شهرک نفت تهران ؛شرایط سکونت در این محله چگونه است؟

شهرک نفت تهران ؛شرایط سکونت در این محله چگونه است؟

12 خرداد 1403

محله گردی

شهرک نفت تهران ؛شرایط سکونت در این محله چگونه است؟

اگر قصد خرید آپارتمان در تهران و یا اجاره آپارتمان در تهران را دارید باید بدانید که محله شهرک نفت تهران یکی از محله های خوش آب و هوای شمال غرب استان تهران است که قصد داریم در این مقاله شما را با 0 تا 100 امکانات رفاهی آن آشنا کنیم اگر قصد سکونت در این محله را دارید خواندن این مطلب را از دست ندهید.

فهرست مطالب

تاریخچه شهرک نفت تهران

شهرک نفت تهران کجاست

شهرک نفت تهران منطقه چند است

خیابان های مهم محله شهرک نفت

نحوه دسترسی شهرک نفت تهران

معرفی مراکز خرید شهرک نفت

معرفی مراکز تفریحی شهرک نفت

سرای محله شهرک نفت تهران

تاریخچه شهرک نفت تهران

در رابطه با تاریخچه شهرک نفت تهران باید گفت که این شهرک در زمان های قدیم قسمتی از اراضی فرحزاد به شمار می رفت که بیشتر زمین های این منطقه یونجه زار و گندمزار بود. محله شهرک نفت تا دهه های پنجاه ساخت و ساز بسیاری نداشت. در آن زمان دکتر اقبال مدیر عامل شرکت نفت جزئی از اراضی این منطقه را جهت ساخت واحدهایی مسکونی برای کارکنان شرکت نفت خریداری کرد. پس از مدتی این زمین ها قطعه بندی شده و برای ساخت واحدها در اختیار کارکنان و شرکت تعاونی مسکن شرکت نفت قرار گرفت. از دهه ۶۰ بود که با ورود تعاونی مسکن کارکنان شرکت نفت ، ساخت و ساز و شهر نشینی در محله نفت به طور رسمی آغاز و در سال 1364 به پایان رسید. با ورود تعاونی مسکن شرکت نفت این محله با نام شهرک نفت مشهور شد. در زمان تقسیم محلات در دهه هشتاد ، این محله تبدیل به محله ای مستقل شد که نام محله نفت را به خود اختصاص داد.

بیشتر بخوانید: معرفی محله ازگل تهران، محله ای مناسب برای سکونت و سرمایه گذاری!

شهرک نفت تهران کجاست

شهرک نفت یکی از محله های شمال غرب استان تهران است که از سمت شمال به رشته کوه های البرز از سمت شرق به فرحزاد از سمت جنوب به چهاردیواری و از سمت غرب به شهرک کوهسار منتهی می شود. این محله دارای آب و هوای بسیار خوبی برای سکونت به شمار می رود. شرایط سکونت در این شهرک به خوبی برای ساکنین محیا شده به گونه ای که اگر در این محله واحد آپارتمانی اجاره یا خریداری کنید به تمام امکانات رفاهی دسترسی خواهید داشت. شهرک نفت دارای محدودیت ترافیکی نیست و معمولا خودروها در هر ساعت از شبانه روز در رفت و آمد هستند.

شهرک نفت تهران منطقه چند است

شهرک نفت یکی از محله های شمالی منطقه ۵ تهران می باشد. این شهرک از شمال با خیابان اقبالپور و خیابان معین، از جنوب با خیابان زیتون، بلوار سیمون بولیوار، بزرگراه اشرفی اصفهانی و خیابان فکوری و از غرب با خیابان الوند محدود شده است. شایان به ذکر است که محله شهرک نفت با محله‌های ‌پونک و شهرک المهدی مجاورت دارد.

خیابان های مهم محله شهرک نفت

از خیابان های مهم و معروف محله شهرک نفت می توانیم به خیابان های:

  • معین 
  • اقبالپور 
  • الوند
  • البرز

اشاره کنیم. سایر خیابان های این شهرک عبارتند از خیابان آبشار، یادگار امام، خیابان چمران، خیابان هاشمی، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان یاس، خیابان فرحزاد، خیابان چهاردیواری، خیابان فکوری، خیابان کوهسار.

شایان به ذکر ست که محله شهرک نفت با بلوار سیمون بولیوار نیز مجاورت داشته و بزرگراه اشرفی اصفهانی نیز با این محله دارای تقاطع است.

قیمت خرید آپارتمان در شهرک نفت تهران

شهرک نفت تهران به دلیل نزدیکی به محله های پونک و فرحزاد رنج قیمت بالایی دارد در واقع قیمت خرید و اجاره آپارتمان در این محله به عواملی همچون متراژ، لوکیشن، سال ساخت، طبقه ، جهت ملک و امکاناتی نظیر پارکینگ، انباری، آسانسور، بالکن و ... وابسته است. به طور مثال در اردیبهشت ماه 1403 قیمت آپارتمان در این شهرک بر اساس آگهی های منتشر شده وبسایت آقای املاک بدین شرح است:

آپارتمان 58 متری، یک خواب، ساخت 1382، طبقه 2، دارای پارکینگ، انباری، آسانسور، بازسازی شده متری 115 میلیون و 517 هزار تومان، معادل با 6 میلیارد و 700 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین یک واحد مسکونی 120 متری، دو خواب مستر، ساخت 1400، طبقه 5 ، دارای 2 پارکینگ، انباری، آسانسور، بالکن، لابی و... هر متر مربع 162 میلیون و 500 هزار تومان برابر با 19 میلیارد و 500 میلیون تومان قیمت دارد.

نحوه دسترسی شهرک نفت تهران

در این محله می توان برای تردد راحت و همچنین دسترسی آسان به سایر نقاط تهران از ایستگاه مترو و اتوبوس استفاده کنید. ایستگاه های اتوبوس در محدوده شهرک نفت تهران عبارتند از اشرفی اصفهانی، امامزاده،فرحزاد، البرز و ... همچنین برای استفاده از نزدیک ترین ایستگاه مترو به شهرک نفت می توانید از ایستگاه مترو قائم بهره مند شوید.

معرفی مراکز خرید شهرک نفت

از مراکز خرید واقع در نزدیکی محله شهرک نفت می توانیم به مرکز خرید بوستان اشاره کنیم. مرکز خرید بوستان در میدان پونک قرار دارد و دارای بهترین دسترسی به محله شهرک نفت است. 

 همچنین در ضلع غربی مرکز خرید بوستان فروشگاه شهروند پونک قرار دارد که یک مرکز خرید مهم برای اهالی پونک و شهرک نفت به شمار می‌رود.

معرفی مراکز تفریحی شهرک نفت

این شهرک علاوه بر امکانات و دسترسی های مناسب از بوستان های بسیار زیبا و متعددی نیزبرخوردار است که ساکنین می توانند برای پیاده روی و ورزش صبحگاهی از آن ها نهایت بهره را ببرند. به عنوان مثال وجود شهربازی برای کودکان فضای شاد و مفرحی را ایجاد کرده همچنین پارک پرواز در محدوده شهرک نفت تهران دارای ارتفاع بی نظیر و چشم انداز زیبایی است.

مجموعه فرهنگی- ورزشی اریکه ایرانیان در این بلوار و بخش جنوبی این شهرک قرار دارد که دارای سه سالن مجهز به فن آوری های صوتی می باشد و گنجایشی نزدیک به 200 نفر را در خود جای می دهد. همچنین دارای استخر مجزا برای بانوان و آقایان، سالن بولینگ، بیلیارد، سالن بدنسازی و سالن زیبایی است.

سرای محله شهرک نفت تهران

سرای محله شهرک نفت تهران دارای امکانات فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی، رفاهی و ورزشی متنوعی است. علاقمندان به این امکانات می توانند به راحتی با حضور در این کلاس ها آموزش های لازم را ببینند. از کلاس های ورزشی سرای محله شهرک نفت می توانیم به تکواندو ، تی آر ایکس ، زومبارت، باله ، دفاع شخصی ، ایروبیک ، تای چی و یوگا و... اشاره کنیم.

سرای محله شهرک نفت در بلوار سیمون بولیوار،خیابان نفت،خیابان نهم واقع شده است. از لحاظ لوکیشن این مکان در نزدیکی مراکزی مانند پمپ بنرین یادگار امام شماره 191 قرار دارد. نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس شهید آیت الله اشرفی اصفهانی است که دسترسی به این مکان را برای کاربران حمل‌ونقل عمومی آسان می‌سازد.