صفحه

1

2

...

199

سعادت آباد تهران کجاست

محله سعادت آباد در شمال غربی تهران واقع شده است.این محله یکی از محله های گران قیمت تهران به حساب می آید. سعادت آباد در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار گرفته و از سمت شرق به بزرگراه چمران، از سمت غرب به بلوار پاک‌نژاد، از سمت جنوب به شهرک غرب و از سمت شمال به کوی فراز منتهی می‌شود.

محله سعادت آباد همانند محله های شمال شهر تهران امکانات رفاهی بسیار مطلوبی را برای ساکنان خود فراهم کرده و به لحاظ دسترسی محلی از وضعیت خوبی قرار گرفته است و با بزرگراه‌هایی مانند یادگار امام شمال، هاشمی رفسنجانی شرق، چمران شمال و بلوار پاکزاد محدود می شود.

خرید آپارتمان در سعادت آباد

برای افرادی که به دنبال خرید یا اجاره آپارتمان در سعادت آباد هستند باید گفت که بافت سعادت آباد تهران مدرن است، با مراجعه به این محله کاملا می توان فهمید که عمر بنای آپارتمان های کوچه ها و خیابان های سعادت آباد کم است. در حقیقت بیشتر آپارتمان های مسکونی و برج های مجلل و پنت هاوس ساخته شده در سعادت آباد در بیست سال گذشته ساخته شده اند . از آنجایی که تعداد مراکز و سازمانهای دولتی در این محله بسیار کم است، اکثر خیابانهای آن در بیشتر ساعات روز خلوت هستند . البته اصول شهرسازی و خیابان های عریض از دیگر عوامل ترافیک کم در سعادت آباد به شمار می روند.

زندگی در سعادت آباد چگونه است

این منطقه به لحاظ مراکز اداری، تجاری، درمانی و رستوران‌ها بسیار غنی می باشد. برای افرادی که قصد خرید آپارتمان در تهران را دارند باید بگوییم که سکونت در محله سعادت آباد تهران بسیار جذاب و هیجان انگیز است و امکانات رفاهی بسیار زیادی را در خود جای داده است.بوستان های متعددی در سرتاسر سعادت‌آباد قرار گرفته، بر خلاف دیگر محله های تهران، این محله دارای بوستان‌های عریض و طویل زیادی است که بسیاری از جوانان و خانواده‌ها برای وقت‌گذرانی به این بوستان‌ها مراجعه می‌کنند. از بوستان‌های معروف سعادت آباد می‌توان به بوستان مدیریت، بوستان سعادت آباد ، آبشار دلاوران و پرواز اشاره کرد.

از دیگر امکانات رفاهی محله سعادت آباد می‌توان به وجود مال‌ها و مراکز خرید اشاره کرد که روزانه جمعیت زیادی را برای خرید در خود جا می‌دهند. معروف‌ترین مراکز خرید سعادت آباد، پرواز، ابریشم و کسری هستند. این منطقه در کنار خانه‌های با متراژ بالا، از امکانات رفاهی مانند رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و سوپر مارکت‌های فراوان برخوردار است. همچنین سفارتخانه نیکاراگوئه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و هتل اسپیناس پالاس که بزرگ‌ترین هتل ۵ ستاره ایران است، در این محله قرار دارد.

قیمت خرید آپارتمان در سعادت آباد

دسترسی های محلی در سعادت آباد

وضعیت دسترسی به بزرگراه‌های مهم و اصلی تهران در سعادت آباد بسیار عالی است. این محله به سه بزرگراه چمران، یادگار امام و نیایش (هاشمی رفسنجانی) دسترسی دارد. وجود تاکسی های خطی و پایانه تاکسیرانی در میدان صنعت شهرک غرب، دسترسی حمل‌و نقل عمومی این منطقه را در وضعیت بسیار مطلوبی قرار می‌دهد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به سعادت‌آباد ایستگاه متروی میدان صنعت بوده ، هنچنین این محله به لحاظ خطوط اتوبوسرانی نیز بسیار غنی می باشد.

محله های خوب سعادت آباد

از محله های خوب سعادت آباد می توانیم به خیابان سرو ( خیابان آیت الله‌هاشمی رفسنجانی ) اشاره کنیم. طول این خیابان ۲۷۰۰ متر است که از سمت شرق به میدان فرهنگ و از سمت غرب به میدان کتاب متصل می شود. همچنبن خیابان هایی از جمله فرهنگ، بیست و چهار متری،  شهرداری،  آسمان‌ ها، صراف ‌ها،  دشت بهشت، علامه، پاک نژاد، ریاضی، بخشایش، ارغوان، درختی، پامچال، مروارید، صدف، شکوفه، لادن، فراز، پویش، پرورش و خیابان بهزاد از دیگر خیابان های این محله به حساب می آیند.

قیمت آپارتمان در سعادت آباد

میانگین قیمت آپارتمان در سعادت‌آباد همانند قیمت خرید آپارتمان در شهرک غرب گاهی بالاتر از مناطق شمالی تهران می باشد. با این وجود که این محله در شمال غرب استان تهران قرار دارد، اما قیمت آپارتمان هایش گاهی از شمال تهران هم بیشتر است . سعادت‌آباد یکی از محله‌‌های پرطرفدار تهران می باشد تعداد آگهی‌های منتشرشده در این منطقه به‌نسبت محله‌های دیگر به‌طور قابل‌توجهی بیشتر گزارش می‌شود. از طرفی قیمت آپارتمان در سعادت آباد نیز نسبت به محله‌‌های میانی شهر بالاتر بوده و همچنین از میانگین قیمت خانه در کل شهر نیز بیشتر است. خانه‌هایی که برای فروش در این منطقه در وبسایت آقای املاک (مرداد ۱۴۰۱) آگهی می‌شوند، از متری ۷۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان می باشند.


سوالات متداول

 • سعادت آباد تهران منطقه چند است؟

  محله سعادت آباد در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار گرفته که به لحاظ دسترسی محلی از وضعیت خوبی قرار دارد و با بزرگراه‌هایی مانند یادگار امام شمال، هاشمی رفسنجانی شرق، چمران شمال و بلوار پاکزاد محدود می شود.

 • سعادت آباد تهران بالاشهر است؟

  این محله در قسمت شمال غربی تهران قرار گرفته و جزء محلات بالاشهر لوکس، مدرن و همچنین گران قیمت شهر تهران به شمار می رود.امکانات رفاهی فوق العاده بالای این محله موجب شده بسیار از افراد سکونت ذر این محله را انتخاب کنند.

 • سعادت آباد تهران کجاست؟

  سعادت آباد در شمال غرب استان تهران و در منطقه ۲ شهرداری واقع شده است.این محله یکی از محله های گران قیمت تهران به حساب می آید.سعادت آباد از سمت شرق به بزرگراه چمران، از سمت غرب به بلوار پاک‌نژاد، از سمت جنوب به شهرک غرب و از سمت شمال به کوی فراز منتهی می‌شود.

 • آیا سعادت آباد مترو دارد؟

  محله سعادت آباد فاقد مترو است اما نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به سعادت‌آباد ایستگاه متروی میدان صنعت واقع در شهرک غرب می باشد. وجود تاکسی های خطی و پایانه تاکسیرانی در میدان صنعت شهرک غرب، دسترسی حمل‌و نقل عمومی این منطقه را در وضعیت بسیار مطلوبی قرار می‌دهد.

 • قیمت خانه در سعادت آباد چقدر است؟

  قیمت آپارتمان در سعادت آباد نیز نسبت به محله‌‌های میانی شهر بالاتر بوده و همچنین از میانگین قیمت خانه در کل شهر نیز بیشتر است. آگهی های خرید و فروش آپارتمان در محله سعادت آباد در (مرداد ۱۴۰۱) نشان می دهد که قیمت خانه در این محله از متری ۷۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان می باشند.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک