صفحه

1

2

...

56

اجاره آپارتمان در ونک

اجاره آپارتمان در ونک همانند خرید آپارتمان در ونک امروزه بسیار پرطرفدار است. ونک که در منطقه 3 شهرداری تهران واقع شده دارای مراکز تجاری ، مراکز درمانی ،کافه رستوران و سازمان ها و نهادهای دولتی و متعددی است. اگر برای اجاره آپارتمان در تهران اقدام کرده اید و این محله را برای سکونت برگزیدید پس بد نیست بدانید که میدان ونک ، خیابان ونک ، ده ونک ، خیابان ملاصدرا ، خیابان برزیل ، چهارراه جهان کودک و خیابان خدامی از اماکن شاخص محله ونک به حساب می آیند. شرایط سکونت در ونک بسیار مطلوب است چرا که این محله با دسترسی های بسیار خوب و مجاورت با بهترین مراکز خرید و تفریحی متععد همراه است.  قیمت خانه در ونک به دلیل بافت تجاری و مسکونی بسیار گران می باشد علت اصلی این گرانی نیز قیمت واحد های تجاری این منطقه بوده که جزء گرانترین واحدهای تجاری شهر تهران به شمار می رود.

محله ونک از سمت شمال با بزرگراه چمران ، از سمت جنوب با بزرگراه همت ، از سمت غرب با بزرگراه چمران و از سمت شرق با خیابان ولیعصر ، خیابان ونک و خیابان سئول منتهی شده است. همچنین این محله با محلات آرارات، سعادت آباد ، شهرک غرب، کوی نصر، ظفر، دریا، گاندی ، یوسف آباد ، اوین، شهرک والفجر و محله توانیر مجاورت دارد.

در این منطقه خیابان های بسیار مهمی وجود دارد که هر کدام از آن ها به دلایلی مشهور شده اند. به عنوان مثال میدان ونک که بزرگترین تقاطع ونک است، خیابان های ونک ، برزیل ،ملاصدرا ، ولیعصر و بزرگراه حقانی را به همدیگر متصل می کند. همچنین خیابان های شیخ بهایی ،ملاصدرا ، سئول و خیابان رشید یاسمی نیز جزء مشهورترین خیابان های ونک محسوب می شوند.

اجاره آپارتمان ونک

اجاره خانه در ونک 

سکونت در ونک شرایط خاص خود را دارد. باید بدانید که این محله، ترافیک بالایی دارد. دلیل آن نیز وجود بیش از حد مراکز تجاری، کلینیک های متعدد درمانی و مراکز خرید می باشد. علاوه بر این ، محله ونک به دلیل وجود همین امکانات رفاهی، شرایط خاص خود را جهت سکونت به همراه دارد. برای اجاره و یا رهن کامل آپارتمان در تهران ونک شما با دو موضوع مهم مواجه خواهید شد. شما می توانید از امکانات شهروندی بسیار زیاد آن استفاده کرده و از طرفی ترافیک شدید در اطراف آن را هم می بایست در نظر داشته باشید. همانگونه که به آن اشاره کردیم این منطقه دارای دسترسی های بسیار خوبی است از جمله به مناطق شمال غرب و شمال شرق و مناطق شمالی تهران. همچنین وجود خیابان ولیعصر و بزرگراه های همت و مدرس در اطراف این محله این امکان را به به شهروندان تهرانی می دهد تا به مناطق شمالی تهران به راحتی دسترسی داشته باشند. با این تفاسیر وضعیت حمل و نقل عمومی در این محله نیز بسیار عالی می باشد.

نکته قابل توجه این است که در ونک تعداد آپارتمان های مسکونی نسبت به دفاتر اداری و تجاری کمتر است. در عوض خانه های مسکونی بیشتر در داخل خیابان های فرعی این محله قرار گرفته اند، البته باید توجه داشت که قیمت خانه و آپارتمان در ونک از متوسط شهر بالاتر است. دلیل قیمت بالای آپارتمان در ونک از یک طرف به امکانات و از طرفی دیگر به بافت تجاری خاص آن بر می گردد. شایان به ذکر است که بافت تجاری ونک تاثیر چشمگیری را بر روی قیمت املاک این محله گذاشته به گونه ای بسیاری از مالکین به دنبال تبدیل خانه های خود به مراکز تجاری و اداری هستند.

اجاره آپارتمان در ونک تهران

اجاره و رهن خانه در ونک پرتقاضا است. ده ونک در گذشته روستایی آباد در کنار رودخانه درکه بود. محله ونک کنونی از زمین های کشاورزی روستای ده ونک بود که آذوقه ساکنین روستا را تامین کرده و چراگاه روستای ده ونک بود. امروزه ونک را از میدان ونک و دانشگاه الزهرا می شناسند. در ضلع شمال و غرب این منطقه قبرستان قدیمی ونک ، بوستان باغ ایرانی و مسجد جامع ونک قرار گرفته است. بخشی از روستای  ونک در دهه هشتاد در جریان تعریض بزرگراه چمران تخریب شد ، اما بافت ده ونک در برخی از نقاط مرکزی ده ونک هنوز به شکل قدیمی آن باقی مانده است. امامزاده قاضی الصابر در ده ونک از جمله مکان های معروف ده ونک است که به امامزاده ونک نیز شهرت دارد.

قیمت اجاره آپارتمان ونک تهران

قیمت اجاره آپارتمان در ونک تهران به دلیل امکانات ذکر شده بالا است. همانطور که گفتیم علت اصلی گرانی قیمت خانه در ونک ، بافت تجاری بسیار قدرتمند و فعالیت بسیار زیاد واحدهای تجاری و مراکز اداری در این منطقه است. ونک از جمله محله های قدیمی و لوکس تهران است‌. این محله به قدری محبوب است که بسیاری از شرکت های تجاری و اداری در تلاشند تا در این ناحیه برای شغل خود ، دفتر یا واحدی تجاری داشته باشند. 

در وبسایت آقای املاک در مرداد سال 1402 قیمت اجاره یک واحد مسکونی 83 متری نوساز در ونک با ودیعه 500 میلیون تومان و اجاره ماهانه 12 میلیون تومان در بنگاه های املاک معامله می شود. همچنین برای یک واحد 35 متری با سال ساخت 1385 باید ودیعه 300 میلیون تومان و اجاره ماهانه دو میلیون تومان پرداخت کنید.


سوالات متداول

 • ونک کجاست

  ونک یکی از محله های تهران است از سمت شمال با بزرگراه چمران ، از سمت جنوب با بزرگراه همت ، از سمت غرب با بزرگراه چمران و از سمت شرق با خیابان ولیعصر ، خیابان ونک و خیابان سئول منتهی شده است.

 • ونک منطقه چند است

  ونک یکی از محله های معروف واقع در منطقه 3 شهرداری تهران است که دارای مراکز تجاری ، مراکز درمانی ،کافه رستوران و سازمان ها و نهادهای دولتی و متعددی می باشد.

 • ونک بالاشهر است؟

  بله . ونک جزء مناطق بالاشهر تهران به شمار می رود و با محلات آرارات، سعادت آباد ، شهرک غرب، کوی نصر، ظفر، دریا، گاندی ، یوسف آباد ، اوین، شهرک والفجر و محله توانیر مجاورت دارد.

 • قیمت اجاره آپارتمان در ونک تهران

  در مرداد سال 1402 قیمت اجاره یک واحد مسکونی 83 متری نوساز در ونک با ودیعه 500 میلیون تومان و اجاره ماهانه 12 میلیون تومان در بنگاه های املاک معامله می شود. همچنین برای یک واحد 35 متری با سال ساخت 1385 باید ودیعه 300 میلیون تومان و اجاره ماهانه دو میلیون تومان پرداخت کنید.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک