محله تهرانسر تهران ؛ معرفی امکانات رفاهی تا راهنمای قیمت آپارتمان

محله تهرانسر تهران ؛ معرفی امکانات رفاهی تا راهنمای قیمت آپارتمان

7 مهر 1401

محله گردی

محله تهرانسر تهران ؛ معرفی امکانات رفاهی تا راهنمای قیمت آپارتمان

در این مطلب از وبلاگ آقای املاک شما را با صفر تا صد محله تهرانسر آشنا خواهیم کرد، اگر قصد سکونت در این محله را دارید این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد.

تهرانسر کجاست

تهرانسر یکی از محله های غربی استان تهران است که از سمت شمال به بزرگراه لشگری ، از سمت جنوب به بزرگراه فتح (بزرگراه احمد متوسلیان ) از سمت غرب به اتوبان آزادگان و از سمت شرق به رودخانه کن منتهی می شود. تهرانسر به لحاظ دسترسی در جایگاه خوبی قرار دارد؛ اما به دلیل عدم ایستگاه مترو از نظر حمل‌ونقل عمومی جای بهتر شدن دارد. همچنین وجود بزرگراه‌ها و اتوبان‌های اطراف محله تهرانسر تاحدی توانسته بار ترافیکی آن را کاهش دهد.

تهرانسر منطقه چنده

محله تهرانسر در منطقه ۲۱ شهرداری تهران قرار گرفته است. تهرانسر که خود به بخش های مرکزی، شمالی، شرقی و غربی تقسیم شده است تمامی امکانات رفاهی و سکونت را در خود جای داده است.

قیمت آپارتمان در تهرانسر

محله تهرانسر تهران نسبت به محله های همجوار خود چند ویژگی مثبت دارد به همین دلیل خرید آپارتمان در تهرانسرو اجاره آپارتمان در تهرانسر دارای رونق زیادی است. دسترسی مناسب این محله به شریان های اصلی غرب تهران، امکانات تجاری، فرهنگی، آموزشی خوب شرایط را برای خرید و رهن و اجاره خانه برای هر نوع از اقشار فراهم کرده است. همچنین بافت شهرسازی جدید و فضای سبز مناسب این محله روی قیمت آپارتمان در تهرانسر نیز تاثیر مثبتی گذاشته است.

بلوار اصلی تهرانسر

تهرانسر بلوار اصلی

بلوار اصلی تهرانسر مهمترین خیابان و بلوار این محله محسوب می شود. بلوار تهرانسر از آن جهت اهمیت دارد که مراکز تجاری و خدماتی بسیار زیادی در آن واقع شده است. مراکز خدماتی مهمی از جمله بانکها ، دفاتر پیشخوان دولت، مراکز پلیس ۱۰+، پاساژ ها و فروشگاه های بزرگ . همچنین ساختمان شهرداری منطقه ۲۱ ، میدان کمال الملک تهرانسر و بوستان نرگس و مجموعه غذاخوری های خیابانی تهرانسر در بلوار اصلی قرار گرفته اند. به همین دلیل است که بلوار اصلی تهرانسر را به مرکزی ، تجاری ، اداری ، خدماتی و تفریحی می شناسند.

امروزه بلوار اصلی تهرانسر مکانی برای خرید و گردش و تفریح تبدیل شده است. شما می توانید با مراجعه به این خیابان ، مایحتاج روزانه خود را تامین کرده و در بوستان نرگس قدم بزنید و یا از انواع مختلف غذاهای خیابانی و بازارچه زیبای آن نهایت لذت را ببرید.

بیشتر بخوانید: محله شهرک اکباتان ؛ آشنایی با معروف ترین شهرک خاص تهران

سرای محله تهرانسر

 محله تهرانسر شمالی ، محله تهرانسر مرکزی، محله تهرانسر غربی ، محله تهرانسر شرقی، محله دریا، محله شهرک پاسداران و محله نفت،از جمله محلات هفتگانه تهرانسر هستند که هر کدام سرای محله مخصوص به خود را دارند. در اینجا ۳ سرای محله تهرانسر را برای شما معرفی خواهیم کرد.

سرای محله باشگاه نفت

آدرس: سرای محله باشگاه نفت در تهرانسر شمالی، کنار‌گذر لشگری ،خیابان قباد، خیابان دوم شرقی 

تلفن ثابت: ۰۲۱۴۴۵۳۳۶۷۸ 

سرای محله پاسداران تهرانسر

آدرس: تهرانسر شرقی، بلوار گلها، خیابان کیاشمشکی، خیابان بنفشه شمالی

تلفن ثابت: ۰۲۱۴۴۵۲۹۰۱۰

سرای محله یاس تهرانسر غربی

آدرس : تهرانسر شرقی، بلوار یاس ، خیابان رجایی جنوبی

سرای محله یاس تهرانسر

مجموعه تفریحی ورزشی سنتی هودین و هورام

این مجموعه‌ی بین المللی تفریحی ورزشی دارای استخر، حمام نمک، حمام ترکی، ماساژ، باغ ویلای اختصاصی، ماسه ساحلی ویژه آفتاب، ایروبیک و ورزش‌های آب درمانی، استخر روباز چهار فصل، جکوزی سرد و گرم، سونای خشک و بخار، غار سنگی ویژه آب درمانی، باغ ویلای اختصاصی، کافی‌شاپ، چای‌خانه می باشد و یکی از معدود استخرهای روباز چهارفصل تهران است.

این مجموعه امکاناتی دارد که می‌توانید یک روز کامل را در آن به تفریح بپردازید. از جمله این امکانات می‌توان به ساحل ماسه‌ای ویژه‌ حمام آفتاب، غار سنگی آب درمانی، حمام نمک جهت انرژی درمانی، ماساژ تایلندی اختصاصی توسط ماساژور مجرب تایلندی و از همه مهم‌ تر رستوران سنتی با موسیقی زنده اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آشنایی با محله قدیمی طرشت !

مجموعه تفریحی و ورزشی هودین و هورام تهرانسر

باشگاه یاس تهرانسر

نزدیکترین ایستگاه مترو به این مکان، ایستگاه مترو صادقیه و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس مدرسه می‌باشد که دسترسی به باشگاه یاس را برای کاربران حمل‌ونقل عمومی آسان می‌سازد. مجموعه ورزشی یاس در محله تهرانسر شرقی تهران، میدان نفت، خیابان چهل و نهم واقع شده است.

درمانگاه تهرانسر

این محله در رابطه با مراکز درمانی از شرایط خوبی برخوردار است. به عنوان مثال بیمارستان قوامین، درمانگاه صنیع خانی، درمانگاه کوثر، درمانگاه کریم از جمله مراکز درمانی این محله به شمار می رود.

تهرانسر درمانگاه صنیع خانی

کلینیک شبانه روزی شهید سید محمد صنیع خانی تهران، کلینیکی در زمینه تمام تخصص های پزشکی عمومی می باشد که در تهرانسر غربی، کمر بندی آزادگان، جنب پادگان ۱۵ خرداد برای رفاه حال ساکنین احداث شده است.

تهرانسر درمانگاه کوثر

درمانگاه شبانه روزی تخصصی و فوق تخصصی خیریه صاحب کوثر در سال ۱۳۷۰ تاسیس شد. این مرکز درمانی به طور تقریبی پذیرای ۳۰۰۰ نفر از اهالی منطقه می‌باشد. این مرکز درمانی شامل بخش های درمانگاه طب کار، داندانپزشکی، پوست و مو، قلب و عروق ، مغز و اعصاب ، گوش، حلق و بینی و شنوایی سنجی ، چشم پزشکی و بینایی سنجی، زنان و زایمان، کلیه، داخلی ، عفونی، غدد ،‌اطفال، ارتوپدی ، گوارش، جراحی، تغذیه و رژیم درمانی ، گفتار درمانی و اعصاب و روان می باشد.، تصویربرداری شبانه روزی با سی تی اسکن و MRI، آزمایشگاه پاتولوژی ، فیزیوتراپی، پزشکی هسته ای و داروخانه شبانه روزی می باشد

درمانگاه شبانه روزی تخصصی و فوق تخصصی خیریه صاحب کوثر در بلوار گل ها، بلوار لاله، پلاک ۲ واقع شده است.

بیشتر بخوانید: محله کوی ارم ؛ آشنایی با خوش مسیرترین محله در غرب تهران !

درمانگاه کوثر تهرانسر

محله تهرانسر چطوره

تهرانسر برای زندگی شرایط خوبی دارد، این محله یکی از محله ای سر زنده تهران است که در آن محله های بسیار زیادی با شرایط متفاوت و برای بودجه های مختلف وجود دارد. به لحاظ مراکز خرید اصلی تهرانسر دارای مراکز متنوعی است. امکانات رفاهی تهرانسر نسبت به محله های همسایه و حتی محله های شمالی بیشتر است به همین دلیل است که تهرانسر را محله ای زنده و شاداب می نامند. در کنار امکانات رفاهی مناسب و ایده آل تهرانسر، این محله یک نکته منفی دارد و آن نزدیکی به فرودگاه مهرآباد و آلودگی صوتی ناشی از این فرودگاه است که البته به دلیل احداث فرودگاه امام خمینی و انتقال پروازهای خارجی از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام بخش بزرگی از این مشکل برای ساکنان برطرف شده است.

به لحاظ اصول شهرسازی این محله دارای خیابان کشی های مناسبی است که به جزء بلوار اصلی، در کمتر خیابان های آن ترافیک سنگین مشاهده می شود. در رابطه با امکانات درمانی تهرانسر شرایط بسیار مطلوبی دارد و وجود بیمارستان قوامین و کلینیک ها و درمانگاه های متعدد نیاز درمانی و بهداشتی اهالی محله را به خوبی مرتفع کرده است.  تهرانسر به دلیل مجاورت به بزرگراه لشگری و بزرگراه حاج احمد متوسلیان و امکانات مناطق ۵ و ۲۲ تهران بسیار مطلوب است.

موقعیت جغرافیایی این منطقه به گونه ایست که حتی به راحتی می توان به امکانات منطقه ۹ و منطقه ۱۸ تهران دسترسی پیدا کرد. از نظر دسترسی به مراکز خرید نیز این محله دارای دسترسی های بسیار خوبی است، چرا که در این محله پاساژهای متعددی وجود دارد که جزء مراکز خرید خوب تهران هستند، همچنین بازارهای میوه و تره بار تهرانسر در چند نقطه از این محله به راحتی در دسترس ساکنین هستند. تمامی موارد ذکر شده نقاط مثبت زندگی در تهرانسر هستند که یک زندگی ایده آل را برای ساکنین رقم می زنند.

تعداد نظرات : 1
  • محمد ابراهیم اشراقی
    8 مهر 1401
    سلام بله بسیار عالی توصیف کرده است چون بنده آشنایی به منطقه را دارم خوب شرح واقعه محیط را بيان فرمودید