صفحه

1

2

...

5052

خرید آپارتمان در غرب تهران

موضوع انتخاب یک محله مناسب جهت سکونت یا سرمایه گذاری ملکی همیشگی دغدغه ما بوده است. به ویژه اینکه در یک دهه گذشته مسکن به یک کالای سرمایه‌ای،تبدیل شده که همین موضوع این دغدغه را جدی تر کرده است. اکثر مردم می خواهند که سرمایه خود را برای خرید خانه در منطقه ای خرج کنند که بیشترین سود را داشته باشد. البته ناگفته نماند که در اکثر مواقع سودِ بیشتر، عامل انتخاب منطقه برای خرید یا اجاره خانه نیست چرا که عواملی نظیر میزان توسعه‌یافتگی، قیمت منطقه، آب‌وهوا و شرایط زیست‌محیطی نیز موثر می باشند؛ در نتیجه برای خرید خانه در تهران یا اجاره خانه در تهران بهتر است اولویت‌های خود را به صورت دقیق مشخص کنید تا به موجب آن بدانید در کجا و چه محله‌ای باید به دنبال خانه دلخواه خود بگردید.

شهر تهران، دارای ۲۲ منطقه است که در این میان مناطق ۲ – ۵ – ۲۱ – ۲۲ در محدوده‌ غرب تهران قرار دارند که قیمت آپارتمان در هر یک از این مناطق غربی نیز بازه متغیری را شامل می‌شود؛ به عنوان مثال قیمت خانه در منطقه 2 بسیار بالاست. همچنین محله‌های هر منطقه به لحاظ قیمت مسکن متفاوت است؛ برای مثال در منطقه 2 قیمت خرید خانه در سعادت آباد ، خرید خانه در شهرک غرب و خرید آپارتمان در گیشا بسیار بالاتر است؛ در حقیقت هرچه به شمال غرب نزدیک شویم، قیمت بالاتر و هر چه به جنوب غرب نزدیک تر شویم، قیمت مسکن پایین‌تر می آید.

قیمت خرید آپارتمان در غرب تهران

خرید خانه در غرب تهران

محله های واقع در غرب تهران یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین محله ها جهت خرید خانه و سکونت می باشد و افراد بسیاری برای خرید و اجاره خانه ترجیح می دهند در غرب تهران معاملات خود را انجام دهند.  اما اینکه چرا غرب تهران در میان افراد محبوبیت دارد باید بگوییم که غرب تهران، دارای ویژگی‌های فرهنگی، تجاری و سکونتی بسیار متنوعی می باشد. در این منطقه، محله هایی مانند تهران ویلا، با وجود زیبایی و آرامشی که دارد، به عنوان یکی از مناطق پرطرفدار جهت سکونت انتخاب می‌شود. از طرفی محله چیتگر تهران واقع در منطقه 22 با مراکز تفریحی و فضاهای سبز متعدد، برای گردش و تفریح بسیار مناسب است.

به طور کلی، محله های غرب تهران با ویژگی‌های خاص خود مانند فضاهای سبز، مراکز خرید و تفریحی، واحدهای مسکونی و تجاری شیک و مدرن، محیطی زیبا و دنج و غیره، به عنوان یکی از مناطق پرطرفدار تهران برای زندگی شناخته شده است. هر یک از این محله‌ها دارای جذابیت‌های خاصی هستند که امکانات رفاهی از جمله: مسکن، تجارت، گردش و تفریح را برای ساکنان و بازدیدکنندگان فراهم می‌کنند. محله های غرب استان تهران از کیفیت زندگی بالا، فضاهای خوب و زیبا، خدمات عالی و لوکیشن مناسب برخوردار است.

از محله های معروف غرب تهران می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • صادقیه
 • جنت آباد
 • ستارخان
 • پونک
 • گیشا
 • تهران ویلا
 • شهرک غرب
 • سعادت آباد
 • مرزداران
 • آیت الله کاشانی
 • شهران
 • بلوار فردوس
 • شهرزیبا
 • باغ فیض
 • تهرانسر
 • چیتگر
 • دهکده المپیک و....

خرید آپارتمان نقلی در غرب تهران

با توسعه شهرنشینی و رشد جمعیت در تهران بسیاری از مردم به آپارتمان‌نشینی روی آورده‌اند همچنین به دلیل افزایش چشمگیر قیمت مسکن در کشور به خصوص شهر تهران بیشتر افراد خرید آپارتمان نقلی در غرب تهران یا سایر مناطق را ترجیح میدهند. محله‌های مختلفی در غرب استان تهران وجود دارد که نسبت به شرایط، درآمد، علایق و اولویت‌های افراد متفاوت می باشند.

انتخاب منطقه مناسب یکی از مهم‌ترین فاکتورها هنگام خرید یا اجاره آپارتمان است. با این حال، افرادی هستند که به این موضوع توجه نمی‌کنند و بعد از معامله و سکونت دچار مشکل می‌شوند. به عنوان مثال برای فردی اهمیت دارد که در یک منطقه آرام زندگی کند، اما برای دیگری، شلوغی ساختمان یا پر سر و صدا بودن محله، مشکل حاد و بزرگی به حساب نمی‌آید. در هر صورت شهروندان با توجه به شرایط و بودجه ای که در اختیار دارند ابتدا باید انواع محله‌ها را مورد تحقیق و بررسی قرار داده و پس از دریافت گزارش کارشناسی ملک، اقدام به خرید ملک نمایند.

قیمت آپارتمان در غرب تهران

قیمت آپارتمان در غرب تهران بالا می باشد در حقیقت نمی توان قیمت مشخص شده مسکن در این مناطق را بازگو کرد چرا که قیمت مسکن در هر منطقه مطابق با موقعیت جغرافیایی آن، عرض خیابان و کوچه، سن بنا، امکانات هر واحد، شرایط مالک و فروشنده و غیره متفاوت است. به طور کلی در میان محله های غرب تهران محله هایی از جمله؛ شهرک غرب، سعادت آباد و گیشا نسبت به دیگر محله آپارتمان های گرانقیمت تری دارد.

همانگونه که می‌دانید معامله خرید و فروش ملک کار ساده‌ای نیست و بسیاری از افراد نمی‌دانند در هنگام خرید و فروش ملک باید به چه نکات و موارد مهمی دقت ویژه کنند. متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مردم از مسائل حقوقی در معاملات ملکی، اختلافات بسیار زیادی در این باره به وجود می‌آید که منجر به تشکیل پرونده های متعددی در مراجع قضایی می شود.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک