مشتاق اصفهان ؛با یکی از لاکچری ترین محله اصفهان آشنا شوید

مشتاق اصفهان ؛با یکی از لاکچری ترین محله اصفهان آشنا شوید

7 اردیبهشت 1402

محله گردی

مشتاق اصفهان ؛با یکی از لاکچری ترین محله اصفهان آشنا شوید

مشتاق اصفهان یکی از محله های زیبا در نزدیکی زاینده رود است که می خواهیم در این مقاله صفر تا صد امکانات آن را برای شما معرفی کنیم. اگر قصد خرید آپارتمان در اصفهان و یا اجاره آپارتمان در اصفهان را دارید و این محله را برای زندگی انتخاب کرده اید، خواندن این مطلب به شما کمک شایانی خواهدکرد. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

مشتاق اصفهان کجاست

معرفی محله مشتاق اصفهان

آپارتمان های مشتاق اصفهان

ورزشگاه مشتاق اصفهان

پارک مشتاق اصفهان

مشتاق اصفهان کجاست

مشتاق اصفهان در جنوب این شهر و در نزدیکی زاینده رود واقع گردیده است، این منطقه دارای آپارتمان های متعددی است که منظره فوق العاده زاینده رود را برای هر بیننده ای نمایان می کند. برخی از مجتمع های مسکونی واقع در محله مشتاق رکورد قیمت در شهر اصفهان را شکسته اند. به گونه ای که گرانقیمت ترین آپارتمان های اصفهان در خیابان مشتاق اول، دوم و سوم قرار گرفته اند.

مطالب مرتبط: صفر تا صد معرفی شهر تاریخی و زیبای اصفهان

خرید خانه در تهران

معرفی محله مشتاق اصفهان

اگر بخواهیم سراغ بهترین محله های اصفهان را از ساکنان این شهر بگیریم، بی شک نام محله مشتاق را به زبان می آورند. از آنجایی که این منطقه دارای موقعیت بسیار خوبی است، یکی از معروف ترین و مهم ترین محله های اصفهان به شمار می رود. این محله که در مجاورت زاینده رود و پل های معروف آن واقع شده به لحاظ قیمت ملک، نسبت به سایر مناطق اصفهان گران تر می باشد.

محله مشتاق به دلیل مجاورت به جاذبه های گردشگری، یکی از مهم ترین مناطق اصفهان به حساب می آید. همانگونه که در مقاله محله مرداویج به آن اشاره کردیم خرید ملک در مناطق شمالی اصفهان ارزان تر از محله های جنوبی آن می باشد. درست برعکس پایتخت کشور! در حقیقت در شهر اصفهان هر چه به سمت جنوب شهر بروید، آب و هوای بهتر می شود و به مراکز تفریحی و رفاهی نیز نزدیک تر می شوید. محله مشتاق اصفهان که از مناطق جنوبی این شهر به شمار می رود، به سه بخش مشتاق یک، دو و سه تقسیم می شود که هر سه بخش آن با نام محله مشتاق در بین مردم معروف هستند.

مطالب مرتبط: مرداویج اصفهان ؛یکی از محله های سرزنده و لوکس

اگر به دنبال بهترین محله های اصفهان جهت سکونت هستید، باید محله های مشتاق، مرداویج، چهار باغ، شیخ صدوق و یا میرزا طاهر را در اولویت خود قرار دهید. این محله ها دارای گران ترین و لاکچری ترین ملک های اصفهان به حساب می آیند. ناگفته نماند که متراژ ملک، سن بنا، لوکیشن، امکانانت داخلی ملک نیز در قیمت نهایی آن بی تاثیر نیست.

محله مشتاق اصفهان

آپارتمان های مشتاق اصفهان

در شهر اصفهان، محله های متعددی قرار دارد که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. اگر به دنبال خرید ملک در شهر اصفهان هستید، باید اطلاعات و دانش کافی از آن محله بدست آورید. همانطور که گفتیم این منطقه دارای خانه های بیشماری است که به زاینده رود اشراف دارند و برخی از مجتمع های مسکونی در محله مشتاق رکورد قیمت در اصفهان شکسته اند. در حقیقت گران ترین آپارتمان های اصفهان در خیابان مشتاق اول، مشتاق دوم و مشتاق سوم واقع شده اند که به آپارتمان هایی که در مقابل زاینده رود واقع شده اند، خان نشین می گویند.

ناگفته نماند که برای خرید آپارتمانی که چشم انداز زاینده رود را دارد، باید هزینه بسیار بالایی پرداخت کرد. بنابراین اگر قصد خرید یک خان نشین را دارید، باید مبلغی بالایی برای هر متر مربع آن پرداخت کنید. در نتیجه اگر از بودجه کافی برخوردارید، می تئوانید برای خرید آپارتمان اقدام نمائید.

مطالب مرتبط: شیخ صدوق اصفهان ؛معرفی این محله خوش نشین و گرانقیمت

ورزشگاه مشتاق اصفهان

ورزشگاه مشتاق اصفهان در خیابان سلمان فارسی، خیابان مشتاق واقع شده است که به لحاظ لوکیشن در مجاورت مراکزی مانند مرکز باروری و ناباروری اصفهان ، باغ گلها ، مرکز چشم پزشکی آبان، پمپ بنزین سجاد و داروخانه بیمارستان حجتیه قرار گرفته است.

ورزشگاه مشتاق اصفهان یک مجموعه ورزشی روباز در شهر اصفهان است که دارای زمین های والیبال، فوتسال، بسکتبال و چمن مصنوعی می باشد. در حقیقت مجموعه ورزشی مشتاق دارای دو زمین فوتسال روباز، دو زمین بسکتبال روباز، یک زمین والیبال روباز و یک زمین چمن مصنوعی روباز می باشد.

مطالب مرتبط: مهرآباد اصفهان ؛معرفی این محله نوساز با جاذبه های گردشگری فراوان

پیش خرید آپارتمان در تهران

پارک مشتاق اصفهان

پارک مشتاق اصفهان ،یکی از بوستان‌هایی واقع در حاشیه زاینده‌رود است. پارک مشتاق با چشم‌انداز خیره کننده به رودخانه و فضای سبز زیبا، مکانی مناسب جهت نرمش و پیاده‌روی است. این پارک از پل خواجو آغاز و تا پل شهرستان ادامه دارد. پارک مشتاق اصفهان یکی از جدیدترین پارک‌ها می باشد که زیبایی و امکانات عالی آن، موجب شده به یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها جهت پیاده‌روی و پیک نیک تبدیل شود. چمن‌کاری‌های جالب این پارک طراوت به خصوصی به فضای آن بخشیده است. از طرفی با توجه به وجود آب رودخانه، هوای خنک و دلپذیر این بوستان محبوبیت ان را چندین برابر کرده است.

تعداد نظرات : 2
 • رامین شهر ابریشم
  27 بهمن 1402
  بهترین و گران ترین و باکلاس ترین محله های اصفهان مرداویج و محله شیخ صدوق ( هفت دست) و امیریه و آئینه خانه و جلفا و خاقانی و رودکی و توحید و خیابان بلند و طولانی حکیم نظامی بلوار صفه هستند درحالی که ارزان ترین و خطرناک ترین محله های اصفهان حصه و زینبیه دارک ارزنان و وازیچه جوغباد جوی آباد هستند.
  ادمین آقای املاک
  27 بهمن 1402
  سلام کاربر محترم آقای املاک. سپاس از شما
 • پوریا
  3 خرداد 1402
  منطقه مشتاق بسیاربسیار عالی است حرف نداره اما اگر بخواهیم طبقه بندی بکنیم اول مهر آباد،مهر،باغ مشهد،جی شیر ،ودست آخر هم بازارچه