درخواست فروش ملک

خرید خانه در مشهد 

شهر مشهد در استان خراسان رضوی و در شمال شرقی کشور قرار دارد. مشهد از شمال به کلات، از جنوب به تربت حیدریه، از غرب به شهرستان‌های نیشابور و از شرق به شهرستان‌های سرخس و تربت جام منتهی می‌شود. این شهر زیبا یکی از استان‌های تاریخی و مذهبی ایران محسوب می‌شود که سالانه میزبان حدود ۲۷ میلیون نفر زائر داخلی و خارجی به دلیل وجود بارگاه امام رضا(ع) می باشد. مشهد به لحاظ فرهنگی شهری بسیار غنی است و دارای آب و هوای سرد و خشک می باشد. این شهر در فصل زمستان خنک تا سرد، در فصل بهار و پاییز معتدل و در فصل تابستان نیز گرم است.

مشهد شهری مناسب برای افرادی است که در کنار امکانات رفاهی به دنبال آرامش هستند. در حقیقت مشهد نه شلوغی پایتخت را دارد نه خلوتی شهرهای کوچک‌تر . بلکه شهری است که راه‌های بیشماری را برای پیشرفت پیش پای افراد می گذارد و امنیت و آرامش را به زندگی روزمره آنها تزریق می کند.

همانطور که برای خرید آپارتمان در تهران  یا خرید آپارتمان در کرج به امکانات رفاهی محله آن توجه می شود برای خرید خانه در مشهد نیز همین طرز فکر وجود دارد. معیارهای کلی یک محله خوب و آرام کوچه های پهن و تعداد پایین آپارتمان های مسکونی در کوچه ها می باشد. البته امکاناتی مانند وجود مدرسه و مسجد در یک محله نیز در شلوغی محله بسیار تاثیرگذار هستند. در این میان محله‌ بلوار سجاد مشهد، که یکی از محلات آرام و به دور از تنش ها و سر و صداهای روزانه است، یکی از بهترین محله های شهر مشهد به شمار می رود. در کنار آن خرید خانه در خیابان های ابوذر غفاری، ناصر خسرو، ملاصدرا و بابک که در محله احمد باد مشهد قرار دارند، خیابان های معاد و عدل حد فاصل بلوار فرهنگ و بلوار وکیل آباد، بلوار باهنر و بلوار هاشمیه و  هنرستان گزینه های های مناسبی برای خرید خانه در مشهد  محسوب می شوند.

خرید خانه در مشهد نزدیک حرم

به گفته برخی از ساکنان و مشاوران املاک این شهر، محله ای که خانه های نسبتا ارزان دارد و از نظر نزدیک بودن به حرم و بازارهای مواد خوراکی و دسترسی به پاساژهای ۱۷ شهریور، مترو، فرودگاه، ترمینال و...در موقعیت مناسبی قرار گرفته، محله کارمندان دوم است.  همچنین ۴ خیابان اصلی در محله‌های اطراف حرم وجود دارند که امکان دسترسی راحت به حرم را برای افراد میسرمی‌کنند. این خیابان‌ها به دلیل نزدیکی به حرم امکانات زیادی برای مسافران خود فراهم کرده است.

۱. خیابان نواب صفوی

خیابان نواب صفوی در محله ثامن مشهد قرار گرفته، این محله بافت قدیمی دارد. بیمارستان امام رضا و بازار هفده‌ شهریور در این خیابان واقع شده است.

۲. خیابان طبرسی

یکی دیگر از ورودی‌های حرم امام رضا، خیابان طبرسی است. بیمارستان جوادالائمه، سرزمین شادی، مقبره خواجه ربیع و مجتمع تجاری آرمیتاژ در این خیابان قرار دارند.

۳.بلوار امام رضا

بلوار امام رضا، مسیر جنوبی منتهی به حرم از طریق صحن جامع رضوی می‌باشد. این خیابان سرشار از هتل و مهمانسرا است و یکی از خیابان‌های مهم مشهد به‌شمار‌می‌رود.

۴. خیابان شیرازی

خیابان شیرازی یکی از لوکس‌ترین و مدرن‌ترین خیابان‌های شهر مشهد است که به ورودی شیخ طوسی حرم منتهی می‌شود. مجلل‌ترین هتل‌ها و بهترین رستوران های مشهد در این خیابان واقع هستند. دارالشفای امام رضا، رستوران لبنانی لیالی، مقبره نادر شاه افشار و مجتمع تجاری و اقامتی قدس رضوی همگی در این خیابان قرار دارند.

خرید خانه در مشهد نزدیک حرم

خرید خانه ارزان در مشهد

مشهد دومین شهر پهناور و پرجمعیت ایران، پس از پایتخت می باشد. این شهر که به پایتخت معنوی ایران مشهور است، در سالهای اخیر از لحاظ اقتصادی، تجاری و گردشگری رشد فراوانی کرده‌است. به همین دلیل است  که بسیاری از افراد، این شهر را برای مهاجرت یا سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند.  

همانطور که درباره خرید آپارتمان در اصفهان به آن اشاره کردیم، در بین محله های شهر مشهد قیمت آپارتمان های چند محله نسبت به سایر نقاط دیگر ارزان تر است به عنوان مثال؛ محله‌های دلاوران و سرافرازان جزء مناطقی هستند که میانگین قیمت خرید آپارتمان در آنها نسبت به سایر نقاط ارزان‌تر است. بافت این دو محله قدیمی می باشد و به نوعی از امنیت و آرامش نسبتا کمتری برخوردار است. این محله مناسب افرادیست که برای خرید بودجه کمتری در اختیار دارند. البته فراموش نکنید که خرید خانه در مشهد حتی در ارزانترین منطقه نیز می‌تواند یک فرصت اقتصادی خوب محسوب شود.

همچنین مناطقی در شهر مشهد وجود دارند که قیمت خانه هاشان مقرون و به صرفه می باشند مناطقی از جمله :

بلوار کاوه

که در نزدیکی پارک کوهسنگی مشهد واقع شده است.

خیابان سناباد

که محله اصیل و قدیمی در منطقه یک مشهد است و بورس فروشگاه‌های لوازم خانگی و کابینت،وسایل چوبی و مرکز فروش لباس عروس و دامادی می باشد. 

خیابان نواب صفوی

که در جنوب غربی مشهد، در منطقه ثامن قرار گرفته و جز محله‌های اطراف حرم امام رضا است. 

محله بازار رضا

این منطقه دارای خانه‌هایی با بافت قدیمی و نوساز است و سلایق مختلف برای خرید خانه با قیمت مناسب را در اختیار دارد.

خیابان دانشگاه

یکی دیگر از محله‌های تجاری مشهد که فاصله کمی با حرم دارد، خیابان دانشگاه است. این منطقه بزرگ‌ترین مرکز فروش کفش و پارچه است، هتل لاله و تارا، برج تجاری اداری آلتون و پارکینگ بزرگ آن از معروف‌ترین مراکز معروف این خیابان هستند.

قیمت آپارتمان در مشهد

قیمت آپارتمان در مشهد همانند قیمت آپارتمان در شهر های دیگر کشور به موقعیت جغرافیایی، امکانلت رفاهی از جمله دسترسی محلی، آب و هوا ، بافت محله، مراکز تفریحی و ورزشی و... بستگی دارد. به عنوان مثال در شهر مشهد مناطقی مانند الهیه، انتهای بلوار هاشمیه، حاشیه بلوارهای نماز و فکوری و بهتر از همه گلبهار در اطراف مشهد از بهترین موارد برای سرمایه‌گذاری مسکن در مشهد به شمار می روند . این مناطق انتخاب مناسبی برای خریداران آپارتمان در مشهد محسوب می شوند.

همچنین بهترین و گرانترین محله‌‌های مشهد، محله احمدآباد، بلوار سجاد و بلوار هاشمیه می باشند. قیمت خرید خانه در محله‌های بازار رضا،خیابان دانشگاه، بلوار کاوه و نواب صفوی نسبت به محله های دیگر ارزان تر و مناسب‌تر است.

خرید اپارتمان لوکس در مشهد

اما بهترین و لوکس ترین محله های مشهد کدام محله ها هستند؟ 

همانطور که به آن اشاره کردیم محله هایی مانند بلوار سجاد، بلوار هاشمیه، خیابان احمدآباد جزء بهترین محله های شهر مشهد به شمار می روند. البته هر کدام از این محله ها ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند اما ویژگی مشابه همه این محله ها، بافت ساختمان‌ها و امکانات بسیار بالای آنهاست که در برخی از خانه‌ها و برج‌های لوکس به کار رفته است. به عنوان مثال بلوار هاشمیه، با اینکه مانند بلوار سجاد به کوهستان پارک خورشید و فضای کوهستانی نزدیک نیست، اما برج‌هایی دارد که از لحاظ ساخت و ساز بسیار مدرن تر می باشد.

برخی دیگر از محله های شهر مشهد دارای لوکس‌ترین خانه‌ها و برج‌هایی هستند که با نمای بسیار لوکس خود، دیدگان هر کسی را به خود خیره می کنند. برج‌هایی مانند آرمتیاژ، باران، یاس سفید و ....


سوالات متداول

 • آیا مشهد برای زندگی مناسب است؟

  شهر مشهد مناسب افرادی است که در کنار امکانات رفاهی به دنبال آرامش هستند. در حقیقت مشهد نه شلوغی پایتخت را دارد نه خلوتی شهرهای کوچک‌تر . بلکه شهری است که راه‌های بیشماری را برای پیشرفت پیش پای افراد می گذارد و در کنار امکانات رفاهی بالا مانند مترو، راه آهن، مراکز خرید بزرگ و معروف ، جلذبه های طبیعی و ... امنیت و آرامش را به زندگی روزمره تزریق می کند.

 • آیا مشهد مترو دارد؟

  بله این شهر دارای ایستگاه مترو می باشد و در حال حاضر خط ۱ مسیر وکیل‌آباد به سمت فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد و خط ۲ انتهای طبرسی به سمت رضا شهر فعال‌اند.

 • آیا مشهد تله کابین دارد؟

  بله . یکی از مراکز تفریحی معروف شهر مشهد چالیدره نام دارد که در آن تفریحاتی مانند تله کابین، زیپ لاین، بانجی جامپینگ، قایق سواری و...قرار دارد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید خود را به بالای کوه چالیدره مشهد برسانید، استفاده از تله‌کابین است. این تله‌کابین ۲۷۰ متر شما را بالا می‌برد تا مناظر کوهستان، درختان همیشه سبز و سد چالیدره را با لذت تماشا کنید.

 • محله های ارزان قیمت مشهد کدام اند؟

  محله‌های دلاوران، سرافرازان، بازار رضا، شهید هنرور، طلاب، شهید مطهری شمالی، امیریه ، عبدالمطلب، بلوار کاوه، خیابان سناباد، خیابان نواب صفوی، خیابان دانشگاه جزء مناطقی هستند که میانگین قیمت خرید آپارتمان در آنها نسبت به سایر نقاط  شهر مشهد ارزان‌تر است.

 • ارزان ترین هتل های مشهد کدام اند؟

  هتل آپارتمان حیات شرق ، پرهام، کنعان، ملل، هلیا ، شارین مشهد، هتل ایساتیس، هتل زیتون و عمارت از هتل های ارزان قیمت این شهرند که می‌توانید در فصل‌های شلوغ مشهد نیز با قیمت مناسب در آنها اقامت داشته باشید.

سوپر اپلیکیشن آقای املاک