال به بزرگراه نیایش، از سمت شرق به اتوبان ستاری و از سمت غرب به دره پونک متصل می شود با این استناد این محله یکی از خوش مسیرترین محله های شهر تهران به شمار می رود و همین امرموجب شده خرید خانه در پونک روز به روز در حال افزایش باشد.

از آنجایی که این محله در نزدیکی فرحزاد قرار گرفته از آب و هوای نسبتا مطلوبی برخوردار است. همچنین در کنار دسترسی بسیار مناسب محله پونک به نقاط مختلف شهر، وجود مراکز خرید معروف مانند بوستان، مراکز تفریحی و ورزشی بزرگ مانند بوستان نهج البلاغه و همچنین مراکز دولتی مهم سبب شده میانگین قیمت خرید خانه در پونک متوسط رو به بالا باشد .

یکی از دلایلی که افراد برای خرید خانه در پونک اقدام می کنند این است که این محله در طرح ترافیک قرار ندارد. علاوه بر آن وجود چندین درمانگاه شبانه‌روزی، بیمارستان‌های سلامت‌فردا و فرهیختگان در این محله باعث شده تا ساکنین آن از جنبه درمانی دچار مشکل نشوند.برای کسانی که قصد خرید خانه در پونک را دارند خبر خوب این است که بوستان نهج‌البلاغه، بزرگ‌ترین بوستان در غرب تهران است که در محله پونک قرار دارد.

برای مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در الهیه کلیک کنید.

قیمت اپارتمان در پونک

فروش آپارتمان در پونک تهران

اگر قصد فروش آپارتمان در پونک تهران را دارید و یا در آگهی های ملکی به دنبال فروش آپارتمان در پونک تهران می گردید باید به سراغ وبسایت های تخصصی ملکی از جمله پلتفرم آقای املاک بروید تا معامله ای شیرین و بدون دلهره ای را تجربه کنید. قاعدتا افرادی که به دنبال آگهی های فروش آپارتمان در پونک تهران هستند می دانند که محله پونک به لحاظ دسترسی بسیار مناسب می‌باشد به گونه ای که ساکنین این محله برای تردد به نقاط مختلف تهران دچار هیج مشکلی نمی‌شوند. به عنوان مثال دسترسی به اتوبان همت، اشرفی اصفهانی و هاشمی رفسنجانی موجب شده تا حمل و نقل با سرعت بیشتری صورت گیرد.

شایان به ذکر است که پونک در محدوده طرح ترافیک زوج و فرد قرار ندارد در نتیجه شما می‌توانید هر زمان از شبانه روز با خودروی شخصی خود در این محله رفت و آمد کنید. با توجه به اینکه خط متروی پونک هنوز راه‌اندازی نشده اما می‌توانید از خط متروی صادقیه، متروی شهید ستاری و متروی اشرفی اصفهانی که در مجاورت این محله قرار گرفته اند، بهره مند شوید. از طرفی در این محله خطوط تاکسیرانی و سامانه اتوبوسرانی تندرو مشکل تردد افراد را حل کرده است.

یکی از دلایلی که موجب شد تعداد خرید و فروش آپارتمان در پونک تهران افزایش پیدا کند، مجتمع‌های تجاری فراوان است. اگر علاقه‌مند به خرید کردن می باشید حتما از این مراکز خرید دیدن کرده‌اید. از مهم‌ترین آنها می‌توان به مرکز خرید المپیا واقع در میدان پونک، مرکز خرید کلارو واقع در میدان پونک، مرکز تجاری تیراژه نرسیده به بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، مجتمع تجاری همیلا واقع در خیابان نوبهار و مرکز تجاری بوستان واقع در میدان پونک اشاره کرد که معروف‌ترین مرکز خرید در غرب تهران است که بیش از هزار واحد تجاری در آن قرار دارد.

مطلب پیشنهادی:  کمیاب‌ترین پرنده‌های جهان را در تالاب شهر ری ببینید

خرید آپارتمان در پونک بلوار همیلا 

خرید آپارتمان در پونک بلوار همیلا در میان افراد بسیار محبوب است. بلوار اصلی همیلا در قسمت شرقی پونک قرار دارد. این بلوار در یکی از بهترین نقاط غرب تهران واقع شده و از سمت شمال با محله‌ طالقانی، از جنوب با شهرک هما، از سمت غرب با پونک شمالی و جنوبی و از سمت شرق با بوستان نهج البلاغه همسایه است .

بافت مسکونی در بلوار همیلا غالبا نوساز است، و در آن ساختمان های مرتفع که سازه دست معماران خوشنام و سازندگان معتبر است، به وفور دیده می شود. ار آنجایی که بلوارهمیلا به بوستان بزرگ نهج‌ البلاغه بسیار نزدیک است، آب و هوای بسیار مطلوبی را برای این منطقه به ارمغان آورده است. قیمت خرید آپارتمان در همیلا نسبت به سال ساخت و نوع مصالح به کار رفته در آن متغیر است و از قیمت آپارتمان در جنت آباد شمالی بالاتر است.

خرید آپارتمان در پونک سیمون بولیوار

خرید آپارتمان در پونک سیمون بولیوار همانند بلوار همیلا طرفداران خاص خود را دارد. بلوار سیمون بولیوار یا خیابان سیمون بولیوار، خیابان ۳۵ متری است که در منتهی‌الیه شمال غرب محله پونک قرار دارد. این خیابان از سمت شرق با دره فرحزاد و بزرگراه یادگار، از سمت جنوب با محله نسترن (سردار جنگل شمالی) و از سمت غرب به بزرگراه شهید باکری متصل می شود.

خرید آپارتمان در پونک عدل

بلوار عدل از جمله بلوارهای اصلی محله پونک تهران می باشد که با گذر جنوب به شمال در غرب میدان پونک قرار گرفته و از ابتدای محله پونک جنوبی تا انتهای محله پونک شمالی امتداد دارد. خیابان عدل شمالی در منطقه 5 تهران واقع شده‌ و از محله پونک عبور می‌کند. در این خیابان اماکن مهمی از جمله بیمارستان نگین نیکان واقع شده‌است. خیابان عدل شمالی پونک به معابر اصلی و مهمی مانند بزرگراه شهید همت، بزرگراه آبشناسان، بلوار میرزابابایی، مخبری، 35 متری گلستان، غروی شرقی، کمالی، کربلایی احمد، و.. متصل شده است.

خرید آپارتمان در پونک شمالی

پونک شمالی از سمت شمال با بزرگراه آبشناسان، از سمت شرق با بزرگراه اشرفی اصفهانی، از سمت جنوب با بلوار فلاح زاده و از سمت غرب با بلوار میرزابابایی و بزرگراه ستاری محدود شده است و همچنین با محله‌های ‌جنت آباد شمالی، پونک، پونک جنوبی، شهرک المهدی، شاهین مجاورت دارد. محله پونک شمالی در شمال خیابان میرزابابایی واقع گردیده است؛ خیابان میرزابابایی پونک شمالی و پونک جنوبی را از یکدیگر جدا کرده است. برخی از مشاوران املاک، پونک شمالی را جزء بهترین محله های پونک برای زندگی می دانند ، چرا که پونک شمالی در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا و همچنین با فضای سبز بیشتر و با امکانات رفاهی مناسب برای یک منطقه مسکونی قرار گرفته است و قیمت خانه در آن از میانگین قیمت آپارتمان در صادقیه بسیار بالاتر است.

اگر خرید آپارتمان در پونک شمالی را دارید بهتر است بدانید که معروفترین خیابان های پونک شمالی عبارتند از: بلوار عدل شمالی، بلوار سردار جنگل، خیابان کمالی، خیابان شاهد، خیابان اردیبهشت، خیابان آسترکی، و خیابان بهار.

همچنین از مراکز خرید پونک شمالی می توانیم به مرکز خرید معروف بوستان اشاره کنیم. همچنین از بوستان های پونک شمالی می توانیم از، بوستان های نازنین ، بوستان ترافیک ، بوستان شاهد ، بوستان اردیبهشت ، بوستان فراز و بوستان یاس یاد کنیم.

قیمت آپارتمان در پونک

پونک تهران جزء مناطق بسیار پرتقاضا چهت خرید و فروش آپارتمان است. آب و هوای مساعد محله پونک، نزدیکی به رشته کوه البرز و امکانات بسیار مناسب محله پونک این منطقه را به لحاظ قیمت خانه در سطح مناطق خوب تهران جهت خرید و فروش آپارتمان قرار داده است.

از آنجایی که محله پونک در شمال غربی شهر تهران قرار گرفته از آب و هوای ایده آل و مطلوبی نیز برخوردار است. از طرفی دسترسی بسیار مناسب محله پونک به دیگر نقاط شهر و وجود اماکن مهمی نظیر مراکز خرید معروف ، مراکز تفریحی و ورزشی متعدد در این منطقه موجب شده علاوه بر محبوبیت این منطقه میانگین قیمت آپارتمان در پونک متوسط رو به بالا باشد .

قیمت آپارتمان در پونک را عواملی مانند لوکیشن، متراژ، سن ساختمان، طبقه، تعداد خواب، متریال به کار رفته در ساختمان، امکانات داخلی مانند روف گاردن، نگهبانی، سرایداری، لابی، لابی من ، آسانسور، پارکینگ، انباری و... تعیین می کنند. طبق آگهی های پلتفرم آقای املاک در دی ماه 1402 قیمت آپارتمان در پونک تهران بدین شرح می باشد:

آپارتمان 125 متری در پونک، عدل /دو خواب/ 4 سال ساخت / طبقه 5 از 5 / دارای آسانسور، پارکینگ، انباری بالکن / استخر اختصاصی/ اطفاء حریق، اعلام حریق، دوربین مداربسته / لابی/ سیستم گرمایشی و سرمایشی: داکت اسپلیت / موقعیت جغرافیایی واحد: جنوبی و... متری ۱۰۸,۸۰۰,۰۰۰ ، معادل 13 میایارد و 600 میلیون تومان می باشد.

برای یک واحد مسکونی 59 متری /سردار جنگل / 2 خواب / 14 سال ساخت / طبقه دوم / دارای پارکینگ و انباری / نوسازی شده با متریال برند / متری ۹۱,۵۲۵,۰۰۰ ، معادل 5 میلیارد و 400 میلیون تومان می باشد.

قیمت خانه در پونک 

قیمت خانه در پونک نسبتا بالا است. اگر  قصد خرید ملک با یک بودجه مناسب در یک محله خوش آب و هوا را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از بازدید از هر جای دیگر تهران ابتدا سری به محله پونک بزنید. محله پونک یکی از محلات پرتقاضا برای خرید خانه در تهران به شمار می رود. می‌توان گفت علت این افزایش تقاضا وجود آب و هوای خوب، دسترسی راحت و امکانات رفاهی فراوان است.

از طرفی با توجه به اینکه اکثر ساختمان‌های این منطقه نوساز هستند مردم بیشتر ترغیب می‌شوند که در چنین محله‌هایی اقدام به خرید آپارتمان کنند. قیمت خانه در پونک با توجه به عوامل گوناگونی از جمله موقعیت جغرافیایی، عمر بنا، طبقه، متراژ  و.. محاسبه می‌شود. از طرفی تقسیم‌بندی این محله به دو قسمت شمالی و جنوبی باعث شده تا قیمت خانه در هر کدام از قسمت‌های محله پونک متفاوت باشد. قیمت خانه در پونک شمالی به دلیل قرارگیری در منطقه دو شهرداری، حجم ترافیکی کم و برخورداری از امکانات رفاهی فراوان نسبت به پونک جنوبی به مراتب بالا‌تر است.

بر اساس آگهی های منتشر شده وبسایت آقای املاک قیمت خانه در پونک در دی ماه 1402 بدین شرح می باشد:

آپارتمان 90 متری در پونک /سردار جنگل/ دو خواب/ 15 ساله/ طبقه 3 از 5 / دارای آسانسور، پارکینگ، انباری/ آشپزخانه: سینک دوقلو، گاز رومیزی، اپن، هود /نوع سند: شخصی/ امکانات امنیتی: درب ریموت کنترل، درب ضد سرقت، دوربین مداربسته/ کابینت: فایبرگلاس موقعیت جغرافیایی بنا: جنوبی ... متری ۹۸,۸۸۹,۰۰۰ ، معادل 8 میلیارد و 900 میلیون می باشد.

آپارتمان 70 متری در پونک/ 1 خواب مستر کینگ / 12 ساله/ طبقه 4/ دارای آسانسور، پارکینگ، انباری /فول امکانات +بالکن / فول بازسازی با بهترین متریال / متری ۱۰۴,۲۸۶,۰۰۰، معادل 7 میلیارد و 300 میلیون تومان در بنگاه های ملکی معامله می شود.


سوالات متداول

 • قیمت آپارتمان در پونک در چه حدودی است؟

  قیمت آپارتمان پونک تهران در مرداد ماه 1402 از متری 70 میلیون تومان شروع می شود. این قیمت در خانه های لاکچری و لوکس این منطقه تا 180 میلیون تومان هم افزایش پیدا می کند

 • بهترین خیابان پونک برای زندگی کدام است؟

  در حال حاضر بلوار همیلا و خیابان ایران زمین از بهترین و لوکس ترین خیابان های منطقه پونک برای زندگی هستند.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک