بهترین محله های غرب تهران برای سکونت و سرمایه گذاری را بشناسید

بهترین محله های غرب تهران برای سکونت و سرمایه گذاری را بشناسید

4 شهریور 1402

محله گردی

بهترین محله های غرب تهران برای سکونت و سرمایه گذاری را بشناسید

در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین محله های غرب تهران آشنا کنیم اگر قصد سکونت و یا سرمایه گذاری در محله های غرب شهر تهران را دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

پیش خرید آپارتمان در تهران

بهترین محله های غرب تهران

بهترین محله های غرب تهران از نگاه هر شخصی متفاوت است. اما به طور کلی محله های غرب تهران که شامل مناطق ۲ – ۵ – ۲۱ – ۲۲ می شوند، پرتقاضاترین محله ها برای خرید و اجاره آپارتمان و سکونت به شمار می روند. مناطق غربی تهران، دارای ویژگی‌های فرهنگی، تجاری و سکونتی بسیار متنوعی می باشند. به عنوان مثال محله تهران ویلا واقع در محله ستارخان، با وجود زیبایی و فضای آرامی که دارد، به عنوان یکی از مناطق پرطرفدار جهت سکونت برگزیده می‌شود. همچنین، محله چیتگر با مراکز تفریحی و فضاهای سبز متعدد، برای گشت و گذار و تفریحات خانوادگی گزینه مناسبی است. در مجموع، مناطق غرب تهران با ویژگی‌ها و خصوصیات متنوعی از جمله فضاهای سبز، فضاهای خرید و تفریحی، دسترسی های مناسب، واحدهای مسکونی و تجاری شیک و مدرن، محله‌های زیبا و آرامش بخش، به عنوان یکی از مناطق پرطرفدار تهران شناخته می‌شوند. تمام محله‌های غرب تهران دارای جذابیت‌های خاصی هستند که مسکن، تجارت، گردش و تفریح را برای ساکنان و بازدیدکنندگان فراهم می کنند. با این تفاسیر محله های غرب تهران با وجود کیفیت زندگی بالا، فضاهای گردشگری بزرگ و زیبا، خدمات عالی و لوکیشن مناسب، به عنوان یکی از مناطق عالی برای ساکنان و بازدیدکنندگان شناخته می‌شوند.

انتخاب یک منطقه مناسب برای سکونت به ویژه در شهر تهران، بسیار پر اهمیت است در نتیجه باید در هنگام محله با دقت و آگاهی پیش رفت. تمام افراد باید با توجه به شرایط و نیازهای خود، انواع محله‌ها را مورد بررسی قرار داده و پس از گرفتن گزارش کارشناسی ملک، به خرید یا اجاره ملک در محله‌ای که بهترین شرایط را برایشان فراهم می‌کند، اقدام کنند.  در ادامه به معرفی بهترین محله های غرب تهران جهت سکونت و یا سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

جنت آباد شمالی

جنت آباد شمالی در منطقه 5شهرداری تهران و در شمال غرب قرار گرفته است. بیشتر ساکنین این محله کارمند می باشند اهالی این محله از امکانات رفاهی و فرهنگی نسبتاً مناسبی برخوردار اند. جنت آباد شمالی از سمت شمال به حصارک از سمت غرب به بزرگراه باکری و محله شهران از سمت شرق به بزرگراه ستاری از جنوب به بزرگراه آبشناسان و جنت آباد مرکزی متصل می شود.

محله جنت آباد شمالی تهران

بلوار جنت‌آباد از جاده حصارک آغاز و به خیابان آیت الله کاشانی منتهی می شود و با محله‌هایی از جمله؛ پونک، جنت آباد مرکزی، المهدی، شهرک نفت، شهرزیبا و شهران همسایه است. شایان به ذکر است که محله جنت آباد به بزرگراه‌هایی مانند نیایش، آبشناسان، شهید باکری و ستاری و همت به راحتی دسترسی دارد. بافت این محله غالبا نوساز است. در این منطقه معمولا سکوت و آرامش پابرجاست. خیابان های اصلی در این محله پهن و عریض است در نتیجه شما معمولا برای پارک کردن وسیله نقلیه خود به مشکلی برنخواهید خورد.

بیشتر بدانید : صفر تا صد آشنایی با محله جنت آباد شمالی

جنت آباد مرکزی

جنت آباد مرکزی حدفاصل اتوبان همت و اتوبان آبشناسان قرار گرفته است. این محله با فاصله ای نه چندان دور از محله جنت آباد جنوبی ، آغاز به رشد و توسعه کرد و جزئی از این محله قدیمی تهران شد. محله جنت آباد مرکزی به مرور به دلیل توسعه معابر شهر تهران و گذر اتوبان های شهید همت و اتوبان آبشناسان از میان محله جنت آباد ، به محله ای مستقل تحت همان نام جنت آباد شد. محله جدید محله جنت آباد مرکزی لقب گرفت. محله جنت آباد مرکزی با محله‌های ‌فردوس، باغ فیض، جنت آباد مرکزی، پونک جنوبی، کوی مهران، سازمان آب، شاهین، سازمان برنامه شمالی، شهران جنوبی و شهر همسایه است.

بیشتر بدانید: جنت آباد مرکزی ؛از این محله دنج و ساکت چه می دانید؟

محله جنت آباد مرکزی تهران

جنت آباد جنوبی

جنت آباد جنوبی نیز یکی از محله‌های منطقه ۵ تهران است که به دلیل موقعیت خاص خود نه تنها به بسیاری از امکانات محله‌های مجاور مانند صادقیه، نزدیک بوده، بلکه به بسیاری از امکانات تفریحی در این منطقه دسترسی بسیار مناسبی دارد. جنت آباد جنوبی از سمت شمال با بزرگراه همت، از سمت جنوب با خیابان آیت الله کاشانی، از سمت شرق با بزگراه ستاری و از غرب با بزرگراه باکری محدود شده و با محله‌های جنت آباد مرکزی، شهرزیبا، سازمان برنامه، مهران، باغ فیض و محله بلوار فردوس تهران، مجاورت دارد.

سکونت در جنت آباد جنوبی شرایط بسیار مناسبی دارد. این محله یکی از خوش مسیرترین محله‌های غرب تهران است که با وجود بزرگراه‌های متعدد در اطراف آن، به ساکنین این محله اجازه می‌دهد تا با بسیاری از امکانات خوب غرب تهران دسترسی داشته باشند.

بیشتر بدانید: جنت آباد جنوبی ؛با این محله خوش نام بیشتر آشنا شوید

محله جنت آباد جنوبی تهران

بلوار فردوس شرق

بلوار فردوس شرق در منطقه 5 شهرداری تهران واقع شده و نبت به بلوار فردوس غرب از تراکم جمعیتی بالاتری برخوردار است. با مراجعه به این محله شلوغی و ترافیک به وضوح قابل روییت است که البته این شلوغی نیز مربوط به وجود ایستگاه مترو صادقیه  ومیدان صادقیه در حوالی آن است. بلوار فردوس شرق از شمال به بلوار آیت‌الله کاشانی از جنوب به آزادراه تهران- کرج، از سمت شرق به صادقیه و جناج و از سمت غرب نیز به بزرگراه شهید ستاری منتهی مش شود. از خیابان‌های مهم فردوس شرق می توانیم به خیابان‌های ابراهیمی، حسینی، وفا آذر، مالکی، جهرمی، ولی‌عصر، رامین و حسن‌آباد اشاره کنیم.

بیشتر بدانید: بلوار فردوس شرق ؛برای افرادی که قصد سکونت در این محله را دارند

محله بلوار فردوس شرق تهران

بلوار فردوس غرب

بلوار فردوس غرب که در منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته از دسترسی بسیار خوبی برخوردار است چرا که به بزرگراه و اتوبان های اصلی تهران مانند تهران_کرج، ستاری، باکری و حکیم متصل می شود. در رابطه با سطح قیمت آپارتمان در این محله اگر بخواهیم برایتان صحبت کنیم باید بگوییم قیمت آپارتمان در این محله متوسط رو به بالا است به دلیل آنکه علاوه بر ساکتی و دنج بودن تمامی امکانت رفاهی مانند آموزشی ، تفریحی و... را در بردارد. اگر به این محله مراجعه کنید در کوچه پس کوچه های آن آپارتمان و برج های لاکچری نوساز و مدرن زیادی می بینید به عنوان مثال برج سولماز یکی از معرف ترین برج های غرب تهران در آن قرار گرفته است.

بیشتر بدانید: بلوار فردوس غرب ؛چرا سکونت در این محله پرطرفدار است

محله بلوار فردوس غرب تهران

پونک

پونک ، محله‌‌ غربی استان تهران است که در منطقه 2 و 5 شهرداری قرار دارد.  پونک به دو بخش شرقی و جنوبی تقسیم شده است. اکثر ساخت و سازهای این محله پس از انقلاب صورت گرفت و امروزه شاهد طراحی و شهرسازی متفاوتی در این محله هستید. همچنین بیشتر خیابان‌ها و کوچه‌های این محله عریض و تراکم خانه‌های در این محله زیاد است. این محله، آرام و مدرن است و از مراکز تفریحی، رفاهی، آموزشی، فرهنگی و تجاری بسیار خوبی برخوردار است، از جمله شاخصه‌های دیدنی و تفرحی پونک، پارک نهج البلاغه می بشد.

بیشتر بدانید: پونک تهران ؛دلیل محبوبیت این محله برای سکونت چیست

محله پونک تهران

شهرک غرب

شهرک غرب یکی از محله های شمال غربی در منطقه 2 تهران است که با شهرک‌سازی اصولی، مراکز خرید مدرن و بوستان‌های متعدد، از بهترین محله های غرب تهران به شمار می‌رود . شهرک غرب محله‌ای پرجنب‌وجوش است که با دسترسی آسان به بزرگراه‌های اصلی شهر، آب‌وهوای پاکیزه، بوستان‌ها، مراکز خرید مدرن و امکانات رفاهی و تفریحی مناسب، ازمناطق خوب غرب تهران جهت سکونت به حساب می آید. شهرک غرب چهار بلوار اصلی به نام‌های بلوار خوردین، بلوار ایوانک، بلوار دادمان و بلوار پاکنژاد دارد. همچنین این شهرک دارای هفت فاز است که ۶ فاز نخست آن پیش از انقلاب و فاز هفتم آن پس از انقلاب ساخته شده است.

بیشتر بدانید: شهرک غرب تهران ؛آشنایی با این محله متفاوت و مدرن

محله شهرک غرب تهران

سعادت آباد

سعادت آباد یکی از محله های مطرح و بزرگ شهر تهران است که در منطقه 2 شهرداری تهران قرار دارد. سعادت‌آباد از سمت شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب، از شمال به کوی فراز، از شمال شرق به اوین، از شمال غرب به فرحزاد منتهی می شود. همچنین بزرگراه یادگار امام از شمال و بلوار فرحزادی از غرب سعادت‌آباد می‌گذرد. شایان به ذکر است که مناطق کوی فراز و شهرک مخابرات (بهرود) در شمال سعادت‌آباد و در دامنه کوه واقع هستند.از خیابان های اصلی سعادت آباد می توان به ۲۴ متری علامه، سرو، بلوار پاکنژاد و بلوار شهرداری و بلوار فرحزادی، اشاره کرد.

محله سعادت آباد تهران

بیشتر بدانید: سعادت آباد تهران ؛آشنایی با این محله لوکس و مدرن

خرید خانه در تهران

سوالات متداول

  • بهترین محله های غرب تهران کدام اند؟

    محله های جنت آباد شمالی، جنت آباد جنوبی، جنت آباد مرکزی، بلوار فردوس شرق، بلوار فردوس غرب ، گیشا ، مرزداران ، پونک ، ستارخان، صادقیه، شهرزیبا بهترین محله های غرب شهر تهران به شمار می روند.

  • بهترین محله های شمال غرب تهران کجاست؟

    محبه های شهرک غرب، سعادت آباد ، ولنجک، فرحزاد ، پونک شمالی ، کوی فراز ، بلوار دریا بهترین محله های شمال غرب تهران به حساب می آیند.

  • محله های قیمت مناسب غرب تهران کدام اند؟

    بر اساس آگهی‌های ثبت شده در وبسایت های تخصصی املاک محله های فلاح، دکتر هوشیار، وردآورد، جی، نواب، استاد معین، تهرانسر، جیحون و سرسبیل محله های قیمت مناسب غرب تهران می باشند.