صفحه

1

2

...

137

سعادت آباد تهران کجاست؟

سعادت آباد یکی از محله های خوش آب‌وهوا و اعیان نشین در شمال ‌غربی شهر تهران است. این محله در کوهپایه‌های جنوبی رشته‌کوه البرز قرار دارد.  ویژگی‌های منحصربه‌فرد این محله، موجب شده بسیاری از چهره‌های هنری، ورزشی و سیاسی، این منطقه را برای سکونت انتخاب کنند. سعادت آباد در منطقه ۲ شهرداری تهران واقع شده است، این محله از سمت شرق به بزرگراه چمران و از سمت جنوب به شهرک غرب، از سمت شمال به بام تهران، از سمت شمال شرق به اوین و از سمت شمال غرب به فرحزاد منتهی می شود.

همچنین بزرگراه یادگار امام شمال و  غرب این محله را دربرگرفته است. مناطق کوی ‌فراز و شهرک‌ مخابرات (بهرود) در شمال محله و در دامنه‌ کوه قرار گرفته‌اند. کوی فراز یکی از مناطق نوساز تهران است. ورودی شرقی و غربی کوی فراز، خیابان لادن است و انتهای ضلع غربی آن به شهرک بوعلی می‌رسد.

خیابان های اصلی محله سعادت آباد

بلوار سعادت آباد، بلوار ۲۴ متری، خیابان علامه طباطبایی، بلوار فرهنگ، خیابان سرو، بلوار پاک‌نژاد و بلوار فرحزادی جزء خیابان ها و بلوارهای سرشناس این محله به حساب می آیند و برای افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در سعادت آباد هستند ، بسیار محبوب می باشند. شایان به ذکر است که بیشتر کوچه‌ها و خیابان‌های سعادت آباد عریض هستند. این ویژگی یک امتیاز بزرگ برای ساکنین آن محسوب می‌شود. اگر قصد رهن و اجاره آپارتمان در بلوار ۲۴ متری را دارید، بهتر است بدانید که کوچه‌های غربی از کوچه‌های شرقی آن دنج‌ترند. این خیابان گزینه بسیار مناسبی برای رهن یا اجاره آپارتمان به شمار می رود.

نگاهی به امکانات رفاهی سعادت آباد تهران

امکانات رفاهی فوق العاده عالی، دسترسی محلی آسان به بزرگراه‌ها، وجود اماکن تفریحی، آموزشی، تراکم جمعیت پایین، میزان تحصیلات و درصد باسوادی ساکنین، مراکز خرید متعدد و مدرن، رستوران‌های ایرانی و فرنگی، پارک‌ها و بوستان‌های زیبا، مراکز درمانی مناسب و بافت شهری مدرن، انتخاب را برای افراد جویای خانه و آپارتمان در تهران و کسانی که به دنبال رهن و اجاره خانه در سعادت آباد هستند، بسیار آسان کرده است.

اجاره خانه سعادت آباد

محله سعادت آباد تهران با ویژگی‌های خاص خود، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. به گفته اغلب متخصصان، معماران و کارشناسان مسکن، نوع ساخت‌وساز در این محله با سایر محله های تهران تفاوت چشم‌گیری دارد. چرا که متریال‌ و مصالح‌ مصرفی به کار رفته در ساختمان ها بسیار مرغوب و با کیفیت بوده و باعث شده‌ این محله، محله‌ای زیبا و لوکس به نظر برسد و برای اجاره آپارتمان در تهران و حتی خرید آپارتمان در تهران گزینه مناسبی محسوب شود. همچنین برای افرادی که به دنبال اجاره آپارتمان در تهران هستند، این بخش از شهر به دلیل وجود تعداد بی‌شمار آپارتمان برای اجاره که دارای امکانات و مشاعات عالی هستند، گزینه مناسبی برای جلب رضایت و سلایق مختلف می باشد.

جهت مشاهده آگهی های اجاره آپارتمان در کامرانیه کلیک کنید.

بافت محله سعادت آباد

بافت این محله بافتی مدرن و نوساز است و بیشتر خیابان‌های اصلی و فرعی آن عریض بوده و بر اساس اصول استاندارد شهری و به سبک مدرن طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند. ویژگی جذاب دیگری که افراد را برای اجاره ملک در محله سعادت آباد ترغیب می‌کند، عدم وجود محدودیت ترافیکی راهنمایی و رانندگی تهران است. در این محله ساختمان‌ها مدرن، نوساز و اغلب جوان هستند و عمر چندانی ندارند. همچنین تعداد شركت‌های خصوصي و دولتي در اين منطقه زیاد نیست. بنابراين آرامش بيشتری از لحاظ رفت‌وآمد در آن حكم‌فرماست. و در آخر آب و هوای سعادت آباد به دلیل موقعیت جغرافیایی آن بسیار مطلوب می باشد.

سعادت آباد مترو

این محله به صورت اختصاصی دارای ایستگاه مترو نیست. اما اگر از سمت شرق تهران قصد ورود به سعادت‌آباد را دارید می توانید با استفاده از خط ۲ مترو فرهنگسرا -صادقیه تا ایستگاه شهید نواب صفوی آمده و در آنجا خط خود را به سمت میدان صنعت واقع در محله (شهرک غرب) تغییر دهید. سپس در ایستگاه میدان صنعت از مترو خارج شده و با تاکسی‌های خطی که در مقابل مترو هستند به محله‌ سعادت‌آباد بروید.

اجاره آپارتمان در سعادت آباد

اجاره خانه سعادت آباد تهران درست همانند اجاره آپارتمان در نیاوران بسیار بالا است. این منطقه در لیست گران ترین و لاکچری ترین مناطق تهران قرار دارد. آب‌وهوای مساعد، توجه خاص شهرداری تهران به این محله، بافت مدرن شهری، رعایت اصول شهرسازی در خیابان‌ها، معابر، کوچه‌ها و امکانات رفاهی بسیار مناسب برای ساکنان موجب شده که توجه بسیاری از افراد قشر مرفه و متوسط رو به بالای جامعه برای سکونت در سعادت آباد تهران جلب شود. همچنین تمامی این ویژگی‌ها برای سرمایه‌گذاران بازار املاک نیز جذابیت‌های خاصی ایجاد کرده است. به همین دلیل است که افراد زیادی به رهن و اجاره در سعادت آباد می‌پردازند.

قیمت اجاره آپارتمان سعادت آباد همانند قیمت اجاره آپارتمان در شهرک غرب با توجه به لوکیشن، متراژ، تعداد اتاق خواب، سن بنا، نقشه و غیره متفاوت است.به عنوان مثال قیمت آپارتمان در خیابان ۲۴متری نسبت به علامه شمالی بالا‌تر است. که مسلما قیمت رهن و اجاره در این دو منطقه نیز وضعیت مشابه دارند.


سوالات متداول

 • سعادت آباد تهران کجاست؟

  سعادت آباد یکی از محله های خوش آب‌وهوا و اعیان نشین در شمال ‌غربی شهر تهران است. این محله در کوهپایه‌های جنوبی رشته‌کوه البرز قرار دارد.  ویژگی‌های منحصربه‌فرد این محله، موجب شده بسیاری از چهره‌های هنری، ورزشی و سیاسی، این منطقه را برای سکونت انتخاب کنند.

 • سعادت آباد منطقه چند است؟

  سعادت آباد در منطقه ۲ شهرداری تهران واقع شده است، این محله از سمت شرق به بزرگراه چمران و از سمت جنوب به شهرک غرب، از سمت شمال به بام تهران، از سمت شمال شرق به اوین و از سمت شمال غرب به فرحزاد منتهی می شود.

 • آیا سعادت آباد تهران بالا شهر است؟

  سعادت آباد، در شمال غربی تهران واقع شده و یکی از مناطق بالا شهر تهران محسوب می شود. ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد این محله موجب شده سعادت آباد به یکی از محلات لوکس و مرفه نشین تهران تبدیل شود.

 • آیا سعادت آباد مترو دارد؟

  این محله به صورت اختصاصی دارای ایستگاه مترو نیست. اما اگر از سمت شرق تهران قصد ورود به سعادت‌آباد را دارید می توانید با استفاده از خط ۲ مترو فرهنگسرا -صادقیه تا ایستگاه شهید نواب صفوی آمده و در آنجا خط خود را به سمت میدان صنعت واقع در محله (شهرک غرب) تغییر دهید. سپس در ایستگاه میدان صنعت از مترو خارج شده و با تاکسی‌های خطی که در مقابل مترو هستند به محله‌ سعادت‌آباد بروید.

 • قیمت خانه در سعادت آباد چقدر است؟

  این منطقه در لیست گران ترین و لاکچری ترین های تهران قرار گرفته است.  آب‌وهوای مساعد، بافت مدرن شهری، رعایت اصول شهرسازی در خیابان‌ها، معابر، کوچه‌ها و امکانات رفاهی بسیار مناسب برای ساکنان موجب شده میانگین قیمت حانه در سعادت آباد نسبت به سایر مناطق تهران بالا باشد.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک