عباس آباد اصفهان ؛محله ای قدیمی و لوکس شهر اصفهان

عباس آباد اصفهان ؛محله ای قدیمی و لوکس شهر اصفهان

5 خرداد 1403

محله گردی

عباس آباد اصفهان ؛محله ای قدیمی و لوکس شهر اصفهان

عباس آباد اصفهان محله‌ای با درختان بلند، مغازه‌های کوچک و خانه های قدیمی واقع در مرکز شهر است که در این قسمت از وبلاگ آقای املاک قصد داریم امکانات آن را برای شما عزیزان معرفی کنیم. اگر به دنبال خرید آپارتمان در اصفهان و یا اجاره آپارتمان در اصفهان هستید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

فهرست مطالب

تاریخچه عباس آباد اصفهان

عباس آباد اصفهان کجاست

معرفی محله عباس آباد اصفهان

خیابان عباس آباد اصفهان

خانه های عباس آباد اصفهان

امکانات رفاهی عباس آباد اصفهان

تاریخچه عباس آباد اصفهان

در سالهای گذشته این محله با سکونت تبریزی‌ها و ادای احترام به شاه عباس که آنها را در این محله مستقر کرده بود، عباس آباد نام گرفت. عباس‌آباد از خیابان‌های قدیمی شهر اصفهان است که با وجود درختان چنار ۹۰ ساله در آن به خیابانی منحصر به فرد تبدیل شده است. قدمت این محله به گونه ای است که در آن می‌توان گوشه‌هایی از تاریخ دوره‌های مختلف را مشاهده کرد.

ژان شاردن (جواهرفروش و جهانگرد فرانسوی) که نیم‌ قرن پس از احداث عباس آباد در اصفهان به سر می‌برد، در توصیف این محله اینگونه می‌گوید: محله عباس‌آباد از دروازه سلطنتی (دروازه دولت) شروع می‌شود. این محله را محله تبریزی‌ها می‌گویند که یکی از بزرگترین محله‌های خارج از شهر  نیز می باشد. بیش از ۲ هزار باب خانه و اماکن عمومی که عبارت است از ۱۲ مسجد، ۱۹ حمام، ۲۴ کاروانسرا و پنج مدرسه در این محله وجود دارد. عباس‌آباد از پل الله وردیخان شروع و تا پل مارنان که بیش از نیم فرسخ است ادامه می‌یابد. عباس‌آباد با عمارت‌های مجلل و باشکوه از زیباترین نواحی شهر اصفهان است و کوچه‌های آن برخلاف سایر کوچه‌های شهر، مستقیم و راست و در بیشتر آنها جوی آب روان است. در آن دو ردیف درخت یکی کنار نهر و دیگری نزدیک دیوارها قرار دارد.

خرید خانه در تهران

عباس آباد اصفهان کجاست

اگر قصد خرید آپارتمان در عباس آباد اصفهان را دارید باید بدانید که عباس‌آباد اصفهان یکی از محله‌های قدیمی در مرکز شهر اصفهان است که از سمت جنوب به زاینده‌رود (محدوده بین سی‌وسه‌پل و پل مارنان) و از سمت شمال به خیابان‌های عباس‌آباد و صائب منتهی می شود.

معرفی محله عباس آباد اصفهان

اگر قصد سفر به شهر اصفهان را داربد بهتر است زمانی را برای پیاده روی در این خیابان در نظر بگیرید چرا که پیاده روی در زیر درختان سرسبز و سر به فلک کشیده ای آن که تقریبا خورشید را از نظاره زمین باز داشته اند، برای شما بسیار لذت بخش و دل انگیز خواهدبود.این سایه خنک به همراه تماشای مغازه های کوچک قدیمی در دو سوی خیابان آنقدر شما را تحت تاثیر قرار می دهد که زمانی را می توانید از دغدغه های فکری فاصله بگیرید.

خیابان عباس آباد اصفهان

خیابان عباس آباد اصفهان در منطقه یک شهرداری اصفهان واقع شده‌است که اماکن مهمی از قبیل ؛ کلیسای حضرت لوقا ، اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان ، موزه ملی هنرهای اصفهان ، شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان، سینما ایران و ...در آن قرار گرفته اند.

همچنین خیابان عباس آباد به معابر مهمی ازجمله: شمس آبادی، شاهپور، صائب، شهید بهشتی، سید علی خان، آذر، شاپور قدیم، ابوذر، مسرور، مادی نیاصرم و اردیبهشت جنوبی متصل شده است. 

مطالب مرتبط: مرداویج اصفهان ؛یکی از محله های سرزنده و لوکس

عباس آباد اصفهان منطقه جند است

پیش خرید آپارتمان در تهران

خانه های عباس آباد اصفهان

با اینکه در این محله خانه های ویلایی بزرگی دیده می شوند، اما آپارتمان های نوساز و با متراژ بالا، از جمله املاکی هستند که در این محله به وفور دیده می شوند آپارتمان های نوساز و متراژ بالای این محله به دلیل ارزش مالی خود، بیشتر مورد توجه اقشار ثروتمند جامعه قرار می گیرد. عباس آباد یکی از محله های معروف اصفهان است با اینکه بافت این محله خیلی به صورت قدیمی و سنتی نیست اما گویای قدمت و روزگاری است که در گذشته بسیار آباد بوده است. حال و هوای سنتی این محله به همراه آرامشی که دارد، تجربه دل انگیزی را برای ساکنین به ارمغان آورده است.

امکانات رفاهی عباس آباد اصفهان

پردیس سینمایی ساحل

پردیس سینمایی ساحل ، یکی از مراکز تفریحی مهم و معروف شهر اصفهان به شمار می رود، این سینما که در سال های گذشته بازسازی شده دارای امکانات بسیار زیادی می باشد. این پردیس سینمایی دارای 9 عدد سالن است که شامل 8 سالن مسقف و 1 عدد سالن روباز می شود. این 9 سالن در مجموع برای 1000 نفر گنجایش دارد. به علاوه این پردیس سینمایی دو سالن با ظرفیت 20 الی 30 نفره ویژه کودکان دارد. همچنین سالن روباز تابستانی این سینما دارای ظرفیت 50 نفره است.

آدرس: میدان انقلاب، ابتدای خیابان مطهری، روبروی پل تاریخی سی و سه پل

مطالب مرتبط: شیخ صدوق اصفهان ؛معرفی این محله خوش نشین و گرانقیمت

مرکز تجاری انقلاب

مرکز تجاری انقلاب یکی از مهمترین مراکز تجاری واقع در شهر اصفهان است که از شلوغ ترین و معروف ترین مراکز تجاری این شهر به شمار می رود. اماکن مهم بسیاری در اطراف این مرکز تجاری وجود دارد که البته در رونق آن نیز بی اثر نبوده است. از جمله اماکن مهمی که در نزدیکی این مرکز خرید قرار دارند می توان به سی و سه پل، هتل عباسی، بوستان سی و سه پل و رستوران شهرزاد اشاره کرد. این مرکز تجاری در محله عباس آباد، خیابان مطهری واقع شده است.

بیمارستان عیسی بن مریم

بیمارستان عیسی بن مریم یکی از مراکز درمانی این محله می باشد که از سمت شرق به خیابان شمس آبادی و از سمت غرب به کلیسای حضرت لوقا محدود می شود. این بیمارستان از آنجا که تاریخچه وسیعی دارد، شاهد حضور اشخاص معروف و برجسته بسیاری نیز بوده است. این بیمارستان  در سال 1282 توسط بازرگانی به نام امین الشریعه در محله عباس آباد اصفهان در ملکی 11000 متری بنا شد.

بخش های کلینیک بیمارستان عیسی ابن مریم شامل : طب سنتی - جراحی زیبایی -  غدد - پوست و مو - گوش و حلق و بینی - طب فیزیکی - داخلی - ارولوژی - اطفال - داخلی اعصاب - قلب - آسم و آلرژی -  تغذیه - جراحی - عفونی - زنان و زایمان - روانپزشک - نفرولوژی - گوارش می شود.

همچنین بخش های پاراکلینیک بیمارستان عیسی ابن مریم نیز شامل: داروخونه - اکوکاردیوگرافی - آزمایشگاه - تست ورزش - رادیولوژی -  طب فیزیکی - فیزیوتراپی می باشد.

مطالب مرتبط: مشتاق اصفهان ؛با یکی از لاکچری ترین محله اصفهان آشنا شوید

از بخش های درمانگاهی بیمارستان عیسی ابن مریم نیز می توانیم به: درمانگاه ارولوژی ، درمانگاه ارتوپدی ، درمانگاه اطفال ، درمانگاه انكولوژی ، درمانگاه پوست ، درمانگاه جراحی عمومی ، درمانگاه جراحی مغز و اعصاب ، درمانگاه چشم-درمانگاه داخلی ، درمانگاه داخلی اعصاب ( نورولوژی ) ، درمانگاه زنان و زايمان ، درمانگاه فوق تخصصی ، جراحي ترميمی ، درمانگاه فوق تخصصی ، جراحي فك و صورت ، طب فيزيكی ، درمانگاه قلب ، گوش و حلق و بينی ، مامايی، درمانگاه عفونی ، درمانگاه كبد و گوارش ، تغذيه ، درمانگاه گفتار درمانی  و... اشاره کنیم.

آدرس بیمارستان عیسی بن مریم: خیابان شمس آبادی نرسیده به چهارراه عباس آباد