درخواست پیش خرید خانه

خرید خانه در شیراز

خرید آپارتمان در شیراز همانند خرید آپارتمان در تهران یک فرصت سرمایه گذاری عالی برای افراد بومی و غیربومی است چرا که این شهر دارای فرهنگ و تمدن چندین ساله است که در مرکز استان فارس قرار گرفته و همسایگان آن از سمت شمال آباده، از سمت شرق فسا، نی ریز و استهبان، از سمت جنوب فیروزآباد و از سمت غرب به کازرون می باشند. در شهر شیراز بسیاری از محله های قدیمی همچنان پابرجا هستند.

اگر قصد خرید خانه در شیراز را دارید بد نیست بدانید که این شهر مهمان نواز یکی از شهرهای تاریخی و سرسبز کشور محسوب می شود به همین دلیل است که یکی از مکان های مناسب برای سرمایه گذاری به حساب می‌آید. در  زمان های گذشته شهر شیراز دارای ۱۱ محله و ۸ دروازه بود که امروزه با در اختیار داشتن اماکن تاریخی، فرهنگی و مذهبی پذیرای تعداد زیادی از گردشگران است. با سفر به این شهر دیدنی، بافت قدیمی در کنار بافت نوساز و مدرن به چشمتان خواهد خورد . محله های قدیمی این شهر ببیشتر در قسمت جنوبی واقع شده‌اند که این قسمت‌ها را می‌توان جزء ارزانترین محله های شهر شیراز به حساب آورد. 

خرید خانه در محله معالی آباد شیراز

محله معالی آباد در قسمت غربی شهر شیراز واقع شده و یکی از محله های شلوغ و پررفت و آمد این شهر می باشد. در این محله ساختمان‌های نوساز و لوکسی ساخته شده‌ اکثر خانه های آن به صورت آپارتمان است تا خانه‌های حیاط دار و ویلایی. تعداد بالای مراکز خرید در کنار ساخت و سازهای لوکس و آب و هوای مطبوع این منطقه موجب شده میانگین قیمت خانه در این محله بالا باشد و  جزء گرانترین محله محسوب شود.

در محله معالی آباد در قسمت راست بلوار شریعتی تعدادی از آپارتمان‌های قدیمی به فرانسوی ساز معروف هستند . این آپارتمان‌ها قیمت مناسب‌تری در مقایسه با کل محله معالی آباد دارند. 

خرید خانه در محله قصر دشت شیراز

محله قصر دشت که در قسمت شمال غربی شهر واقع شده یکی از بهترین محله های شیراز برای زندگی و سرمایه گذاری به شمار می رود. علت نام گذاری این محله وجود یک مسجد سنگی قدیمی در این قسمت بوده است. در حال حاضر در این محله خانه باغ‌هایی با قیمت بسیار بالایی وجود دارند. این محله یکی از محله های قدیمی و سرشناس شیراز است که بافت خانه‌های آن غالبا ویلایی می باشد. این محله همانند محله معالی آباد، بهترین و گرانترین محله برای خرید خانه به حساب می آید.

خرید خانه در محله دروازه اصفهان شیراز

دروازه اصفهان یکی دیگر از محله هایی است که به عنوان بهترین محله شیراز شناخته می‌شود. محله قدیمی دروازه اصفهان دارای مجموعه‌ای از محله‌های درب شاهزاده، چپرخانه، محله ده بزرگی ها و بازارچه فیل، نی باشد. این محله در زمان های گذشته به عنوان گرانترین محله شیراز شناخته می‌شد  که اشرافیان و افراد ثروتمند در آن زندگی می‌کردند. دروازه اصفهان که از سمت غرب به محله موردستان و از سمت شرق به خیابان شهناز منتهی می‌شود، جزء بهترین محله های شیراز برای خرید خانه به شمار می‌رود.

خرید خانه در محله سنگ سیاه شیراز

محله سنگ سیاه از آن دسته محله هایی است که می توانید برای خرید خانه در آن اقدام کنید. این محله نیز یکی از قدیمی‌ترین محله های شهر شیراز به حساب می‌آید. علت نام گذاری آن این بود که یک سنگ سیاه چهار گوش در آرامگاه سیبویه قرار گرفته بود که مردم برای شفا به این سنگ مراجعه می‌کردند. محله سنگ سیاه به کوچه‌های تنگ و باریک خود شهرت دارد.

برای خرید خانه در شیراز همانند خرید خانه در اصفهان و خرید خانه در مشهد باید تمامی جوانب از جمله بودجه را بسنجید چرا که خرید خانه به ویژه در کلانشهرها هزینه بسیاری دارد، بنابراین باید بر اساس توان شما و با دقت و نکته سنجی بیشتری انجام شود.

قیمت خرید خانه در شیراز

خرید خانه قدیمی در شیراز

محله ارمنی ها

یکی از قدیمی‌ترین محله های شیراز محله ارمنی‌ها است که در زمان قدیم تمام عیسویان شیراز در این منطقه زندگی می‌کردند. در دوران شاه عباس دوم ارامنه در شهرهای شیراز و اصفهان ساکن شدند. از اماکن مهم و تاریخی این محله می توان به مکتب خانه، کلیسا، قراول خانه، بازار و بازارچه مخصوص عیسویان اشاره کرد.

محله بازار مرغ

این محله نیز همانند محله ارمنی ها جزء محله های قدیمی این شهر به حساب می آید که در حال حاضر در محل کنونی شاهچراغ قرار گرفته است. در این محله یک بازار به مساحت یک کیلومتر وجود دارد که سقف آن نیز پوشیده شده و کف آن نیز گود است. این محله نسبت به محله های دیگر کم نور است به همین دلیل در شب‌ها تاریک می باشد.

محله گودعربان

محله گودعربان که در مرکز این شهر واقع شده شیراز قدمت دیرینه ای دارد. این محله در دوران قاجار و قبل از آن به عنوان دارالحکومه شیراز شناخته می‌شد و دارای مسجدهای قدیمی زیادی بود. در حال حاضر مساجد اماکن مذهبی بسیار مهمی مانند مسجد نصیرالملک، مدارس علمیه خان، کاخ قوام الملک، آرامگاه شیخ روزبهان، حسینیه قوام، نارنجستان قوام، مدرسه خان، امامزاده زنجیری و … در این محله قرار گرفته‌اند. شایان به ذکر است که این محله در لیست بهترین محله های شیراز برای خرید خانه قرار گرفته است.

محله پودنک

محله پودنک نیز در لیست محله‌های قدیمی و شرقی شهر شیراز قرار دارد این منطقه طی سالهای اخیر رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است. پودنک در گذشته جزء محله های اطراف شیراز قرار داشت که بافت خانه‌های آن اغلب روستایی و قدیمی بود. اما هم اکنون به عنوان یکی از بهترین محله های شهر شیراز شناخته شده است . پودنک بخشی از منطقه هفت شیراز است که با محله‌های دشت چنار همسایه می باشد.

نکته: اگر قصد خرید خانه قدیمی در شیراز را دارید بهتر است بدانید که محله های قدیمی بیشتر در قسمت جنوبی این شهر واقع شده اند و در کنار آن ارزان ترین خانه ها را در اختیار دارند.

قیمت آپارتمان در شیراز

امروزه قیمت آپارتمان در کشور به ویژه قیمت آپارتمان در شیراز با افزایش چشمگیری همراه بوده است. شیراز به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران از این افزایش قیمت عقب نمانده و در میان کلان‌شهرهای ایران یکی از گران‌ترین‌هاست. به گونه‌ای که در برخی از ماه های سال پس از تهران بیشترین قیمت خانه را از آن خود می کند. در ماه آذر و دی سال ۱۴۰۰ شیراز پس از تهران، گران‌ترین کلان‌شهر ایران در حوزه مسکن شناخته شد. میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در این دو ماه بیش از ۲۰ و ۱۹.۶ میلیون تومان اعلام شد.

بر اساس آخرین آمار در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ قیمت آپارتمان ۱۱۴متری با عمر بنای ۱۱سال در شهرک سراج شیراز متری ۱۶ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان معادل یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان می باشد.

همچنین در منطقه میانرود شیراز قیمت آپارتمان ۱۳۷ متری با عمر بنای شش سال ، متری نه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معادل یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان می باشد.

جهت اطلاع از به روزترین قیمت آگهی های قیمت آپارتمان در شیراز به وبسایت آقای املاک مراجعه کنید.


سوالات متداول

 • آیا شیراز مترو داد؟

  بله این شهر همانند شهرهای تهران، اصفهان، مشهد دارای ایستگاه مترو می باشد. در حال حاضر خط ۱ مترو این شهر فعال است و مسافران را از فرودگاه به پل احسان می‌رساند. مترو شیراز در روزهای غیرتعطیل از ساعت ۶ الی ۲۱ و روزهای تعطیل از ساعت ۷ تا ۲۱ فعال است.

 • آیا شیراز برای زندگی مناسب است؟

  خرید خانه در شیراز یک فرصت سرمایه گذاری عالی برای افراد بومی و غیربومی است چرا که این شهر دارای فرهنگ و تمدن چندین ساله است و یکی از شهرهای تاریخی و سرسبز کشور محسوب می شود. این شهر با امکانات رفاهی مطلوب خود دارای خانه های قدیمی و نوساز است که تمام سلایق از جهت خرید یا اجاره خانه را در برمی گیرد.

 • محله های خوب شیراز برای زندگی کدام اند؟

  محله قصر دشت واقع در شمال غربی شیراز، محله معالی آباد یا مالی آباد واقع در غرب و شمال غرب شیراز، شهرک گلستان شیراز، محله عفیف آباد، محله بلوار ارم شیراز، محله ستارخان ، محله نیایش از جمله محله های سرشناس و محبوب برای سکونت به شمار می روند.

 • جاهای دیدنی شیراز کجاست؟

  از مکان های مهم و دیدنی شهر شیراز می توانیم به حافظیه یا همان آرامگاه حافظ واقع در شمال شهر شیراز و جنوب دروازه‌ قرآن، آرامگاه سعدی واقع در انتهای خیابان بوستان و در نزدیکی باغ دلگشا،آرامگاه شاهچراغ واقع در محدوده میدان احمدی شیراز، دروازه قرآن واقع در شمال شرقی شیراز، باغ نارنجستان قوام،باغ ارم، باغ دلگشا، ارگ کریم خان ، عمارت شاپوری، حمام وکیل ، بازار وکیل و... اشاره کنیم.

 • قیمت هر متر آپارتمان در شیراز چگونه است؟

  بر اساس آخرین آمار در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ قیمت آپارتمان ۱۱۴متری با عمر بنای ۱۱سال در شهرک سراج شیراز متری ۱۶ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان معادل یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان می باشد. همچنین در منطقه میانرود شیراز قیمت آپارتمان ۱۳۷ متری با عمر بنای شش سال ، متری نه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معادل یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان می باشد. جهت اطلاع از به روزترین قیمت آگهی های قیمت آپارتمان در شیراز به وبسایت آقای املاک مراجعه کنید.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک