آموزش شخصیت شناسی به روش NEO5 با تدریس دکتر داریوش سنقری

آموزش شخصیت شناسی به روش NEO5 با تدریس دکتر داریوش سنقری

خرید این دوره

آموزش شخصیت شناسی

آیا تا به حال در مورد آموزش یا تربیت شخصیت چیزی شنیده اید؟ شخصیت شما در طول زندگی شما رشد می کند. اما رشد شخصیت برای هر فردی به گونه ای متفاوت اتفاق می افتد. به دوران کودکی خود فکر کنید. وقتی به دنیا می آییم، بی خود و آزاد هستیم. بچه های کوچک با شخصیت می درخشند. آنها از صمیم قلب زندگی می کنند و به کاری که انجام می دهند فکر نمی کنند.

یک کودک بدون سوال تلاش می کند. و اگر ناموفق بود، دوباره برمی‌گردد و دوباره تلاش می‌کند. آنها محدود نیستند، فکر نمی کنند و فقط انجام می دهند. با گذشت زمان، رفتار ما تغییر می کند. به عنوان بزرگسالان، ما اغلب مغز خود را درگیر می کنیم و از خود و اطرافیان سوال می کنیم. ما از شکست می ترسیم. دقیقاً به همین دلیل است که رشد شخصیت برای پست های رهبری اهمیت ویژه ای دارد.

فراموش نکنید که رهبری از شخص خود شما شروع می شود. شخصیت شما یکی از عوامل تعیین کننده برای موفقیت شماست! به عنوان یک مدیر، شما همه کاره هستید و باید چندین نقش را همزمان بر عهده بگیرید:

  • وظایف را محول کنید و مراقب وضعیت باشید و به نقاط قوت کارمندان خود توجه کنید.
  • انگیزه می‌دهید و بازخورد می‌دهید و به عنوان یک فرد منصف و شایسته در صورت بروز درگیری عمل می‌کنید.
  • وظایف شما شامل راه اندازی فرآیندها و آماده سازی مسیرهای کاری است.
  • شما نه تنها انگیزه می دهید، بلکه در حالت ایده آل معنا نیز ایجاد می کنید.
  • خودتان را به جای همکارانتان بگذارید، به آنها گوش دهید و کمک کنید.

بیشتر بدانید: آموزش برقراری رابطه موثر با دکتر داریوش سنقری

دوره آموزشی شخصیت شناسی

شما باید مایل باشید که روی یک شخصیت کار کنید. آموزش شخصیت شناسی به شما کمک می کند خودتان را بهتر بشناسید و بهتر تصمیم بگیرید. آموزش صحیح می تواند مهارت های شما را افزایش دهد که همین امر راه موفقیت شما را هموار می کند.

صلاحیت خود را گسترش دهید

اول از همه، شایستگی به معنای برخورد با خودتان است. به عنوان یک مدیر، نه تنها باید شایستگی خود را در زمینه های تخصصی خود نشان دهید، بلکه باید نسبت به خودتان نیز شایسته باشید. در مورد رفتار خود فکر کنید، آن را تجزیه و تحلیل کنید و از آن نتیجه گیری درستی بگیرید تا بتوانید مدام خود را بهبود بخشید. فراموش نکنید که خود اندیشی برای شما به عنوان رئیس، یک امر ضروری است.

از این گذشته، رهبری که چشمی به خود ندارد، به سختی می تواند اقتدار ساطع کند. یک خود ارزیابی واقع بینانه به شما کمک می کند تا مسائل و موقعیت های پیچیده را تجزیه و تحلیل کنید و از اشتباهات اجتناب کنید. زیرا خودآگاهی بهترین راه برای ارتقای شایستگی خود است. خود شایستگی خوب پیش نیاز اهداف روشن است و بر پذیرش خود تأثیر می گذارد.

برای خود اهداف تعیین کنید

برای ایجاد موفقیت، باید اهدافی را برای خود، کارمندان و شرکتتان تعیین کنید. به عنوان یک مدیر، شما مسئول دستیابی به اهدافی هستید که در معرض خواسته های مختلف قرار دارند. اهداف خود را مشخص کنید تا اهداف خود را از دست ندهید.چرا که رشد شخصیت به معنای خودگردانی است و خود مدیریتی، مبتنی بر تعیین اهداف است که شما را در فرآیند کاری راهنمایی می کند. اگر نمی دانید کجا می خواهید بروید، نمی توانید به آنجا برسید. این نه تنها در زمینه خصوصی بلکه در زمینه حرفه ای نیز صدق می کند. هدف شخصی شما چیست؟ می خواهید در شرکت خود به چه چیزی برسید؟ چگونه می توانید تضاد اهداف را با اطمینان حل کنید؟

اگر نمی توانید اهداف و چشم اندازهای روشنی را به کارکنان خود منتقل کنید، چگونه می توانند آنها را با موفقیت اجرا کنند؟ پس باید با اهداف متضاد برخورد کرد!

یک دقیقه آرام، شاید دو دقیقه، از خود سؤالات زیر را بپرسید:

  1. اصلاً چه چیزی را نمی خواهید؟
  2. چه چیزی در حال حاضر خوب پیش نمی رود؟
  3. دوست دارید چه چیزی را تغییر دهید؟

بیشتر بدانید: آموزش هوش هیجانی با دکتر داریوش سنقری

به خودتان اعتماد کنید

به توانایی های خود اعتماد کنید! به خصوص در رابطه با اینکه در چه چیزی خوب هستید؟ از انجام چه کاری لذت میبرید؟ کجا می توانید تمام انرژی خود را آزاد کنید؟ خودتان را همانگونه که هستید بپذیرید. از نقاط قوت خود آگاه باشید و آنچه را که برای شما خوب است اجرا کنید و سپس طبق این اصول عمل کنید! زیرا وقتی نقاط قوت خود را تبلیغ می کنید، اعتماد به نفس شما با شما رشد می کند. عزت نفس شما رشد خواهد کرد. خودپذیری شما رشد خواهد کرد. با نگاه کردن به گذشته منفی خود اشتباه نکنید. اگر روی افکار منفی متمرکز شوید و رویکرد "به هر حال نمی توانم انجامش دهم" را در پیش بگیرید، در دراز مدت هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. افکار مثبت تجربیات مثبت ایجاد می کنند! اجازه ندهید زندگی شما را از پا در بیاورد. خودتان را بپذیرید و خودتان را همانگونه که هستید بپذیرید. قدرت درونی اساس اعتماد به نفس است و اعتماد به نفس، یک رهبر با اعتماد به نفس می سازد.

ترس از اشتباه خود نداشته باشید

به یاد داشته باشید که حتی یک مدیر هم معصوم نیست. اما این بدان معنا نیست که شما باید سر خود را در ماسه فرو کنید. برعکس! از اشتباهات خود بهترین استفاده را بکنید. نمی توانید آنها را لغو کنید؟ پس تجزیه و تحلیل کنید که چه اشتباهی رخ داده است. اگر با اشتباهات خود به شیوه ای تامل برانگیز برخورد کنید، می توانید از آنها درس بگیرید. چالش ها و اشتباهات را هدیه بگیرید. هر تجربه ای شما را تقویت می کند. شما فقط نباید تسلیم شوید. اگر ادامه دهید و تجربه کسب کنید، اعتماد به نفس و شایستگی شما افزایش می یابد.

بیشتر بدانید: آموزش مدیریت استرس با تدریس دکتر داریوش سنقری

فیلم آموزشی شخصیت شناسی

آموزش شخصیت شناسی می تواند شما را به صورت فردی تقویت و شایستگی های شما را برجسته کند. همیشه به یاد داشته باشید که به عنوان یک رهبر باید بدانید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری را نمی توانید انجام دهید. لازم نیست که را شبیه سازی کنید، اگر روی خودتان کار کنید کافی است. این کار کارکنان شما را بیشتر از پوشاندن کاستی های خود متقاعد می کند.

آموزش شخصیت شناسی به روش NEO5

آموزش شخصیت شناسی به روش NEO5 توسط دکتر داریوش سنقری شما را با دانش تخصصی در مورد موضوع رشد شخصیت پشتیبانی می کند. با مشاهده فیلم های آموزشی دکتر سنقری خواهید آموخت که چگونه می توانید شخصیت خود را از صمیم قلب توسعه داده و کسب و کار خود را به موفقیت برسانید.